Keresés

Részletes keresés

goldenwing Creative Commons License 2022.03.22 0 0 64751

Dehogy baj, szívesen válaszolok amire tudok. Elfelejtettem írni a szóló ugrásnál a lényeget, hogy a nőknél triplának kell lennie, a férfiaknál pedig négyfordulatosnak vagy triplának. Ezért ha a férfiaknál egy quad helyett triplát ugranak véletlenül, nem baj, de ha duplát, az nagy baj, mert érvénytelen ugyanúgy, mint a nőknél.

 

Elméletileg lehet 2-3-at is ugrani kombinációban, de Axeles kombi nem lehet a rövid programban. Lehet pl. 2Lz-3T a rövidben, de nem éri meg, ezért ha valakitől ilyet látsz, az valószínűleg azt jelenti, hogy a versenyző véletlenül leduplázta a triplát. :) 

 

Miért nem éri meg? Mert mindegyik ugrásnak megvan az alapértéke (bázispontszáma), azokat kell összeadogatni kombináció esetében, és egy tripla Lutz értéke pl. jelentősen nagyobb mint egy tripla Toe-loopé:

3Lz-2T bázispontszáma: 5.90+1.30=7.2

2Lz-3T bázispontszáma: 2.10+4.20=6.3

 

Ritkán van olyan amúgy, hogy valaki leduplázza az első ugrását, de előfordul azért. Ld. Deniss Vasiljevs protokollját, egyértelműen triplát tervezett a Lutz-ra (itt egyébként a bázispontszám azért 6.93, mert a program második felében ugrotta, ezért a bázispontszámhoz 10% plusz jár ilyenkor, ezt jelöli az X jel):

 

 

Vagy Kaori Sakamoto az idei Skate Americán leduplázta a tervezett 3F-et (de ügyes volt, hogy így is rá tudta tenni a 3T-t, amivel azért jó sok pontot megmentett).

 

 

A kűrben lehet 3A-2T, vagy 2A-3T is, de itt is többet ér a 3-2, mert a tripla Axel értéke sokkal nagyobb mint egy 3T:

2A-3T: 3.30+4.20=7.5

3A-2T=8.00+1.30=9.3

 

A férfiaknál még nem jött el az ideje annak, hogy versenyen tripla-négyfordulatos kombinációt lássunk, szóval ha elméletben lehetséges is, gyakorlatban várni kell még rá.

 

Előzmény: jinjang (64750)
jinjang Creative Commons License 2022.03.22 0 0 64750

Ó, szóval a nem Axel szólónak is muszáj triplának lennie! Így már értem, köszi a választ.

Nem baj ha kérdezek még?

A kombinációban a sorrend is meg van határozva, ha 3-2-est, vagy pasiknál 4-3-ast ugranak? Már úgy értem, hogy 3-2 helyett lehet 2-3 fordulatost ugrani (pl. 3A-2T helyett 2A-3T-t)? Tudom, hogy úgy nehezebb, na de esetleg pont azért, mert így több pontot ér. Egyáltalán így több pontot ér, vagy mindegy?

Előzmény: goldenwing (64747)
proszim Creative Commons License 2022.03.22 0 0 64749

Most fosztották meg Lasmanova orosz futónőt, a 2012-es olimipán nyer aranyérmétől.

 

Előzmény: goldenwing (64748)
goldenwing Creative Commons License 2022.03.21 0 0 64748

Igen, az nekem is kicsit furcsának tűnt, hogy nem sokat kommunikáltak, és azt igazából nem tudtuk, hogy Ioulia mit szeretett volna, csak Márk véleményét hallottuk.

Ezen nincs már sajnos mit változtatni.

 

Kérdés, hogy lesz-e egyáltalán párosunk a közeljövőben? Ha Ioulia folytatja, magyar színekben tenné vagy sem? 

Előzmény: Tkn71 (64746)
goldenwing Creative Commons License 2022.03.21 0 1 64747

Igen, jól érted.

Lehet 3A + egy kombináció amiben nincs 3A és egy szóló ugrás ami se 3A se olyan ugrás ami a kombinációban van.

Példa: Kostornaia korábbi rövid programja 3A, 3Lz-3T és 3F volt. Valieváé ebben a szezonban szintén ez. Rika Kihiráé 3A, 3Lz-3T, 3Lo volt korábban.

