Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1541
Nézd, mint írtam - legalább 8-9 éve nem találkoztunk vele.
Az is igaz, hogy ennyi idő alatt sokat változhat az ember.
Én abból indultam ki, amilyen élményeim nekem voltak vele kapcsolatban. Lehet, hogy jelenleg teljesen más a szitu, azt nem áll sem jogomban, sem szándékomban megítélni, mivel NEM ISMEREM.
Előzmény: Amerigo Gal (1539)
Amerigo Gal Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1540
A régi okinawai erősitő módszerek is hasonlóak.......
Előzmény: Zicherman Istvan (1538)
Amerigo Gal Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1539
Üdv
A deréknak nem árt ez a kettle bell?

István
Csak azért kérdeztem,mert a Roland urról nem irnak túl jókat más fórumokon.
Személy szerint én csak videón láttam.De nemhiszem hogy az én véleményem kompetens a témában

Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1538
Ebbe is kukk bele (én lusta voltam megnézni, ráadásul a büdösbogár éppen most próbálja szétszedni a szkenert), hátha találsz benne valami használhatót.
http://www.koicombat.org/forum/viewtopic.php?t=19570

Apropo, ha meghallgatsz egy tanácsot: a girján kívül érdemes még beszerezni egy-egy pár régi, azaz öntött félkezes súlyzót (3 és 5 kg), illetve még:
1. Régi öntött (azaz gömbös) kétkezes súlyzót (teljesen más dinamikájú gyakorlatokat lehet velük csinálni, mint az übermodernfasza különböző vasakkal felszerelhető krómozott csodákal).
2. A nyújtón kívül, húzódzkodáshoz, szerelj fel egy trapézt. A legelső húzódzkodásnál rögtön meg fogod érteni, hogy mi a különbség a két szer között.
3. Vannak még gyakorlatok rönkkel (k.b. 25 cm átmérőjű, k.b. 3 méter hosszú normál farönk), sziklával (formátlan, csiszolatlan kődarab - ahhoz, hogy mozgasd, mindig más-más fogást kell találnod, azaz az izmaid mindig más-más fajta munlát végeznek), vannak még medicinlabdák, fűrészporral és homokkal töltött zsák.
4. Még érdemes korláton és gyűrűkön dolgozni.
5. Gyakorlatok vasrudakkal (,,buzogányok") vagy ha azok nincsenek, akkor megtölteni valamivel két pezsgősüveget, és azokkal hancúrozni.
6. FUTNI. (Nem körbe-körbe a stadionban, hanem terepfutás, szintkülönbségekkel, gyorsítással, kocogással, ha lehet akadálypályával).

Én úgy vagyok vele, hogy nem hiszek a modernkori überszuper konditermes izzasztókban. Ott van unokaöcsém negatív példája, aki úgy néz ki majdnem két méterével, és agyongyúrt testével, mint egy szőke germán isten. Attól függetlenül ha fel kéne raknia egy függönyt, két perc múlva már szuszog. Az izomtömeg mellé hiányzik az izmaiból adinamika.
Előzmény: Zicherman Istvan (1537)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1537
Nézz bele a postádba. Átdobtam egy mostani girjás könyvet. Mondjuk oroszul.
Ha találok még valami szarokat - azokat is átküldöm. Régi meg mostani orosz/szovjet/ismét orosz szakirodalomból rohadtul sok van.
Valamikor lett volna lehetőség arra, hogy lehessen oktatni sok mindent, a girjáktól kezdve, és a szambón át a modern harcrendszerekig. Akkor még én is lelkes voltam, és akadt pár barátom, akiket szintén érdekelt. Csak akkor érdeklődés nem volt eziránt. Most meg én nem érek rá. Volt még egy nagyon közeli barátom, aki valszeg a végsőkig lelkesedett (mondjuk be is hozott magyarországra igen sok igen jó dolgot), csak most már ő sem ér rá - elutazott külföldre, mert:
1. Hívta a munka;
2. Hívta a család;
3. Tele lett a töke az egész országgal (ŐT, mondjuk, meg is értem).
Előzmény: ayantaqe (1536)
ayantaqe Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1536
Az igaz, hogy a Vörös Hadseregben is használták, ezzel mérték fel az erőnlétet?
Amúgy döbbenetesen gyors fejlődést produkál, marokerő nagyot fejlődött, de az erőemelésem is, mindez úgy, hogy nem megy olyan szinten a hajlékonyság rovására, mint bármilyen más erőemelés. Nem utolsósorban megtanulja az ember a helyes tartást is, szinte esélytelen, hogy megemeld magad. Tisztára kezdek belekattanni, voltam most majd egy hetet otthon, beraktam a csomagtartóba, vittem magammal. Határőr kérdezte, mi az, mondtam, nézett rám mint a hülyére.
Előzmény: Zicherman Istvan (1533)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1535
A nagyon régiek semmivel sem jobbak, mint az ázsiai maszlag 90%-a. Ugyan olyan hagyományápolás meg maszturbékolás ,,harcművészetek" terén.
Ami viszont maradt - az mind dinamikusan fejlődik.
Ma már tettem be egy orosz dokfilmet ami arról szól, hogyan fejlődött ki az illegális ,,karate" iskolákból a karate jelenlegi, orosz stílusa.

