Keresés

Részletes keresés

viktor9511 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1315

Szia Robi !

 

 

Szép munka lett,   nagyon is észrevehető a változás !

Annyit engedj meg,hogy megjegyezzek, hogy a Tiszai pályudvarnál a  sínek találkozásánál a vágányrendszer eléggé gubancosnak tűnik. Azon nem lehetne kicsit finomítani ?? :))  ( persze , ez csak az én véleményem ) 

 

 

 

 

 

Nálunk már egy hete tesztelik a leendő 2-es villamost.

 

NGT villamosról van szó. Egyenlőre megfelel az elvártaknak, mégis úgytűnik,hogy nem fog Miskolc városom utcáin futkosni.

 

 

 

 

Itt pedig már városunk egyik jelképe.:  

 

Robancs684 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 1314
Robancs684 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 1313

Szia Viktor!

 

Köszönöm szépen a dicséretet, haladok ahogyan csak tudok!

 

Ui.: A trainz weboldalon is hívj nyugodtan Robinak. :)

Előzmény: viktor9511 (1312)
viktor9511 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 1312

Szia Robi ! 

 

 

Köszönöm szépen ! 

 

 

Alakul a honlap ! Szép lesz ! Hajráá ! :))

 

N dre Creative Commons License 2012.02.01 0 0 1311

Nem tartozik teljesen ide, bocsánat, ha OFF vagyok, de indítottam egy topicot, egy kiváló városi és elővárosi közlekedés-szimulátor játékprogramról. Talán sokakat érdekel, biztosan van már persze, aki ismeri. Cities in Motion.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9211865&la=115867375

Robancs684 Creative Commons License 2012.01.28 0 0 1310

Viktor!

 

Nagyon jó lett, nagyon tetszik! Grat! :)

 

 

 

Ezen a héten elindult a honlapom, amin rengeteg képet, cikket és 2 db letőltést (jelenleg) lehet találni!

http://trainzmiskolc.ucoz.hu/

viktor9511 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 1309

Szia Robi ! 

 

 

Köszönöm szépen, a kedves szavakat. 

 

Sajnos randalírozók mindenhol vannak.

Viszont a villamosmegállós képsorozaton, lehet látni,hogy a rendőrök nagyon helyesen jártak el !! :))

 

 

Köszönöm a kedves véleményt ! :)

viktor9511 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 1308

A Kultúra napja alkalmából, Miskolc virtuális városomban, 16:00 kezdettel
zenés délutáni sorozaton vehetnek részt a kultúra iránt érdeklődők. 

Az előadássorozat a Nyári Színházban lesz megtartva.

A rendezvény , az ÉN városom polgármestere Káli Sándor beszédével indul. 
Majd, egészen 19:00-ig klasszikus dallamokkal, zongoraművésszel , forró teával, kenyérlángossal várják az érdeklődőket .. 

Én így emlékszem meg a kultúra napjáról, amit tudtam virtualizálni. :)) 
A képen lehet látni,hogy már elhelyezték a székeket , illetve a rendezvényt szervező hölgy főpróbát tart. ..

 

PRÓBÁK 

 

 

 

 

 

Polgármester úr : Ki beszédet mond 

 

 


 

 


Robancs684 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 1307

Szia Viktor!

 

Jók a képek!

 

Látom vannak rendesen randalirozok nálas, sajnos!

Ez is azt mutatja, mennyire él a városod. :)

 

Nagyon jó munka, csak gratulálni tudok! :) Csak így tovább!!! :)

 

Előzmény: viktor9511 (1306)
viktor9511 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1306

Üdv ! :))

 

 

Pár fotó.

 

 

Már menetrendszerint jár a villamos  a Tiszai pu. - Malomszög utca szakaszon .

Az új megálló környékén is befejezték a munkálatokat,  még egy hiányosság van, a padok. Valószínűleg szombatra meglesznek.

