Keresés

Részletes keresés

ARC 187.01 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 836

Üdvözletem!

 

Van egy rajzom. A rajzot úgy szerkesztették, hogy 1:1000-hez kicsinyítették.
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám felnagyítani, úgy, hogy a rajz 1:1 méretarányban legyen, azaz ne legyen kicsinyítve 1:1000-hez hanem, a rajz 1:1 legyen.

Mellékeltem egy képet, hátha így jobban érthető, mire is gondolok. Klikk KÉP

 

Ezután átmentem 3ds max formátumába, hogy ott megtudjam nyitni. Azonban ugye kicsinyítve van, ezért 3 ds maxban is eléggé kicsinek látszik.

 

Köszi. :)

disznóöl Creative Commons License 2013.04.13 0 0 835

Hali!

Akkor ez milyen színű?

Üdv.!

Előzmény: pf_prg (834)
pf_prg Creative Commons License 2013.04.13 0 0 834

Hello!

Eszköz menü -> Beállítások menüpont -> Képernyő fül -> Szinek billentyű -> Modell lap háttere ablakelem

Előzmény: disznóöl (833)
disznóöl Creative Commons License 2013.04.12 0 0 833

AutoCAD 2010-es programba be szeretném állítani a háttért... hogy tudom megcsinálni? ne legyen fehér, suliba szürkésfekete színű volt, na olyanra akarom. Köszi!

pf_prg Creative Commons License 2013.04.12 0 0 832

Hello!

 

Ha jól emlékszem, hasonló problémával az R2006 telepítésekor találkoztam.

 

Próbáld meg a .NET Framework Runtime megfelelő verzióját előzőleg uninstallálni, ha úgy sem megy, akkor esetleg előre feltelepíteni.

 

Ezerszer elátkoztam már azt, aki kitalálta ezt a  .NET keretrendszert. Szerencsétlen gépemen már az összes létezhető verzióját, meg a hozzájuk tartozó esetleges nyelvi kacatokat feltelepítette egy-egy felhasználói program.

 

Előzmény: IInas (831)
IInas Creative Commons License 2013.04.12 0 0 831

Sziasztok!

AutoCad 2012 telepítése közben a"Installing .NET Framework Runtime" -kor hirtlen  A telepítés kész Néhány terméket nem sikerült telepíteni hibával megszakad a telepítés, és nem fut a program. Mi lehet az oka?

Köszi!

Marshallplast Creative Commons License 2013.03.31 0 0 830

Szia! Köszönöm! Remélem menni is fog mert nekem laptopom van 1gb rammal, 2000-es proci azt hiszem, Asus F5M a laptop, most töltöttem le az Autocad LT 2009 -et de lefagy néha, gondolom a monitor kértya nem bírja vagy nem tudo mi lehet a baja.

Töltöm amit küldtél! Remélem bejön!

Üdv Csabi

Előzmény: pf_prg (829)
pf_prg Creative Commons License 2013.03.31 0 0 829
Előzmény: Marshallplast (828)
Marshallplast Creative Commons License 2013.03.29 0 0 828

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem ajánlani egy CAD progit amivel ilyesmit lehet rajzolni mint ez itt?

http://grabcad.com/library/mosquito-rc-plane

Rc modellezek és rajzolni szeretnék egy repülőt, meg jó lenne ha tudnátok javasolni nekem valamit amivel ki tudok vágni részeket egy CAD rajzból mint ez itt, csak a törzs kellene de nem tudom hogy kell kivágni hogy csak azt nyomtassam:

https://docs.google.com/file/d/0B3pui7caGqjFT0R3aWh0NTh5NWc/edit?usp=sharing

A mailom ez marshallplast@gmail.com Ide válaszoljatok kérlek mert nem biztos hogy itt meg találom a válaszokat!

Köszönöm előre is! Üdv Csabi

drog Creative Commons License 2013.03.12 0 0 827

menün jobb klikk, és a harmadik almenüben pipázgatsz.

legbutább, de működő dolog. bármi legyen a profilod. 

Előzmény: mishabv (824)
pedrojunior Creative Commons License 2013.02.28 0 0 826

Hello srácok!

 

Szeretnék egy "Y" dinamikus blokkot készíteni, lásd lent... 

