Keresés

Részletes keresés

hangaroa Creative Commons License 2001.05.28 0 0 34
Ha minden jól megy, akkor igen! :-)
De a részleteket majd magánban...

hangaroa (a bennfentes)

Előzmény: hirvike (33)
hirvike Creative Commons License 2001.05.28 0 0 33
Szombaton tervezek egy Állatkerti sétát. Számíthatok esetleg egy bennfentes vezetésére? :-)
hangaroa Creative Commons License 2001.05.28 0 0 32
Szia hirvike!

Mail ment, Aki.jpg megjött! Köszike!

Jók a nevek, bár Izlandon (amint gyanítottad) nem honos a kis kedvenc!
Különben a kicsi már elég sokat mászkált a hétvégén, ami azért feltűnő, merthogy a kicsik kezdetben leginkább egy helyben kuporogni szeretnek (a természetben így álcázzák magukat). Persze ő is kuporgott, de most már egyre többet mászkál. Szóval növekszik a kicsike. :-))

Majd még írok.

hangaroa

hirvike Creative Commons License 2001.05.28 0 0 31
Izlandi nevek (bár nem tom, él-e ott rénszarvas...)
Daði, Dagur, Daníel, Davíð, Draupnir
(Ð ð ezt a betűt eð-nek hívják, a kiejtése ugyanaz, mint a 'th' a 'father' szóban.)

Norvég nevek:
Dag, Daniel, David, Dennis

Skandináv nevek:
Dag, Dan, Danper, Didrik, Domalde, Domarr, Durin, Dyggve

Előzmény: hirvike (28)
hirvike Creative Commons License 2001.05.28 0 0 30
Szerintem a Dani név jó lenne, lévén, hogy

1. D betűvel kezdődik
2. férfinév
3. nemzetközi (ha ebben a formában nem is feltétlenül)
4. könnyen megjegyezhető és rövid

Ja, és nekem tetszik :-)

Előzmény: hangaroa (29)
hangaroa Creative Commons License 2001.05.25 0 0 29
hirvike!

Lehet, hogy csak napok múlva vetődsz ide, de azért leírom ezt:
Még nincs neve, és a kollégák hajlandóak megfontolni a javaslataidat (mer' hangaroa jó rábeszélő, valamint a kérdéses állatháznál lehúzott pár évet).
Köszi a javaslatokat. A Th/D dologról nem is tudtam. De majd megbeszéljük a lehetséges orvoslási módokat. :-)

Belinkelt képetske rulez!

hangaroa

hirvike Creative Commons License 2001.05.25 0 0 28
Na jelentem, rohanok. Azert gyorsan atneztem a finn es sved nevnapokat, az eredmeny a kovetkezo:

FINN
D- betűs
Daniel
T-betűsek (a teljesség igénye nélkül):
Taito, Tuomi, Teemu, Terho, Teuvo, Tapio, Topi, Topias, Tuomas, Tuomo, Tomi, Tapani, Teppo, Tahvo, Taavi
(Igyekeztem csak ferfi neveket valasztani.)

SVÉD
(fogalmam sincs, hogy nem csúszott-e be női név :-)
D-betűs:
Dennis, Dagny (figyelem: y=ü), Dagmar, Daniel, Dan, David
T-betűs:
Theo, Torbjörn, Torgny (!y=ü), Torkel, Torvald, Tor, Tobias, Torhild

Norveg ill. szami (ld. lapp) nevek ugyeben nem tudok nyilatkozni. :-)

Előzmény: hangaroa (25)
hirvike Creative Commons License 2001.05.25 0 0 27
Talaltam egy idevago kepet (remelem sikerül belikkelni...)

hirvike Creative Commons License 2001.05.25 0 0 26
OFF
A finnből kicsit nehéz lesz, mert ott csak az 1800-as években a finn irodalom megszületése táján vezették be a "d" betűt, maga a hang a keleti nyelvnyárásokban jellegzetesen nem szerepel. (Az eredeti hangzó az angol "th" kiejtesehez hasonlitott, vagyis egy fogak kozt kepzett hang volt.)
ON

