Keresés

Részletes keresés

Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.10.27 0 4 64130

Ha pl. az RP-DDK-t a Remete-réten szakítjuk meg (én is így csináltam), ami nem kéktúra bélyegzőhely, akkor az is lehetséges, hogy pl. a szomszéd ponton, Büdöskúton lesz a füzet szerinti dupla bélyegzés (ettől még én sem jártam le kétszer a Remete-rét-Büdöskút szakaszt), de az is lehet, hogy ha van egy megszakítási ponton pl. vasútállomás vagy posta (a Remete-réten persze éppen nincs), akkor ott lesz dupla MÁV_START-os vagy postai bélyegzésed. Ilyenre jó példa lehet pl. az OKT-n Forró-Encs. Ez utóbbit is el fogják fogadni a bírálók, bár az előbbi szebben mutat a füzetben.

Előzmény: Okulare (64129)
Okulare Creative Commons License 2017.10.27 0 0 64129

Kedves Kéktúra Ellenőrök! Az után szeretnék érdeklődni, hogy olyankor mi a teendő - lehetséges-e egyáltalán - hogy két pecsételőpont között szakítom meg a túrát? Idén tavasszal kezdtem az RP-DDK-t Szekszárdról indulva és egyelőre folytatólagosan haladok, múlt héten túráztam Apátvarasd és Zobákpuszta között. Apátvarasdnál is előfordulhatott volna ennek a szükségessége a 6-os út és a pecsételőhely között (mondjuk ezt megoldottam dupla teljesítéssel), illetve úgy nézem, hogy legközelebb majd a Büdöskútnál is tovább jövök Remete rét felé és ott szállok buszra és a rákövetkező túránál jó lenne, ha nem kellene visszasétálnom Büdöskútra. Aztán később ki tudja még hogy alakul a logisztika, valószínűleg lesznek még ilyen szakaszok. Tudom, hogy ezek nem nagy távok, de ha az ember elszámolja magát, vagy valami rajta kívülálló ok miatt bonyolódik a dolog, akkor az a plusz 3-4 km (adott esetben) pont sokat tud számítani. Tudom, hogy többen javasolták ilyenkor a végén a dupla pecsételést, mondván, hogyha lelkiismeretes vagyok, akkor úgyis ott folytatom, ahol abbahagytam, de én szeretném a "betű szerinti" szabálykövetéssel járni a kéket. Így erre várnék egy szabályszerű megoldási javaslatot. Elnézést kérek, ha már volt ez itt téma.

VéPetya Creative Commons License 2017.10.27 0 0 64128

VéPé a felhasználo nevem. A bejárt szakaszok menűpontban ahogyan felvettem a teljesitett szakaszok közé ott szerepel rendesen hibátlanul dátum szerint.

Viszont a bejárt szakaszok rögzitése menűpont alatt ha rákattintok a 18-as túrára akkor felkinálja.

Előzmény: annyi baj legyen (64127)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.10.27 0 0 64127

Tudsz egy id-t, vagy felhasználónevet mondani?
Szóval a térképen, meg a napi kistérképeken is jó, csak a szakasz rögzítéses oldalon még felkínálja?
Bug lesz az.

Előzmény: VéPetya (64126)
VéPetya Creative Commons License 2017.10.27 0 0 64126

Kedves Heyjoe!

Egy kérdésem lenne a honlapoddal kapcsolatban. Ma nézegettem a profilomat, és meglepődve tapasztaltam, hogy a Becske-Nógrád közti szakaszon van elmaradásom.

Legalább is a honlap szerint. A Lokó Pihenő mint hivatalos pecsételő hely csak nemrégen került bele ugye az utvonalba. Én tavaly augusztus 5. én jártam ott akkor még nem kellett ott pecsételni, de a szakaszt az bejártam, Szendehelyről indulva Nógrádig. Szeretném pontosan, és eseményszerűen vezetni a profilomat, ezért kérdem, hogy mi a teendőm ez esetben? Bár a teljesitett szakaszok menűpontban szerepel a szakasz, de ha rákattintok a 18.-as turára, ott viszont pipáért és dátumért kiállt :) Válaszodat előre is köszönöm VéPé.

