Keresés

Részletes keresés

Doky586 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 93961

PCMCIA adapter

Előzmény: Sparherd (93958)
Sparherd Creative Commons License 2024.02.01 0 0 93960

Lemértem, 7x5,5cm-es a keret, és az egyik sarkában 2x2,5cm-es kivágás van.

Előzmény: innerimages (93959)
innerimages Creative Commons License 2024.02.01 0 0 93959

Ez az 54 mm szélességű Express Card, de bele lehet tenni a 34 mm széleset is a foglalatba. Igen, bővítő kártyákat lehet beletenni, de ne várj tőle nagy sebességet: valami AKE (nem fake :D) nevű USB 3.0 + eSATA Express Card-om van, az 33 MB/s másol maximum.

Előzmény: Sparherd (93958)
Sparherd Creative Commons License 2024.01.31 0 0 93958

A laptopban van oldalt egy nagy luk, benne egy jó fél tenyérnyi L alakú műanyag keret egy pöcökkel, amivel kidobható a keret. Annak a műanyag keretnek a helyére be lehet tenni valamit, azt mondták, PCIe vagy PCI-express.

Azt keresem, hogy ezzel mit lehet csinálni, mire jó.

Ha olyan, mint a PC-s PCI kártyák, akkor még lehet sokféle megoldás, több USB port, vagy SATA port vagy esetleg rádió-tv tuner, ezeket keresem.

Az eszközkezelőben nem találtam róla semmit, csak egy PCI-os sor van, de az nem lehet, mert az PC-ben van.

 

Ah, közben találtam egy képet, na, ilyen méretűt keresek, de nem tudom, milyen csatlakozója van, nagyon mélyen van, kábelt biztosan nem lehet csak úgy beletenni - vagy talán azért van a műanyag keret, hogy az benyomja a kábelt?

De akkor hova megy a kábel másik végén a csatlakozó, mert a műanyag keret most pontosan lefedi a nyílást?

 

https://shop.evolta.cl/7096-large_default/tarjeta-pcmcia-express-54mm-3-usb-30.jpg

 

Előzmény: Garfield007 (93955)
innerimages Creative Commons License 2024.01.31 0 0 93957

Egyszerűbb ha belinkeled, hogy pontosan mit szeretnél beledugni, mert lehet

 

- ExpressCard,

- mini PCI card,

- mPCIE card.

Előzmény: Sparherd (93953)
Gorcsev Creative Commons License 2024.01.31 0 0 93956

Én pókerhez, de olyat, amibe' 8 ász van! >;-P

Előzmény: Garfield007 (93955)
Garfield007 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 93955

Mihez keresel kártyát? És mit?

Előzmény: Sparherd (93953)
Jahno Creative Commons License 2024.01.31 0 0 93954

Régebbi laptopba olyat, amit fogadni tud (pcmcia, expresscard). Új laptopba meg semmit, szinte egy USB-C port van és port replikátor/dokkolós megoldással bővíthető. Szóval tudni kellene, hogy mibe és mit szeretnél tenni. 

Előzmény: Sparherd (93953)
Sparherd Creative Commons License 2024.01.31 0 0 93953

Hol lehet találni listát, hogy laptopba milyen PCIe vagy PCI-express kártyát lehet tenni?

Csak PC-be rakható kártyákat találok. :-((

pimre Creative Commons License 2024.01.29 0 1 93952

Igazad van, ellenőriztem. Ez volt az ok.

 

"Az ilyen varázshülyeségek helyett pedig meg köll tanulni a valódi rendcereszközök használatát, mint pl. az említett Lemezkezelő, ill. a diskpart.". Ismerem őket, használom is. De a 'varázshülyeség' nekem eredetileg arra kellett, hogy a windows gyekran nem engedi a hardver biztonságos eltávolítását, így kénytelen voltam a gépet kikapcsolni, hogy kivehessem. Ez pedig megoldja az esetek zömében. Ha nem, akkor megírja, hogy mi a gond. De ha már megtaláltam, találtam más hasznos funkciókat. 

Például van egy pendrájom, amit egy bizonyos feladathoz használok, de ott be van állítva, hogy F-nem tekinti a meghajtót. Ezért azt fenn kellett tartani erre. A 'varázshülyeség' pedig ezt megteszi. Lefoglalja az F betűjelet, és csak ennek az eszköznek engedi használni.  

Előzmény: Gorcsev (93951)
Gorcsev Creative Commons License 2024.01.28 0 1 93951

Pont az az oka (jó eséllyel), hogy ugyanazt a betűjelet akarja adni neki, ami má' foglalt.

Ezér' köll neki másikat adni. Mármint betűt.

És igen, ennyi esze van a vindóznak...

 

Az ilyen varázshülyeségek helyett pedig meg köll tanulni a valódi rendcereszközök használatát, mint pl. az említett Lemezkezelő, ill. a diskpart.

