Keresés

Részletes keresés

karrier Creative Commons License 2009.05.26 0 0 7683
De még még még!!!
Eszembe jutott!!!

Száraz Miklós György: Ezüstmacska

Száraz Miklós György: Lovak a ködben

Két nagyon jó darab. Az Ezüst macska még szerintem kapható is, a Lovak a ködben az már nem annyira.
Előzmény: Tőr a Szívbe (7680)
ZE Creative Commons License 2009.05.25 0 0 7682
Jó Szerencsét!

Bíztam benne, hogy itt is jelen van valaki a csapatból :-)) Az biztos, hogy idén (is) seprűként megyek, úgyhogy mindenképp a rajtzárás után fogok indulni, ergo nem szeretnék veletek út közben találkozni :-)) Egyébként elég hamar kint akarok lenni, hiszen sok ismerős fog indulni, akikkel jó lenne összefutni.

Zeller
Előzmény: ZHmen (7679)
karrier Creative Commons License 2009.05.25 0 0 7681
A Splény az mindenképpen olvasásra érdemes, de ha csak rövidet akarsz olvasni, akkor ajánlom az Aradi János féle Egy öreg bányász visszaemlékezései-t.

Jó szerencsét!
Előzmény: Tőr a Szívbe (7680)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.25 0 0 7680
Jó Szerencsét!

Köszönöm Antenna, majd vizsgaidőszak után be is szerzem valahogy.

Szerintem csak ilyen nagyobb sétákkal fogok kezdeni itt a Bükkben, mert tavaly kimászott a térdkalácsom a helyéről, eljátszotta a bizalmamat, kell egy kis idő mire újra bízom benne, hihetetlen hogy egy ilyen kisebb baleset, meg egy kisebb műtét milyen stresszel jár, pedig nem vagyok az a majrézós fajta.
ZHmen Creative Commons License 2009.05.25 0 0 7679

Jó szerencsét!

 

Azok a diákok egyike én voltam. :) (a hátizsákos) Valószínüleg idén is megyek. Szintidő 9 óra alattinak tervezve, de majd a társaktól függ. Ha gondolod indulás elött egyeztethetünk!

 

KI

 

Ui.: A sátoros túrázás úgy megy ahogy gondolod, csak ne itthon, vagy Szlovákiában próbálkozz, hanem Erdélyországban!

Előzmény: ZE (7675)
Antenna Creative Commons License 2009.05.25 0 0 7678
Jó szerencsét!

Tőr, igazából én Splény Béla életéről szóló két kötetes remekművet ajánlanám. Egy kicsit másik oldalról mutatja be a selmeci diák életét. Nem csak Selmecről ír, vagyis az én olvasatomban főleg nem róla, hanem az akkori Magyarországról, válságokról, utazásról, társasági életről... mindenképpen érdekes.

Talán könyvtárban is megtalálható, de még az is lehet hogy Karriernél van vásárolható példány.

Ő nyílván tudna még 1-2 címet mondani. Nekem elsőre most ez jutott eszembe.

Antenna
Előzmény: Tőr a Szívbe (7672)
ZE Creative Commons License 2009.05.24 0 0 7677
Jó Szerencsét!

Ha komolyan érdekel, szerintem nézegesd a TTT-s honlapot, a túranaptárt, a beszámolókat, aztán ha valamelyik megtetszik, akkor vágj bele -- de vigyázz, maradandó hatása van, ugyanis erős függőséget tud okozni :-)) -- a kellemesen zsibbasztó el- és lefáradáson túl.

Zeller
Előzmény: Tőr a Szívbe (7676)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.24 0 0 7676
Én is évek óta gondolkodom az ilyen túrázós életmód felvételén, nem áll tőlem olyan messze. Én olyan jó sátrazós túrákat képzeltem el, csak megtudtam, hogy ez nem úgy megy, ahogy azt én elképzeltem, szóval letettem róla. A képeidet nézegetve, viszont megint kedvet kaptam hozzá.
ZE Creative Commons License 2009.05.24 0 0 7675
Jó Szerencsét!

