Keresés

Részletes keresés

Lilike9 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 801

Pontosan nem tudom, kb. 400.000.- Ft mindent magunk csináltunk és csinálunk az utolsó részletig.

Annyi előnyünk volt,hogy sógoromék építési vállalkozók, csarnokokat építenek és ő hozatta meg nekünk kedvezményesen az anyagot. 

 

 

Előzmény: Mett91 (800)
Mett91 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 800

Szia!

 

Mennyiből jön ki egy ilyen?

Előzmény: Lilike9 (795)
EGrey Creative Commons License 2018.02.12 0 0 799

Köszönöm a tanácsokat :) 

CBNora: Valószínűleg maradok a sátortetőnél, de akkor oda nem fóliát, hanem polikarbonátot rakok. Elsőbbséget élvez a paradicsom, megfogadom a tanácsodat a két ajtóval kapcsolatban.

Ali-bá: T és L vasakat nem igazán gondolom erősnek. Fóliához igen, de később elképzelhetőnek tartom, hogy a fóliát leváltom polikarbonátra.

 

Lilike9: Polikarbonátot nem a zártszelvényre, hanem a két zártszelvény közé gondoltam betenni. Igaz többletköltséget jelent a plusz profil, de akkor akár meg lehet csinálni kivehetőre is.

Előzmény: CBNora (793)
Lilike9 Creative Commons License 2018.02.11 0 0 798

30-as önmetsző gumi alátétes:

Előzmény: Ali-bá (797)
Ali-bá Creative Commons License 2018.02.11 0 0 797

A polikarbonátot hogyan, mivel rögzítették a zártszelvényhez?

Előzmény: Lilike9 (795)
Lilike9 Creative Commons License 2018.02.11 0 0 796

Amilyen lassú ütemben haladunk, szerintem idén marad az agroszövet....

Előzmény: Island* (789)
Lilike9 Creative Commons License 2018.02.11 0 0 795

Mi is zártszelvényből (20x40x2mm) csináltuk, két épület közé lett beépítve. Elvileg ma elkezdik a tolóajtókat hegeszteni, jövőhéten fel is kerülnek.

 

 

Előzmény: CBNora (794)
CBNora Creative Commons License 2018.02.10 0 0 794

Most nézem, zártszelvény. A szomszédé laposvasból volt. Akkor talán nem dől össze.

Előzmény: EGrey (791)
CBNora Creative Commons License 2018.02.10 0 0 793

Fóliának praktikusabb az ív, azon könnyebb kifeszíteni a fóliát. Ha nem elég feszes a fólia, a hó súlya alatt elkezd belógni, és berogyhat. A szomszédnak ilyen fóliasátra volt, és egyszer, mikor nagy hó volt, összerogyott az egész.

Szellőzés kettő is kell, elől-hátul célszerű ajtót csinálni. Ha csak egy ajtaja és egy elemnyi tetőablaka van, nem szellőzik át eléggé, nyáron túl meleg lesz. Uborkának, paprikának, padlizsánnak, bazsalikomnak akkor is jó, de a paradicsom úgy nem köt termést.

A betonnal kiöntött zsalukő alap jó, mi is olyat csináltunk az üvegháznak, régóta stabilan áll rajta.

Előzmény: EGrey (791)
Ali-bá Creative Commons License 2018.02.10 0 0 792

Zártszelvény helyett én középen T és a saroknál L vasakat alkalmaznék, így ha később rá szánod magad éa beüvegezed, vagy polikarbonátozod, akkor egyszerűbb lesz a rögzítés.

(A fóliát sokkal 'kevesebb' vas is megtartja.)

