Keresés

Részletes keresés

cicumicoon Creative Commons License 2010.06.11 0 0 1874
Sziasztok!
Az én legígéretesebb fehér futó muskátlim is az eső áldozata lett, sajna. A leveli elszáradtak.Lekopaszodott. Most vannak kis levélhajtásai, de nem tudom mikor lesz (ha lesz) újra a régi.
Előzmény: Beus81 (1872)
'szti Creative Commons License 2010.06.11 0 0 1873
az elmult ket esos het okozta szerintem
Előzmény: Beus81 (1872)
Beus81 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 1872
Sziasztok!

Ma nézegettem a futómuskátliaimat és sok pici virágkezdeményeket láttam elszáradtan. Ez mitől van?! Rendszeresen tápoldatozom, igaz nem vitaflorával. De tegnap vettem, átállok erre a növénytápra.

VAgy valami megtámadhatta, valami gomba? A levelei szép erősek, zöldek...

Pedig már mániákusan gondozgatom őket, aztán mégis mindig van valami. :(
Beus81 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1871
Mi ez a kis fa? Nagyon szép! A margarétám volt hasonló, sajnos idén kifagyott, a férjem kitette a leanderekkel együtt. :(

Én is már becipeltem a muskátlikat. Néhány napja tettem őket ismét ki. Jó lesz ezt egész nyáron csinálni 11 balkon muskátlival...

Előzmény: kod1111 (1867)
secperc Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1870
Sziasztok!


Én is hoztam egy párat, éppen most vittem be őket a szél elől, mert őrülten kezd nálunk fújni:-(((








baloghany Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1869
Szépek nagyon !!
Előzmény: kod1111 (1864)
baloghany Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1868
Köszönöm:) Akkor lehet a víz baj :( Most be is raktam őket eső védett helyre mert az eső csak esik, esik...
Előzmény: Beus81 (1865)
kod1111 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1867
Köszönöm. Tavaly ilyen volt, most még csak itt tart ez a szépség is.


Előzmény: Beus81 (1866)
Beus81 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1866
Gyönyörűek a virágaid!
Előzmény: kod1111 (1864)
Beus81 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1865
Szia!

Úgy adagold, ahogy írja az útmutató a hátulján! Csak akkor öntözd, amikor már kezd száradni a földje, a muskátli nem szereti a sok vizet! Attól is sárgulhat az új hajtás.

Tetű ügyben nem nagyon tudok segíteni.

Kérdés: akiknek minden évben gyönyörű hatalmas a futómuskátlija azoknak milyen a fekvése a növénykének? Nekem van egy dél felé (ez már most gyönyörű sűrű), a legtöbb DK- K, illetve van kettő ÉK-i. Minél északabbra fekszenek, annál lassabban nőnek. A délit reggeltől kora délutánig éri a nap, a többit inkább délután- koraeste. Lehet nem elég jó a tápoldatom? Jó tápoldattal kiküszöbölhető a különbség? VAgy nyugodjak bele, hogy nekem sosem lesznek olyan szép nagyok a muskátliaim, kivéve azt az egy balkon délit?

HA idén sem lesz olyan szép, akkor növényt váltok, csak nem tudom milyet lehetne még.

Milyen balkonnövény szereti az árnyékos helyet? Ill. milyen szereti a tűző napot (is)?

Köszönöm a válaszokat!

Beus
Előzmény: baloghany (1863)
kod1111 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1864
Akkor most jönnek a más balkon növények.


baloghany Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1863
Sziasztok !
Egy ideje olvasgatlak titeket és látom ti már nagy szakik vagytok a muskátlikkal kapcsolatban. Én még abszolút kezdő vagyok, most ültettem először félfutó muskátlit az erkélyre. Jó persze nem most találkoztam a muskátlival, de most az első alkalom, hogy én nevelem őket. Ezzel kapcsolatban lenne egy-két kérdésem, esetleg ha jó tanáccsal el tudtok látni azt is megköszönném.

1. Az új hajtások amik most jönnek sárgásak. Ez most azért van mert friss hajtás, vagy mert tápanyaghiányos szegény. Bár én a másodikra tippelek, mert a friss hajtás gondolom inkább világos zöldes mint sárgás lenn. Eddig 2x adtam nekik tápoldatot ( Compo tápoldat) de már akkor éjjel nagy eső lett. Ilyenkor a tápoldatot az eső kimossa a földből ? Ha igen újra tápozzam ? Ja a Compo-ra az van írva, hogy heti 2x kell adni, de sok helyen a heti 1x tápoldatozást olvasom.
Persze azt se tudom melyik az igazán nyerő táp a muskátliknak.