Buda Bércein :-)) A szint/táv a túranaptárban közöltnél picit több lett (itiner szerint 49km és 1960m), az idő 10:50 lett, ami ránézésre nem túl szép, viszont volt benne kétszer bő negyed órás árpaszakmai frissítés is. Idén eddig 410km és 13000m szint, 15 túrán -- darabra ez a tervezett gyaloglatok fele, távban/szintben viszont csak a negyven százaléka, úgyhogy a java még előttem van; június 14-én pl. egy Falasok(k) 50 (46km körüli táv), ahol két éve sikerült összefutnom soproni diákokkal is: DSC00190.JPG DSC00192.JPG

Zeller
Előzmény: Tőr a Szívbe (7674)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.24 0 0 7674
Merre túráztál?
ZE Creative Commons License 2009.05.24 0 0 7673
Jó Szerencsét!

Szánom-bánom, de a tegnapi közel 50km (meg majd' 2000m szint után) nem vettem még a fáradtságot, hogy egy "vizezett borsodi" jelzővel illetett árpalé után kajtassak, úgyhogy a soproni Szőke Ciklon még várat magára. Egy másik Szőke Ciklonra ugyan emlékszem, még a balekkeresztelő szakestjéről, de csak ennyi...

Zeller
Előzmény: Tőr a Szívbe (7672)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.24 0 0 7672
Jó Szerencsét!


Tudnátok ajánlani valami jó könyvet Selmeccel kapcsolatban? A Selmeci Társaság honlapján olvashatókat már mind a magamévá tettem.:D

Nah milyen a Szőke Ciklon?
ZE Creative Commons License 2009.05.22 0 0 7671
A meglátogatott boltban nem volt, a teszt holnapra halasztva.
Előzmény: ZE (7670)
ZE Creative Commons License 2009.05.22 0 0 7670
Jó Szerencsét!

Ahogy Antenna is írta, ne tessen sörként gondolni rá, akkor semmi baj :) Este megpróbálom "nem sör"-nek tekintve is kortyolni, aztán kiderül...

Zeller
Előzmény: Tőr a Szívbe (7669)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.22 0 0 7669
Jó Szerencsét!

Hát egy próbát megérhet, a rossz tapasztalat is tapasztalat, a rossz élmény is élmény, az ember pedig az őt ért hatások miatt fejlődik, tehát próba cseresznye, remélem elég rossznak írtam le, akkor talán neked kellemes meglepetés lehet.

A Radlerrel az a bajom, hogy a jó sört elrontják vele.:D Mondjuk Oroszországban én már ittam dobozos vodka-redbullt és gintonicot is.

Örülök viszont annak, hogy ilyen hamar válaszoltatok, hiszen ezek szerint olvassátok a fórumot. Fain.



Előzmény: ZE (7667)
Antenna Creative Commons License 2009.05.22 0 0 7668
Jó szerencsét!

Kövezzetek meg, de mi a baj a Radlerrel? Szerintem nagyon finom üccsi. Persze nem sörként kell rá gondolni hanem pl Cola helyett egy nyári napon mikor még gondolkodni akarsz délután is.

Na mindegy, kaptam már eleget a Radler fogyasztásom miatt. :)
Hmmm főleg a bodzás... hmmm veszek is hétvégére tanulás mellé.

Antenna
Előzmény: Tőr a Szívbe (7666)
ZE Creative Commons License 2009.05.22 0 0 7667
Jó Szerencsét!

De jó, hogy írtad... Majdnem vettem tesztelési céllal egy dobozkával én is...

Zeller
Előzmény: Tőr a Szívbe (7666)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.22 0 0 7666
Jó Szerencsét!


