Keresés

Részletes keresés

balzsam1 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 4941

Üdv kedves BEAC-os sport társak!

 

Olvasgatva az elmúlt évek túrabeszámolóit és a saját tapasztalataim szerint a rajt idejével gond van!!!

Én és haverom bringával teljesítettük a BEAC-ot!

9 kor indultunk!

Nem engedtek elöbb el minket...

Nem értem miért kell megvárni a 9 órát????

67 ember egyszerre nevez és indul és kerülgetik egymást Ennek SEMMI értelmét nem látok!

Reggel 6-kor el kellene engedni az első túrázót, mint minden rendes hosszútávú túrán!

Talán ha nem lenne ennyi kitétel akkor még több ember indulna el a rövidebb távokon....

 

 

Bazsi

 

pygmea Creative Commons License 2010.10.24 0 0 4940
Mert meghizlaltad azt a szép áramvonalas állatot! :P
Előzmény: csanya. (4939)
csanya. Creative Commons License 2010.10.23 0 0 4939
Nekem viszont nem elég így már gyakran otthon hagyom ha gyors versenyre megyek.
Előzmény: PingPanther (4938)
PingPanther Creative Commons License 2010.10.21 0 0 4938
Igen ezt én is tapasztaltam, hogy a kutya nem bírja olyan sokáig a gyors futást és gyakran meg is kell állniuk pihenni de inkább alább adom a távot, meg a szintidőt is a társaságáért.
Az enyém kb. 7 Km/h átlagot bír 50km-en, tehát nem kell panaszkodnom, mert ez azért nekem is elég.
Előzmény: csanya. (4935)
PingPanther Creative Commons License 2010.10.21 0 0 4937
De annyit még azért hozzátennék(csak mert elolvastam az összes ide-oda linkelt írást), hogy a Don Quijote mindig szemből támadt az általa "Gonosz"-nak vélt ellenére, nem hátulról...
...mert ugye a nemes lélek már csak ilyen!
Előzmény: PingPanther (4936)
PingPanther Creative Commons License 2010.10.21 0 0 4936
Arra gondolsz, hogy a jószándék is ingatag lábakon áll? :-D

Nagyon azért nem akarok belemenni a dologba, nehogy bárkit is megsértsünk. Remélem nem így van, hanem csak a forró ősmagyar vér buzgott fel hirtelen...
Előzmény: csanya. (4934)
csanya. Creative Commons License 2010.10.21 0 0 4935
A kutyákra gondolsz? Nem tértünk ki rájuk a kiírásokban. Én is szoktam vinni a kutyám túrákra. Mondjuk a tavalyi Vulkántúrát már nem annyira bírta...túl gyors volt a tempóm.
Előzmény: PingPanther (4933)
csanya. Creative Commons License 2010.10.21 0 0 4934
Aki az internet közönsége elé rohant a hírrel mindjárt belinkelte a verseny és a verseny szervezőinek linkét. Ergo nyugodtan megkérdethette volna mi is a helyzet a szalagokkal...
Előzmény: PingPanther (4932)
PingPanther Creative Commons License 2010.10.21 0 0 4933
Gratu!

A szalagtalanításhoz is (amiről málé módra lemaradtam, remélem nem voltál egyedül és legalább egy "állandó társad" veled tartott), meg a gyanta projekthez is!

OFF: Már régebben akartam kérdezni, hogy a rendezvényeiteken mi a szabály az "állandó társakra"?
Nem láttam sehol megemlítve a nevezési feltételeknél, a Kinizsin pl. ki vannak zárva, max. egy farkast vihetnék, de az meg nincs :-D, Beac-on már találkoztam négylábú túratársakkal.
Persze nyilván nem a százas távokra gondolok, de 50km-et simán lenyomott eddig az bejárásokon.
Előzmény: csanya. (4931)
PingPanther Creative Commons License 2010.10.21 0 0 4932
Hát szevasztok!

Látom megint megint megvan a hangulat!
Több Don Quijote(itt a Don Quijote hasonlat nem elmeállapotra, hanem inkább a nemes lélekre utal) esik egymásnak, a másikat szélmalomnak nézve elhomályosult tekintetén keresztül.
Szerintem főleg azért tényleg fölösleges egymás fikázása, mert azt hiszem mindenki, aki ide írogat és ilyen rendezvényeket szervez, vagy látogat az feltétlen híve a természetnek és környezetünknek
(Tessék? Ja igen ... hogy, Ön ott hátul nem? Hát nem baj megértjük, hogy más a véleménye, biztos változik majd idővel), de az építő kritika nem árt, még egy kis OFF-olást is megér, de Oszkar00 ügyesen mentette a helyzetet :-D.

