Keresés

Részletes keresés

CsST Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56722

Jogos :)

Azért igyekeztem haladni a beszámolóval is közben, szerintem estére már kész lesz, de legkésőbb holnapra :) 

Előzmény: szoky1 (56719)
Ogzen Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56721

Én pont fordítva, azt határoztam, hogy jövőre gyalogolni fogok valakivel, akinek ezzel segítségére lehetek. szeretnék nézelődni, beszélgetni, átélni a hangulatot.
Ha jó terep100-at akarok futni, arra ez úgysem a legmegfelelőbb rendezvény, inkább elmegyek majd egy futóversenyre. 
A Kinizsin meg túrázok majd. 

Előzmény: szoky1 (56719)
Ermak Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56720

Iszinik:

Mint a 100 km-es táv próbája, jó.

De mindenképp menj 50-70 km-es távokra melegben is, mert a hőségre ott nem tudsz gyakorolni. :-)

Előzmény: LSVF (56629)
szoky1 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56719

Sziasztok Túratársak!

Időről-időre ránézek a fórumra, hátha valaki közzétesz beszámolót, egy érdekes eseményt, ír az élményeiről. De úgy tűnik hogy a felmerült "problémák" mágnesként vonzzák a vitatkozni vágyókat.

Hadd írjak ide egy kis motívumot, amely az idei túrámra a legjellemzőbb volt és újabb színezetet adott hozzá.

Én most indultam 10. alkalommal a százason, amiből 9-szer mentem végig, de csak 8-szor sikerült teljesítenem. Az idei túrán ismét megtapasztalhattam hogy nincs két egyforma menetelés. A PB kísérletet már az elején elvetettük kollégámmal, nem a felkészületlenség vagy motiválatlanság  miatt, hanem mert a fia 17 évesen először indult a százason, nem akartuk hogy kedvét szegje. Ezért úgy döntöttünk hogy idén kivételesen együtt fogunk végigmenni a túrán.

Az így kialakított közös, de lassabb tempó miatt, holtpontmentesen mentem végig. Eközben viszonylag sokat pihentünk, lazítottunk, de így is megvolt a húzása ennek a közel 100km-nek. Végül 20:38-cal értünk szinte egyszerre célba...

Azért jövőre visszatérünk az eddigi stratégiához, vagyis teljes gőzzel rámegyünk az egyéni legjobb időre. Nem rossz a csapatszellem, de én szeretek magányosan, vagy hol ide, hol oda verődve haladni.

Bányahegy előtt, ahol az út Tardosra vezet le, a K balra betérőt jól benőtte a bozót, takarva a jelzést, de még a fényvisszaverőt is. Bár elég egyértelműen ki lett táblázva szép sárga táblákkal, de ennek ellenére vagy 25 embert kellett visszafordítani mert zombi módon mentek tovább... Ezen a helyen 9 éve én is továbbmentem a kényelmesen lejtő dózerúton :)

sistergő Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56718

Rákattintottam fent erre: http://csetneki.hu/kinizsi/ - Az eddigi Kinizsik áttekintő táblázata

A táblázatból én azt olvastam ki, hogy a létszámkorlát (2014) óta van visszaesés az indulói létszámban. Tehát a létszámkorlát okoz veszteséget. Létszámkorlát nélkül is elő lehetne írni az előnevezést.  

Előzmény: lükepék (56715)
pucros Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56717

Nem, tényleg azt akartam írni, hogy a viszonyt a kereslet határozza meg.

Úgy értettem, a viszonyt az határozza meg, hogy a kereslet úgyis nagy, "akármit" csinálnak a kínálati oldalon. És eddig nem csináltak semmi olyat, ami a keresletet visszafogta volna.

Előzmény: FelkupicaFeherFonok (56685)
Mr Long Creative Commons License 2017.05.31 0 1 56716

Gyerektávos elsőbálozóként nekem tetszett a szervezés, nevetséges nevezési díj mégis kaptam egy üdítőt a végén. Leszámítva, hogy találkoztam azért pöccsel a százason aki nagy mellénnyel fintorogva mondta, hogy biztosan erre kell menni, mert most teljesíti ötödször. Ütöttem volna tatáig, hogy biztosan beérjen...

lükepék Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56715

Hozzáteszem a magam két filléremet is a dologhoz, hogy ilyen szép anglicizmussal éljek.. :)

Lehet-e az, hogy a rendezők, látva az elmúlt 36 év trendjét, mennyire nő a létszám, mennyire nőtt az egyéb túrák száma, mennyire nőtt a rendszeresen teljesítménytúrázók száma, mennyire megbecsülhetetlen az időjárás miatt visszalépők száma, egyszerűen nem akarnak kockáztatni? 