Az egész magasságnak, illetve az elágazási pontnak külön külön változtathatónak kellne lennie,

az Y két szára között 90deg legyen, és ez maradjon állandó.

Azt szeretném ha módosítom a "variable 2" távolságot, akkor az Y szárai kövesség az elágazási pontot,

a szárak tetejei maradjanak ugyanabban a magasságban és a 90deg maradjon köztük.

 

Lehetséges ez valahogy?

 

Please help me if you can!

Thx

T

 

kulesevics Creative Commons License 2013.02.28 0 0 825

Sziasztok! Kezdő vagyok és érdeklődnék, hogy tudtok-e oylan oldalt, ami leírja a CADhez a kezdő lépéseket? Solid edge-hez vannak oktatóleckék, de CAD-hez nem találok.

Köszi előre is

mishabv Creative Commons License 2013.02.20 0 0 824

 

 

Sziasztok kedves Fórumozók!

 

A következő probléma lépett fel AutoCad 2013 használata során. Rajzok megnyitásánál eltünik a felső ikonsor. Menüsor be van kapcsolva, ha átváltok Klasszikus Autocad nézetbe az ikonok visszajönnek. Hol tudom ezt beállítani?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

 

parlagi Creative Commons License 2013.01.29 0 0 823

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Corellal rajzolok és és konvertálnom kellene dxf-be a rajzokat, hogy a vágóprogramok értelmezni tudják. A Corel nem jól konvertálja, van viszont egy "casmate" (?) nevű program, ami ezt tudja, de nem találok telöltési lehetőséget. Van ötletetek? Esetleg valami hasonló program?

 

Köszönöm!

 

pf_prg Creative Commons License 2012.12.19 0 0 822

Hello!

 

Mennél többet olvasgatom a dinamikus blokkokra vonatkozó súgótartalmat, annál kevésbé értem. Kísérletezni meg lusta vagyok.

 

Gondolom, hogy akkor lehetne ilyen manipulációt a felhasználói felületről végrehajtani, ha maga a kiosztás távolsága lehetne a dinamikus paraméter.

 

 

Előzmény: schotti (819)
pf_prg Creative Commons License 2012.12.19 0 0 821

Hello!

 

(setq obj (vlax-ename->vla-object (car (entsel "nVálaszd ki a dinamikus blokkot!"))))

(setq propslist (vlax-safearray->list (vlax-variant-value (vla-getdynamicblockproperties obj))))

 

A propslist listában megkaptam a blokkreferencia dinamikus tulajdonságainak azonosítóit.

 

Az első tulajdonság manipulálása:

 

(setq
   nev   (vlax-get-property (nth 0 propslist) "PropertyName")
   adat  (vlax-get-property (nth 0 propslist) "Value")
   tipus (vlax-variant-type adat)

)

 

(setq ujadat  .... )  ;A tulajdonság új értéke ujadat -ban

 

(vlax-put-property (nth 0 propslist) "Value" ujadat) ;A tulajdonság új értékének beálítása

(vla-update obj) ;A blokkpéldány regenerálása

 

Előzmény: schotti (820)
schotti Creative Commons License 2012.12.19 0 0 820

Sziasztok!

 

Volna egy másik problémám is.

 

Lisp programmal szeretnék egy betöltött block Felhasználói és Műveleti Paramétereit kiolvasni, megváltoztatni, majd felülírni.

A kérdésem az lenne, hogy a blokk tulajdonságain belül hol találom ezeket (elég bonyolult a blokk, tele vonallal, vonal lánccal, mérettel és kényszerekkel).

 

Segítséget előre is köszönöm!

Schotti

schotti Creative Commons License 2012.12.19 0 0 819

Sziasztok!

 

A blokk szerkesztőben pl. egy függőleges vonalra teszek egy Hossz kiosztási műveletet.

Először létrehozok egy vízszintes hossz Paramétert, utána a Kiosztási műveletet.

Ekkor kijelölöm a hossz paramétert majd a vonalat, kérni fogja az oszlopok távolságát (adjunk meg 100-at).

Létrehozok egy Felhasználói paramétert, legyen a neve Kiosztás, értéke pedig 50.

 

Hogyan tudom az oszlopok távolságának megadni a Kiosztás nevű Felhasználói paramétert?