Bocs, a gép megszálllása folytatódik...
Előzmény: Kiriyama (1534)
Kiriyama Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1534
Biztos nagyon jók ezek a régi múltra visszatekintő harcmüvészetek. Az sem véletlen hogy az MMA királya évek óta egy orosz uriember Fedor Emalianenko,akinek komoly sambo gyökere van.
Előzmény: Zicherman Istvan (1533)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1533
A girjával az oroszoknál azóta dolgoztak, amióta az eszemet tudom. Akkor még nem voltak sem stílusok, sem iskolák, sem egyéb. Egyszerűen a srácok, meg persze a férfiak is, kimentek az udvarra, oszt emelgették, vagy pörgették a girjákat, oszt jó van.
Én is akkor jöttem rá, hogy ennek rendszere is van, amikor a sportedzések alatt kötelező volt heti két napot úgynevezett ,,atlétikai gimnasztikával" foglalkozni (ami erősítő gyakorlatokat takart). Akkor kezdtek előkerülni a régebbi, még cári időkben, meg a bolsevik hatalom első éveiben nyomtatott, agyonolvasott és agyonjegyzetelt könyvecskék meg füzetek, illetve előkertek a profi szambós meg birkózó dzők, akik tudták is, hogy mit kell csinálni. Mi akkor meg voltunk hibbanva a délkeletázsiai küzdősportok iránt (mivel ezek be voltak tiltva a SzU-ban), aztán igen hamar rá kellett jönnünk, hogy minek keresni egzotikus tájakon azt, ami az orrunk előtt volt mindig is - a helyi harcrendszerek, amelyek mellőzték a sok keleti miszticista ködösítést, legendagyártást és maszlagot, és kizárólag az ésszerűségre, praxisra és biomechanikára épültek.
Például igen meglepett minket, amikor megtudtuk, hogy a pravoszláv kolostorokban, amelyek egyben erődök is voltak, a szerzeteseknek saját torna és erősítő rendszerük volt, amely segített regenerálni a szervezetet a hosszantartó meditációk és böjtök után. A harci rendszerekről (beleértve pusztakezeseket) már nem is beszélve.
Kérdeztük az edzőtől, hogy mi ezekről eddig miért nem hallottunk?
- Azért, mert saját irodalmunkat sem ismeritek. Ha elolvastátok volna Lev Tiolsztoj, saját gyermekkoráról szóló feljegyzéseit, akkor ismernétek.

Minyán visszajövök, most a gyerek megszállja a számítógépet.
Előzmény: ayantaqe (1531)
Kiriyama Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1532
Ökolvivás, Thay Box, Kick Box
Előzmény: Daxus (1515)
ayantaqe Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1531
1,5 pud elég ezek szerint. Ti hogy edzettetek, miben tért el Pavel stílusától? Mert ezek szerint már előbb csináltátok, mint ahogy ez az egész elindult. Mennyire csinált kötött izmokat, mert én relatíve megmaradtam hajlékonynak, de izületek már indulnak, ami azt jelenti, durván tömeget növel, köt. Milyen nyújtásokat csináltatok? Köszi.
Előzmény: Zicherman Istvan (1530)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1530
Viccen kívül, bár évek óta nem találkoztam Rolanddal.:/ (Asszem utoljára valamikor 1999-2000 körül futottunk össze?)
Jelenleg nem sokat tudok róla, maximum azt, amit ismerősöktől hallok itt-ott. A régi társaságból sokan megnősültek, sokan családosak lettek, sokan dolgoznak, van, aki külföldre utazott, van, aki egyszerűen eltűnt a régi baráti körből.
Mondjuk itt, Németben, amikor lemegyek néha hancúrozni a tatamira a horvát ismerőshöz (az utcánkban van a dojoja), akkor viszem az évek során már szinte világosszürkére mosott nagyon régi Zen Bukan-os gimet.:)
Előzmény: Amerigo Gal (1527)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1529
A szovjet/orosz karate-do rendszer kialakulásáról egy dokfilm.
Önmagáért beszél.

,,A szovjet utcák karatéja":
http://cineplexx.ru/11/1933-sekretnye-istorii-karatye-russkix-ulic.html
Plieur Creative Commons License 2009.02.19 0 0 1528

Hurrá:)

Akkor nem esik messze a kyokushin-tól:)))))

Előzmény: Kavics78 (1520)
Amerigo Gal Creative Commons License 2009.02.19 0 0 1527
Üdv István
Ez most vicc vagy komoly?Azért mert ott a smiley.
Előzmény: Zicherman Istvan (1521)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.15 0 0 1526

Üdv!

