Keresés

Részletes keresés

railway Creative Commons License 2010.03.01 0 0 2576
Szia!Köszi az infót! Kíváncsi vagyok megnézted-e már a kicsik nemét? Ha igen, milyen az arány? Azt szeretném tudni, hogy áll-e még az ajánlatod, mert már izgatottak vagyunk. :D Az elefántcsont színű mongi mennyi idős és milyen nemű? Esetleg vannak vagy lesznek utódai?
Előzmény: -Kátya- (2575)
-Kátya- Creative Commons License 2010.02.28 0 0 2575
Szia ! Mezőgazdasági boltban az 50 m széles 1 méter 600 Ft .A férjem ebből készít tetőt mindig ,egyszerű rátenni.Ebben van most külön a fehér/elefántcsont színű mongim.
Íme kép a rácsról-hálóról:
Előzmény: railway (2571)
poszmete Creative Commons License 2010.02.28 0 0 2574
Íme a tetőre ötlet: http://www.freeweb.hu/kisragcsalo/teto.htm
Nekem a B-verziós tetők vannak, és tökéletesek. Könnyebben kezelhető, mintha simán ráhajlítanád a terráriumra a rácsot. Ezen a képen szerintem látszik is (unokatesóméknak készítettem karácsonyra, a terráriumot készen vettük): http://gallery.site.hu/u/zarposz/egyeb/igorliviusz/PC230111.JPG.html
Előzmény: railway (2573)
railway Creative Commons License 2010.02.28 0 0 2573
Így már egyre jobban várom hogy meglegyenek, pedig eleinte nem akartam. A MÉH telep nem rossz ötlet talán még ismerősöm is van aki ilyen helyen dolgozik. A kisebbik lányomnak (az Ő ötlete volt a kisállat) máris tetszik a kádas téma. A fotókra kíváncsi vagyok, nem csak a rácsról, hanem ami mögötte van arról is. Üdv, és kössz a tippeket.
Előzmény: r4hu (2572)
r4hu Creative Commons License 2010.02.27 0 0 2572
a mieink nagyon szeretik a dunsztosüveget, belebújnak és ott rokkerkodnak, amikor almozás van, szépen elvannak benne egy kis ideig, de a legtutibb az amikor a kádban vannak elengedve, és vidáman csúszkálnak a ferde részen, szinte hallani, hogy röhögcsélnek... :), szállításhoz a nagyobb ötliteres uborkásüveg megteszi, persze nem légmentesen lezárva !!! :), lehet szerezni méhtelepeken ilyen vasrácsot, és szépen méretre lehet vágni sikítóval, vagy karos lemezollóval, az tök jó az akváriumok tetejére, majd fotózok.
Előzmény: railway (2571)
railway Creative Commons License 2010.02.27 0 0 2571
Köszönöm! Megnézem mit tehetek. Megpróbálom megoldani, de lehet kisebb lesz. Most már csak az a kérdés, hogy dróthálót honnan szerzek? Gondolom azt is csináltatni kell méretre. Vagy lehet ezt készen is kapni? Vannak standard méretek?
Előzmény: poszmete (2570)
poszmete Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2570
Ha terrárium vastagságára nincs minimum, azt kell végiggondolni, hogy mekkora lesz a terrárium. Mivel nem lesz benne víz, nem kell vastagnak lennie, de a saját súlyát el kell bírnia. Szóval szerintem a 3 mm kb. megfelel.
Ha két mongi lesz, akkor az ajánlott az 40x60x40 cm kb., dróthálós tetővel. Ez a minimum, ha nagyobb, az jobb, természetesen.
Előzmény: railway (2569)
railway Creative Commons License 2010.02.23 0 0 2569
Sziasztok Hölgyek! Kátya! Előre is köszönöm! Ha térítés mentesen adod akkor elmegyünk értük, családi kirándulás keretében. :-) Amennyiben a lilák között van hím, ill. a feketék között (1+1) nekünk ez lenne az ideális, de ha a lilából nem tudsz hímet adni akkor lehet hogy csak egy feketét hoznánk el, de ez még nem biztos. Nőstényt nem szeretnénk. :-) Azokkal csak gond van. :-) Kérlek értesíts, ha neked ez így megfelel, ill. az átvétel helyéről és idejéről. Nekünk csak hétvégi időpont lenne jó.
Poszmete! Köszönöm a hasznos tippeket, a linket megnézzük. Érdekelne, szerinted milyen falvastagságú terrárium a minimum, vagy ajánlott, ill. a minimum ajánlatos méret (sz x h x m)?
Előzmény: poszmete (2568)
poszmete Creative Commons License 2010.02.23 0 0 2568
Én nem tenném össze más fajjal. A mongi elég agresszív idegen állatfajokkal szemben, láttam már nekiugrani tengerimalacnak is. :) Egyszer próbáltam meg 2 kölyköt egy afrikai versenyegérrel összetenni, ott nem volt gond. Viszont mivel teljesen eltérő az életstílusuk és a kommunikációjuk, így kétlem, hogy jól érezték magukat együtt. De nálam csak 1-2 hétig voltak együtt és mind kölyök volt, hosszú távon lehet, hogy gondok lettek volna.
Gyorsnak gyorsak. De ha foglalkozol velük rendszeresen, napi szinten, akkor simán kézbe jönnek és meg lehet őket fogni. Az én egereim ha kiszöknek vagy ha elengedem őket futkározni, akkor nem ijedeznek, jönnek hívásra kézhez. Ez tényleg csak attól függ, hogy mennyit foglalkozol velük. Persze futtatáskor erősen ajánlott a szekrény hátulját és hasonló szűk helyeket valamint a kábeleket eltorlaszolni. S első alkalommal nem egyből az egész szobában elengedni őket. :) De erről szerintem találsz képeket meg tippeket, ha visszaolvasol. Kicsit bővebb leírást a viselkedésükről találsz a honlapomon: link
A saját gyártást én is támogatom. Nekem vannak saját készítésű, elöl tolóajtós, felül rácstetős emeletes terráriumaim. Kb. 3 éve csináltam, mindennel együtt darabja 3000 Ft-ra jött ki durván. Boltban meg kb. 10.000 Ft lett volna, tető nélkül.
Előzmény: railway (2565)
-Kátya- Creative Commons License 2010.02.23 0 0 2567
Szia ! Igen ,adok egérkét ,bár nem tudom a távolság mennyi köztünk ,hogy megéri -e neked eljönni Szfvárra.Annyi ,hogy a lilából tartok meg egyet.
Talán az egyiptomiak közé javasolom ,más egér fajtákhoz nem !Nem ajánlom ,hogy kiengedd,nehéz megfogni - találni őket ,itthon a férjemnek 2 nap alatt sikerült ,én már feladtam :D