 

 

KÖzben, már megvotl az első randalírozás az új Soltész N. K. utca megállóban,  a helyszínre rendőröket hívtak, illetve egy mentőt. A lakók bejelentése alapján 5 fiatal ordított, DVTK dalokat énekelt nagyon hangosan, illetve a megálló falát rugdosták .. A rendőrök a helyszínen előállították a fiatalokat. 

 

 

Az egyik illető rosszullett. Valószínűleg az alkohol túlzott fogyasztása miatt.  

 

 

 

Illetve pár életkép.:

 

 

viktor9511 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 1305

Szia Robi ! 

 

 

Áh, akkor megkukkantom a fotókat ! :)

Robancs684 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1304

Szia Viktor!

 

Igen, nekem legfőképpen a Tiszai pu., Vasgyár, Újgyőri Főtér, Kilián, Diósgyőr ami nagyon sokszor megmaradt, itt vannak a legtöbb emlékeim. :)

 

A HOtrainz oldalon vannak fent újabb képek, ha érdekel/ van időd, akkor nézd meg. Véleményedet nagyon szívesen várom. :)

Előzmény: viktor9511 (1303)
viktor9511 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1303

Szia Robi ! 

 

 

Köszönöm szépen ! 

Örülök neki,hogy téged is kötnek érzelmek a pályaépítéshez. Bár ,mindenkit köt valami érzelem, és elszántság szerintem a játékhoz. Nekünk miskolci építőknek is adódik az alkalom,hogy érzelmeinket, érzéseinket, emlékeinket bele építsük a pályába :-))

 

 

 

Robancs684 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1302

Szia Viktor! :)

 

Ez nagyon tetszett, amit írtál. :)

 

Nekem is rengeteg emlékem van, ezekről a helyekről, ahol a villamos jár(t).

 

Nálam az a furcsa, hogy szeretem az újjitásokat, ezt a pályán is meglátni + hogy a pálya fel van újjitva, de mégis járhatna rajta új villamos, ami alacsonypadlós, de nem, még mindig a jó őreg Tátra, és SGP + pótkocsik (jópár emlék füz hozzá, ezért tettem rá az SGP-k végére a pótkocsit) járnak + az FVV (Bengáli).

Az tény, hogy az FVV-k síntiprok voltak, de én mégis szeretem ezeket a villamosokat, főleg ahogyan csörömpöltek. :)

A bécsiek meg megszeretteték magukat, úgyanez vonatkozik a Tátrákra is. :)

A villamoshoz való szeretetem nagyon sokat segít a pályaépítésben. :)

Előzmény: viktor9511 (1301)
viktor9511 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1301

Szia Robi ! :)

 

Természetesen jogos volt a kérdés. 

 

Hiszen, síncsere program, meg új megállók.. felmerülhetett benned a kérdés,hogy csak nem -e .. :))))))))  Majláth :-)

 

 

Tudod, amit írtam.  Őszintén bevallom, engem a miskolci villamos , illetve tömegközlekedéshez nagyon sok érzés, érzelem emlék köt.

Többek között ezért is építem , újítom a pályát.

 

17 éves vagyok, de mai napig nem felejtem el, amikor a nagymamámmal mentünk Diósgyőrbe, a testvéréhez, mindig ott száltunk le a régi villamos állomáson, együtt mentünk, jöttünk.   

 

Nagyon sokat utaztam nagymamámmal,  tömegközlekedtünk, javarészt villamossal.

Illetve , nagyon sok érzelem köt Miskolc belvárosához,   mely érzelmeket  egyes emberek megismeréséhez kötök.  Tudod..  , rengeteg olyan helyszín volt a belvárosban, ahol először ismertem meg valakit, majd kialakult egy nagyon jó barátság,  ahol sokat találkoztam, egy számomra kedves emberrel. 