Előzmény: EGrey (791)
EGrey Creative Commons License 2018.02.10 0 0 791

Egy 2 x 3 méter alapterületű sátortetős fóliasátrat szeretnék építeni. Ez ugyan nem nagy, de arra amire nekünk kell - pár bokor paradicsom, paprika és uborka - remélhetőleg elég lesz. A vázat 30 x 30 (2 mm-es) zártszelvényből gondoltam összeállítani. Összehegesztve pár kilóval lesz több, mint 100 kg - ami azért még mozgathatónak számít. Alapnak, amire majd ráfektetném a kész fóliasátrat, egy sor tavalyról megmaradt zsaluelemet gondoltam, pár talicska betonnal kiöntve. A vázat első körben fóliával szeretném bevonni, később esetleg polikarbonáttal. A szellőzést nem a tetőre, hanem az ajtóval szembe gondoltam. Próbálok csatolni egy képet (nem méretarányos). Szerintetek ez így kivitelezhető? Láttok valahol buktatót a tervemben? 

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Island* Creative Commons License 2018.01.27 0 0 789

Az agroszövet is jó és az agrotextil is, mindkettő vízáteresztő és gyommentes marad az alja! A színét is választhatod (gazdabolt.hu) de a fekete a nyerő, mert télen némi pluszt is adhat a hőelnyelő képességével!

Lilike9 Creative Commons License 2018.01.20 0 0 788

Agroszövetre gondoltam. 

Előzmény: Kontroll-R (786)
Kontroll-R Creative Commons License 2018.01.19 0 0 787

Van olyan, hogy fekete kertészeti fólia, de az nem azonos az agro szövettel.

Fekete fóliát használnak pl. egyes bakhátas kultúráknál, mivel nem engedi elgazosodni a kultúrnövény környezetét, és emellett nedvesen és melegen tartja a bakhátat.

De ilyen fekete fóliát használ takarásra sok krizantém termesztó is, amikor a sötét/világos időszakot kell beállítani.

Kontroll-R Creative Commons License 2018.01.19 0 0 786

"A fólián talán könnyebben átszivárog a víz... nem lenne bent sok pára."

Te most megint az agro szövetre gondolsz ?

Mert a fólia az továbbra sem engedi át a vizet, max ha lyukas.

(csak a fogalomzavar elkerülése érdekében)

Előzmény: Lilike9 (782)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.15 0 0 785

Nekem  szerencsére nem volt bent idáig atka. Nyáron esténként -amikor a slaggal szoktam vonulni végig a kertben- mindig be szoktam nyitni és locsolni lespriccelni a tégla aljzatot, illetve a beton falazatot is - az pedig szépen beszívja a vizet és visszaadagolja napközben a levegőbe. 

Ez a növényeknek is tetszik szemmel láthatóan. Én idáig bazsalikomot, uborkát, jégsalátát , illetve több fajta csípős paprikát termesztettem benne virágládákban a tavaly nyári telepítés óta. Mindegyik szerette, a paprikákat egy hete arattuk csak le, mert egész idáig nem volt még fagy fűtés nélkül sem az üvegházban. Még a muskátlikat sem kellett levinnem belőle a pincébe - nyilván részben a viszonylag enyhe tél miatt is :) ..

Előzmény: CBNora (783)
Lilike9 Creative Commons License 2018.01.15 0 0 784

Leander csemetéket, hibiszkuszt és a bugikat tartottam most nyáron benne. Arra a célra szánnám,hogy minél előbb kitudjam rakni a kis leander és bugi csemetéket.

Azért is vagyok nagy dilemmában mert van egy kis betonozott rész benne, a többi föld,de a betonos rész nagyon hepe hupás. Most vagy ráhúzatok egy réteg betont vagy feltöretem és fóliát rakok le..

 

Ez 1cmes polikarbonát lemezes üvegház, ami két épület közé lett építve. 

Előzmény: CBNora (783)
CBNora Creative Commons License 2018.01.15 0 0 783

A tégla jól néz ki, de leburkolva nem tudsz ültetni a talajába. Gondolom, nyáron nem akarod bent tartani a mediterrán növényeket, érdemes ültetni bele valamit.