Majd keresek egy T-s nevet, és zöngésítem az elejét :-)

Előzmény: hangaroa (25)
hangaroa Creative Commons License 2001.05.25 0 0 25
D-vel mint Dulcinea.
Ha esetleg valami autentikus északi név lenne, amit azért ki is lehet mondani. Bár a Dulcinea sem kimondottan nordikus név. Legalábbis Cervantes nem skandináv volt.

hangaroa

Előzmény: hirvike (24)
hirvike Creative Commons License 2001.05.25 0 0 24
Bocsi, ezt a hozzászólást valahogy átugrottam... (Úgy tűnik, van hátránya a gyors olvasásnak :-)

De ha még nincs ötletük, akkor jó esélyed van! :-))
Milyen kezdőbetűvel?

Előzmény: hangaroa (15)
epresjoghurt Creative Commons License 2001.05.25 0 0 23
Ha maradna még néhány db napocska elfekvőben, vevő lennék rá...elraktároznám télire.
Előzmény: hangaroa (20)
epresjoghurt Creative Commons License 2001.05.25 0 0 22
Nem ő, max 1 kései leszármazottja...ezért is tiszteljük.
:o)

PS: Nem vennénk a lelkünkre, ha minden egyes felhő megjelenésénél bennünket szidnának.

Előzmény: hirvike (19)
epresjoghurt Creative Commons License 2001.05.25 0 0 21
Eddig misesörökkel és misekimitisszel áldoztunk a Kockásnak...ki tudja mit hoz a jövő.
:o)
Előzmény: hangaroa (18)
hangaroa Creative Commons License 2001.05.25 0 0 20
Megin' OFF:
Nem lenne szép dolog támogatóin megtévesztése a nagy összegek kicsikarásáért.
Persze a krákágyil elvileg ehetne Napot is, de abból a ksézlet csak egy étkezésre futná.
Azért majd megkérdezem a takarmányozási vetetőnket, hátha tudna szerezni olcsón néhány raklap Napot. Kipróbálhatnánk a krákágyilnál.
Igaz, ha figyelembe vesszük, hogy a Nap felszíni hőmérséklete ca. 6000 °C, akkor lehet, hogy a krákágyilnak gyomorégése lenne!

hangaroa

Előzmény: hirvike (19)
hirvike Creative Commons License 2001.05.25 0 0 19
Lehet, hogy meggyorsítaná a dolgot, ha örökbefogadnátok egy krokodilt, akiről kétséget kizáróan be lehet bizonyítani, hogy ő a Napfaló Kockás Krokodil.
(Persze lehet, hogy van aki fennakadna a mintázatán, de megfelelő örökbefogadási felajánlásért cserébe szerintem az Állatkert dolgozói tanúsítanák, hogy fő tápláléka a Nap :-D
Előzmény: epresjoghurt (17)
hangaroa Creative Commons License 2001.05.25 0 0 18
OFF
A krákágyilok nem szeretik a tejterméket. az egyházi aktivistákat annál inkább. :-)
Ha esetleg az egyháztagok közül valaki SZEMÉLYESEN is hozzájárulna a krákágyilok étkeztetéséhez!

hangaroa

ps. # 1 krákágyil alatt nem az ismert orosz vicclap értendő;
Ps. # 2 hirvike, hol vagy? Már elutaztál?

Előzmény: epresjoghurt (17)
epresjoghurt Creative Commons License 2001.05.25 0 0 17
Amint bejegyzik a Hiszek a Napfaló Kockás Krokodilban nevű egyházunkat, örökbefogadunk 1 krokodilt.
Erről már határozott a zsinat.
:o)))
Előzmény: hirvike (14)
epresjoghurt Creative Commons License 2001.05.25 0 0 16
Nekem mondod? Ismerem ezeket a kannibálokat...
:o)))
Előzmény: hangaroa (13)
hangaroa Creative Commons License 2001.05.25 0 0 15
hirvike: "ha mar ilyen jo pozicioban vagy, igazan meselhetnel a szarvasokrol."

Vide email!