 

2A, 3A és egy Axel nélküli kombináció nem lehetséges női programban, mert a szóló ugrásnak mindig triplának kell lennie. Ha valaki duplát ugrik, automatikusan 0 pontot kap érte, például itt: 

 

 

Az se lehetséges, hogy 3A mellett 2A legyen a kombinációban. Egyszóval egy rövid programban egy Axel lehet csak.

Előzmény: jinjang (64744)
Tkn71 Creative Commons License 2022.03.21 0 0 64746

Én is nagyon sajnáltam őket, de az ő jó olimpiai szereplésük esélye már akkor elúszott sajnos, amikor a verseny előtti nap érkeztek csak meg. Ennek az oka is hatalmas pech volt persze. Most viszont dühős vagyok, hogy Márk feladta a vb-t, meg se próbálja. Olyat is olvastam, hogy meg se tudták beszélni az egész helyzetet a párjával, ami szintén milyen már. Mondjuk kívülállóként nézve nekem mindig is olyan érzésem volt, hogy nemcsak a kémia nem működött köztük, de a kommunikáció sem. 

Azt abszolút megérteném, ha a háborús helyzet miatti edzési lehetőségek hiánya miatt nem tudnának indulni, de nem erről van szó, hanem egy egyoldalúan meghozott döntés miatt. 

Az is sajnálatos szerintem, hogy nálunk ilyen olimpiakultusz van, az a csúcs, bármilyen szintű sportoló is vagy, miközben egy vb még erősebb mezőnyt is jelent. Értem én, hogy olimpia csak 4 évenként van, nehéz kijutni stb., de vb se volt sajnos minden évben a covid miatt ugye az elmúlt években, és azon jól szerepelni kár hogy nem akkora rang sokak szemében. 

 

Előzmény: goldenwing (64745)
goldenwing Creative Commons License 2022.03.21 0 0 64745

Nagyon sajnáltam őket, főleg úgy hogy eleve később mentek az olimpiára, mint ahogy tervezték, és akármennyire is benne volt egy pozitív teszt az eélyek között, azért szinte mindenki megúszta az olimpián. Márk nyilatkozata alapján aztán lehetett látni, hogy nem igazán akar ő már a VB-n ott lenni, Ioulia pedig egyenesen Svájcba ment vissza az olimpia után (csak zárójelben, de az orosz-ukrán helyzet miatt nem is tudom, hogy mennyit tudtak volna együtt edzeni, max. az edzőkkel online). Sajnálom, hogy így alakult, most tényleg lett volna lehetőség jól szerepelniük, de nemcsak nekik, hanem Balázséknak is, ha ők mentek volna. Ezeket a jó lehetőségeket ki kell használni. Mert az utóbbi időben a magyar műkorcsolya is hanyatlott eleget és kb annak örülhetünk ha Láng Júlia bekerül majd a kűrbe, Top 10-es esély csak a párosoknál lett volna. 

Előzmény: Tkn71 (64743)
jinjang Creative Commons License 2022.03.21 0 0 64744

Megnéztem mindet videón, a legtöbbnél tényleg tisztábban látható a fordulatok száma. Bár, van egy-két lány, aki olyan gyorsan forog, hogy csak lassítva lehet megszámolni, de anélkül is lehet érezni kb. hogy megvan a 3 fordulat.

 

Trusova nagyon érdekes, a kamera szemszögéből úgy látni, mintha két fordulatot megtenne, mielőtt elérné az ugrás csúcsát, ott van a 3. fordulat, és a 4. van csak a leszálló ágban.

 

Ha több időm lesz, majd végignézem mindegyik videót végig, nem csak azt az egy ugrást.

Mindenesetre köszönöm a segítséged!

 

A szabályoknál ezt a részt nem igazán értettem:

 

Itt is vannak egyéb szabályok, pl. a szóló ugrásnak másnak kell lennie mint ami a kombinációban van, vagy ha egy típusú négyfordulatos van a kombinációban, nem lehet ugyanaz a szóló ugrás is (pl. 4T-3T, és 4T szóló) vagy ha tripla Axelt ugranak Axel ugrásként, nem lehet a szóló ugrás is tripla Axel, vagy a kombinációban 3A-3T.