Akármennyi túrázó jön, van egy fix költség. De ha a meteorológia megkongatja a pánikharangot (nem is vész már), ami szerintem eléggé megszaporodott a 2013-as márciusi hóhelyzet óta, akkor érezhetően csappan a túrázók száma, akkor is, ha Bp-től 3 megyényire van a túra. Előjelentkezéssel, utalással biztosítják azt, hogy nem fizetik rá a gatyájukat arra, hogy a jelentkezők 60%-a elsőbálozó, aki könnyebben megfutamodik.

Nincs minden egyesületnek annyi tartaléka, hogy mondjuk 2-3 rossz évet komenzáljon.

Az árusok megjelenése pedig természetes, igény van rá, a rendezőség nem szeretne/tud több erőforrást az ellátás megszervezésébe ölni, úgyhogy mindenkinek jó. Sőt, annak a legjobb, aki nem veszi igénybe, mert nem volt beépítve a nevdíjba az el nem fogyasztott akármi.

sistergő Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56714

"Nagyon szívesen segítem majd a rendező egyesületet, ha már nem kell bazsakodni az igazolással. Addig az igazolás védi az egyesületet a segítségemtől. Ugye, hogy mégiscsak jó valamire? :)"

Igen. Elmélet gyártásra.

Én sem szeretem a hülye szabályokat. Az EMMI nem fogadja el a létszám jelentéseket, jelenléti ívet kér. Nekem erre az ugrott be, hogy ez hasonló ahhoz, mintha a BKV csak az utasok által aláírt jelenléti ívet fogadná el, a vezető, vagy a forgalom számlálók adatait nem.

Tehát meg tudlak érteni.

Pláne én sokkal könnyebb helyzetben voltam. A rendező egyesület segítése érdekében simán le tudtam mondani a jogaimról. Tudod, a három 8-asról. Az ébredés utáni készülődést, oda- majd vissza utat figyelembe se vettem.

Szombat hajnali 2 órás lefekvéstől:

- 45 perc pihenés.

- 12 óra rendezői munka szórakozás.

- 15 perc pihenés

- 15 óra 45 perc rendezői munka szórakozás.

Előzmény: FelkupicaFeherFonok (56459)
lükepék Creative Commons License 2017.05.31 0 1 56713

http://hirdetmenyek.magyarorszag.hu/hirdetmeny?id=1254330

A határozatért (teljes szöveg) el kell menni a hivatalba, ott lóg a lobbiban a faliújságon valószínűleg.

Előzmény: Ermak (56650)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56712

De nagy kár, hogy már csak akkor van itt élet, ha az Enciánt kell szidni!

sistergő Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56711

"A Rajtolas is kezd alakulni...

Ment minden mint a karikacsapas."

El kell keserítselek. A rajtoltatás szándékosan lassítva lesz, nehogy a karikacsapásból ostorcsapkodás legyen.

Előzmény: asciimo (56708)
asciimo Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56710

köszi a helyesbitest

Előzmény: efemm (56709)
efemm Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56709

(A Pest Megyei Kormányhivatal Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főosztály adja ki a természetvédelmi engedélyt 2017-től, mint az OKTF jogutódja.)

Előzmény: asciimo (56708)
asciimo Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56708

Összességében azt hiszem nem rank tartozik hogy az Encián egyesület mennyi före kéri meg az engedélyt, és milyen kapcsolatai vannak a KÖTEVIFE-vel. (ez a hatosag, ami az engedelyt adja. )

A hagyomany miatt sokan szeretnenek indulni, a rendezök meg egy bizonyos resztvevöi letszam utan nem tudjak tartani a lepest. Az, hogy mas rendezök kevesebb rendezövel is gyorsabban kezelnek ennyi embert, az lehet egy kritika, de nem lehet elvaras. Ök ilyenek ,es kesz. Objektiven nezve, azert volt fejlodes az elmult 5 evben. Pl. lett ez a csippantos kartya, a tura utan 1 nappal megnezhetted az idöeredmenyedet a neten.

A Rajtolas is kezd alakulni ( egy-ket ev csufos kudarca utan, hozza kell tenni). Az is igaz, hogy ha körbeneztek volna, vagy körbekerdeztek volna, mindenki megmondta, hogy hogy lehet hatekonyan rajtoltatni. Nem, ök inkabb kiadtak a 6-7-8. sz tajekoztatot, A sor-Bsor stb. idösavok, aztan iden ugy csinaltak, ahogy azt mar megmondtuk 3 eve. A rajtoltatasnal volt egy hangos megmondoember, aki iranyitott, es 4-6 ember ledaralta a rajtolast 2 sorban. Ment minden mint a karikacsapas.

Ami nekem piszkalja a csörömet, az az utvonal jelzettsege, allapota. Se Dorogn, se Tatan semmi terepen kihelyezett jel nem volt, hogy most merre kell menni. Csak a programfuzet terkepvazlata alapjan kell tudjam, hogy Tatan merre visz az ut? Vagy ugyis lesz ott majd valaki aki többszörös teljesitö?