 

Könnyebb haladni vele, gyorsabban látványosabb eredményt lehet elérni, mert az alaptechnikák gyorsabban elsajátíthatók. De egyik sem egyszerű, magas szint eléréséhez mindkettő esetében több év kell.

Előzmény: rg123 (1513)
NattyDread Creative Commons License 2008.12.08 0 0 1525
Lajos Roland nagyon jó! :oD Pár hete volt vele egynapos shinkendo edzőtáborunk, és a 2*2 órás edzés utolsó öt percében már tényleg csak a "ki" tartotta bennem a lelket :o)) Igaz, ez előtt már vagy ezer éve nem mozogtam intenzíven, meg fiatal sem vagyok már :o)
Nagyon élveztem viszont az egészet, Lajos Roland sensei-től öröm tanulni :o)
Előzmény: Zicherman Istvan (1521)
Daxus Creative Commons License 2008.12.07 0 0 1524
Ha elmegyek egyik próbaedzésükre, mit érdemes megkérdezni/megérdeklődni??
Daxus Creative Commons License 2008.12.07 0 0 1523
Üdv!
Döntést hoztam, elkezdek Ju jitsuzni, remélem hogy elég hatásos lesz, a mesterről nemtudok sokat, bajai Sensei DÉri Csabához akarok majd menni...majd meglátjuk mien lesz:D
Kavics78 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 1522

Kosz!

Sajnos azonban se idom, se kedvem, se turelmem nincs mar ilyesmire.

Meg kulonben is hamarosan megint tiplizek!

 

Előzmény: Zicherman Istvan (1521)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.07 0 0 1521
Meg hat attol is fugg, hogy ki az oktato.
........................

Ha vért akarsz izzadni, és valóbantanulni is valamit, én Lajos Rolandot ajánlom.:)
Előzmény: Kavics78 (1520)
Kavics78 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 1520

Szia!

Zen-Bu-Kan Kempo-ban van pusztakezes okolharc (+lab,stb)!

Csak az a problema, hogy nagyon sokmindent tartalmaz a ZBK ezert aztan lehet, hogy nem tartanad nagyon elvezetesnek mondjuk a foldharcos, jiu-jitsu-s reszeket.

Meg hat attol is fugg, hogy ki az oktato.

En mar abbahagytam es nem vagyok kepben ki, hol, merre!

Udv!

 

Előzmény: Plieur (1514)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2008.12.06 0 0 1519
Ügyes marketingszervezet nagyon kevés valódi szakemberrel.
Előzmény: jkoenig (1518)
jkoenig Creative Commons License 2008.12.06 0 0 1518

Szervusz F_Zsolt_01!

 

Mi a probléma a Mádai féle WT-vel?

 

 

Előzmény: f_zsolt_01 (1516)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2008.12.06 0 0 1517
Szia!
Röviden...nincs.
Előzmény: Plieur (1514)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2008.12.06 0 0 1516
...ha ebből a háromból kell választani, akkor a judo -t ajánlanám (itt általában "egyenletes" minőségű oktatást fogsz kapni), ha a WT a Mádai féle WT, akkor azt kerüld el jó nagy ívben, ha másféle, akkor kérdezd meg, hogy van e benne edzőküzdelem, vagy fullkontakt, ha kitérő válaszokat kapsz pl. : - "a mi stílusunk nem a ringbe való, meg mi egy szempillantással is tudunk ölni", akkor azt a klubbot is kerüld el... aikidoról se jót se rosszat nem tudok mondani ott ha jól tudom nagyon sokat számít, hogy ki az oktató
Előzmény: Daxus (1515)
Daxus Creative Commons License 2008.12.06 0 0 1515
Üdv mindenkinek!

Én most szeretnék elkezdeni, egy komolyabb harcművészetet, szerintetek meik lenne a leghatékonyabb? Gondlkoztam a Wing tsun kung-fun és az aikidon, esetleg a judo, ezek a közelemben is vannak. Ti mit ajánlanátok? Előre is köszi a választ:)
Plieur Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1514

Tiszteletem Uraim!

Mielőtt azt hinné valaki hogy egy minden topicban jelenlévő akarok lenni, leszögezném hogy csak egy kérdésem van a szakértőkhöz.

van-e hazánkban ilyen irányzatú klub-mozgalom vagy a szomszédban?

Ez félreértések elkerülése végett box, de még a Queensberry márki előtti korszakból:)

http://www.youtube.com/watch?v=SrK0g8yhv_0

rg123 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1513

Egy kérdésem lenne.

 

Valóban könnyebb állóharcot tanulni, mint birkozást. A "földharcos" irányzatok valóban nehezebben sajátíthatók el?

lelkesz Creative Commons License 2008.05.31 0 0 1512

István,

 

kár hogy így alakult, vagyunk egy páran, akit érdekelne itt Bp.-n is... Pl. a krav magyarországi vezető oktatója is orosz származású, és a két rendszer is hasonlít sokban, szóval áthallgatnánk rendesen Hozzátok. De ha nem, hát nem. Sajnálom.

Előzmény: Zicherman Istvan (1508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!