Keresés

Részletes keresés

Carina_S Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10984

Akkor már helyreigazítom... >>

"Azért vicces volt a Szuperzsaruban,[...]"

Jav.:

"Azért vicces volt a Nyomás utána-ban,[...]"

Előzmény: Carina_S (10981)
Carina_S Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10983

Igazad van a filmcímben ron89 után mentem, elírtam Szuperzsarunak, Pedig a Nyomás utána c. filmben volt amit én írtam, a Saláta. Rajta kívül még Hagyma és Mustár is benne vannak, ez mind növénynév.

Az Ördög jobb és bal keze 1-ben lévő Mimóza nevű kitűnő fegyverforgatóval együtt ez már négy!!

Előzmény: Mantis Screamer (10982)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10982

Nyomás utána...

Szuoerzsaruban nem volt BS.

Előzmény: Carina_S (10981)
Carina_S Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10981

Őróla, Paradicsomról eszembe jutott a másik rosszfiú, akinek a neve Saláta.

Azért vicces volt a Szuperzsaruban, ahogy ott hadonásztak a nuncsakukkal, késekkel, miegymással... .. :-)) Bud meg megkérdi: "És a húst nekem kellene hozzáadnom?!! :-O" - "Igen... !" -- szólt vissza a válasz. -- "Hmmm... .. ." -- Azzal elszökött a liften át, és 2 perc múlva a konyhában futnak össze, ahol Zsömle csúnyán elvágja az ujját a saját késével. -- "Júúúj, fáj??!" -- És gondos ápoló módjára megnézi az elvágott ujjat figyelemelterelésből, majd Bummmm..., és Zsömle berepül az ütés erejétől a bárpult mögé... .. . A szakács kétségbeesetten hívja a rendőröket, de azok elkésnek. Mikor megjönnek, hirtelenjében az egész négyfős banda "kámforrá változik"... .. !

Előzmény: ron89 (10978)
Inner Circle Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10980

Ez már három, haladunk! :)

Előzmény: ron89 (10978)
Inner Circle Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10979

Csak nyugodtan, Walsh!

Előzmény: Mantis Screamer (10966)
ron89 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10978

Paradicsom, az egyik rosszfiú a Szuperzsaruból.

Előzmény: Inner Circle (10951)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10977

a google/youtube a rosszabb képminőségű és ráadásul teljesen elcsúszott hangos verziót dobja fel elsőnek, nem tudom miért, le kellene szedetni

nem mintha nem lenne meg két "gyári" példányban

Előzmény: Mantis Screamer (10976)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10976

"a csaknem hatfős babadagot, amit felevett, ingyen számítja meg neki, bár annyi kritikát azért megkap, hogy máskor jobbat adjon"

Ennek a filmnek az eleje meg a vége még jobb mint a többi része.

- Mivel tartozom ?

- Semmivel. Semmivel ! Egészségedre !

- Köszönöm..... De máskor ne ilyen moslékot adj !

Előzmény: Carina_S (10974)
Carina_S Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10975

Ja, és a mexikóit is elengedik a Szentlélek név hallatára is már... ! ;-))

Carina_S Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10974

A film címéről viszont eszembe jutott az eleje felé lévő hajmeresztő jelenet:>>

Szentlélek éhes, leül enni. Megeszi a babot, de közben belékötnek. Látszólag annyiban hagyja, de evés után mindenáron magával akarja vinni a felkarján sebesült mexikóit. A két bandita nem hagyná, és megkérdezik az idegent, milyen sírfeliratot akar. Az egyik nagy nehezen ráismer: Szentlélek az. Ekkor jön a hajmeresztő részlet: elakad a szavuk a neve hallatán, mert már tudják róla, hogy mesterlövész. Jobb híján egyetlen zokszó nélkül elengedik, és még a kocsmáros is letiszteleg előtte: a csaknem hatfős babadagot, amit felevett, ingyen számítja meg neki, bár annyi kritikát azért megkap, hogy máskor jobbat adjon.

És itt jön a még hajmeresztőbb jelenet: Ekkor az egyik hülye bandita viccből beleköt, és megkérdezi, hogy tényleg olyan boszorkányosan bánik-e a pisztollyal, mint ahogy ők tudják. Vesztükre, mivel célba veszik az ablakból és le akarják puffantani a kisablakból orvul, a választ már csak a túlvilágon tudják meg... . Hátrafelé céloz rájuk Szentlélek, és mindketten meghalnak! -- Mert ahogy mondják: "Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa." (Ezúttal inkább a balszerencséjének... ! :-O

Előzmény: Inner Circle (10970)
Carina_S Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10973

Leírtam ugyan a nevüket, de ezek egyike sem növény,- vagy virágnév... !

