Keresés

Részletes keresés

halilali1 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 1065
Szia
A MOL benzinkutaknál (Pl. XI.Irinyi) jelenleg 10.500,- ft a 35 eurós féléves. (Jelenleg az a legkisebb).
De ha július 01-től mész már lesz 15 eurós, nem érdemes megvenni a féléveset.
Előzmény: Badó (1062)
sziaa Creative Commons License 2009.06.14 0 0 1064
Nézd meg, a 1034-es hozzászólást:-)
Előzmény: Badó (1062)
harzol Creative Commons License 2009.06.14 0 0 1063
Legutolsó határ előtti benzinkútnál szerintem biztos lesz, de ha nem, akkor az első szlovénnál állj meg. Legutóbb mi is ott vettük és nem volt belőle gond.
Előzmény: Badó (1062)
Badó Creative Commons License 2009.06.14 0 0 1062

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy Magyarországon hol tudok Szlovén autópályamatricát venni (Bp-en vagy a határ előtt)?

Ha esetleg van valakinek eladó, ami 2009 július közepéig még érvényes, az is érdekelne!

 

danitahu@yahoo.com

Előzmény: Helem (1033)
halilali1 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 1061
Köszi.
Az az igazság, hogy pár évvel ezelőtt céggel voltunk kinnt, Portorozban laktunk
a Metropolban és onnan kirándulgattunk.
Voltunk Piranban, Lipicában (egy kicsit csalódás volt), Postojnában, Predjamában,
raftingoltunk Bovecnél a Socán, a Miramaréban Trieste-ben, minden nagyon tetszett, szép ország. Most családdal mennénk, gyerekekkel, ezért kérdeztem a könnyebb látnivalókról.
Köszi a válaszokat.
Előzmény: harzol (1060)
harzol Creative Commons License 2009.06.12 0 0 1060
Nem igazán. Mi általában valami magasabb hegyet nézünk ki célnak, pl. Triglav.

Lipica környékét, Piran-t, Skocjan-t ismerem még jobban és érdemes is ezeket megnézni, de elég messze vannak.
Előzmény: halilali1 (1059)
halilali1 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 1059
esetleg nem túl nehéz szépséget tudsz ajánlani ott a bohinji tó körül vagy Bled körül?
(Vintgart ismerem)

Soca környékére is megyünk, de az egésznapos

A cerknicai tó környékét nem ismered véletlenül, mert Postoja után azt gondoltam még?
Előzmény: halilali1 (1058)
halilali1 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 1058
köszi az infókat, nagyon hasznos
azt hiszem Velika lesz, eldöntöttem

szállásunk a bohinji tónál lesz Stara Fuzinában

hazafelé mennénk fel a Velikára
jó korán elindulnánk Stara Fuzinából közben megnéznénk Skofja Lokát és utána Velika

haza ráérünk érni, mert az Őrségben folytatjuk a nyaralást

Előzmény: halilali1 (1057)
halilali1 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 1057
crno jezero
bocs
tavaly Montenegróban voltunk és gyönyörű élény volt
Előzmény: harzol (1056)
harzol Creative Commons License 2009.06.12 0 0 1056
Fizetni kell a parkolásért is, de pontosan nem tudom mennyit. Innen a linkeket követve elég jól "be tudod járni" az általad kinézett útvonalat: Koca pri Savic

Én egyénként nem ajánlanám ezt a túrát. A szép rész pont a Crna Gora-tól kezdődik. Addig egy hatalmas mászás, miközben "csak" egy vízesés van.
Persze szuper túraútvonal, de a környező látnivalókhoz képest csak egy sima turistaút, ráadásul csak felfele 3 óra.

Vogel csúcsára nem visz fel lift, ez egész biztos. A nagy kabinos lift megy fel a szállodáig, onnan télen síliftek még mennek felfele, de közel sem a csúcsig. Ülőszékes, így elvileg nyáron is járhat, de erről nincs infóm, mert csak télen voltam.

Velika Planina egy fennsík. Nem is tudom hol van pontosan a legmagasabb pontja, de a lift szintén nem oda visz. Én is oda mennék a helyetekben, mert engem is lenyűgözött és 30 perctől 1 napig bármennyit lehet gyalogolni, vagy csak lődörögni.
Az a faházakból álló falu és a mindenfelé kóboroló tehenek szenzációsan nagy élmény. Ráadásul onnan sem kutya a kilátás.

Szállásotok hol lesz, mert ez sem mindegy a túra kiválasztásánál?
Előzmény: halilali1 (1055)
halilali1 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 1055
Hú, ez gyors volt, nagyon köszi.