 

És talán,ha a városomban szétnézek, (  és elmegyek virtuálisan arra a helyre )  ( TALÁN ) van annyire élethű,hogy eszembejusson, hogy a valóságban valahol itt beszélgettünk, itt fagyiztunk, itt fotózkodtunk,   és ezek az élmények, mindig egy mosolyt csalnak az arcomra.

 

Lehet,hogy számodra furcsa, vagy mások számára, de én leginkább az érzelmek, érzések miatt építem, illetve  szeretek foglalkozni a városok "felépítésével"   Különleges dolgok futkosnak néha a fantáziámban.

 

Pl.:  Az unokatestvérem édesapja, egy időben kenyérszállítással foglalkozott. Sokszor mentem én is velük. Hajnalban 2-3-4 órakkor, boltról boltra vittük a kenyereket. 

 

Legtöbb ilyen bolt Diósgyőrben, Kiliánban, Bulgárföldön volt. És amikor még üres a város, viszont már az égbolt kicsit világosodik ( nyáron ) ( hajnali 4 órakkor )  , az autóban kellemes zene szól  , valamint a villamos "csendesen" oson a város útjain ,  a nagy  lámpaoszlopokról a lámpák fénye az aszfaltban "fürdik" , ezek engem megichletnek.    Elmondhatatlan érzés,hogy néha milyen kis dolgok okoznak az embernek, egy érzelmet, egy különleges fantázia világot,  és némi elfogultságot, akár egy város iránt. :)) Én ilyen vagyok..    

Robancs684 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 1300

Szia Viktor!

 

Értelek, ezt a hosszabitást amiatt kérdeztem, mivel eléggé megújjulnak a megállók, amik jók lesznek!

Előzmény: viktor9511 (1299)
viktor9511 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 1299

Szia Robancs  ! 

 

 

Köszönöm szépen ! :) Örülök, a véleménynek ! 
Na , most talán azért nem oda illő, mert ez a szép élénk szín inkább belvárosba való, szökőkutas, virágos főutcára.

Bár, ide is ez épült. A két Középiskola tiszteletére. :)
Amint írtam a Selyemréti Strand megálló is ilyen lesz.

A többi nem.

Diósgyőr irányába ( Thököly utcától ) más fajta burkolatot kapnak a megállók. Az elrendezés marad ugyan ez. 

 

 

 

A villamos projekthez, nem tartozik hozzá a hosszabbítás . Nem is lesz.

 

A pályán közlekedik az 1-es és a 2-es villamos, valamint  az 1É villamos ami    1:00-kor , 2:00- kor , 3:00-kor indul a Tiszai pályaudvartól.

 

Visszafele, Diósgyőrből ez a három járat, betér a vasgyárba , majd ezt a kört megtéve , az Újgyőri főtértől egyenes halad tovább a Tiszai fele. 

 

Amúgy minden rendesen marad.   1-es villamos : Tiszai pályaudvar - Diósgyőr villamosállomás 

                                                      2-es villamos : Tiszai pályaudvar - Vasgyár 

 

 

Robancs684 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 1298

Viktor!

 

Nem rosz ez a megálló, de egy valami nem tetszik benne, az a vöröses peron. :)

 

 

Mellesleg mégiscsak megépíted teljesen Felső-Majláthig a villamospályát?

Előzmény: viktor9511 (1297)
viktor9511 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 1297

Sziasztok ! 

 

 

Az Mvk zrt. úgy döntött,hogy éjszakai munkálatokra került sor, éppen ezért a mai napra ( délutánra ) készen lettek az új megállók. 

Összköltséget tekintve, egy megálló ( beleértve a berendezéseket : Világítás, Üvegezett beálló, növényzet , korszerűsített díszburkolat, zebra, Közlekedési lámpa , felfestett csík , akadálymentesítés, és védőkorlát  )  Össz. :   2.500.000 Ft. volt.

 

Ennek kétszeresét számoljuk ( mivel két megálló épült )  :-)

 

 

Ugyan ilyen megállók lesznek a Selyemréten is.   Diósgyőr irányába, kicsit változás lesz a megállókban .

