Keresés

Részletes keresés

Aq.Clanga Creative Commons License 2012.05.22 0 1 7117

kösz mindenkinek

 

 

gyrk Creative Commons License 2012.05.22 0 0 7116

kb 50 ezer verzió van fenn a youtube-on, köztük elég jó hangminőségüek is. utána http://www.youtube-mp3.org/

 

nekem az harnoncourt féle verzió az egyik kedvencem

 

 

 

 

 

http://www.youtube-mp3.org/

Előzmény: Aq.Clanga (7112)
eref Creative Commons License 2012.05.22 0 0 7115

A sharp valóban a #, a flat meg a b (föl- ill lefele módosítójelek). A másik kérdésre nem tudom a választ.

 

Vigyázni kell, mert az angolban a B a magyar H-nak felel meg, így az angol B flat a magyar B!  Tehát a B flat minor az simán b-moll! A többi az OK, F sharp =  Fisz, G flat = Gesz stb. ("Bisz" a fentiek szerint nincs!)

Előzmény: Törölt nick (7114)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 7114

Valaki tud néhány egyszerű hülyeségben segíteni?

 

Az angol minor az ugye mollt jelent magyarul, a major meg dúrt. Ha nincs se major, se minor írva angol megnevezésben, akkor az alapértelmezett a dúr. (Pl. Symphony in E = szimfónia E-dúrban - jól gondolom?)

 

A sharp mit jelent? F Sharp Minor az fisz-moll? és mik az egyes hangok ilyen "sharp" változatai? F-fisz, B-bisz, és a többi? És mit jelent a flat? B Flat Minor? ötletem sincs.

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 7113

Johann-nal és Sebastian-nal próbáltál már rákeresni? A Jean-Sébastien a francia írásmód, és elképzelhető, hogy sokkal kevesebb találatot ad, mivel szerintem még a franciák is a német nevet használják többnyire.

Előzmény: Aq.Clanga (7112)
Aq.Clanga Creative Commons License 2012.05.21 0 0 7112

Jean Sebastien Bach-- Cello Suite No.1

 

üdv ezt keresem mp3 ban

 

ha valakinek megvan kuldje már el ha kérhetem!

 

kösz

 

PETYUS Creative Commons License 2012.04.26 0 0 7111
Előzmény: gyrk (7110)
gyrk Creative Commons License 2012.04.26 0 0 7110

köszi! meghallgatom kottát nézve!

Előzmény: PETYUS (7109)
PETYUS Creative Commons License 2012.04.26 0 0 7109

A 3. és a 7. ütemben:

Előzmény: gyrk (7108)
gyrk Creative Commons License 2012.04.26 0 0 7108

kerestem benne, de nem hallottam meg.... hol van benne?

Előzmény: PETYUS (7107)
PETYUS Creative Commons License 2012.04.26 0 0 7107

A 30. variációban van, de aki nem keresi, annak nem tűnik fel.

Előzmény: gyrk (7104)
gyrk Creative Commons License 2012.04.26 0 0 7106

nem találtam meg : (

Előzmény: gyrk (7105)
gyrk Creative Commons License 2012.04.26 0 0 7105

egyébként elképesztően gyönyörű, ahogy ez a táncdal végigment népeken és stílusokon...

gyrk Creative Commons License 2012.04.26 0 0 7104

a 30. variációra gondolsz vagy az aria da capo-ra?

na, mindjárt meghallgatom...

Előzmény: PETYUS (7103)
PETYUS Creative Commons License 2012.04.26 0 0 7103

A Goldberg-variációk utolsó variációjában is benne van, de ott elég jól el van dugva.

Előzmény: eref (7102)
eref Creative Commons License 2012.04.26 0 0 7102

óriási

Előzmény: PETYUS (7101)
PETYUS Creative Commons License 2012.04.25 0 0 7101
Előzmény: PETYUS (7100)
PETYUS Creative Commons License 2012.04.25 0 0 7100

Bergamasca

Előzmény: eref (7099)
eref Creative Commons License 2012.04.25 0 0 7099

 

Ez mire emlékeztet benneteket?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.25 0 0 7098

Ez egy nagyon jó hozzászólás volt, segített nekem most. Majd lesznek persze kérdéseim is, gondolom még van aki olvassa a topikot.