Én néztem ezt a linket:
http://www.velikaplanina.si/What-to-see/On-Velika-Planina

Számomra ebből talán az derül ki, hogy felvisz egészen.

De egy ismerősöm azt mondta, hogy a Vogelnél is 2 lift van, van egy, ami feljebb is
visz, de amikor ők ott voltak kb.1 hónappal ezelőtt, akkor csak az alsó járt.
(Nem biztos, hogy ez igaz.)

Nem tudom miért gondolom, de Velika jobban vonz, így képek alapján úgy tűnik, hogy ott jobban lehet a csúcson lődörögni, nézelődni és az embertömeg is lehet, hogy kevesebb. Persze ez csak az én elméletem.

De még egy kérdésem is lenne, hátha tudsz segíteni.
A Savica vízesés nem vonz, csak "rosszakat" hallottam. Ellenben lehet, hogy
elindulnék (csak elindulnék) felfelé a tavak felé a vízesés parkolójából legalább az első
tóig, a Crna goráig. A parkolásért is fizetni kell vagy csak a vízesésért, mert nekem nem mindegy? És ha igen mennyit?





Előzmény: harzol (1054)
harzol Creative Commons License 2009.06.12 0 0 1054
A Vogel-re a lift csak a sípályák aljáig megy. A szemközti Triglav-ra már innen szenzációs kilátás nyílik. Velika Planinán nem tudom meddig megy pontosan a lift, de itt se hiszem, hogy a csúcsra vinne.

Kilátás szempontjából szerintem a Vogel a nyerő, míg a Velika Planina helyben nyújt többet.
Ellenben egyik sem hegycsúcs. Néz meg a 2 linket. :)
Előzmény: halilali1 (1053)
halilali1 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 1053
Sziasztok!
19-én indulunk 4 napra Szlovéniába.
Össze is állítottam a programot. Egy dolgot nem tudok eldönteni.
Csak egy csúcsra szeretnénk felmenni gyerekekkel sílifttel.
Vagy a Vogelra Bohinjnál vagy a Velika Planina.
Ha valaki ismeri mind a kettőt, akkor szívesen vennék tanácsot, hogy melyiket ajánljátok jobban a kettő közül!? Köszi.
Előzmény: scarabaeus (1052)
scarabaeus Creative Commons License 2009.05.30 0 0 1052

Ez az egy hónappal ezelőtti utunk hazafelé Bledből (zölddel). Reggel ismét indulunk, és ez lesz megint az út, igaz, most Ljubljana után Olaszország felé. Lescétől Budapestig autópályán, tetszett, amikor a Tornyiszentmiklós felé eső szakaszon autópályasebességgel csak annyi volt a határ, hogy volt egy tábla, Magyar Köztársaság. :-)

 

 

 

Teljes út

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zoom Bled környékére

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zoom Ljubljanára

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zoom a határra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nagyobb zoom a határra

Előzmény: TOM (1046)
pgyp Creative Commons License 2009.05.29 0 0 1051
mi tavaly még a pályák elkészülte előtt voltunk és biztosan állíthatom, hogy nem érdemes lejönni a pályáról, ha a végcél Bled, mert egyszerűen nagyon lelassít, kb 60km/h átlagsebességet tudsz max kihozni a sok kanyargós út és a lakott települések miatt. Gyakorlatilag itthon felmész az M7-re és Lescenél lejössz (bár arra nem emlékszem már, hogy Lesce előtt azt a kis szakaszt átadták-e). Szerintem nem szükséges átmenni Horvátországba.
Előzmény: TOM (1046)
scarabaeus Creative Commons License 2009.05.29 0 0 1050

...és a párjába.

Előzmény: scarabaeus (1049)
scarabaeus Creative Commons License 2009.05.29 0 0 1049
Először is érdemes beleolvasni a topikba.
Előzmény: Törölt nick (1048)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.29 0 0 1048
Sziasztok. Terveztem idén elmenni szolvéniába, de még sose voltam, és nem tudom hova lenne érdemes. Tudnátok ebbe segíteni? Vagy hol tudnék ennek jobban utána nézni, esetleg szállást meg jegyet is. Elöre is köszi
stella978 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 1047
Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy a Triglav nemzeti parkba hogyan ajánlott eljutni?
Autópályán? Mennyivel hosszabb, ha nem megyünk fel az autópályára? Vagy ez a megoldás felejtős??Mert időben sokkal hosszabb???
KÖszi
TOM Creative Commons License 2009.05.25 0 0 1046
Bledbe mennénk M7 felől.
Mi a helyzet SLO-ban és HO-ban az új pályák ügyében?
Mi a javasolt útvonal?