A Horgaszto utani emelkedöt benöttek a bokrok. Semmilyen mas ttura nem megy arra, nem csoda ha ilyen. De akkor talan a rendezöknek kellene valamit tenni.

Tudom valakinek (pl SK) nem zavaro a belogo ag, meg ha nem latom hogy hova lepek, es kimegy a bokam, engem baromira zavar.  

sistergő Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56707

Szerintem akár azért is, mert sosem indul annyi felkészületlen ember, mint amennyi a Kinizsi 100-ason.

Előzmény: FelkupicaFeherFonok (56706)
FelkupicaFeherFonok Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56706

Én nem is értem, hogyan lehet az összes másik túra szervezője annyira felelőtlen, hogy nem kér orvosit ;)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56703)
Ermak Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56705

>Viszont akinek van kockáztatnivalója...

Jogos. 

Mondjuk, amikor rendetlent vittem csak, akkor még nekem is fontos volt a jelvény - de külföldi igazolás volt, úgyhogy nem aggódtam a lebukás miatt.

Hazaival nem biztos, hogy megcsináltam volna.

Előzmény: CsST (56704)
CsST Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56704

"pont azért, mert a másik vicces volt" - épp erről beszélek. Akkor lettél volna igazán bevállalós (és akkor bizonyítaná, hogy nincs szükség az ellenőrzés miatt orvosira) ha nincs nálad rendes orvosi, csak a vicces.

De ám legyen, elhiszem, hogy te ilyen lazán veszed, és bevállaltad volna hivatalos igazolás nélkül is.

Viszont akinek van kockáztatnivalója (mert mindenképp hivatalos teljesítést szeretne, jelvénnyel, stb.) az azért nem biztos hogy ennyire laza lenne az adott helyzetben, és nem biztos hogy megérné neki akár a kizárás, vagy csak a gyomorideg, hogy most észreveszik-e vagy sem. Persze van aki szereti sőt keresi az ilyen izgalmakat, nyilván.

Előzmény: Ermak (56702)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56703

A közhasznú történetet te hoztad be.

Ahogy mondtam, láttam már, hogy egy nem hibázó rendezőt hogy vesznek elő, ha baj van. Nem elég, ha nem terheli felelősség. Az se mindegy, mennyi idejébe, pénzébe, utánajárásába, idegeskedésébe kerül, amíg ezt bizonyítani tudja. Azonkívül vita tárgya lesz, hogy mi az elvárható. Ezt egyes esetekben jogszabályok is szabályozzák. Nem elég, ha nem vagy felelős valamiért, de az se baj, ha ezt nem a másodfokú tárgyaláson kell bizonyítani kétéves per után, hanem rögtön nyilvánvaló.

Előzmény: FelkupicaFeherFonok (56701)
Ermak Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56702

Mondom, most volt rendes is (pont azért, mert a másik vicces volt), máskor meg vagy rendes, vagy rendetlen. Sose nézték meg.

Attól, hogy rendőrt hívnak rám a rendezők okirathamisítás miatt, nem tartok, ha kizárnak, akkor meg jó nekem pecsételés nélkül is végigmenni.

Előzmény: CsST (56699)
FelkupicaFeherFonok Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56701

Reprezentatív statisztikám nincs, személyes és ismerősi tájékozódásból való  tapasztalatom van. 

A háziorvosommal semmi gond, mindig ad igazolást, a rendszer szintű probléma nálam személyesen nem jelentkezik. Volt már orvosim üzemorvostól, háziorvostól, kötelező éves munkahelyi szemészeti vizsgálaton szemésztől, random belgyógyásztól, és az 1991-es Maxi alkalmával igazi sportorvostól (akkor még ott is elvben kérték 18 év alattiaktól). Vérnyomásmérésnél komolyabb vizsgálat sosem volt.

Értelme egyiknek sem volt.

Felelősség esetén ugyan miért jobb, ha egy ilyen random dokit vesznek elő? A rendezőket kizárólag akkor terheli felelősség, ha nem tettek meg minden elvárhatót baj esetén. A túrázó állapota a túrázó felelőssége, itt vannak a rendezők szereptévesztésben.

Ui: ha adminisztrációs elbaltázás miatt az egyesület ideiglenesen bukja a közhasznúsági státuszt, attól még szándéka és tevékenysége okán praktikusan közhasznú, de sztem ez a közhaszú történet nem igazán tartozik ide.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56689)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56700

Pontosan.