Pl. egy nő, aki tud 3A-t, ugorhatja úgy, hogy 3A + valami kombináció, amiben nincs 3A, + még egy szóló, ami sem nem 3A, sem nem olyan, mint ami a kombinációban is van, ha jól értem. Viszont olyat lehet, hogy 2A+Axel nélküli kombináció+3A? Vagy olyat, hogy 3A, 2A-s  kombináció+és nem Axel szóló?

Előzmény: goldenwing (64740)
Tkn71 Creative Commons License 2022.03.21 0 0 64743

Márkék - ha kb. úgy futnak, mint ez eb-n - 14. helyet szereztek volna az olimpián. A vb-n most top 8-ba beférhetnének, ha jól futnak, még talán jobb is lehetne. Az, hogy bárki kieshetett az olimpiáról pozitív teszt miatt, az előre kőztudott volt, erre lehetett készülni. Persze, hatalmas pech volt ez, de szerintem nem akkora semmiből jövő történés, hogy annyira lesokkolja az embert, hogy leáll az edzéssel és nem vállal be plusz 1 hónapot és a vb-t. Azt a vb-t, amiről hamar kiderült, hogy legalább 6 top pár távol marad, és életük eredményét érhették volna el, talán kompenzálva ezzel az olimpia kihagyását. A sors vissza tudott volna adni valamit ezzel, amit elvett tőlük az olimpián. Arról nem beszélve, hogy ez egy páros műfaj, Julia nem akar visszavonulni, már csak miatta is kitarthatott volna még a vb-ig Márk. 

Tkn71 Creative Commons License 2022.03.21 0 0 64742

Itt egy vb, ahol a reálisnál jobb eredményt érhetnének el, erre nincs motiváció az indulásra. Márknál se értem ezt, de a nála sokkal fiatalabb Nagy Balázsnál végképp nem. Nagyon sajnálom. 

Előzmény: goldenwing (64741)
goldenwing Creative Commons License 2022.03.21 0 0 64741

Interjú Vardanjan Gurgennel, aki már a VB helyszínén van (11:28-tól): https://mediaklikk.hu/video/sporthirado-2022-03-21-i-adas-2/

 

Ezek szerint Nagy Balázs se biztos, hogy folytatja a pályafutását, az EB után nem találta a motivációt. Pedig szerintem kifejezetten biztató volt, ahogy ott versenyeztek.

goldenwing Creative Commons License 2022.03.20 0 1 64740

Nagyon ügyes vagy. Egy híján (Trusova 4F) mindegyik jó, betszem a videókat, ha szeretnéd jobb minőségben megnézni. :)

 

1. Boyang Jin szép, magas quad Toe-loopja a 2018-as 4CC-ről 

2. Alexandra Feigin tripla Toe-loop-tripla Toe-loop kombinációja a 2021-es Tayside Trophy rövid programjából

3. Mikhail Kolyada gyönyörű, szállós quad Lutz-a a 2017-es Cup of China rövid programjából. Alig néhányszor ugrotta meg ezt az ugrást versenyen, de az egyik legjobb 4Lz-a neki van a mezőnyben (szerintem Kolyadáé, Yuzué és Boyang Jiné a 3 legjobb)

4. Mark Kondratiuk kicsit kicsi négyfordulatos Salchow-ja az idei Európa-bajnokságról - igaz, látszik azért a belemenetelből hogy hosszabban készül rá mint egy triplára, de nem túl magas és nagy pályát sem fed le vele, szóval nem annyira meglepő ha van, aki inkább triplának nézi az ugrást..

5. Alena Kostornaia dupla Axelja a 2020-as Rostelecom Kupáról

6. Julia Lipnitskaya tripla Salchow-ja a 2014-es Szocsi olimpia csapatverseny kűrjéből

7. Mao Asada könnyed, szép tripla Axelje a 2014-es világbajnokságról

8. Evgenia Medvedeva tripla Loopja a 2017-es világbajnokság kűrjéből

9. Rika Kihira tripla Flipje a 2019-es GP Döntőről

10. Alexandra Trusova négyfordulatos Flipje a 2021-es orosz tesztkorcsolyázásról (sokkal nem nagyobb ez a quad mint egy tripla, valóban)

11. Yuna Kim tökéletes, gyönyörű technikájú magas tripla Lutz-a a 2009-es világbajnokságról

12. Yuzuru Hanyu tökéletes quad Loopja a 2017-es világbajnokságról

Előzmény: jinjang (64739)
jinjang Creative Commons License 2022.03.20 0 0 64739

Sejtettem, hogy alulszámolom a fordulatokat, de az utolsó fordulatot többnyire nem látom tisztán.