 

 

 

Képek.: 

 

 

( A világítást még a mai napon állították az ÉMÁSZ munkatársai. ) 

 

 

 

 

 

 

 

viktor9511 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 1296

Szia Robi ! 

 

 

öööö ... Nehez, de megértettem :D 

 

Most valahogy nem volt elképzelésem, erről a kivezetésről. Viszont így már minden világos ! :-))

Kitartó munkát kívánok ! 

Robancs684 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1295

Viktor!

 

Hoztam 1-2 képet, Repülőtérről (VÁ.) megálló. :)

 

Régen így nézett ki a Repülőtéri VÁ. Ekkor a 3, 5 villamos viszonylat itt ált meg:

 

Ez pedig az új Repülőtér (Vá.):

 

Itt bejelőltem, hogyan is fognak közlekedni a villamosok! Piros: 3-as villamos (hurok), Kék: 5-ös villamos (fej) Tovább megy BOSCH-ig:

Előzmény: Robancs684 (1294)
Robancs684 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1294

Viktor!

 

Szerintem nem teljesen érted, ezt a kisebb várgányt (vonalszakaszt).

 

Szóval az a lényeg, hogy Repülőtérre 2 villamos viszonylat jár:

3=Tiszai pu. - Repülőtér

5=Cora ------- Repülőtér

 

Kérte a BOSCH, hogy legyen már egy villamos ami oda kijárna eléjük, persze ők állják a költséget, a kivitelezésre!

 

Vagyik ebből kifolyolag az 5-ös villamos fog (lett kiválasztva, mivel a 2 viszonylat közül csak az 5-ös viszonylaton vannak 2 írányú villamosok) kijárni a Repülőtéren túl a BOSCHig. Egy beolvasztási müvelet lesz végrehajtva. :)

 

Remélem mostmár érted, hogy hogyan lesz ez megoldva! :)))) :D

Előzmény: viktor9511 (1293)
viktor9511 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1293

 Szia Robi ! :)))

 

 

 

Így már értem. Mert, ha az Mvk Zrt. fizette volna, nem sok haszont élvezett volna  a cég. 

Mondjuk valóban húzós, mert nem kis séta odáig.

 

Mondjuk, villamos kivezetni nem tudom van-e értelme ( még ,ha csak egy vágányon is )  mert reggel mennek , este jönnek a munkások. Ezért üzemeltetni, a sínpályát, áramot,  illetve fenntartani egy Tátra villamost, nem tudom mennyire éri meg. :) 

 

Szerintem  inkább egy  olyat, hogy a 8-as busz, vagy a 14-es  kitérőt tesz a cégig .

 

 

Robi ! Ez csak az én véleményem ,természetesen ,ha te már leszerződtél.. :)))

 

 

 

 

Készen vagyunk nem sokára.

Már tervezik a villamosmegállót.:

 

Illetve, kiépítettek egy kis lámpával ellátott átjárót, melynek a dugó csökkentése a célja. 

A lámpákat ma állították be.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Robancs684 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1292

Viktor!

 

Előszőr is kérnélek, hogy Robinak szólits. :) :D

 

Továbbá, pedig, igen lesz egy kicsi plusz munka, de megéri, mert ami a Repülőtértől kiépül a BOSCH főbejáratáig villamossín (egyvárgányú), azt a BOSCH fizeti!

Igen lesz haszna, mivel rengeteg ember dolgozik a BOSCH-ban, és már nagyon unják az ott dolgozok, hogy kb 1,5 km-et kell sétálniuk, mire eljutnak a Repülőtérre.

 

Képek hamarosan!

Előzmény: viktor9511 (1291)
viktor9511 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 1291

Szia Robancs ! 