Előzmény: Cembalo (6095)
ludwigvanmozart Creative Commons License 2012.04.24 0 0 7097

hajajj...

Előzmény: Törölt nick (7096)
hewlett_packard Creative Commons License 2012.02.03 0 0 7095

Nem láttam,ritkán megyek Pestre,a  MÜPA-ba el szoktam jutni.

 

Ha szabad figyelmedbe ajánlanom a Mezzo-t vasárnap délután.

Donizetti :Lucrezia Borgia - Gruberovaval.

 

 

Előzmény: Foeniculum V (7094)
Foeniculum V Creative Commons License 2012.01.26 0 0 7094

Végre egy "normális"... :)))

Mármint a harmadik. Igen, szeintem a Bolsoj ....

 

Megvallom nem tudom, hogy jut eszeükbe rendezőknek ennyire egyedi koncepciónémely darabról.

Itthon láttad az Operában?

Sajnos csak ezt találtam róla:

 

http://www.youtube.com/watch?v=DqL-uDoPkcs

 

 

Előzmény: hewlett_packard (7093)
hewlett_packard Creative Commons License 2012.01.25 0 0 7093

Megvan! Amsterdam 2011.

 

http://www.youtube.com/watch?v=jyZECxdFOa4&feature=related 

 

3:26-tól.

 

Van cowboyos is:

http://www.youtube.com/watch?v=ryA499dELqI&feature=related

 

De itt egy igazi romantikus verzió:

http://www.youtube.com/watch?v=4Um3wUL-pxw&feature=related

 

 

Micsoda zene!

 

Előzmény: Foeniculum V (7092)
Foeniculum V Creative Commons License 2012.01.25 0 0 7092

:) Igen, lendületes a nyitánya.

 

Egy ötletem van esetleg:

kérdezz rá a YT hozzászólásai között. Ha van gmail-es címed, egyszerű átregisztrálni.

Előzmény: hewlett_packard (7091)
hewlett_packard Creative Commons License 2012.01.23 0 0 7091

Én meg mérnökből vagyok:-)

 

A Ruszlán és Ludmilla nyitányával szoktam a barbároknak ezt elmagyarázni:

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Lend%C3%BClet

 

Az Anyeginnal kapcsolatban rosszul fogalmaztam.

A Mezzo után a Youtube-on  megnéztem-meghallgattam  más előadások 3.felvonásának kezdetét.Elegáns, romantikus bálok.

Ekkor akadtam bele ebbe a furcsa jelmezbálba.

Egyszerűen csak kiváncsi vagyok,hogy milyen koncepció alapján készült,kik az játszák és hol.

 

Előzmény: Foeniculum V (7090)
Foeniculum V Creative Commons License 2012.01.23 0 0 7090

Megvallom, nem vagyok operabarát, és, ha esetleg mégis bekapcsolódom, inkább a hagyományos előadásokat kedvelem, mint a tegnapi Ruszlán és Ludmilla is volt :)

 

Megvallom nem értem a kérdésedet, mit szeretnél kideríteni a polonéz kapcsán?

 

Wikipedia szerint:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Anyegin_%28opera%29

 

"A zene igen melódiagazdag, jól egyesíti az orosz népzenei elemeket a romantikus zenei vonásokkal. Kiválóan jellemzi az egyes jelenetek cselekményét: nagyszerű falusi zsánerkép a nyitójelenet, a vidéki kúriák eleganciáját tükrözi a második felvonás első képének keringőzenéje, Monsieur Triquet franciás vonulatú születésnapi köszöntője, a hercegi udvartartást a harmadik felvonás nyitó polonéze, feszültségekkel teli Lenszkij és Anyegin kettőse a báli jelenetben, majd az azt követő párbajban, stb. A tudatos szerkesztés példája néhány zenei fordulat visszatérő megszólalása. Ilyen Tatjána első felvonásban énekelt ariosója, amely Anyegin szólamában tér vissza a harmadik felvonásban, vagy Tatjána levéláriájának néhány motívuma, ami Anyegin mindkét látogatásakor megszólal. A zene két csúcspontja Lenszkij és Anyegin összetűzése és az ezt követő együttes a második felvonás első képében, illetve Tatjána és Anyegin kettőse a harmadik felvonásban."