2. Először 3T+2T-re tippeltem, de annyira egyformának látom a fordulatot mindkét ugrásnál, hogy inkább 3T+3T lehet az. Vagy nem?

A többinél, a 10-est kivéve úgy gondolom, hogy jó lehet a típus, csak eggyel több.

Tehát:

3. 4Lz

4. 4S

7. 3A

8. 3Lo

9. 3F

10. Nos, az előkészület hasonló az előzőhöz, szóval akkor esetleg ez is 3F?

Előzmény: goldenwing (64737)
goldenwing Creative Commons License 2022.03.20 0 0 64738

Sok amerikai korcsolyázó megy vagy ment egyetemre, hogy aztán karriert építsenek a sporton túl, aminek az is az oka hogy manapság már nem olyan népszerű a műkorcsolya Amerikában, mint régen és kevésbé lehet belőle megélni. Amíg Amerikában népszerű volt a sport, szerveztek profi világbajnokságot az amatőr karrier befejezése után amiken sokan részt vettek, és rengeteg gála is volt, amiből meg lehetett élni. Az elmúlt 20 évben amióta a sport népszerűsége Amerikában alaposan lecsökkent, már nem ez a helyzet, és a legtöbben a sport pályafutás után tanulnak, elmennek más területre. A kínai származásúaknál pláne fontos az egyetem, Vincent Zhou esete hasonló mint Chené.

Természetesen értékes dolog a továbbtanulás, mégis azért elég túlzásba vitte ennek a hangsúlyozását az amerikai média az elmúlt években. Sok amerikai úgy gondolja, hogy jobb hamarabb visszavonulni és hogy ne a sport körül forogjon az élete a versenyzőknek, és ezt értékesebbnek tartják mint azt, ha valaki sokáig a sportban marad. Mindenki karrierje, mindenkinek a lehetőségei mások, és egyik sem jobb a másiknál.

Előzmény: Kice02 (64736)
goldenwing Creative Commons License 2022.03.19 0 1 64737

Igen, sajnos nem a legjobb minőségűek a gifek, főleg így hogy lassítottam (de abban a cikkben amit Kice betett, jó gifek vannak és még feladatok is vannak benne :D)

 

Szóval ezek a helytelen válaszaid: 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10. Annyit segítek, hogy a legtöbbnél eltaláltad az ugrás típusát, csak a fordulatot nem, ami lehet hogy a minőségnek is köszönhető. A forgások száma is olyan, amibe gyorsan bele lehet jönni, a duplák kis ugrások, a triplák nagyobbak, míg a négyfordulatosra hosszabban rá szoktak készülni és általában magasabbak, nagyobb pályát fednek le vele mint egy triplával és gyorsabban pörgetik be mint egy kisebb ugrást.

 

Amúgy azért is tettem be az ugrásba való bemenetellel együtt őket, mert sokszor már a bemenetelből látni, hogy melyik ugrást fogják ugrani. A Lutz-ba hosszú hátra ívből mennek bele, míg a Flipbe hármas fordulatból, tehát már itt látni melyik ugrásról van szó általában...

Előzmény: jinjang (64734)
Kice02 Creative Commons License 2022.03.19 0 0 64736

Közben ezt találtam. Hátha másnak is segítség az ugrasok megertesenel.

https://lelato.transindex.ro/aktualis/20180119-eloszlatjuk-a-mukorcsolya-misztikumat-bevezetes-az-ugrasokba

Kice02 Creative Commons License 2022.03.19 0 0 64735

Köszönöm,amit Chennel kapcsolatban írtatok. Én mondjuk tök értékesnek tartom,hogy számára van élet a műkorcsolyán túl is. 

 

Az ugrasokba pedig én is megpróbálom beleasni magam :). Köszönöm ezt a sok információt hozzá. Magyar leírás véletlenül nincs valahol?

jinjang Creative Commons License 2022.03.19 0 0 64734

Köszi a szabályokat, majd abba szerintem bele fogok kérdezni később, de most elmerültem a gifjeidben.