2. Reggel találtam egy zöld tetűt rajta:( Persze gondolom az esős idő előhozta őket. Mivel fújjam le ? Mit tudok csinálni a tetűvel ?

Nos hirtelen ennyi kérdésem merült fel, de tényleg ha van valami praktika szívesen fogadom. Persze ha beindulnak és ontják a virágot, akkor képet is rakok fel :) Ja persze remélem ontani fogják.. :)

Szép napot !
Ancsa
filippaa Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1862

 

Szia,

 

köszi a tippet, de sajnos ebből az állíthatóból a legnagyobb is kicsi, most viszem majd vissza a Baumaxba, amit próbából vettem. :)

Azt hiszem vmi egyedi kivitelezésre lesz szükség.

Előzmény: _Krisztinca_ (1861)
_Krisztinca_ Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1861

Az ilyen két különálló, állítható nem lenne jó? Ez bármilyen hosszúságú ládához jó. Nem egy szépség, de előbb-utóbb takarják a növények:

 

 

 

 

Előzmény: filippaa (1859)
_Krisztinca_ Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1860

 

Félig futó, félig álló muskátli

filippaa Creative Commons License 2010.05.23 0 0 1859

Sziasztok,

 

balkonláda-tartó ügyben szeretném a segítségeteket kérni:

 

Sikerült beszereznem pár jól fejlett balkonládát, annyira szép nagyok, hogy sehol nem találok hozzájuk való akasztót (eddig néztem az O.iban, B.umaxban, A.chanban).

 

A láda méretei:
- szélesség: 24,5 cm
- magasság: 20,5 cm
- hossza: 77 cm

 

Van valami ötletetek, vagy konkrét lelőhelyetek, ahol szert tehetnék pár tartóra?


Előre is köszönöm a válaszokat. :)

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 1858
Nem voltam pár napig, de itt a cim. Hogy még vannak-e növények, arra nem tudok választ adni. De ha nem laksz messze, akkor kirándulhatsz egyet.

ERWIN UNGER GARTENBAUBETRIEBS GmbH. A-7151 Wallern, Schlachthausgasse 45,
Előzmény: BeHa20 (1857)
BeHa20 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1857
Szia!

Alább egy kertészetről írtál,ahol rengeteg muskátli- és egyéb- kapható. Megírnád a kertészet elérhetőségét?

köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (1825)
cicumicoon Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1856
Hoztam pár képet, hátha más is ingert kap :-)
Sajna ettől a sok esőtől a tetvek is megjelentek :-(
Gabymami Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1855
Szia Beus!

Legközelebb hozd be nyugodtan.Éjjel mikor meghallottam a viart,elvágtam a biztosítókötelket és betettem a ládáimat a szobába....a meleg nem rát neki annyit mint a vihar ami lenullázza az elmúlt két hónapot!
Fel a fejjel.még kiheverik magukat,de kell sztem egy hónap meleg idő nekik.kihaj még tőből,csak szeretgesd őket!:)))
itt is tombol a vihar.BP-en élünk.

Nekem is kitörtek a kőedényes álló musik,de azokat nem tudtam behozni...ledugtam őket..majdcsak kihajt..
Előzmény: Beus81 (1854)
Beus81 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1854

Sziasztok!

 

Ez a nagy vihar irtó nagy pusztítás végez/ végzett a muskátliaimmal. Sok letört tőben, nagyon elszomorodtam, mert már olyan szép dúsak voltak! NEm tudom van-e még értelme esetleg behozni őket (ki vannak kötözve, nehezek, stb). Brühahhaaaa. :(((

 

Amelyik nem tört le, csak eléggé mehajtogatta a szél és a szára már nem ép az még megmarad? VAgy mit lehetne vele tenni?

 

Nálatok mi a helyzet? Legközelebb időben kapcsolok és behozom őket, bár nem tudom a fűtött lakáshoz mit szólnának.

 

Remélem hamarosan eláll ez a nagy vihar.

 

Szebb napot!

 

Beus

Beus81 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 1853

Sziasztok!

 

A futómuskátliaim szépen elkezdtek bokrosodni, jönnek mindenfelől az új hajtások. A virágokat most már nem is csíptem le, vagy még le kellene? A levelei szép zöldek és már nőttek is. Az egyiken kolbászolt egy hernyó, lepöcköltem, remélem nem jön vissza a társasival bosszúból.

