Keresés

Részletes keresés

zimurgy Creative Commons License 2023.03.31 0 1 58852

A hétezer forint az bizony 40%-os áremelés a tavalyihoz képest.

Gyorsan kiszoroztam ezt az összeget a várható indulói létszámmal, szép kis szám jött ki.

Nagyon szeretem ezt a túrát, jópár éve mindig teljesítettem, de idén lábbal fogok szavazni, kihagyom.

Talán sokan mások is ezt teszik majd, és lehetséges, hogy úgy fog járni, mint a Piros85.  :(

Előzmény: Öregnándi4 (58846)
VenczelGy Creative Commons License 2023.03.30 0 0 58851

Pazar volt a tavalyi lista :-)

 

Jobbulást!

Előzmény: Vestmann (58850)
Vestmann Creative Commons License 2023.03.29 0 0 58850

Sziasztok

 

Hová tűnt Csetneki Sanyi? nemá én csináljak listát mint tavaly, mert az olyan is lesz...:-)

 

Na ősszel volt a vádlimban egy szalagszakadás/húzódás a fene tudja melyik, most meg  a vállamban van húzódás, zsibbad a jobb kezem egy hete. de azért tolom bottal most is, és nevezek a Kinizsire is. max lesz egy időn túli teljesítésem.

 

Üdv: Vestmann

Előzmény: 0ff (58849)
0ff Creative Commons License 2023.03.29 0 0 58849

akkor valaki indítja a topik listát?:)

tankista cica Creative Commons License 2023.03.29 0 0 58848

Mindenesetre a 2022-es teljesítéseket nem sikerült még felvinni. Kemény, embert próbáló munka az, a gyengébbje bele is roppanna...

Nekem simán megér 2000 pénzt hogy ne kelljen az orvosival baszódni.

Smith W. Creative Commons License 2023.03.29 0 0 58847

Jól látod!

 

Ezért a pénzért Bánya-hegyen idén lehet a teába lime-ot kérni citrom helyett, illetve az ellenőrzőpontra elsőként beérkező száz ember rumos teát fog kapni, ami azon túl, hogy extra szolgáltatás, alkalmas arra is, hogy kicsit összehúzza a mezőnyt. :)

 

Viccet félretéve, ez ilyen sajnos. Amíg van igény a túrára ennyi pénzért is, addig akár minden évben is emelhetik. Megjegyzem, igazából nem a hétezer forint a sok, hanem a három- négyezer forint, amit egy 30-40 km-es túrára elkérnek úgy általában más szervezők. Szóval inkább nézzük úgy, hogy tavaly "csak" 5000 Ft volt a nevezési díj.

Ekkora összegű nevezési díjjal az is lehet a cél, hogy kiszűrjék a "komolytalan" nevezéseket, amelyek felesleges adminisztrációt jelentenek a szervezőknek. Bár megjegyzem, hogy a sok visszalépés miatt az egyesület bevétele is nő, hiszen sávosan fizetik vissza a nevezési díj egy részét, illetve egy bizonyos határnap után egyáltalán nincs visszatérítés.

Előzmény: Öregnándi4 (58846)
Öregnándi4 Creative Commons License 2023.03.28 0 0 58846

Jól látom?
HÉT ezer?
Libamájas, kaviáros, szarvasgombás gulyás lesz a végén, ezt el tudom képzelni, de hogy a bányahegyi teában mi lesz a tuning, azt nem.

 

Előzmény: VenczelGy (58843)
Smith W. Creative Commons License 2023.03.28 0 0 58845

Nekem se... :)

 

Még hogy nincsenek változások ezen a túrán! :)

Előzmény: Bikk Pubi (58844)
Bikk Pubi Creative Commons License 2023.03.28 0 0 58844

Bah! Csókos lettem, nem kell orvosi!

Előzmény: VenczelGy (58843)
VenczelGy Creative Commons License 2023.03.27 0 0 58843

"

A Kinizsi TE Encián szakosztálya május 20–21-én rendezi meg hagyományos gyalogos teljesítménytúráját a Pilis és a Gerecse hegységben.

Útvonal:
Békásmegyer – Nagy-Kevély – Kevély-nyereg – Hosszúhegy – Trézsi-kút – Pilis-nyereg – Kétágúhegy – Dorog, sorompó – Nagy-Gete – Hegyes-kő – Tokodi pincék – Mogyorósbánya – Öreg-kő, pihenő – Péliföldszentkereszt – Pusztamarót – Gerecse, egyházi üdülő – Bányahegy – Koldusszállás – Kis-rét – Szent Péter templomrom – Baj – Tata
Táv: 100 km. Szint: 3155 m. Szintidő: 24 óra.

A túra résztvevői:
A nyílt rendezvényen indulhat mindenki, aki 16. életévét a túra napjáig betöltötte, egészségi alkalmasságát igazolta és a tárgyévre szóló érvényes nevezéssel rendelkezik.

