Keresés

Részletes keresés

Wave71 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 8749

Igen úgy is jó, ha sorrendben írod és akkor beszerkesztem az útvonaltervezőbe..... a ro-bg szakasz mennyire gáz...?? mert annyi mindent írnak, h kezdem elveszteni a fonalat....sokáig ugyan emiatt nem mentem bosznián kersztül aztán miután kipróbáltam, megtapasztaltam rájöttem h semmi extra...sőt tök normális utak, árak emberek.....

Előzmény: Katana750 (8748)
Katana750 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 8748

Nem vágom, hogy az ilyesmit hogyan kell csinálni. Ha leírom, hogy milyen városokat írj be az útvonalhoz az jó? 

Előzmény: Wave71 (8747)
Wave71 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 8747

Toroni lenne az uticél a lakóautóval... :) 

Előzmény: Katana750 (8709)
Wave71 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 8746

Szia, megtennéd, h a leírtakat átküldöd egy google utvonltervező linkről....mert próbálom beírogatni de sztem soha nem érek a végére..... :) előre is köszi

Előzmény: Katana750 (8709)
totopad Creative Commons License 2017.07.02 0 0 8745

Én augusztusban tuti nem mennék sehova se nyaralni foglalt szállás nélkül. Görögbe meg pláne.

Előzmény: Norcee (8744)
Norcee Creative Commons License 2017.07.02 -1 0 8744

Sziasztok!

Mi a tapasztalat, mennyire kell előre foglalni vagy könnyen lehet találni helyben is? Augusztus elején mennék, 6 fő és egy-egy helyen 3-4 éjszakát szeretnénk csak lenni.

Katana750 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 8743

Jól emlékszel.

Előzmény: 409 (8742)
409 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 8742

Emlékeim szerint 10liter tartalék üzemanyag vihető.

Előzmény: Lénárt Beáta Tóth Sándor (8737)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 8741

Semmiképp se nyugtasson meg, ha az autóban kannában van benzin. Kevés, ettől nyugtalanítóbb dolgot tudok elképzelni.

Amellett, hogy tényleg felesleges.

totopad Creative Commons License 2017.06.29 0 0 8740

Én spec repülő és kocsibérlés párti vagyok. 

Értem én,  hogy van, aki ragaszkodik az autó kényelméhez, de nekem nincs rá szükségem, hogy 3500-4000 km-et koptassam az autómat, azon stresszeljek, hogy mikor törik fel, vagy mikor lesz balesetem, arról nem is beszélve, hogy egy ekkora távot, ha csak az oda utat veszem is, hulla fáradtan teszed meg, mire oda érsz. 1.5-2 nap mire kipihened csak a vezetést. 

Én egyszer lementem Montenegróig, nekem az elég volt. 

Lénárt Beáta Tóth Sándor Creative Commons License 2017.06.29 0 0 8739

Köszönöm!

Előzmény: Szaganaki (8738)
Szaganaki Creative Commons License 2017.06.29 0 2 8738

Magán véleményem annak alapján, hogy több mint harminc éve járok a Balkán különböző országaiba; általában, de különösen az elmúlt 10-12 évben semmivel sem rosszabb ott a közbiztonság, mint pl. nálunk. Egészen nyilvánvaló, hogy bűnözés mindenütt van, de ezek az esetek egyediek és csak az éjszakai órákra koncentrálódnak. Tudom, hogy azokat, akikkel ez megesett nem vigasztalja, de ezek a történetek nem koncentrálódnak Szerbiára (pláne, hogy a szerb rendőrséget nagyon gatyába rázták pár éve!), korábban éppen itt említettünk budapesti esetet, amikor a város közepén, fényes nappal rabolt ki két motoros egy hölgyet, de ez is egyedi eset volt. Ha valaki éjszaka kénytelen utazni és elfárad, akkor valami nagy benzinkút jól kivilágított parkolójában álljon félre, ahol szinte mindig van biztonsági őr. Nappal viszont teljes biztonságban lehet az utazó, már persze ha a kocsi műszerfalára nem pakol ki viccből pár száz €-t és nem hagyja egy kihalt parkolóba néhány napra  :) Üzemanyagot pedig kannában vinni végleg feleslegesnek tartom, de a szállítható mennyiségről nincs információm és emlékeim szerint ez korábban sem volt itt téma, mert egyszerűen felesleges.

Lénárt Beáta Tóth Sándor Creative Commons License 2017.06.29 0 0 8737

Üdvözlet!