Megpróbálok én is valami építőt mondani, ....őőőő

Ja például, de tényleg csak amiatt, hogy mások ne gondolják, hogy 1526-ból maradt ott a szalag és "még unokáink is látni fogják" Lehetne az összesre nyomni egy pecsétet, hogy mikor került ki és mikor tervezzük az eltávolítását. Így aki az erdőben vizsla szemmel kutat szabálytalanságok után (itt azért kicsit cinikus voltam) az nem rohan rögtön az Internet közönsége elé, véres kardot rántva.

De nem bántani akarok senkit, aki egy idejét múlt (és itt jön a képbe a pecsét, mert az se szerencsés ha jószándékból leszedik az esemény előestéjén) szalagot valaki összeszed, sőt inkább megéljenezni.

Szal' amiből úgy érzem, hogy itt nálunk kevesebb van, az nem a jószándék, hanem sokkal inkább a tolerancia és türelem. De itt is tisztelet a kivételnek és persze a Don Quijote-knak is kivétel nélkül, még ha lovagi fegyverzettel is akarják megmenteni a világot! :-)
Előzmény: oszkar00 (4928)
csanya. Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4931
Börzsöny szalagtalanítva. Jövőhéten megkezdjük a gyanta tartós tesztet a kertben.
Előzmény: Pilis50 (4930)
Pilis50 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 4930
"Idén is feljöhettél volna....sőt bármikor."
Sajna jövőre sem fogok tudni felmenni, mivel el voltam foglalva (.akkor) a csikóvári. őrzésével... Máskor + szoktam menni oda.....
Csak arra a gerendára szerettem volna felhívni a figyelmet, ami szálkát szoktál itt "fikázni"
Egyébként a NP => Geocaching => letérés a jelzett útról => stb. észrevételeddel tökéletesen egyetértek. :-))
Szerintem.
Előzmény: csanya. (4913)
csanya. Creative Commons License 2010.10.07 0 0 4929
Tájfutóversenyen még életemben nem voltam. Ellenben terepfutóversenyen igen, na ott még sosem kaptam számlát.
Előzmény: balzsam1 (4926)
oszkar00 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 4928
BEAC Maxi -> Börzsöny -> Börzsöny Éjszakai -> Csanya szalagozása -> egyéb problémák ttúrákon -> pl. számla/nyugta nemadás -> tájfutáson meg igen

:-D
Előzmény: matus.peti (4927)
matus.peti Creative Commons License 2010.10.06 0 0 4927
És az előző hozzászólásoknak mi köze a Maxihoz?
balzsam1 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 4926
Üdv!

Többek között tájfutni is szoktam...
Ott szoktunk kapni a nevezésről az egyesület nevére kiállított számlát kapni...


Bazsi
csanya. Creative Commons License 2010.10.06 0 0 4925
OKé.
Előzmény: efemm (4923)
csanya. Creative Commons License 2010.10.06 0 0 4924
Hát én azért tartok tőle, hogy egyszer egy apeh ellenőr nem kap majd nyugtát a rajtban. A többiben igazad van.
Előzmény: laci069 (4920)
efemm Creative Commons License 2010.10.06 0 0 4923
Sajnos ez már nem csak a fa kérge ennél a fánál...


Festek turistajelzést is, hántoltam is fát, és tanultam is belőle. Most már csak a drótkefét használom a jelzésalap helyének megtisztítására.
Olyan erdőben, ami nem természetvédelmi (vagy magasabb szintű védettségű) terület, bárki, bármerre mehet az erdőben.
Nincs olyan jogszabály, ami szerint éjszaka tilos lenne az erdőben tartózkodni, ha az külön, az adott területen nincs tiltva.

Neked sem, és nekem sem ad felmentést a rendezési és természetvédelmi szabályok alól az, ha valaki más, a saját rendezvényén ezeket megszegi. Pilis50 egy, a versenyeden tapasztalt konkrét problémára hívta fel a figyelmet, ne kend el a problémát másokra hivatkozva, hanem (a további túráidon) oldd meg (másképp).
Előzmény: csanya. (4917)
oszkar00 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 4922
csanya, szerintem ezen végképp ne problémázz.

1. Valószínűleg amikor sz*runk, akkor is legalább 50 ÁNTSZ-re tartozó előírást sértünk meg. Amiknek nyilván van értelme (remélem), de nem ilyen esetekre találták ki.

2. Te nem is sportrendezvényen főztél. A sportrendezvény után volt egy külön baráti vacsora. ;-)
Előzmény: csanya. (4919)
laci069 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4921
.
laci069 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4920
> A teljesítménytúrázás felett ( csakúgy mint a terepfutás felett) ott lebeg Damoklész kardja.

Szerintem ez nem így van.