 

Előzmény: pimre (93950)
pimre Creative Commons License 2024.01.28 0 0 93950

Ez megoldásnak biztos fog működni, de engem inkább a jelenség oka érdekelne. Hogy miért működik így lekorlátozva a laptopon, és mitól jó az asztali gépemen.

Előzmény: Jahno (93948)
pimre Creative Commons License 2024.01.28 0 0 93949

Érdekes, hogy az asztali gépemen ugyanez a probléma nem jelentkezik. Ott minden további nélkül cserélgethetem ugyanabban az USB bemenetben a pendrájvokat, meg a külső lemezt. Minden gond nélkül engedi.

Előzmény: pimre (93947)
Jahno Creative Commons License 2024.01.28 0 0 93948

Lemezkezelőben adsz neki egy betűjelet és kész.

Előzmény: pimre (93947)
pimre Creative Commons License 2024.01.28 0 0 93947

Pontosítom a hibajelenséget. Félrelrtettem a jelenséget. Nem az történik, hogy a laptohoz csatlakoztatva  nem jelenik meg a Fájlkezelőben, hanem két külső egység korábbi használata kölcsönösen zavarja egymást. Csak eddig még nem használtam ezen a laptopon egymást váltva egy pendrájvot és egy külső meghajtót csatlakoztatni. 

 

Tehát ha a külső meghajtót használtam, szabályosan eltávolítom, majd ugyanabba az USB bemenetbe dugom a pendrájvot, akkor az asztalon nem jelenik meg, az USB Safely Remove program pedig rejtett eszközként érzékeli:

 

 

A gép újraindítása után ha a pendrájvot teszem be, akkor az rendben működik, majd szabályos eltávolítás után a külső meghajtót bedugva ugyanabba az USB bemenetbe az utóbbi nem látszik atz asztalon, míg az USB Safely Remove program látja:

 

 

Ugyanazt az eszközt többször is el lehet távolítani, majd vissza lehet tenni, és működik rendben.

 

Aztán tettem egy próbát, és átmenetileg felszabadítottam egy egyébként más célra használt USB bemenetet. Ebbe dugva már megjelenik a másik eszköz is.

 

Tehát valahol ott kereshetném a hiba okát, hogy a gép valahogy rögzíti az utoljára használt USB eszköz paramétereit, és nem engedi azokat másik eszközre lecserélni.

 

Asztali gépen sose tűnt volna fel a dolog, ott van elég USB bemenet. A laptopomon mindössze 3 van ebből az egyik az egéré, a másik egy FM transzmitter töltőjéé.

 

Előzmény: pimre (93941)
innerimages Creative Commons License 2024.01.28 0 0 93946

Nemrég LADDA-ra cseréltem a vezetékes (de vezeték nélküli) :) Panasonic telefonunk akkuját: hirtelen 11 napra nőtt a készenléti ideje. :D

Előzmény: Jahno (93944)
innerimages Creative Commons License 2024.01.28 0 0 93945

"Valami szét van mókolva... Nem szokásom."

 

Lehet meglepő lesz, de az "USB Safely Remove" program is mókolásnak számít - mint minden, ami nem a gyári rendszerrel érkezett.

 

Nem csak a drivernél, de akkor is lehetséges ez a hibaüzenet, ha az USB vezérlő maga hibás hardveresen.

Előzmény: pimre (93943)
Jahno Creative Commons License 2024.01.28 0 0 93944

Tudja fene, nekem gyengék és fogynak, meg nem lehet rá számítani amikor éppen kell. Ha meg a Varta drágább, mint a Ladda, esetleg olyan árban van, mint az Eneloop, akkor minek kísérletezzek? Lassan kiszórom az összeset és veszek pár pakk LAddát, azzal évekig jól el leszek, nem kell bakóbázni, hogy most tartaléknak viszem, mert hátha jó lesz valamire, vagy gyengébb, meg keveset zabáló eszközbe kis időre jó lesz, csak legyen. Fenét. Működjön.

Előzmény: XNC (93936)
pimre Creative Commons License 2024.01.28 0 0 93943

"Valami szét van mókolva..." Nem szokásom. Ugyanaz a rendszer és szoftverkörnyezet van az asztali gépemen is,leszámítva természetesen a két gépben szükségszerűen eltérő hardver elemeket.

 

Viszont adtál egy jó nyomot a hardverlista frissítésének felvetésével. Találtam is hasonló problámát másnál is: https://superuser.com/questions/821808/how-do-i-force-refresh-connected-hardware. Sajnos használható válasz ott nem érkezett, de egy felvetés elgondolkoztat: Lehetséges, hogy a Windows 10 telepítésekor egy USB 3 drivernek nem a megfelelő verziója került fel? 