 

 

Na !!  Akkor még egy kis plussz munka ?!? :))  És az Mvk Zrt- nek van haszna abból,hogy a BOSCH megkereste ilyen kéréssel ? :-)  

Nálam a BOSCH és a  M.V.I.P.M  pályázott támogatásra, de nem nyerték el. Többek között tettek ígéretet a Villamospálya felújításával kapcsolatosan, hogy akkor olcsóbban , és jobb minőségű anyagot bíztosítanak, de az Mvk Zrt. Marketing igazgatója, nem írta alá a szerződést.

 

Várom már a fotóidat ! :))

 

 

 

 

Közben , tudod .. Zajlanak a munkálatok nálam is.

Nagyon szépen haladnak a munkások, kitűnő munkaerő. 

 

Egy pár éjszakai életkép, a már majdnem teljesen készen lévő új villamospályáról, és beteküntünk a kulisszák mögé.. Hol is laknak a munkások :-D 

 

 

 

Pályafelújítás.: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Életképek ( korán reggel )   Bajcsy-Zs. u. 

 

 

 

Kőrösi Csoma Sándor lakótelep ( reggeli órákban ) : 

 

 

 

 

Selyemtér .:

 

 

 

 

A Strand oldala .:     

 

 

Épülő stran eleje :   

Robancs684 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1290

Viktor!

 

Most jelenleg kész lettem az 1-es vonallal (1, 1A, 2 villamos vonalak).

Elkezdtem építeni az épületeket (villamossínek már egy jó pár hónapja készen vannak) a Repülő téri részen, ami nem lesz könnyü meló, de meglesz. :)

Ezek mellett életbe lép egy változás is, mivel a BOSCH cég kérte, hogy az egyig villamos vonalat az MVK ZRT. építse már ki a Repülőtértől tovább a BOSCH fő bejáratáig, az ott dolgozok miatt, ezért az 5-ös villamos Repülőtér helyett BOSCH Végállomásig közlekedik + még egy változás lesz a pálya építésben, hogy a Repülőtéri végállomás nem fejállomás marad, hanem hurok végálomássá lesz kialakítva, az MVK kevés 2 irányú villamosai miatt, és nagyon kevés cég árul jó minőségű 2 irányú villamost, ha árul, akkor borsos áron, ezért maradnak a használt, de mégis kitünő állampotú villamosok, amik már beszerzés alatt vannak. :)

 

Képeket a héten biztosan hozok. :)

Előzmény: viktor9511 (1289)
viktor9511 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1289

Robancs ! 

 

 

 

Köszönöm szépen az engedélyt ! :) Néha olyan jól esik így hívni :)

 

 

Hogy állsz a  "villamos projekttel " ?? 

 

 

Már hiányolok fotókat.. mikor kapok ? :)) 

 

 

Robancs684 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 1288

Viktor!

 

Persze, hívjál nyugottan így. :)

 

Igen, egy kicsit macerás az emelgetése a gömbsüvegnek, de megéri. :)

Előzmény: viktor9511 (1287)
viktor9511 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 1287

Robi ! ( Már ,ha szólíthatlak így )  már sokszor meg akartam kérdezni :))) 

 

 

 

Na szóval ..

 

Köszönöm szépen, nagyon örülök,hogy véleményezted ! 

Őszintén szólva, én is próbáltam, mert sokkal szebb, és a valóságban is úgy van,hogy külön síkot foglal a pogik széle. 

 

 

Amint írtam, próbáltam, csak,hogy nagyobb lett jóval ,mint az aszfalt. Nem mutatott jól. Még meg fogom próbálni állítgatni :)) !!

 

 

Köszii ! :) 

 

 

 

Estére megérkeztek az oszlopok , rögtön neki is láttak a beépítéshez...

 

Robancs684 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 1286

Vktor!

 

Nagyon jó lett, de nekem egy valami nem tetszik, a felújiásban! :)

A gömbsüvegsort megemelhetnéd az út magasságáig, szerintem úgy jobban nézne ki, nálam így van csinálva. :)

Előzmény: viktor9511 (1285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!