A technikai sportokat a zöldek akarják visszaszorítani, a városi maratonistákat a közlekedők, stb. A kutyasétáltatásnak éppúgy vannak ellenzői, mint a tehénlegeltetésnek. Ha az ember kilép a lakásából a közterületre, akkor előbb-utóbb ütközik valakivel, aki azt a területet másképp gondolja használni. Az egyetlen megoldás, ha megpróbáljuk tiszteletben tartani egymás érveit, és megkeresni a mindenki számára elfogadható megoldást. Attól teljesen függetlenül, hogy a szögelés árt-e a fának vagy nem, ha ez többeknek ellenszenves, és e többekkel békében együtt akarunk élni, akkor találni kell más megoldást.

Eddig tartott a hsz tárgyilagos része, a többi már indulat és demagógia. Azért ne főzz 500 személyre, mert nem tudod biztosítani a higiéniát. Vagy ha tudod, akkor meg nincs mitől tartani. Az engedély-kötelesség már önmagában is kérdéses, ez ügyben is csak a fokozatosság és a diplomácia vezethet eredményre. Néhány fióknyi nyugta tőpéldányát őrzöm, azokat valakik megkapták. Szóval nem vagyunk nyakig a sárban, ha nem szeretünk benne lenni, és teszünk ellene.

Én másik Magyarországot szeretnék, és látok jó példákat.
Előzmény: csanya. (4917)
csanya. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4919
Ja még egy. Az ÁNTSZ szerint engedély köteles a melegétel készítése sportrendezvényeken. Ha belegondolok mennyi szabályt hágok át minden alkalommal....
Előzmény: csanya. (4917)
csanya. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4918
Mindettől függetlenül jövőre másképp tesszük ki a szalagokat. Még nem tom hogyan de másképp....
Előzmény: csanya. (4917)
csanya. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4917
Azért remélem ezt te sem gondoltad komolyan:
"Károsítod vele az élő fát és a későbbi faanyagot is." Véletlenül faipariba ( Kaesz Gyula Faipari szakközép iskola) jártam. A kéregbe ütött szeg nem károsítja a fát.
Ennyi erővel a jelzésfestők ne hántoljanak. A geocasherek( remélem jól írom) ne térjenek le a kijelölt utakról. A teljesítménytúrázók sötétedés előtt hagyják el az erdőt.
A montisok ne lépjék túl a 20 km/h sebességet.
A teljesítménytúrázás felett ( csakúgy mint a terepfutás felett) ott lebeg Damoklész kardja. A legtöbb ttúra, verseny nincs bejelentve, engedélye nincs. Ha van engedélye, akkor meg létszám korlátja is van. Melyik hazai ttúrán van meghirdetve, hogy csak ennyi meg ennyi ember indulhat? És ez még csak az erdészeti, Nemzeti Park felől nézett oldal. Ott van még a nyugtaadási kötelezettség. Én még életemben nem kaptam a nevezési díjról nyugtát ttúrán vagy terepfutó versenyen. Szóval ha megpiszkáljuk a felszínt kiderül, hogy nyakig vagyunk a sárban....

Az idei Vértesi versenyünkön a talajra fújtunk.

Hidd el szívesen kitenném másképp a szalagokat. Lelopják, átkötik. Ez ma Magyarország.
Előzmény: efemm (4916)
efemm Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4916
Akkor se verj élő fába szeget! (Feltételezem, hogy a saját kertedben sem teszed.) Károsítod vele az élő fát és a későbbi faanyagot is. Máshogy, a természet károsítása nélkül is simán ki tudod jelezni a versenyed útvonalát. (szalagozás, egyéni jelzések damillal a fára kötve, stb.) A (tavalyi?) vértesi versenyeden lebomló jelzéseket fújtál a fákra, amik végül mégsem bomlottak le, vagy csak sokkal lassabban. Most a szegelés. Remélem, hogy sikerül majd végre olyan megoldást találnod (találnotok) a terepfutó versenyek útvonalának jelzésére, ami nem kívánja az erdő és a természet károsítását!
Előzmény: csanya. (4913)
csanya. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4915
Már válaszoltam is a geocaching oldalon.
Előzmény: Pilis50 (4911)
csanya. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4914
Köszönöm!
Előzmény: padler (4912)
csanya. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4913
Idén is feljöhettél volna....sőt bármikor.
Nézőpontok. Van ugye ez a geocaching. Művelik ezt egy olyan területen ahol tilos letérni a kijelölt turista utakról...fúj micsoda dolog. Szóval mielőtt ilyeneket beírsz gondold végig a dolgot. Mi pont annyi kárt okoztunk a versenyünkkel mint ti a láda kereséssel. Semennyit. Le kéne már szokni a fikázásról.
Előzmény: Pilis50 (4911)
padler Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4912
Előzmény: Pilis50 (4911)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!