Orvosi igazolások:
Orvosi igazolást minden indulótól kérünk, ez alól kivételek akik 2022-ben töltöttek fel igazolást és elindultak a túrán.

Nevezés:
A Százas nevezési rendszerében, a szazas.kinizsi.org felületen április 12-től.
A nevezés akkor válik érvényessé, ha a jelentkező a nevezési díjat átutalta és az orvosi igazolást (a 2022-es indulók kivételével) a rendszerbe feltöltötte a tájékoztatóban feltüntetett időpontig.
Nevezési díj: 7.000.-Ft

Rajt:
Május 20-án, 6:45–8:00 között, Békásmegyer, Víziorgona utcai SPAR szupermarket előtt. Folyamatos, ütemezett indítás.

Cél:
Május 21-én, 8:00-ig,Tata, Esély Alapítvány Ifjúsági Tábor

Díjazás:
Oklevél, jelvény.

Egyéb:
A túrát csak gyalog lehet teljesíteni.
Kutyával történő indulást nem engedélyezzük.
A résztvevők a bányahegyi ellenőrzőponton teát, a tatai célban meleg gulyást kapnak.
Teljesítménytúránk nem verseny. Minden résztvevő – aki a távot a szintidőn belül teljesíti – jogosult a díjazásra.

Javasolt felszerelés:
Bejáratott bakancs, tartalék zokni, esőköpeny, kulacs víz, turista bögre, eü. csomag, elemlámpa, Pilis és Gerecse térkép.

KINIZSI TE „Encián” Szakosztály

"

Smith W. Creative Commons License 2023.03.21 0 0 58842

Szervusz!

 

A honlapjuk "Hirdetőtáblájának" ez év január 10-én keltezett bejegyzése szerint márciusban teszik közzé a "részletes tájékoztatót tartalmazó kiírást". Szóval várjunk még egy hetet, nemsokára lesz valamilyen információ.

Előzmény: Öregnándi4 (58841)
Öregnándi4 Creative Commons License 2023.03.21 0 0 58841

T. Tt-társak!
Mit tudtok az idei K100-ról?
Nincs benne a tt-naptárban, a honlapjukon még a 22-es fehívás van, és ilyenkor már a nevezés is menni szokott.
Ráadásul egy héttel korábban lesz.
Üdv
Öregnándi

CsST Creative Commons License 2023.03.03 0 0 58840

Már el is indult a kedvezményes nevezés az Iszkiri túrákra :) Várunk mindenkit szeretettel aki fel szeretne készülni a Kinizsi Százasra, és / vagy szeretné bejárni a Kinizsi korábbi és új célszakaszát és a Gerecse ill. a Vértes más vadregényes részeit, valamint körbesétálni a tatai Öreg-tavat :)

 

CsST Creative Commons License 2023.01.16 0 0 58839

Úgy tudom lesz, és ha minden jól megy, márciusban Iszkiri is lesz (ez utóbbi ügyében még nem kaptunk visszajelzést a faluháztól, pedig lassan fontos lenne).

 

Ami a Kinizsit illeti, szeretnék idén minden eddiginél jobban felkészülni, és megdönteni a tavalyi 17:55-ös időmet, és ha lehet életemben először éjfél előtt beérni. Persze ehhez alaposan össze kell szednem magam :)

 

Nemrég Péter cimborámmal voltunk egy Vérkörön (azt immár harmadszor teljesítettem), van egy olyan tervem hogy ott is elkezdem gyűjteni jobban a teljesítéséket és ezzel Tóth Feri sokszoros Vérkör teljesítő nyomába eredni :) (talán a Vérkör 77 km-es távja épp jó edzési, felkészülési táv a Kinizsire, mégsem 100 km, de azért elég komoly ahhoz hogy edzésnek jó legyen és lehessen követni a fejlődést, és gyorsulva bőven egy reggel indulós, estére, késő délutánra hazaérős túra legyen). 

 

Bocsánat hogy az elmúlt időben eléggé elhanyagoltam a topikot (is), a blogomról nem is beszélve, a munka és család mellett most még továbbra is a nyelvtanulás köti le a korábbi grafomán energiáimat, illetve a nicknevem T-betűjének megfelelően a társasjáték alkotási lázam is szinuszosan visszatért :) 

Öregnándi4 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 58838

Jól látom?
Lesz Iszinik?

Ermak Creative Commons License 2022.10.21 0 0 58837

Az alkoholmentes sör igazoltan gyulladáscsökkentő hatású; a rendesről ezt (még) nem sikerült kimutatni.

Az alkohol stresszoldó hatású.

Egy gyengébb sör lehet, hogy inkáb hidratál mint dehidratál.

 

Mindezek, plusz esetleg némi placebóhatás elég jól megmagyarázhatják a tapasztalataidat.