Carina_S Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10972

Sarah és Judith

A folyónál búcsúzkodott tőlük, de aztán sehogyan sem akaródzott neki tovább állnia... .. ;-)

Mantis Screamer Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10971

(nem növénynevek, de a kutyáimat Apokalipszisnek és Vitriolnak neveztem el egy ideig, de nem volt vicces, mert az utcában tényleg félnek tőlük) 

Inner Circle Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10970

Az Ördög jobb és bal kezében a telepeseknél.

Előzmény: Carina_S (10968)
Carina_S Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10969

Azóta volt időd megnézni a két filmet összehasonlítás céljából??

Előzmény: F1 Hierro (10941)
Carina_S Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10968

Nem tudom melyik filmre gondolsz? Kincs, ami nincs ---> Talán arra a részre, amikor Mama felajánlja kiházasításra három lányát a két pasasnak a megmentésükért cserébe, és azt mondja rá kettejük nevében Alan, hogy: "Hűha, három lány két férfinak, ebből még nagy galibák lesznek!! ;-))"; vagy más nőkre gondoltál, másik filmből?

Előzmény: Mantis Screamer (10967)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10967

Hogy hívták a nővéreket akiket Hill majdnem elvett (amely esküvő elmaradása és a hátralevő jelenet Top 5 Spencer-Hill szerintem) ? Vagy másik filmjükből emlékszem hasonlóra ? (imdb-n én is meg tudom nézni) 

Előzmény: Carina_S (10963)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10966

puskázás nélkül nem megy egyelőre

Előzmény: Inner Circle (10965)
Inner Circle Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10965

Így tovább, kuzinok! ;)

Carina_S Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10964

Már a vadnyugati fegyverforgató-óvodában is ez a kis virág lehetett a jele... .. ;-))

Carina_S Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10963

Az ördög jobb és bal keze 1-ből:

Mimóza (pont egy hétpróbás fegyverforgatóhoz illik ez a szép virágnév... ! ;-))) )

Előzmény: Inner Circle (10961)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10962

Banános Joe...

Előzmény: Inner Circle (10961)
Inner Circle Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10961

Csak magyar szavak játszanak, pl az Azavedo sem (=magyal).

Előzmény: Carina_S (10957)
Inner Circle Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10960

Viccelsz, kuzin?

Előzmény: Mantis Screamer (10956)
Carina_S Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10959

Ha ezt a két filmet részletesen akarom összehasonlítani <<[itt: Carina_S (10958)], akkor a párhuzamok és a különbségek összevetésekor én erre jutok. De mindennél többet mond, ha megnézed mindkét filmet.

Szerintem is az Őrangyalos film az sokkal vígjáték-ízűbb, de mint mondtam, az egzotikus légkör ott részben a maffiózók okozta félelmek feloldására szolgál. Az Atyai pofonosztó az sokkal kiélezettebb... ! De,.. az említett maffia-párhuzamok mindkettőben jól felismerhetően bennük vannak... !

Megnézted már mindkettőt?? Igyekeztem mindkettőből a vágatlan eredetit belinkelni! ;-) Csak mert úgy ám az igazi, hiánytalanul... !!---> Megnézheted, mivel mindkét filmet belinkeltem ide: Carina_S (10944). -- Aztán utána mondjad csak el, milyennek láttad a két filmet! --

Előzmény: Carina_S (10958)

Előzmény: Carina_S (10944)

Carina_S Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10958

Őrangyalok: Balfácánok szabadlábon

Atyai pofonosztó (Remény Atya)

Közös bennük a prostitúció-maffiával és a kábítószer terjesztő maffiával szembeni harc, és az általuk szorongatott lányok, és más emberek kiszabadítása.;

"Utóbbit még nem láttam, de úgy tudom, jóval komolyabb sztori."

Továbbfűzve az (10944)-ben leírt összehasonlítást, ez a két, cselekményében részben eltérő film minimum két ponton közös egymással. Az egyik, hogy a prostitúciós maffia karmai közül a lányokat kiszabadító személy egy pap, vagy legalábbis egy papnak látszó ember (az Atyai pofonosztó filmben egy valódi pap, az Őrangyalok/Balfácánok szabadlábon filmben pedig egy ál-pap (ill. ott nem is egy, hanem kettő is, de a lényeg nem a létszámon, hanem a papi kinézetükön van). A másik közös pont az alapos nyomozáson van, ami által végül sikerül végérvénnyel megtörni a maffiózókat.