 

Illetve:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Polon%C3%A9z

 

"

Gyakran Polacca címen hallhatjuk ezt a zenét. Említésre méltó, hogy abban a történelmi időszakban, amikor Oroszország fennhatósága alá tartozott Lengyelország mintegy harmada, egyes orosz zeneszerzőket “elcsábított” a polonéz zenéje, amely a “nemesség” avagy “királyi méltóság” megtestesítője lett, és gyakran összekapcsolódott a cár vagy általában az uralkodó személyével. Az orosz operákban (pl Mogyeszt Petrovics Muszorgszkij Borisz Godunov, Pjotr Iljics Csajkovszkij Anyegin című műveiben) lengyel nemesség szimbólumaként jelenik meg a polonéz, illetve a nosztalgikus polonézdallamok, mint pl a Hazám című művéről ismert M. K. Ogiński zenéje nagyon népszerűvé váltak Oroszországban, és számos hangszeregyüttesre született többféle átiratuk.

Ennek a zenei formának a hosszú és gazdag fejlődése nagy hatást gyakorolt az egész zenei világra, ugyanakkor még most is elsősorban a lengyel nemesség és arisztokrácia jelképe."

Előzmény: hewlett_packard (7089)
hewlett_packard Creative Commons License 2012.01.22 0 0 7089

A Mezzo-n valóban a 2007.-es salzurgi felvétel  volt.Mit mondjak,felséges volt.

Hogy  lehetne kideríteni ezt a számára furcsa "Polonéz" eredetét? 

Előzmény: Foeniculum V (7088)
Foeniculum V Creative Commons License 2012.01.22 0 0 7088

Bocsi, azt hiszem mégsem :(

Előzmény: Foeniculum V (7087)
Foeniculum V Creative Commons License 2012.01.22 0 0 7087

Épp tegnap adta ismért a Mezzo (bár nem néztem, csak egy rövid pillanatig, így inkább a jelmezek alapján, ami hasonló) szerintem ez az előadás volt (általában szokták ismételni):

 

http://www.mezzo.tv/en/our-programs/scheduling/barenboim-conducts-eugene-onegin-salzburg

 

Eugene Onegin, by Pyotr Ilyich Tchaikovsky

Wiener Philharmoniker, Konzertvereinigung Wiener Staatsopernchor, Daniel Barenboim (direction)
Andrea Breth (stage direction)

Peter Mattei (Eugene Onegin)
Anna Samuil (Tatyana)
Ekaterina Gubanova (Olga)
Joseph Kaiser (Lensky)
Ferruccio Furlanetto (Prince Gremin)

Directed by Brian Large
Recorded at the Salzburg Festival 2007

The plot of "Onegin" is quickly told: on a Russian country estate, awkward, inexperienced young Tatyana is seized by a sudden passion for the handsome, blasé new neighbor Eugene Onegin. She writes him a love letter, but he makes it clear to her that he is not interested. Later, Tatyana's sister flirts with Onegin, her fiancé challenges him to a duel and is killed by Onegin. Years later, Onegin returns, finds that Tatyana has married an aged prince, and tries to win her back but fails...
Tchaikovsky called his opera a sequence of "lyric scenes." Its structure prefigures narrative techniques that later came into use in cinema: abrupt cuts and chronological leaps, intimate close-ups, atmospheric interjections... Bearing this practically cinematic structure in mind, director Andrea Breth has produced an intimate chamber play that mines the depths of veracity, precision and charisma of her singer-actors. The stage suggests both the concrete location of the action as well as the psychological condition of those driving the action forward.
Daniel Barenboim and the Vienna Philharmonic accompany these "scenes of a marriage that could have been" with beguilingly dark sonorities that allow for brilliant flashes of light from the winds and waves of passionate lyricism in the third act.

Előzmény: hewlett_packard (7086)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!