 

Hát, jól feladtad a leckét! :-) A lassítás sem segít, sőt, életlenebb lett tőle a kép, nehezebb kivenni a forgások számát, de főleg a Flip vagy Lutz esetében, hogy merre dönti a lábát.

 

Megírom a tippjeim, de ne áruld még el a megoldást, csak azt írd meg kérlek, melyiket rontottam el, azt újranézem. Némelyikben elég biztos vagyok, de van pár, ahol egyszerűen nem látom pontosan, mit csinál.

1. 4T

2. 2T+2T

3. 3Lz

4. 3S

5. 2A

6. 3S

7. 2A

8. 2Lo

9. 2F

10. 2Lz (vagy 2F, nem látom, hogy melyik élre dől a bal lába, dől-e egyáltalán)

11. 3Lz

12. 4Lo

 

Egyébként eddig annyira az ugrás típusára koncentráltam, hogy csak most jöttem rá, a forgások számát se egyszerű eltalálni, az is olyan gyorsan történik. Szerintem abban többet rontottam most is.

 

Előzmény: goldenwing (64733)
goldenwing Creative Commons License 2022.03.18 0 1 64733

Az jó módszer, hogy többször is megnézed és lassítva is, biztosan hamarosan megtanulod, minél többet nézel annál gyorsabban fel fogod ismerni az ugrásokat. :)

 

Csináltam 12 gifet, amiket le is lassítottam, feltöltöttem ide, aki szeretné gyakoroljon (ha szükséges a válaszokat szívesen megírom valamikor ;) https://imgur.com/a/8ofzJDJ

 

A blogomon azt hiszem írtam korábban a rövid program kötelező elemeiről a szezon elején, de leírom ide is (ez a szeniorokra vonatkozik, mert a junioroknál mások a szabályok.) Szóval az idei szezonban ezeket kell teljesíteni:

 

1. egy beugrós forgás

2. egy egypozíciós forgás, ami a férfiaknál mérleg vagy ülőforgás lehet lábváltással, a nőknél pedig hátrahajlós/oldalrahajlós, vagy mérleg illetve ülőforgás, de lábváltás nélkül

3. egy kombinációs forgás lábváltással

A beugrós forgásnál illetve lábváltás nélküli mérleg/ülő/hátrahajlósnál 8 fordulatnak meg kell lennie, míg a lábváltásosnál és a kombinációsnál 6 fordulatnak mindegyik lábon

4. Egy dupla vagy tripla Axel

5. Egy szóló ugrás

Itt is vannak egyéb szabályok, pl. a szóló ugrásnak másnak kell lennie mint ami a kombinációban van, vagy ha egy típusú négyfordulatos van a kombinációban, nem lehet ugyanaz a szóló ugrás is (pl. 4T-3T, és 4T szóló) vagy ha tripla Axelt ugranak Axel ugrásként, nem lehet a szóló ugrás is tripla Axel, vagy a kombinációban 3A-3T.

6. Egy ugráskombináció, ami a nőknél egy tripla és dupla vagy két tripla lehet, a férfiaknál egy tripla és dupla, két tripla, vagy egy négyfordulatos duplával, vagy triplával.

A nőknél lehet pl. 3T-3T kombináció, de akkor a szóló ugrás nem lehet 3T. 

7. Végül egy lépéssor, amellyel a korcsolyázó kihasználja a pályát. Pl. nagyon ritkán előfordul, hogy a korcsolyázó a pálya kis részében csinálja a lépéssort, ekkor elvileg 0 pont jár érte.