Különbség az Őrangyalos film oldottabb légköre, ami részben az egzotikus őserdei helyszínből is, másrészt az őserdei falusi missziós-tábor lakóinak vidám (ha a "varázsló" eltávolításáig nem is teljesen felhőtlen...) életviteléből fakad, továbbá, hogy ebben nincs vizsgálóbíró, bíró, főfelügyelő, meg pártfogóbíró, hanem ebben a probléma nyomozati részét a két ál-pap oldja meg. Ebben a pozitív szereplők az ál-papokon kívül a tengerész-hajós skót, és emberei, meg a missziós-tábor papjai. A "varázsló" viszont a városi maffiózóknak a missziós-táborba beépített embere!

Az Atyai pofonosztónál a gyanúsabb környezet is egy feszültebb légkört teremt (elhagyatott elővárosi övezet a futtatott prostikkal, a belvárosban is akármikor feltűnhet egy veszélyes bűnbanda, stb. .....), amivel aláhúzzák e film kifejezetten maffiafilm-jellegét. Amivel sikerül benne a feszült légkört oldottabbá tenni, az két dolog: az igazságosan eljáró, tisztakezű rendőrfőnök irodája, aki igyekszik minél megnyugtatóbb megoldást keresni a kislánynak, meg az a hely, ahová őt, Lulut is, meg ahová később Maddalenát (a börtönben ártatlanul ülő Nino nővérét) biztonságba helyezik, azaz Leonardo Atya karitatív célú menhelye, ahová a bűnözők áldozataiként kimentett fiatalkorúak biztonságba helyezésére hoztak létre. Ebben a fiatalok még érdemben tanulhatnak és dolgozhatnak is, visszaszoktatva őket a normál életmódhoz, környezethez. Leonardo Atya meg közben sikeresen összegyúr belőlük egy egymásért is felelősséget vállaló, áldozatkész igaz barátokká összeálló csapatot. Voltaképpen ez a két helyszín az ami a helyszínek közül pozitív kisugárzású benne, meg a három Atya személyisége (Vasari, Leonardo, Cesco), rajtuk kívül pedig Altieri főfelügyelő, a vizsgálóbíró, továbbá a pártfogóbíró -- (akit nem látunk, de akire a film egyértelmű utalást tesz rá, mert ui. ő az, aki engedélyezi Lulunak, hogy Leonardo Atya emberséges intézményébe kerülhessen egy negatív környezetet jelentő fiatalkorúak intézménye helyett, és még a tartózkodási engedélyt is megadja neki, amiért a kislány jellemileg egyértelműen elhatárolódik a futtatóitól) -- személye, továbbá még a bűnügyi krónikás újságíró, a taxisofőrködő ügyvéd, és Gege személye, akik a nyomozáshoz hasznos infókkal látják el rendszeresen a volt rendőr Vasari Atyát, ők a pozitív jellemű szereplők a filmben.

A szintén volt rendőr Peluso már megosztóbb személyiség: a vizsgálóbíró becsületesnek ismeri, de mivel az ő első, hamis vallomása alapján ítélték el Ninot börtönre, de amely hibáját később Vasari Atya nyomására és ráébresztő magatartására már újra pozitívan reagálva megváltoztatja vallomását, és ezúttal igazat mond: Nino ártatlan. A nyomásgyakorlás közben Vasari rájön, hogy a hamis vallomást csak a maffiától való félelmében tette, mivel családirtással fenyegették meg egy névtelen telefonon keresztül. Ez a tény pedig levon valamennyit Peluso negatív megítéléséből. A helyreigazító igaz vallomást -- amely viszont Peluso pozitív megítéléséhez tesz hozzá egy támpontot -- Vasari Atya meg is köszöni neki, és..... -- az egyik vádpont elejtése után, amelyik a hamis vallomására épült -- hajlandó megbocsátani Pelusonak!!

A legnegatívabb figurák természetesen mindkét fimben a maffiózó alakok: ha megoldhatatlannak tűnő bajba kerülnek, saját irhájuk mentése érdekében akár még egymás megölésére is(!!!) képesek... .. ! [:-O] Ez teszi mindkét filmet igazi maffiafilmmé, az Őrangyalos film esetében az oldottabb, egzotikus őserdei légkör ellenére(!!) is.