Kösz előre is,
TOM
TOM Creative Commons License 2009.05.25 0 0 1045
érdekelne,
hogy jutna el hozzám?
Üdv,
Tamás
Előzmény: Helem (1033)
scarabaeus Creative Commons License 2009.05.23 0 0 1044

Strunjannal kapcsolatban:

Lefényképeztem ott egy útmenti térkép táblát, azon ott van az útvonal, ami körbemegy.

 

térkép 1 az egész tábla

 

térkép 2 részlet a lényegről. A 9-es útvonal.

 

1600x1200-ra kicsinyítve töltöttem fel annak idején a picasa albumba, a nagyítóval belenagyíthatsz.

 

A többi képem ne zavarjon meg, én az óramutató járásával ellentétes úton mentem körbe ezen az útvonalon, szerintem jobb az óramutató járásával megegyező irányban:-)

Előzmény: stella978 (1042)
Morcsi Creative Commons License 2009.05.23 0 0 1043
Valószínűleg az autóvonatra gondolsz. Ez Bohinska Bistrica és Most na Soci között közlekedik. A lényege, hogy egy 6 km-es alagúton átvisz a hegyek alatt, megspórolhatsz vele egy 1000 méter feletti hágón átkelést és sok km fárasztó autózást.

Részletek itt:
http://www.slo-zeleznice.si/en/inland_transport/auto_train/
Előzmény: stella978 (1042)
stella978 Creative Commons License 2009.05.23 0 0 1042
Sziasztok!

Olvasgatok vissza rendesen a fórumban, és néhány kérdés felmerült bennem:
- jóval régebben említve lett a Strujan környéki szirt, hogyan lehet oda lejutni?
- a Pericnik vízesést és a Mongartot nem igazán találtam... tudtok segíteni, hogy ezek kb. merre található
- több hozzászólásban is megemlítetek valamiféle fura vonatozást.. autóval (?) Csak így közelíthetőek meg bizonyos helyek, vagy így ajánlatos közlekedni? Hol találhatók róla több információt? Árak, érvényes menetrend stb..
köszi!
stella978 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 1041
Bocs, ez Helemnek ment volna.. Persze ha másnak is van, érdekel!
Előzmény: Helem (1033)
stella978 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 1040
Szia!

Írtam privát mailt. Ezek szerint nem kaptad meg, vagy már nem aktuális a matrica???
Köszi !
pamag Creative Commons License 2009.05.16 0 0 1039
Portorozs mellett az öbölben a sólepárló telep, múzeuma is van
Piran kikötőváros. Nagyon hangulatos, a kilátás is szép a templomtól.
Skocjan cseppkőbarlang. !!!!
Lipica, a ménes.
Kicsit odébb a Soca folyó (az Isonzó) mellett, ameddig az időből tart. Kobarid, esetleg Bovecig.
Bled szerintem ebből az irányból messze van, ha mást is meg akartok nézni.
Ljubljanatól Bled irányában (nem a főúton) Skofja Loka kisváros. Innen ÉK-re valamivel, hegyi utakon megközelítve, Kropa, a kovácsok faluja. Pici falu, a közepén zuhogva folyik le meredeken a patak.

Nem nagy az ország, de az autópályákon kívül a falvak közötti utak elég kanyargósak, nem haladós a dolog.

Turisztikai honlap
Előzmény: stella978 (1037)
handras Creative Commons License 2009.05.16 0 0 1038
A Bledi tó környéke a Savice vízesés és a Predjamai vár, Postojnai barlang. Ezek jutnak most eszembe...
Előzmény: stella978 (1037)
stella978 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 1037

Sziasztok!

 

Új vagyok itt, az utóbbi 500 hozzászólást el is olvastam. És elég sok információval gazdagodtam hála Nektek!

1 hónap múlva készülünk erre a tájékra. Pontosabban Horvátországban, a szlovén határtól kb 30 km-re szállunk majd meg. De az Isztria mellett Szlovénia, illetve Trieszt is szerepel a palettán.

Mi az amit mindenképpen ajánlanátok megnézni? Elsősorban termszeti látnivalók!

Úgy kellen, hogy a szállásunk végig Horvátországban van. Tehát ami megoldható reggeli utazással és esti hazatéréssel. Esetleg odafelé, vagy hazafelé.

Nem hegymászásra gondolok, mert szeretünk mindent megnézni viszonylag kevés erőfeszítéssel :-)   Tehát nem 20 km-es túrák, hanem csak max 1-2 km gyaloglással, és auótval jól megközelíthető helyek érdekelnek!

Köszi!

sziaa Creative Commons License 2009.05.13 0 0 1036

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!