 

Az egyik háznál láttam szintén futómuskátlikat. Viszont már most 1 méteresre lelóg neki, hogy csinálta? Lehet ilyen hosszúakat is venni, vagy valahol teleltette? Gyönyörű zöld levelei és sok szép virág van már rajta.

 

Futómuskátlit hogy szoktak teleltetni? VAn egy garázsunk, nem sötét, de nem is világos. Télen 8-10 fok van, jó lenne neki? Nem lenne rossz, ha már tavasszal is szép nagyok lennének.

 

Szépek a fotón a virágok!

 

Barátnőm füve között elburjánzott ez a vad árvácska, vagy futóárvácska. Beültettem egy függő kaspóba. Vettem 10-es tálcás mini petúniát és valami csalánszerű levelű virágokat (futó). Majd lefotózom őket.

 

HA felkopaszodik a petúnia mit kell vele tenni? Visszavágni? Remélem ez a mini nem fog.

 

Várom a további képeket!

 

Jó kertészkedést!

 

Beus

 

kiwancsi Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1852
Köszönöm szépen. :-)
Előzmény: Törölt nick (1851)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1851
Erre nem tudok válaszolni, mivel az egyik oldalon van egy kis irodaszerüség, ahol a zöldségpalántákat lehet kifizetni amik azon az oldalon vannak. Ott nemigen vásároltunk még.
Az út másik oldalán vannak az üvegházak amikben a virágzó növények vannak. Ha ilyen nyilt nap van, mint mikor mi ott jártunk, akkor minden kijáratnál áll egy alkalmazott akinél lehet fizetni. Ök csak pénztárcával és egy számológéppel állnak ott. Nem tudom, hogy a kis irodájukban van-e kártyás fizetési lehetöség, mivel én mindig készpénzzel fizettem eddig.
Előzmény: kiwancsi (1850)
kiwancsi Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1850

Persze, nyílván ez lesz a végén.

Térképen már kinéztem hol vannak.

 

Lehet kártyával fizetni?

Írok majd hogy hogyan végeztem. Bár most az euró kezdi elvenni a kedvem. :-)))

Előzmény: Törölt nick (1849)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1849
http://members.aon.at/blumenunger/

Ez egy régebbi honap lehet, de ezen is ugyanaz a tel.szám van. Próbáld meg felhívni öket. Ha meg nem akkor Fertödnél kimentek, és kb 10 perces autóut onnét.

Jó szórakozást Sopronban! Azért majd írd meg, hogy találtál e olyasmit amit kerestél.
Előzmény: kiwancsi (1848)
kiwancsi Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1848

Pl. olyanokat keresek amiknek tiszta a színe.

Nincs "szeme" a sziromnak. Most szinte mind szemes ami kapható.

Olyat keresek ami nem lesz egy hónap múlva gombás(ez nem nálam lesz az, mert van ilyen tövem-ami egészséges)

Az egészséges ui. jobban telel(tapasztalat)

 

Nem a "modern" fajtákat keresem.

 

Van egy lila árnyalat amit szintén, és az igazi Tomcat.et, mert amiket eddig vettem elfajzottak.

 

Stb.stb.

Egyenlőre nem válaszoltak.:-(

 

Amúgy minden évben megyünk Sopronba egy hétvégére, csak úgy "szerelemből", most próbálom ehhez igazítani.:-))

Előzmény: Törölt nick (1847)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.04 0 0 1847
Hát az elég nagy távolság egy pár növényért, azt biztos. Pesten nem találsz olyat amit keresnél? Egy fövárosban minden szokott lenni!
Amúgy milyen fajtát keresel? Van képed róla?
Előzmény: kiwancsi (1846)
kiwancsi Creative Commons License 2010.05.04 0 0 1846

Tetszenek a petúniáid, fuxiára nem ilyenre vadászom, de biztos van olyan amit szeretnék, mert tele van vele Ausztria.

Írtunk nekik, meglátjuk válaszolnak-e.

Ha nem, akkor nem utazom akkorát.:-)

Keresek más megoldást...

Bp. környékéről mennék...

Előzmény: Törölt nick (1845)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 1845
Én ezt a fuxit vettem, és ezzel a petúniával nem tudok betellni. Az igazi szinét nem is adja vissza a kép. Gyönyörü egy szin!!!!!!!!
A dupla minipetúnia pedig idén állitólag újdonság. "Zauberglöckchen" néven fut. Három szin egy töböl, ez benne az új. Elöször azt hittem, hogy 3 fajta van egymás mellé ültetve, de tényleg egy töböl jönnek ki! Az enyém legalábbis.

Előzmény: Törölt nick (1844)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!