Pár napja vettem egy Soproni Szőke Ciklon néven futó sört, számítottam rá, hogy nem lesz a kedvencem, ezért hogy mégis a jó érzés maradjon meg bennem a Soproni iránt, vettem mellé bátyjámnak meg magamnak 1-1 jó 1895-öt. Azt kell, hogy mondjam kellett is, mert a Szőke Ciklon kegyetlen már-már radleri mélységeket járt meg nálam. A Kammerem vizezett Borsodinak minősítette. Reméltem pedig, hogy ez lesz a vizsgaidőszak pozitív csalódása, hát sajnos nem lett az.
Antenna Creative Commons License 2009.05.15 0 0 7665
öreg ám a nénikéd! :D

Ennek ellenére köszönöm! :D

Antenna
Előzmény: Tőr a Szívbe (7664)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.15 0 0 7664

//: Éltessük kedves öreg pajtásunkat!://
     Megismerve őt megszerettük őt,
     Megszeretve őt megismertük őt.
     Éltessük kedves öreg pajtásunkat!

//: Guli guli guli guli guli
     Guli guli guli guli guli://
     Éltessük kedves öreg pajtásunkat!

 

 Isten éltesse Antennát!

Előzmény: Tőr a Szívbe (7663)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.14 0 0 7663
 Sikerült elérnem végül. Megérkezett a válasz.
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.14 0 0 7662
 Micsoda próbatétel. :D
öntőszacsa Creative Commons License 2009.05.14 0 0 7661
Keress más elérhetőségi forrást. Lebegjen a szemed előtt a SDN! Gondold át többször! Így biztosan menni fog.
Előzmény: Tőr a Szívbe (7660)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.14 0 0 7660
Jó Szerencsét!


Sikerült megtalálnom Szacót iwiw-en, viszont nem válaszolt még a levelemre, sajnos.
öntőszacsa Creative Commons License 2009.05.12 0 0 7659

Jó szerencsét!

 

Sajnálom, ha csak ennyi a hozzáfűzni valód a gondolatmenethez.

(((((Azt is vedd számításba, hátha nem volt véletlen.)))))

 

Szacsa

Előzmény: karrier (7657)
rosidosrob Creative Commons License 2009.05.12 0 0 7658
Jó Szerencsét!

Egy fórumot szeretnék ajánlani, ami ugyanúgy, mint ez a selmeci diákhagyományok szellemében jött létre, a Cantusok Köre diáktársaság jóvoltából.
Még elég gyerekcipőben jár, de már egy szép kis csapat regisztrált, és szól hozzá a 4 utódintézményből vegyesen.
A vidámtól a komoly hozzászólásokig sokminden olvasható rajta. A témák külön vannak, várjuk a hozzászólásokat, észrevételeket, ha netán valakinek új témája van, lehet új szobát nyitni a dolog megvitatására!


http://vivatselmec.atw.hu/


Heiner Ádám a. Csillés
karrier Creative Commons License 2009.05.12 0 0 7657
"konzervatív igaz selmeci diák."
Jsz! ?!?

Én ugyan nem tartom magam konzervatívnak, a te mércéd szerint, de azért még ki szoktam írni, hogy

Jó szerencsét!

Vagy válság van és kevesebb betűből kell gazdálkodni? :)
öntőszacsa Creative Commons License 2009.05.11 0 0 7656

Jsz!

 

A kérdésedet nem is értem. A selmeci diákok között nincs jelentősége másnak. A pakolás is nagy segítség, sőt, olykor a legnagyobbb. A legjobb, ha felveszed Szacóval a kapcsolatot. Elérhetőséget nem adok, ha komolyan gondolod, derítsd ki!

Szacsa

Előzmény: Tőr a Szívbe (7655)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.11 0 0 7655
Köszönöm a válaszod, szeretnék élni viszont további kérdéssel. Nagyon szívesen részt vennék, a következő SDN-en, mint vendég, de talán még szívesebben tennék valami hasznosat a köz érdekében. Nem tudom, hogy miben vehetnék hasznomat, ha másban nem akkor pakolásban, cipekedésben. A probléma az, hogy nem igazán tudom mennyire látnának a meghívottak szívesen. Mi erről a véleményed?
öntőszacsa Creative Commons License 2009.05.11 0 0 7654
"eltudja fogadni" = "el tudja fogadni", az utolsó mondat végén "!" felkiáltó jel van.
Előzmény: öntőszacsa (7653)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!