Előzmény: CsST (56694)
CsST Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56699

Micsoda véletlen, hogy épp ott volt nálad a rendes is :)

Azért hidd el, izgulósabb lett volna a dolog, ha nincs ott. Egész más kategória. És elgondolkodtál volna rajta, hogy a hecc ér-e annyit, hogy esetleg jobban megnézzék, és kizárjanak, vagy komolyabb következménye is legyen. 

Előzmény: Ermak (56698)
Ermak Creative Commons License 2017.05.31 0 1 56698

Most éppen volt rendes is...

Előzmény: CsST (56697)
CsST Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56697

Nyilván abból indulnak ki, hogy alapvetően ezzel nem csalnak az emberek, nem hamisítanak.

Kicsit olyan ez, mint amikor valaki (azzal a lazasággal, hogy van nála rendes bérlet is), magabiztosan, heccből valami lejárt bérletet vagy akár házi készítésű vicces dolgot mutat a BKK ellenőrnek, pl. a metrón. Az ellenőr meg persze nem veszi észre.

Ahogy a metrós illető sem biztos hogy ezt meg merné kockáztatni ezt a heccet ha nincs nála rendes bérlet is, te sem biztos hogy bevállalod rendes orvosi igazolás nélkül. 

Vagyis neked is szükséged volt rendes orvosira is :)

Előzmény: Ermak (56696)
Ermak Creative Commons License 2017.05.31 0 1 56696

Orvosi igazolás:

Vittem egy rendeset (a nevlapon), meg vittem egy házi készítésűt, lásd az alábbi képet.

Meg vittem a kinyomtatott emailt, mely szerint okés, hogy külföldről neveztem, ezért a helyszínen fizetek. Ez utóbbi volt legfelül. Rá sem néztek egyik igazolásra sem...

Előzmény: CsST (56670)
sistergő Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56695

Az én elképzelésem szerint az első kör megtétele után, ha nem a taposási kár miatt van:

-Kinizsi TE: Miért nem kapjuk meg az engedélyt  1700 főre?

-Valamely hatóság: Ó, az túlzottan megterheli a természetet.  

-Kinizsi TE: Eddig általában 1300-an, de legutóbb több mint 1500-an indultak, a tendencia miatt tehát reális lehet a 1700 fő.

-Valamely hatóság: Van egy másik probléma. A Pilis szerpentinen ennyi ember nem mehet keresztül.

-Kinizsi TE: Miért?

-Valamely hatóság: Ennyi ember széttapossa az utat. 1000 főig egyszerűbb az elbírálás.

-Kinizsi TE: Az köves út, azon ha 10 000 ember halad át, akkor sem tudják széttaposni.

-Valamely hatóság: Ilyen sűrűn nem mehetnek ott az emberek, tönkreteszik az utat.

-Kinizsi TE: Az útnak mindegy milyen sűrűn mennek rajta, attól nem lesz baja.

-Valamely hatóság: Ilyen feltételekkel nem tudom megadni az engedélyt. Az eddigi jó kapcsolatunkra tekintettel elárulom, Van egy ritka madár ott fészkel. Ilyenkor vannak a kicsinyei. A tömeg ha elriasztja, a fiókák elpusztulnak. Már az is veszélyt jelent, ha ennyi ember tud a létezésükről.

-Kinizsi TE: Eddig ebből nem volt probléma.

-Valamely hatóság: Az nem jelenti azt, hogy később sem lesz.

-Kinizsi TE: Valami megoldást csak lehet találni? 1000 fő nagyon kevés!

Az eredmény pedig a következő:

-Valamely hatóság: Rendben, 1300 fő, de kizárólag azzal a feltétellel, hogy percenként maximum "x" ember mehet át a Pilis szerpentinen.

Amit érdemes figyelembe venni. A Börzsöny éjszakait nem engedélyezték. Az indoklás kb. az volt, hogy éjszaka nem lehet zavarni az állatokat. Egy régi klasszikus túrával kevesebb...

Előzmény: FelkupicaFeherFonok (56652)
CsST Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56694

Persze, ez így igaz. 

Nem is azzal van baj, ha valaki megfogalmaz kritikát, véleményt, észrevételt.

De azért akad olyan hozzászóló, aki indulatosabban és úgy áll hozzá, hogy itt pár dolgot márpedig mindenképp meg kell változtatni, minősíti a rendezést, meg úgy tűnik, hogy szerinte ezekről a kérdésekről szinte szavazást kellene rendezni. Tehát a véleménynyilvánítás helyett mintha inkább beleszólási jogot követelne, és mintha nem értené, hogy ezekről a kérdésekről (tetszik vagy sem) a rendezők döntenek, ahogy arról is, hogy mennyire veszik figyelembe a külső véleményeket. Szerintem tiszteletben kell tartani a rendező jogát, hogy ő döntse el, hogyan rendezi a túráját. 

Előzmény: Smith W. (56679)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.31 0 0 56693
Előzmény: Smith W. (56692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!