Az alábbi szöveg olvasható a konzuli szolgálat oldalán: (2017. 06.23-i dátummal)

Felhívjuk a személygépkocsival Szerbia déli területére (Belgrád-Nis) utazók figyelmét, hogy rendkívüli körültekintéssel járjanak el útjuk során. Az utóbbi napok erőszakos cselekményeire tekintettel lehetőség szerint ne álljanak meg az autópálya pihenőkben, mert szervezett bandák garázdálkodnak a környéken. Elkövetési módszerük: betörik az álló gépkocsi ablakát és eltulajdonítják az otthagyott ingóságokat. A bent alvó, vagy ülő utasok sem jelentenek visszatartó erőt. Ezért javasoljuk, hogy csak a szükséges tankolás erejéig álljanak meg és azonnal hajtsanak tovább! Valakinek tapasztalata véleménye, aki most vagy nemrég utazott a fenti konzuli hirdetménnyel kapcsolatban?

Továbbá lenne még egy kérdésem nem találtam sehol leírva, hogy lehet-e benzint, és ha igen hány litert szabvány "kannába" bevinni szerbiába, macedóniába, görögországba? (Tudom, hogy vannak benzinkutak mindenütt, de engem megnyugtatna, ha lenne a kocsiba tartalék benzin.)

Véleményt választ bármi hasznos infót előre is köszönök: T:S:

csbalazs88 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 8736

Sziasztok!

Tapasztaltabb felebarátaim véleményére volna szükségem. Július közepén utazunk Paraliába, és ha már ott vagyunk, szeretnénk kirándulni egyet az Olümposz környékén. Na most a kérdésem ezzel kapcsolatos lenne: honnan lenne érdemes indulni és mennyire nehéz a túra? Mi nagyon nem vagyunk gyakorlott túrázók, csak picit szeretnénk sétálni valami szép tájon - annál is inkább szeretnénk lagymatag túrát, mivel lesz közöttünk egy 28 hetes kismama is. Szóval csak finoman :) Max 1 napot szánnánk erre, szóval ha van valakinek ötlete egy nagyon lightos kirándulásra, akkor ossza meg velem, legyen szíves!

Köszönöm, üdv:

Balázs

409 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 8735

Hol, Görögországban??

Előzmény: PNI_suport (8733)
Katana750 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 8734

35-38°c. Éjjel 10 el kevesebb ha szerencséd van:-) Mindig akkor megyek(megyünk) Görögországba.

Előzmény: PNI_suport (8733)
Katana750 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 8732

Vágd át a gordiuszi csomót és haza gyere a délszláv útvonalon! Ha kell azt is részletezem. Ott fontos, hogy ne hétvégén gyere mert iszonyat van a határokon és a fizetőkapuknál is. Már megszoktam, hogy néha osztanak a RO-BG útvonal miatt de nálam a kényszerhelyzet is közrejátszik, mert kamionnal elemi érdek a határon ácsorgás, ügyintézés elkerülése és ez csak akkor megy, ha nem hagyom el az EU-t. Tavaly Thasosra menet sima 16,5 óra alatt leértünk a neked vázolt vonalon. Haza a gyorsaság kedvéért a délszláv autópályákat választottam. 20 óra alatt haza is értünk. Meg is kaptam az asszonytól, hogy miért nem a nyugis útvonalon jöttünk haza? Persze akkor szombaton kellett lelépnünk. Te ne csinálj ilyen butaságot! 

Előzmény: Wave71 (8731)
Wave71 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 8731

Tök jó fejek vagytok, köszönöm a segítséget.....de nehogy egymás közt harag legyen a vége, h ki szerint melyik a jó útvonal...:) 

bazidzsó Creative Commons License 2017.06.25 0 0 8730

ha csak nem ingyen van a kemping :)

Karpathos szigeten van egy ingyenes kemping :)

Előzmény: Wave71 (8710)
Katana750 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 8729

Költségek: román matrica(nem kell ragasztani semmit) kicsivel 1000ft. alatt.(3 Euró) ha megveszed online. Ha a határon, akkor állhatsz sorba és veheted drágábban! Bolgár matrica(fel kell ragasztani) 15BGN=8 Euró, csak a bódéban kp. ért a hídon amikor túl vagy a határrendészeken. Hídvám 6 Euró. A görög pályadíjat csak kp.ben fizetheted a sorompónál. Nem tudom, hogy a lakóautódat minek veszik, de nem fogsz belerokkanni. (jó ha van apród!) 1100 km, kb. 110 liter gázolaj. A románoknál és a bolgároknál is kicsivel olcsóbb a nyál, Görögországban sem túl veszélyes. 1,1-1,25Euró/ liter között. Helye válogatja mint itthon. Ezek a lemenés költségei.