Emellé azért én odatennék némi fizikai kezelést is: nyújtás, tüskéshenger. (Vagy ezt már próbáltad? Nem olvastam vissza.)

 

https://www.precisionhydration.com/performance-advice/hydration/non-alcoholic-beer-recovery-drink/

Előzmény: Öregnándi4 (58836)
Öregnándi4 Creative Commons License 2022.10.20 0 0 58836

Köszönöm a biztatást!!
Túléljük valamelyest a családi Covidot, meg az egyéb bajokat, és talán valamikor dec. elején megpróbálok "visszatérni".
A nyáron magashegyen három napot (aztán meg még kettőt a Tátrában) kínlódtam, hiába cipeltem fel a hüttékbe több, majd egy-egy sört a négyezresekre. Gyanítom, hogy a reggeli rohanásban elmaradt + fél liter folyadék hiányzott.
Annyi vigasz, hogy hétköznapokban alig zavar, max. leállok (-ülök), ha annyira fáj.
A vége újra egy orvos lesz, de az állami reménytelen. Rá sem néz, cipőn-zoknin keresztül sem, a lábamra, és elküld talpbetétért.
Kell majd egy jó magánorvos.
Majd lesz valahogy.
Üdv
N

Előzmény: 666Forester (58835)
666Forester Creative Commons License 2022.10.18 0 0 58835

Kedves Öregnándi, 

Nagyon érdekes írás. Ha rákeresel a neten a talp szerv térkép...talp reflex zónák... vagy valami hasonlóra akkor magad is láthatod, hogy a talp közepén a vese problémák miatt szoktak masszírozni.
A sör kimondottan gyorsan tisztítja a vesét, szerintem csupán ennyi a szerepe, nem valamilyen titokzatos összetevő dolgozik. Próbálj ki esetleg valamilyen gyógynövény teát, ami vesetisztító hatású. (egészségesebb mint az alkohol) pl csalánlevél vagy aranyvessző...

Előzmény: Öregnándi4 (58810)
Bikk Pubi Creative Commons License 2022.06.29 0 0 58834

Meg is kérdezhetném, hogy mikor lesz kész, de inkább leírom: A statisztika már fent van.

andiindex Creative Commons License 2022.06.18 0 0 58833

Abszolút csak kíváncsiság, sokat böngészünk térképeket, és ez nagyon furcsa név volt. :) Köszönöm szépen a válaszodat! (Mi a hódra és csalánra tippeltünk - igaz, a Hódos-ér arrébb van.)

Előzmény: Ermak (58832)
Ermak Creative Commons License 2022.06.18 0 1 58832

Megkérdezhetem, mihez keresed? Vagy csak a kíváncsiság kedvéért (ahogy én is szoktam)?

 

Hodcsojján = hótt csollány = holt csalán = árvacsalán (Lamium)

Előzmény: andiindex (58831)
andiindex Creative Commons License 2022.06.18 0 0 58831

Szia! Bocs az offért, de "Hodcsojjános" után keresek, és a te 2000-es bejegyzésed volt az egyetlen találat, de a megfejtést már nem találtam meg. Tudsz segíteni? Köszönöm!

Előzmény: Ermak (749)
Vestmann Creative Commons License 2022.06.17 0 0 58830

Sziasztok, nem tudom, kinek van hozzáférése, de lassan át lehet írnia fejlécet a 2023-as Kinizsire. Üdv: Vestmann.

 

VenczelGy Creative Commons License 2022.06.07 0 0 58829

Afterparty holnap este a Fanyűvőben. Érkezés 17 órától. Jelszó Kinizsi Százas vagy Toplak József.

Ermak Creative Commons License 2022.06.07 0 0 58828

ühüm, köszi

Előzmény: Bikk Pubi (58827)
Bikk Pubi Creative Commons License 2022.06.07 0 0 58827

Nem néztem órát beérkezéskor, de itthon olyasmit mondtak, hogy 21:16 lett a menetidőm. Sokalltam, de elhittem. A táblázatból látszik a valós, a 21:09.

Előzmény: Ermak (58826)
Ermak Creative Commons License 2022.06.06 0 0 58826

Ezt most nem fogtam.

Előzmény: Bikk Pubi (58823)
tomiwalker Creative Commons License 2022.06.05 0 0 58825

Lökéshullám terápia elég jó százalékban gyógyítja a talp fájdalmakat. Nekem is volt egy krónikus, évek óta húzódó hasonló érzésem, és egy pár alkalom után elmúlt.

Előzmény: Öregnándi4 (58810)
Bikk Pubi Creative Commons License 2022.06.04 0 0 58824

Te voltál a 1303?

Előzmény: pbalu (58775)
Bikk Pubi Creative Commons License 2022.06.04 0 0 58823

Helyesbítek: 21:09 :-)

Előzmény: Ermak (58822)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!