 

Előzmény: jinjang (64731)
goldenwing Creative Commons License 2022.03.18 0 0 64732

Jinjang már megírta a lényeget, hogy Chen folytatja az egyetemet, de ezt hadd egészítsem ki azzal, hogy Chen már rég mondta, hogy két egyetemi év után azért halasztott csak, hogy Pekingre felkészüljön, aztán folytatja az egyetemet, ez a prioritás neki. Nem mondta, hogy szeretne minél hosszabb karriert a sportban, vagy hogy annyira motivált lenne a továbbiakban is. A legtöbb férfi korcsolyázó, aki megnyer mindent amit lehet, közte az olimpiai aranyat, vissza szokott vonulni, pl. Jagugyin, Kulik, vagy Lysacek (Plushenko és Yuzuru kivétel, de őket nem lehet Chenhez hasonlítani), nehéz fenntartani a motivációt és azért egy idő után jönnek már a sérülések is. Chennek is volt idén sérülése és már látni lehetett rajta az összességében kevésbé jó formát itt-ott (pl. kevésbé jó forgások, néhol már hiányosabb ugrások pl. nemzeti rövid programban a 4Lz, élhasználat nem annyira precíz mint 2-3 éve), igaz az olimpián kiegyensúlyozottat nyújtott.

Visszatérve az egyetemre, eleinte orvosi volt a célja, aztán azt mondta, hogy fenntart több opciót is: most statisztika alapszakra jár, még 2 év mire befejezi, és ha utána tényleg orvos akar lenni, akkor vár rá még jó pár év az egyetemen, majdnem 30 lesz, mire befejezi. A kínai származású amerikaiaknak nagyon fontos amúgy az egyetem és a tanulás, főleg hogy milyen híres-neves egyetemre nyernek felvételt, erről egy szintén kínai származású amerikai ismerősöm is mesélt, és szerinte Chen innentől kezdve a karrierjére fog koncentrálni.

Szóval elvileg visszatérhet 2 év múlva, de ő se lesz fiatalabb, a szervezete is ki tudja hogy reagálna ilyen hosszú kihagyás után és jönnek fel a fiatalok majd a következő években.  

 

Az érdekes kérdés, kire hogy hat majd ez a VB - mivel a nyomás azokra helyeződik át, akiktől aranyérmet remélnek, ezt a terhet el kell majd viselni, és emellett mivel általában az olimpiára hegyezik ki a csúcsformát, lehet több hibát fogunk látni, mint egy hónapja. 

Nem tudom kik fognak győzni, de ha azokat vesszük akik esélyesek: pl. Kaori, Wakaba úgy tudom folytatni szeretnék, Young You is, a fiúknál Yuma Kagiyama még nagyon fiatal, ő biztos folytatja, Shoma Unoról is azt olvastam, addig szeretné folytatni amíg tudja, Vincent Zhou lehet hogy Chenhez hasonlóan folytatja az egyetemet és nem versenyzik tovább. A párosoknál amerikai vagy japán arany is lehet, szerintem Knierim és Frazier nem biztos, hogy folytatja, de Miura/Kihara valószínűleg igen. A jégtáncosoknál pedig Papadakisék biztos hazai pályán szeretnének búcsúzni, őket nem látjuk, Chock/Bates folytatják, de Hubbell/Donohue szintén visszavonul.

Előzmény: Kice02 (64728)
jinjang Creative Commons License 2022.03.18 0 0 64731

Lutz az, ügyes vagy :))

 

Kb. így örülök most. :-)

 

Én örülnék ilyen gif-eknek, előre is köszönöm! Egyelőre Yuzu programjain gyakorlok úgy, ahogy tanácsoltad, az isuresults segítségével ellenőrzöm magam. De egyelőre csak úgy megy, hogy lelassítom a felvételt és többször is megnézem. (Mondjuk lehet, hogy nem Yuzuval kellene gyakorolnom, mert ő olyan extrákat csinál az ugrások előtt, ami nem segít a felismerésben.)

 

Valahol már (talán pont a blogodon) olvastam, hogy milyen szabályok vannak, hányat, milyet szabad/kell ugrani, milyen forgások kötelezőek a rövid programban, de már nem találom és nem is emlékszem pontosan. Ebben tudnál segíteni?

Előzmény: goldenwing (64725)
jinjang Creative Commons License 2022.03.18 0 0 64730

Már februárban volt hír róla, hogy Chen egy ideig fel akarja függeszteni a korcsolyázást, mert be akarja fejezni az egyetemet. Aztán az ilyen egy időre visszavonulokból könnyen lehet örökre visszavonulok is.

Előzmény: Kice02 (64728)
Tkn71 Creative Commons License 2022.03.17 0 0 64729

Érdekes vb lesz, már várom. Olyanok lesznek dobogón, akik amúgy soha.