 

Az eszközkezelőben mindenestre ezt látom:

 

Előzmény: innerimages (93942)
innerimages Creative Commons License 2024.01.28 0 0 93942

"Ha az eszközt bedugva hagyom, és újraindítom a gépet, akkor megjalanik, és használható."

 

Magyarán nem frissíti valós időben a hardver listát. Valami szét van mókolva azon a rendszeren, de, hogy mi arra csak te tudod a megfejtést annak függvényében, hogy mit mókoltál vele előzőleg. :)

Előzmény: pimre (93941)
pimre Creative Commons License 2024.01.28 0 0 93941

Van egy 3 éves, keveset használt WD Elements 2,5" 1TB USB3.0 külső merevlemezem. Amikor a HP probook 440 G8 laptohoz csatlakoztatom (Win10 alatt), nem jelenik meg a Fájlkezelőben. Ugyanakkor az USB Safely Remove program - ami többek közt gondoskodik a külső eszközök biztonságos eltávolításáról - látja. Ha az eszközt bedugva hagyom, és újraindítom a gépet, akkor megjalanik, és használható. 

 

Ez a probléma nem jelentkezik a szintén Win10-es asztali gépemen.

 

Merrefelé keressem a hiba okát?

KohnDanceChickKohnTheo Creative Commons License 2024.01.20 0 0 93940

Író-olvasó találkozó. Átdörzsöltem az érintkezőket.Másoláskor volt egy hosszú filenév.Total Commander skip, utána nem látta a könyvtárfát. Más eszközben android jelezte a hibát, formázni óhajtott. Nem engedtem neki. Úgy tűnik működik. :-)

Előzmény: XNC (93939)
XNC Creative Commons License 2024.01.20 0 1 93939

Pl. mivel próbálkozol? Kártyaolvasóval? Vagy az eszközt dugod a gépre?

Előzmény: KohnDanceChickKohnTheo (93937)
kisbetu Creative Commons License 2024.01.20 0 1 93938

Oka a fizika. Megsérült az adathordozó tartalma.

Előzmény: KohnDanceChickKohnTheo (93937)
KohnDanceChickKohnTheo Creative Commons License 2024.01.20 0 0 93937

SDről másolás közben mitől lesz megnyithatatlan az Sd? Tos-hiba, de mi a hiba oka?

XNC Creative Commons License 2024.01.18 0 0 93936

"A legelső darab nem érte meg a 2 hetet sem"

.

Pech. De a többit se tapasztaltam, amit leírtál; pedig hidegben is használok akkut.

Ha nem is tud annyit, mint az Eneloop, azért még bőven használható.

Legalábbis amit lehet kapni ebben az árkategóriában (Glitter meg a többi szar) azoknál jóval jobb.

Nekem szerencsém volt, leárazva vettem 1300-ért a 4-es csomagot. Annyit bőven megért.

Varta-t szoktam amúgy venni, az olyan 5-6 ezer a Conradban.

Előzmény: Jahno (93902)
Jahno Creative Commons License 2024.01.17 0 0 93935

Ja és a fagyoskodást így nyomjuk.

 

 

Tavaly januárban sikerült is belefagyni. Szó szerint :-D Ha meg kell oldani és poén, akkor meg kell oldani.

 

 

Előzmény: hatszáz a vége (93932)
Jahno Creative Commons License 2024.01.17 0 0 93934

Érdi dombtető és repülők. 1 éve húzzuk a betájolását, most lassan ideje lenne szezon előtt megfejteni, mert lehet csak elmélet és nem jó irányba áll a város.

 

Futtában olvasom, emilben nem lehet semmi kritikus, az ráér. Szombaton néha iszom egy sört és átnyálazom az egész fiókot 1-2 hetente, úgy csak spam meg Ebay visszaigazolások vannak benne.

Előzmény: hatszáz a vége (93932)
hatszáz a vége Creative Commons License 2024.01.17 0 0 93933

Én még nem láttam valódi 2700mAh AA és 950mAh AAA akkukat se.

Olyanokat igen, amikre ezek voltak írva, de ténylegesen 2600mAh és 850-900mAh óra volt az induló kapacitás, ami persze pár tucatnyi töltés után már beállt az alacsonyabb, de stabil értékre.

Úgyhogy nálam csak a 2600mAh és 900mAh a legnagyobb hihető számok.

Előzmény: Jahno (93929)
hatszáz a vége Creative Commons License 2024.01.17 0 0 93932

Imádsz ónos esőben veszélyesen vezetni és fagyoskodni?

Mit fotózol ott, hogy ennyire fontos?

 

Én inkább az Aidát nézem valami műhódos adón, meleg szobában.

 

Amúgy valóban csodállak, hogy kibírod hetente egyszer emilezni, nekem az sms az kínszenvedés, pláne ezen a szir-szar pirinyó mobilon, amin egy idióta android 4.4.4 van logikátlan és idegesítő menüvel. :-((

 

Előzmény: Jahno (93930)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!