Előzmény: railway (2565)
railway Creative Commons License 2010.02.22 0 0 2565
Szia! Köszönöm a fotókat! Ez gyors volt. :-) Igényt tarthatok kettőre? Újabb kérdés. Más egérfajokkal össze lehet tenni? Ki lehet őket engedni, ill ha ki engedem könnyen meg lehet fogni? Tudom, hogy iszonyú gyorsak, de mennyire tör ki belőlük az ösztön ha szabadon vannak? Mármint a lakásban. Vagy ez inkább nem ajánlatos? Hú, a takarításra azért kíváncsi leszek.
Agatha! Köszönöm a tippet. Még az se kizárt, hogy én összerakok egyet. Leszabatom az üveget, szilót meg tudok venni. A ragasztáshoz pedig úgyis két ember kell.
Előzmény: -Kátya- (2563)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.02.22 0 0 2564
Nekem nincs mongim, de van egy üvegesem:
www.akvater.hu
Ketrec alá gyártott már méretre terráriumot, és nagyon szépen, pontosan, és olcsón dolgozott. :D
-Kátya- Creative Commons License 2010.02.22 0 0 2563
Szia !
Már kijárkálnak a fészekből ,sajna épp úgy nem tudtam lefotózni őket ,majd...:))
Eleven kis egérkék ,6 van ,persze a neműket nem tudom,3 hetesen nyúlok hozzájuk először s akkor a neműket is megtudom.Nekem mindkét ketrecem emeletes.Az akváriumot azért szeretik sokan ,mert nem hullik ki az összerágcsált alom ,de engem nem érdekel,takarítom s kész.Amúgy 2 lila 4 fekete mongika lett :)) ☺
Képek:
Előzmény: railway (2562)
railway Creative Commons License 2010.02.21 0 0 2562
Hölgyek! Köszönöm a válaszokat. Az igazság az hogy helyhiány miatt vettünk ilyen méretű ketrecet. A cserére szerintem kicsi a sansz. Mindenesetre megpróbálom. Kátya! Esetleg tudnál képet feltenni a kicsikről? A részletekről ha tájékoztatnál a miskolczimeister@gmail.com címen, megköszönném. Egyébként erre a címre bárki írhat infókat, szívesen veszem. Sőt, megköszönöm!
Előzmény: poszmete (2561)
poszmete Creative Commons License 2010.02.21 0 0 2561
railway: A ketrec tényleg kicsi, a mongik szerintem folyamatosan rágni fogják a rácsot. Jobb lenne nagyobb területű, főleg terrárium.
Itt van a tiltott és a megengedett fák listája: http://egerbil.com/safe_woods_for_gerbils