"Apropo, mikor lesz neve a vadiuj szarvasnak?
Otleteket esetleg adhatok? :-) "

Nem tudom, a kollégák kitaláltak-e már valamit, de majd megérdeklődöm. Egyébként az ötleteknek semmi akadálya, csak nem tudom, rá lehet-e beszélni a kollégákat. De ha még nincs ötletük, akkor jó esélyed van! :-))

epresjoghurt: nem fenyegetésnek szántam.

hangaroa

Előzmény: hirvike (14)
hirvike Creative Commons License 2001.05.25 0 0 14
Koszi!!!

Meg nem tudom, mikor megyek; azt hiszem, bevarom a kovetkezo fizetest, es akkor egyenesen a Bambi hazba megyek orokbefogadni az ujszulottet.
... aztan mar csak 3 felnott es (az akkorra valoszinuleg megszuleto) gyerek szarvasnak kell helyet csinalnom otthon :-)

hangaroa: ha mar ilyen jo pozicioban vagy, igazan meselhetnel a szarvasokrol. Apropo, mikor lesz neve a vadiuj szarvasnak?
Otleteket esetleg adhatok? :-)

epresjoghurt: ne felj, a majmokhoz majd csak vedoorizettel engedunk :-)

Előzmény: hangaroa (11)
hangaroa Creative Commons License 2001.05.25 0 0 13
Davaj epresjoghurt!

Az emberszabású majmok egyenesen kajálnak téged!

hangaroa

Előzmény: epresjoghurt (12)
epresjoghurt Creative Commons License 2001.05.25 0 0 12
Gratulálok a nagyszülőségedhez!
:o)
Előzmény: hirvike (8)
hangaroa Creative Commons License 2001.05.25 0 0 11
Lányokfiuk! Ne hagyjátok elsüppedni ezt a jó kis topikot!

hirvike! Te meg, mikor látod a kisunokádat? Ha minden jól megy, a fotósunk lefotózza, és akkor elrablok tőle egy képet, beszkennelem és átküldöm mailben. Jó lesz?

hangaroa

hirvike Creative Commons License 2001.05.23 0 0 10
Azt tudtam.
...a saját fiam nevét csak meg tudom jegyezni! :-)
Előzmény: hangaroa (9)
hangaroa Creative Commons License 2001.05.23 0 0 9
Gratula, hirvike!

A boldog apát pedig Akinak híjják!

hangaroa

Előzmény: hirvike (8)
hirvike Creative Commons License 2001.05.23 0 0 8
Ma kaptam a hírt: május 19-én hím rénszarvas született a Fővárosi Állat- és Növénykertben. Anyja: Dulszinea

NAGYI LETTEM!!!! :-)

Előzmény: hirvike (7)
hirvike Creative Commons License 2001.05.23 0 0 7
Akkor hozzám jöhetne egy mosómedve, és nem lenne egyedül! :-)

hangaroa: köszi az info-t. (Jót mosolyogtam a grizzly medve esetén:-)
Azért nekem nagy csalódás volt látni, hogy milyen körülmények közt él a "fiam" (Aki, a rénszarvas), siralmasak a vasrácsok és a kopár kifutó.:-(
Azért majd próbálok lobbizni a rénszarvasokért, hátha ők is bekerülnek a "kedvelt állatfaj" kategóriába, és így jobb életkörülményekre számíthatnak.

Meg tudnad mondani, hogy mikorra varhato az "unokam"?

hangaroa Creative Commons License 2001.05.22 0 0 6
Ácsi! Az örökbefogadás a mosómedvéknél sem arról szól, hogy hazaviheted. :-)
Ettől függetlenül egy mosómedve alaposan át tudná rendezni a kertedet, hát még több. MÁrpedig a mosómedve többesben az igazi :-)

hangaroa

Előzmény: Dalai Lámer (4)
hangaroa Creative Commons License 2001.05.22 0 0 5
Üdv!