A lényeg az lenne, hogyha betöltöm a blokkot, akkor a Kiosztást átírva az oszlopok távolsága is változzon.

 

Remélem sikerült érthetően leírnom mit is szeretnék.

 

Segítséget előre is köszönöm!

Schotti

 

KNR2 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 818

Igen, közben rájöttem. Innentől simán ment minden.

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Előzmény: pf_prg (813)
szisusz Creative Commons License 2012.11.20 0 0 817

Pontosan ezt kerestem, hálásan köszönöm a segítséget :) :)

Előzmény: pf_prg (816)
pf_prg Creative Commons License 2012.11.20 0 0 816
Előzmény: szisusz (815)
szisusz Creative Commons License 2012.11.20 0 0 815

Hali!
Tudna valaki segíteni, hogy hogyna lehet egy adott fólián lévő összes vonal hosszát összeadva megkapnom. Nincs/nem lehet vonallánccá alakítani sajnos.

 

thomas89 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 814

Valaki tudna segíteni abban, hogy ha van két objektum egymástól eltérő színnel, és azokat elmetszem, akor a metszeti rajzon is megjelenjen a két objektum színe.

Előzmény: pf_prg (813)
pf_prg Creative Commons License 2012.11.07 0 0 813

Hello!

 

Nem értem a kérdést.
Az AutoCAD-ben térbeli, vagy síkbeli derékszögű koordináták szolgálnak a rajzelemek jellemző pontjainak megadására.
Az EOV is egy síkbeli derékszögű koordinátarendszer. Miért és hogyan kellene azt beállítani AutoCAD-ben? Ha 384000,32000 és 960000,384000 közé eső koordinátájú pontokra illesztek rajzelemeket AutoCAD-ben, akkor azokat tekinthetem EOV vetület béli objektumoknak.

 

 

Előzmény: KNR2 (812)
KNR2 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 812

Szia,

 

Egyenlőre még az EOV-s koordináta-redszer se jön össze.

Google maps által használt földrajzi koordináta-redszert sikerült beállítani, de az nem EOV-s.

Ebben tudnál segíteni, hogyan tudok létrehozni EOV-set?

Előzmény: pf_prg (811)
pf_prg Creative Commons License 2012.11.01 0 0 811

Hello!

Használd az _align parancsot két pont megadásával és az átléptékezés engedélyezésével.

Vagy _move, _rotate, _scale parancsokkal oldd meg a feladatot.

 

 

Előzmény: KNR2 (810)
KNR2 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 810

Sziasztok!

 

Van egy rajzom AutoCAD-ben, és ezt rá szeretném tenni egy eov térképre.
2 pont alapján meg lehet adni a koordinátát? Ha igen, akkor ezt hogyan?
Vagy egy pontnak megadom az eov-s koordinátáját, és léptékezem? Ebben az esetben, hogy kell léptékezni?

 

Már rengeteget szenvedtem vele, és nem sikerül összehozni.
A segítséget előre is köszönöm!

 

Üdv,

Laci

gepesz13 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 809

Sziasztok!

Segítség kellen abban, hogy honnan tudnék letölteni autocad vonaltípust.

Ilyen kellene.

----------►----------►-----------►

Vagy ha valaki tudna segíteni, hogy hogyan kell elkészíteni nagyon megköszönném.

Az egyszerűek mennek, de ezt amikor el akarom menteni, visít, hogy unicode kódolással lehet menteni, és így nem működik.

Üdv, és köszi: gepesz13

fecske77 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 808

Igen, így már egész jól működik, köszönöm.

Előzmény: pf_prg (806)
Erikaviking Creative Commons License 2012.10.28 0 0 807

Sziasztok!

 

Abban tudtak segíteni, hogy a 2012-es Acadban már a jobbklikkre felugró menüben a vágólap fülre klikklelve jön csak elő a másolás, másolás alapponttal és a beillesztés (ha jól tudom már a 2011-ben is így volt). Ez a 2010-ben még direktben ki volt rakva, sokkal gyorsabban tudtam használni, mert rengeteget használom. Valahogyan testre tudom szabn, hogy ez direktben kint legyen mint régen, az sem baj, ha más meg eltűnik. Shift+Ctrl+C-re nem nagyon áll rá a kezem...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!