Nyáron az a jó, ha párás, túl párás úgysem lesz. Nekem a legfőbb gondom az üvegházban az atkásodás, sokkal jobban atkásodik ott minden, mint a szabadban. Én nem teleltetek ott semmit, az enyém egyrétegű üveg, és kicsi is, arra nem jó. Tavasszal palántákat tartok ott, aztán uborkát és padlizsánt, ezeket legtöbbször nem a fagyok nyírják ki, hanem az atkák. Úgyhogy én igyekszem párásítani, de előbb vagy utóbb mindig megjelennek. Gombás nyavalyákkal nem szokott gond lenni. Télen persze lehet, hogy más lenne a helyzet, akkor nekem üres, nem tudom. De ha csak a cserepeket öntözöd, és fűtesz, nem valószínű, hogy túl párás lesz a légtér.

Előzmény: Lilike9 (782)
Lilike9 Creative Commons License 2018.01.15 0 0 782

Köszi Nora!

 

Az udvaron nekem is ez van a leanderek alatt. Ott bevált,csak nem tudom az üvegházban mi lenne a jobb.

A fólián talán könnyebben átszivárog a víz... nem lenne bent sok pára.

 

 

Előzmény: CBNora (780)
Lilike9 Creative Commons License 2018.01.15 0 0 781

Bocsánat, én a fekete kertészeti fólia vagy is az agroszövetre gondoltam. Az nem csúszós, átengedi a vizet.

 

Előzmény: Lilike9 (779)
CBNora Creative Commons License 2018.01.15 0 0 780

Nálunk agroszövet van leterítve az üvegházban arra a részre, ahová nem ültetek. Az nekem bevált.

Mikor trágyát ások be, fölszedem, aztán újra leterítem.

Előzmény: Kontroll-R (778)
Lilike9 Creative Commons License 2018.01.15 0 0 779

Köszönöm a választ!

Nagyon jól mutat a tégla aljzat, rusztikus hatása van.

Előzmény: Törölt nick (777)
Kontroll-R Creative Commons License 2018.01.15 0 0 778

A földre terített fóliát semmiképp nem javasolnám.

Egyrészt nem engedi eltávozni a lecsöpogő vizet, másrészt rendkívül csúszós tud lenni, ha nedvesség éri. Balesetveszélyes.

Előzmény: Lilike9 (776)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.12 0 0 777

Szerintem azt döntsd el, hogy mennyit szánsz rá - nyilván a beton tartósabb, könnyebben tisztán tartható, de drágább is.

Én pl egyszerűen csak maradék téglákat raktam alulra vékony aprómurva ágyba mert nekem ez volt a legolcsóbb - azóta is tökéletesen meg vagyok vele elégedve - jelenleg tele van az enyém is mediterrán növényekkel átteleltetés céljából.

https://photos.app.goo.gl/6ROcPigSKaX3UdoI2

Előzmény: Lilike9 (776)
Lilike9 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 776

Sziasztok!

 

Építettünk egy 7,5 X 4,5m-es (3,5m a belmagasság,vagyis a csúcsig) polikarbonát üvegházat. Leandereket és hibiszkuszokat tartanék benne. A kérdésem az lenne,hogy melyik megoldás lenne jobb az aljzatnak? Ha földesen hagynám és kertészeti fóliát terítenék le, vagy ha lebetonoznánk?

Nem volt még eddig fóliasátram sem, így nem tudom melyik megoldás lenne jobb...

Előre is köszönöm a segítséget!

Dmitrij Petrovic Creative Commons License 2018.01.03 0 0 775

Ha nincs lezárva akkor algásodhat is! Le kell zárni mindenképpen! Egyébként ügyes vagy! :) Grat!

Kontroll-R Creative Commons License 2017.11.26 0 0 774

Szia !

 

A polikarbonát lemezek lezárásához egy melóból maradt pár tekercs spec. pára áteresztő lezáró szalagom. Azzal meggátolható, hogy beköltözzön a nem kívánt lakó. 1500 pénz/tekercs, a bolti ára ennek a többszöröse volt.

Szólj, ha érdekel !

 

Üdv: István

 

 

Előzmény: zkarcsi (773)
zkarcsi Creative Commons License 2017.11.23 0 0 773

Lassan készen lesz.

Ali-bá Creative Commons License 2017.11.23 0 0 772

Egyre jobban néz ki!!

Előzmény: zkarcsi (771)
zkarcsi Creative Commons License 2017.11.23 0 0 771

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!