Az oldottabb légkör ellenére is viszont közös pont a maffiózók ádáz, lelketlen, könyörtelen jelleme és viselkedése, a pénzhajhászás a prosti-"üzlettel", a kábítószer-"üzlet", a fenyegetődzés és a zsarolás, és az is, hogy ezek a gengszterek csak a valóban hű, és igaz barátok és szövetségesek összefogásával győzhetők le véglegesen.

Közös vonás még a két filmben, hogy az (egyik filmben valódi-, míg a másikban ál-) -atyák meglepően kiválóan járatosak az önvédelemben, a lefegyverezésben, a gyanús alakok ártalmatlanná tételében, és persze az utánuk való nyomozásban, a rejtett összefüggések felismerésében. Lulu kimentésekor a film elején, és később Maddalenának a lövöldözésből való kimentéskor is ez a képesség, az önvédelem -- teljesen mindegy hogy annak aktív (visszatámadó és lefegyverező), vagy passzív (villámgyorsan jó fedezéket találó és lebújó) változata -- képessége segíti Don Vasari Atyát a gyors és hibátlan közbeavatkozáskor!

Az eltérésekből fakadóan az Atyai pofonosztó filmben a fordulópontot Vasari Atyának Altieri főfelügyelővel való második találkozása -- a tengerparti étteremben -- jelenti: amikor Altieri elé tárja az Atya a bizonyító erejű, maffiavezérek által szerkesztett átszervezés-tervezetet (zsarolások, gyilkosságok, hierarchikus belső átalakítások, korrupciós,- és kenőpénz-ügyletek tervei, stb. ... ..), és az Atya hozzáteszi, hogy segítő szándékkal hozta ezt el a főfelügyelőnek, akkor felragyog Altieri tekintete. ---> Azt mondja: "Atyám, én évek óta vadászom Torrisire. De nem a kicsire, mert azt előbb-utóbb félresöprik;... én Aldo Torrisit akarom!!!... .. De Aldo Torrisi óvatos, soha nem kockáztat... .. Nagyon nehéz elkapni.... !" -- Ennyit mond ki látszólag, de a szemében ott ragyog a mondat ki nem mondott folytatása: "Nagyon nehéz elkapni,... .. de most végre a markomban lesz... !!!", és ebben nem téved, mert az Atya -- aki a beszélgetés végén eltökélten kijelenti, hogy: "Én csak egyet tudok mondani: engem nem lehet megállítani!!!! ;-))" -- ehhez hozzásegíti: tőrbe csalja Vincenzo Torrisit (a "kicsi"-t), és kiprovokálja, hogy rálőjön; csakhogy már előre rajta van az Altieri által az Atyának adott golyóálló mellény; Vincenzo, sikeresnek hitt(!!) gyilkosságába vetett hitében ezzel eldicsekszik Aldonak, aki ezért halálosan megharagszik rá, és előre kitervelt módon megöli Vincenzot. Ezen viszont Altieri és emberei tettenérik, elfogják, és az egész gengszterbandával együtt bebörtönzik, és bíróság elé állítják. (Aldoról volt aki (Gege, az atya egyik infó-gyűjtője!) három életfogytiglant is megjósolt róla egyszerre!!!!)

A történetek feszült légkörét végül mindkét filmben a maffia szétverése, és az általuk fenyegetett emberek kiszabadítása oldja fel. Ezt, természetesen... .. megünneplik!

Összességében véve mindkét film részletgazdag és fordulatos elemekből , és a történetekhez remekül illeszkedő, és nagyon jól összeválogatott jellemű szereplőkből, figurákból lett egy-egy igazi bűnügyi sztorivá összegyúrva , végig a nézőt ébren tartó, érdekfeszítő jelenetekkel ábrázolva!!

Carina_S Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10957

Nem tudom, a polinéz nevekben vagy név-utánzatokban nem vagyok járatos... .. Tehát én sem tudom, hogy ez növénynév-e... :-O

Előzmény: Mantis Screamer (10956)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10956

Anulu ?

Előzmény: Inner Circle (10951)
Carina_S Creative Commons License 2016.07.19 0 0 10955

Röviden megfogalmazva: vágott és vágatlan filmváltozatok sikerét és a vágásoknak a rájuk gyakorolt módosító hatását megismerni csak mindkét filmváltozat egyidejű ismerete esetén lehetséges.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!