Szaganaki Creative Commons License 2017.06.25 0 0 8728

Az https://maps.adac.de/  szerint Románia és Bulgária felé 12,50 €, Szerbia-Macedónia felé pedig 14,71. Nem mondanám jelentősnek az árkülönbséget, időben, kényelemben viszont én a hagyományos útvonalat preferálnám. Ha pedig csak Macedóniában tankol még olcsóbb is lehet. 

Előzmény: Pierr_Kardán (8724)
Katana750 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 8727

Igaz, de előtte felhívtam a figyelmét az útvonal másságára is. Ha ennek ellenére ezt választja, miért ne? A leggyorsabb, legegyszerűbb feltétlenül igaz. A határok átlépése bizonyos időszakokban kimondottan nem problémamentes, míg az általam ajánlott útvonalon nem lép ki az EU-ból.(de ezt te is tudod) Lakóautóval megy, nem siet, pont jó lesz! Bár én is így mehetnék! Sajnos a rohadt pénz utáni hajsza nem tesz lehetővé annyi szabadságot, hogy értelme legyen egy lakóautót tulajdonolni nekem. De ez már az én bajom.  

Előzmény: Pierr_Kardán (8724)
tisztes őszes Creative Commons License 2017.06.25 0 0 8726

Igazad van és van aki a nyaraláskor is ragaszkodik a szado-mazó életérzéshez :)

Előzmény: Pierr_Kardán (8725)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.06.25 0 0 8725

Mindenki mást preferál. Az én gyerekeim jobban szerettek a homokos tengerparton játszani. De biztosan van olyan, aki nem homokozólapátot, hanem kis kőtörő kalapácsot és minicsákányt vesz a gyerekeinek, nekik jobb a sziklás-betonos part...

Előzmény: tisztes őszes (8723)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.06.25 0 0 8724

Mivel te vagy az egyetlen itt a fórumon, aki egy Budapestról induló utasnak a RO-BG útvonalat ajánlod, így az arrafelé vezető út költségeit neked kell bemutatni.

A leggyorsabb, legproblémamentesebb, legegyszerűbb út Budapestről Chalkidikire a SRB - MK útvonal.

Előzmény: Katana750 (8721)
tisztes őszes Creative Commons License 2017.06.25 0 1 8723

Akiknek pedig nincs alpinista előképzettségük sokat segít a beton :) Mert  az van bőven...

De van aki azt szereti és mi látjuk rosszul a kérdést :)

Előzmény: 409 (8722)
409 Creative Commons License 2017.06.25 0 2 8722

Igazad van, nézőpont kérdése. Akinek az a dilije, hogy a tengerbe zömével csak alpinista előképzettséggel lehessen lejutni, annak egyértelműen Horvátország a nyerő. :-P  :-)

Előzmény: Tarzy52 (8718)
Katana750 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 8721

Szívesen. Pierr Kardán fórumtárs az olvasható irományom ellenére neked következetesen a SRB-MK tranzit útvonalat számolta ki, de ez ne zavarjon! Ugye a lakóautód sem benzint eszik! Mindegy, úgysem az útiköltség a leglényegesebb. Tavaly Thasos szigetén néztem a kemping árakat, elálmélkodtunk a nőmmel az olcsóságon. Természetesen GR-ban is lehet 4-5€-ért inni egy sört, meg lehet boltban is venni. Az éttermek szerintem olcsóbbak és a látható érzése annak, hogy nem utálják az idegent az azért megadja az alaphangulatot. El kell menni, meg kell tapasztalni és itt meg illik (ezek után főleg) írni utána a tapasztalatokat! Kiszámolható a várható útiköltséged is ha gondolod. 10l/100km-el szerintem lehet számolni egy lakóautónál!(kb)

Katana750 Creative Commons License 2017.06.24 0 0 8720

Emlékszel? Egy tök értelmetlen szóvirág jutott eszembe a horvát vendéglátásról. Megtűrt persona non grata. A la Dubrovnyik. Persze lehet azt mondani, hogy az nem is horvát, hanem dalmát. 

Előzmény: Szaganaki (8711)
Katana750 Creative Commons License 2017.06.24 0 0 8719

Egyértelműen GR-javára.

Előzmény: Tarzy52 (8718)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!