Engem már az is meglepett, hogy Kostornaia edzőtt váltott, azaz esélyt lát arra, hogy csapatba tudjon kerüljön a jövőben. Már persze, ha indulhatnak majd az oroszok. Szinte biztosra vettem, hogy őt már nemigen látjuk versenyezni vagy ha igen, abban nem lesz sok öröm. Láttunk már ilyet ugye sajnos nem is egy orosz lány kapcsán. 

Abban sem hiszek, hogy Valieva majd 4 év múlva olimpiát fog nyerni. Nem tudni mi lesz a doppingügy kimenetele, sem a háborúé, de lehet hogy oda a karrierje. 

Tuktamisheváról van hír, ő folytatja? 

Trusova?

Az orosz junior lányok is bukták ugye a vb-t, az ő sorsuk is érdekes lesz. Jövő szezonban ki indulhatna már a felnőttek közt? 

Köszi az infókat. 

Előzmény: Kice02 (64728)
Kice02 Creative Commons License 2022.03.17 0 0 64728

Goldenwing, miért gondolod,hogy lehet Chen többet nem fog versenyezni? Ez inkább az orosz lányokra jellemző,nem? Legalábbis én eddig róluk hallottam ezt. 

Én is remélem,hogy minél hamarabb helyre jön a rend Japánban.

 

Más: mit gondoltok,hogyan fog hatni az orosz lányokra az,hogy most nem jöhetnek a vb-re? A mostani győzteseket vajon fogjuk látni jövőre is?

goldenwing Creative Commons License 2022.03.17 0 1 64727

Sokak szerint akik azon a környéken vannak, ez volt a legnagyobb földrengés 2011 óta. Remélem Yuzunak és a családjának nem esett baja.

Bízom benne hogy Yuzu mostanában pihen és rehabilitáción van a bokája miatt. :)

Előzmény: jinjang (64724)
goldenwing Creative Commons License 2022.03.17 0 0 64726

Igazából azon lepődtem meg, hogy eredetileg indulni akart, legalábbis az indulói listán rajta volt. Volt sérülése idén, ami gondolom hol jobb volt hol kevésbé, és megnyert mindent, minek erőltesse így a világbajnokságot? Olimpia után a győzteseknek sok megjelenésük van, nem tudnak annyit edzeni, koncentrálni se, ezért sokan kihagyják a VB-t eleve. Szóval Chen döntése nem meglepetés. És elképzelhető hogy többet nem látjuk soha versenyezni.

Előzmény: Kice02 (64723)
goldenwing Creative Commons License 2022.03.17 0 1 64725

Lutz az, ügyes vagy :)) Majd ha lesz egy kis időm csinálok egy gif-es tesztet különböző ugrásokból, amit majd beteszek ide és lehet tippelni :)

Fordítóprogrammal (akár beépítettel mint a google chrome-ban) ha valamit nem értesz talán segít, bár igaz lehetnek olyan nüanszok amit egy fordító segítségével nem annyira jön át. De ha esetleg van kérdésed amire kíváncsi vagy, szólj és hátha tudok segíteni.

Előzmény: jinjang (64722)
jinjang Creative Commons License 2022.03.17 0 0 64724

Japánban megint földrengés volt ugyanott, mint 11 éve, vagyis Yuzu lakóhelyének közelében, tzunami-riadót is hirdettek. A jégpálya, ahol edzeni szokott, megint bezárt egy időre a biztonság kedvéért. (Persze azt gondolná az ember, hogy ő most pihenteti a lábát, nem edz, de ... Hanyu 'NemTudokElszakadniAJégtől' Yuzururól beszélünk.)

Kice02 Creative Commons License 2022.03.16 0 0 64723
jinjang Creative Commons License 2022.03.16 0 0 64722

Ó, biztos nagyon jó a többi link is (ill. ami mögötte van), de én leragadtam már az első blognál, annyira tetszik! Neeem, nem csak amiatt, mert a gif-ek jó részén Yuzuru van :-), hanem tényleg informatív, vicces és még a szöveget is egész jól értem az egyébként nem túl acélos angolommal.

Sőt, szerintem eljutottam odáig, hogy a not Axel-t már le tudom szűkíteni a flipre és lutzra, utóbbira tippelve. (Ha egyik sem, megyek és elásom magam.)

Előzmény: goldenwing (64721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!