Kátya: 3 hetesen a kölykök még nagyon babák. Lehet, hogy már esznek szilárd eleséget, de még rengeteg dolgot kell tanulniuk a mamájuktól. Az ideális választási kor 6-8 hetesen van, vagyis legalább kétszer olyan hosszú idő, mint amit te tervezel. (Én is tudtam már 3-4 évesen szilárd kaját enni, mégse választottak el a mamámtól... csak hogy szélsőséges hasonlatot hozzak).
Előzmény: -Kátya- (2560)
-Kátya- Creative Commons License 2010.02.21 0 0 2560
Szia !
Nálam is ketrecben vannak és jó nekik.Viszont sajnálattal közlöm a ketreced magassága nagyon alacsony a mongiknak,legalább egy szintes legyen ,próbáld elcserélni .
Szívesen adnék egérkét ,de nálam csak 2 hetesek.
3 hetes korukra nyílik ki a szemük ,utána én már teszem külön őket...s önállóan esznek stb...
Sikeres mongizást ,én beléjük estem ,szerintem a legédibb rágcsálók !
Előzmény: railway (2559)
railway Creative Commons License 2010.02.20 0 0 2559
Sziasztok! Lányaimnak szeretnék mongit. Eleinte hörit szerettünk volna, de egy kisállat kereskedésben megláttuk a mongikat és nem volt kérdés a választás. Viszont az újszülöttek még csak három hetesek voltak. Ezért nem hozhattuk el Őket. Így legalább van idő tájékozódni. Némi infót már gyűjtöttem. Igaz a ketrecet már megvettük, tehát nem terráriumban lesznek ami már tudom nem biztos hogy előnyös, de bízom benne hogy nem lesz gond. Amennyiben a T. fórumozók közül van valakinek leválasztható kis mongija (lehetőleg 2db hím) érdekelne. Válaszokat a mail címre várok. Hasznos tanácsokat sem vetem meg. :-) Nincs nagy helyünk (a ketrec mérte 27x45-ös a belmagassága 25 cm remélem elegendő). Különválasztásra nincs lehetőségem. Érdekelne milyen fafaj tehető be? Előre is köszönöm. Üdv!
Gamma Leonis Creative Commons License 2010.02.14 0 0 2558
Szia!

Ők nem tudnak ugrani, csak piciket szökkennek, ha menekülnek a kezem elől. Egyébként nagyon bájosak. :-) Ha meghallják a kajás doboz zörgését, előbújnak és "vakmerőn" szaladnak a kezem felé. Evés közben meg lehet simogatni a fejüket, vagy ha nyugalomban üldögélnek valahol, hagyják magukat megérinteni. Egyik sem lép fel támadólag, pedig hímek! Három dzsungi hímem volt, mind akart egy darabot belőlem.