Ismertség: Ma már - hál' Istennek - elég ismert. Amikor egy évtizeddel ezelőtt elindítottuk, még meglehetősen sok volt az örökbefogadással kapcsolatos félreértés. Például sokan azt hitték, hogy az örökbefogadott állatokat haza is lehet vinni. Ez elég érdekes lenne, bár nem túl célravezető d:-)
Emléxem, az Állatkert egyszer Garden Partyt is adott a legtöbbet adó támogatóknak, ahol a tombola főnyereménye az egyik grizzlymedve örökbefogadása volt. Szegény nyertest sokáig kellett nyugtatatni, hogy ettől még nem kell otthon berendezkednie medvetartásra.
Ahogy észrevettem, ma már elég széles körben ismeretes, hogy nálunk ilyenre van lehetőség, és általában azt is tudják az emberek, hogy miről is van szó. Egyébként az ötletet mára több vidéki állatkert is átvette.
Egyébként az ismertséghez az is hozzájárul, hogy néhány ismert közszereplő, ill. politikus is örökbefogadott egy-egy állatot. Azt, hogy pontosan kikre kell gondolni, hadd ne írjam le most ide (magánba elküld für dich)!

Sikeresség: Feltétlenül sikeres. Az Állatkertnek igazából nem jelent nagy költséget az örökbefogadás lehetőségének biztosítása, viszont jelentékeny bevételt jelent az Állatkert alapítványa számára (mert az egész programot tulajdonképpen az "Alapítvány a Budapesti Állatkert Élő Gyűjteményének Támogatására" csinálja, ami azért is jó, mert a befizetett összeg az adóalapból leírható).
A pénz azonban nem minden, más haszna is van a dolognak. Az egyik, hogy az örökbefogadó szülőket jóleső érzéssel tölti el, hogy kedvenüket, illetve az Állatkertet támogatták (legalábbis ebben reménykedünk), szorosabbra fűzhetjük az emberek kapcsolatát az Állatkerttel, és megoszthatjuk velük örömünket-gondjainkat.
Azonkívül az alapján, hogy milyen állatot hányan fogadtak örökbe, elég jó képet alkothatunk a különféle állatfajok kedveltségéről. Ez pedig elég fontos pl. az állatgyűjtemény fajösszetételét érintő kérdéseknél.

Örökbefogadás számos nyugat-európai állatkertben is létezik, ám ott az eredményeket pl. nem lehet abszolút mutatóként felhasználni a fajok kedveltségének összehasonlítására. Ott ugyanis az a divat, hogy az örökbefogadás minimális összege más-más a népszerűbb és a kevésbé népszerűbb állatok esetében. Egy elefántot például csak az fogadhat örökbe, akinek van rá legalább 50 000 márkája (ha jól emlékszem, Kölnben és Münchenben így számoltak), ami leginkább csak tekintélyes üzletemberekre, esetleg nem is magánszemélyekre, hanem nagyvállalatokra jellemző. Az egyszeri iskolásra nem.
Szerintem a mi rendszerünk sokkal demokratikusabb, hiszen nem tesz ilyen különbségeket.

Különben az Állatkert alapítványáról még annyit, hogy oda nemcsak az örökbefogadásból származó pénzek folynak be, hanem a személyi jövedelemadó célzottan felajánlható 1 %-ából befolyó összegek is. Ez a Budapesti Állatkert esetében évről évre annyi, mint amennyit a bp.-i színházak és múzeumok együttesen kapnak az SZJA 1 % felajánlásokból (aki nekünk adta, ezúton is köszönjük). Ez elég jól jelzi, hogy a választópolgárok nagy része igenis fontosnak tartja az Állatkertet. Mi legalábbis egyre inkább ezt érezzük, és minél több fejlesztést csinálunk az állati jóllét előmozdítása érdekében, annál inkább érezzük ezt.
Már csak azt kellene elérni, hogy a költségvetési pénzeket elosztó döntéshozók is hasonlóképpen gondolkodjanak...

Egyenlőre ennyi (szűkszavúan). Írjatok még erre a topicra, olyan jó látni a törzsasztal tetejének közeliben!

hirvike! e-mail megy!

Pá!

hangaroa

Előzmény: hirvike (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!