Üdv!
Gamma
Előzmény: -Kátya- (2541)
Peszti 689 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 2557
Peszti 689 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 2556
Köszi! Remélem is, hogy nem fogy el, nagyon szeretjük! Tavaly is annyira aggódtunk érte, mikor a testvérkéje meghalt. Semmi baja nem volt, egyik nap csak ott feküdt kihűlve...
Előzmény: -Kátya- (2554)
Dave1216 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 2555

Mongol futóegér kölykök előjegyezhetők! Most 3 hetesek, 5-6 hetes koruktól elvihetők (NEM kígyóeledelnek). Színezetük: vadas, fekete, lila.
E-mail: puskas.david@freemail.hu

Tel.: 06705038208

-Kátya- Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2554
Szia !
Ez nagyon jó hír,ha ezeket eszi nem "fogy el "...ügyes vagy és az egérke is .
Előzmény: Peszti 689 (2553)
Peszti 689 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2553
Oké. Hát a drágám csak az almát és a répát eszi meg a zöldségek közül. Hántolt szotyit adunk még neki, nehogy teljesen elfogyjon, meg diót, aszalt gyümit...
Előzmény: -Kátya- (2552)
-Kátya- Creative Commons License 2010.02.12 0 0 2552
Szia ! A lényeg ,hogy egyen ,ahogyan elfogadja.
Vitamint ,zöldségfélét céklát,répát,zöldségfélét ,gyümölcsöt adtál neki ? Jó lenne ha sok C vitaminhoz is jutna ,talán még kinő ott felül a foga.
Előzmény: Peszti 689 (2551)
Peszti 689 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2551
A doki levágta az alsókat igen. Volt felül foga az biztos, mert nyáron még naphosszat rágta a házát. AZtán szép lassan abbamaradt. 2 éves körül van. Hogyan etessük pépessel? Nyalja le az ujjunkról? Vagy pici kanállal?
Előzmény: -Kátya- (2550)
-Kátya- Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2550
Szia !
Amit írt Poszmete ,hogy pépeset is adj most neki!
Bízzunk abban ,hogy kinő felül ,ha nem a doki gondolom helyre hozza az alsókat ,persze ez nem egy megnyugtató válasz ...mennyi idős most ?Lehetséges ,hogy már így került hozzád ,tenyésztési hibák vagy baleset volt vele az előző helyén.Az jó ha nagyon szelíd ,tudjátok pépessel etetni...
Előzmény: Peszti 689 (2548)
Peszti 689 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2549
Ja, az még lemaradt, h üvegkecóban van, nincs rácsa. Nem szokott megijedni, nagyon nyugodt egérke, kisfiam kedvence.
Előzmény: Peszti 689 (2548)
Peszti 689 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2548
Köszi a segítséget. Bébiételt még nem próbáltunk, a szotyit pucoltuk neki és az almát tudja elnyammogni. BIztos, h régebben esett ki a felső foga, mert az alsók visszahajoltak, mire észrevettük, h baj van. Nagyon szomorú vagyok, mi lesz így szegénnyel?!
Előzmény: poszmete (2547)
poszmete Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2547
Ha nem sérült a foggyökér, akkor kb. 1 hét alatt kinő a felső foga. Addig arra kell odafigyelni, hogy tudjon enni. Célszerű pépest adni neki (gyümölcsöt, bébiételt korpatablettával, stb.)
Ha viszont nem nő ki a foga, akkor nem lesz, ami az alsó fogait koptatja, így azok folyamatosan nőnek, egy idő után akadályozzák az evésben, esetleg még a felső állkapcsába is belenőhetnek. Szóval mindenképpen figyelni kell, hogy kinőnek-e a felső fogai.
Megsérülni sokféleképpen tudnak... ált. rácsrágáskor vagy ha valahová beleakad a foguk és pl. hirtelen megijednek.
Előzmény: Peszti 689 (2546)
Peszti 689 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2546
Köszi. Akkor most mi lesz az egerünkkel? És mitől eshetett ki felül a foga? Még csak 2 éves!
Előzmény: -Kátya- (2545)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!