Előzmény: annyi baj legyen (64121)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.10.27 0 6 64125

Nekem nincs kifogásom ellene. Nekem speciel nagyon tetszett egyik közösen is ismert túrázó hölgytársunk kimerítő jegyzetelése.

És van ám olyan is, aki a dátum mellé óra:percet is rögzít, sőt még elégetett kalóriát is!

Az egyik ellenőr

Előzmény: korbela (64124)
korbela Creative Commons License 2017.10.27 -4 0 64124

Az "írogatók"-rul: engem ezzel speciel megbántottatok (tudom, egyikőtök, nem mindkettőtök). Értem én, hogy nektek egyszerűbb a dolgotok, ha a füzetben nincs más csak pecsét és dátum, de sokunk számára a füzet a legfontosabb tárgyunk az út során. Így adja magát a sok szabad felület, hogy átalakítsuk igazi túranaplóvá. Ebben a gondolatotokban a szenvedélyt legyőzte a bürokrata :(    

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (64111)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.10.27 -1 5 64123

Pont ilyenre gondoltam, amikor írtam róla az előzőekben! :-)

A másik kéktúra ellenőr

Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.10.27 0 7 64122

Igazán remek ötlet! Én támogatom.

annyi baj legyen Creative Commons License 2017.10.27 0 9 64121

Olyat készíthetek, hogy a felhasználó kinyomtathat egy lapot, ami listaszerűen mutatja a túráit, és berakhatja a füzetbe, és talán könnyebb kisilabizálni.
Valami ilyesmi lehetne a tartalma

...

2014.08.12. Bodajk - Gánt
2014.08.13. Gánt - Szárliget (duplapecsét  szükséges: Szárliget)

2014.09.12. Szárliget - Tokod (duplapecsét  szükséges: Szárliget)

...

tehát füzet szerint lenne sorba, nem dátum szerint, és ahol egy napnál nagyobb a különbség, jelezné, hogy kell dupla pecsét. Nem mellesleg így a felhasználó is előre gyorsan át tudja nézni, nem adna le pótlásra szorulót.

Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.10.27 0 6 64120

Igazolásra semmiképp, de arra jó lehet, hogy megpróbáljunk rájönni, hogy egy adott napon honnan hová jutottál el. Persze csak akkor, ha kaotikus a bélyegzés, különben minden egyértelműen látszik a füzetből. Ismét csak lásd a korábban csatolt képet.

Az újabb figyelemfelhívó írásom meg onnan eredeztetődik, hogy látszik a pótlások igen nehézkes ügymenete és időnként egészen elképesztő füzetek érkeznek be.

Két újabb példa ez utóbbira:

- GykT kísérő felnőtt kér szakaszjelvényt, de az adott szakasz egyetlen bélyegzése mellett sincs dátum,

- felnőtt OKT teljesítés (kísérlete) egyértelműen érintőpontos alapon: adott egy hévízi dátum és a szomszéd Keszthely mezőben nincs bélyegzés, a másikban meg egy teljesen más dátum, amiből számomra egyértelműen az látszik, hogy a Hévíz-Keszthely szakaszt esze ágában sem volt bejárni (és még volt egy pár ilyen a Dunántúlon, tovább már nem is néztem). Itt valóban nincs más esély az igazolásra, mint a hiányzó szakaszok lejárása, más pótlás szóba sem jöhet.

Konklúzió: tessék elolvasni mi az igazolás módja, miután kitöltöttük a füzet tulajdonosának adatait (volt, aki a napokban vesztette el, de ezek nélkül nem sok esély van visszajuttatni a tulajdonosához).

Előzmény: rönofan02 (64117)
rönofan02 Creative Commons License 2017.10.27 -7 0 64119

Hát, én ebből a szempontból (is!!!) egy komplett idióta vagyok...

:o)

Tükörreflexes gép, két akku, tele- és nagylátószögű objektív, powerbank... Plusz a szokásos málha...

Néha leszakad a vállam, de visszanézve a képeket, nekem megéri!

Amit nagyon sajnálok, hogy esőben nem tudok fényképezni, arra még nem alkalmas az összeállítás.

Mert, hogy egy nagy embert idézzek:

"Van jó idő, meg van rossz idő. De csúnya???"

Barátsággal

Tóni

Előzmény: jzp2107 (64116)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.10.27 0 1 64118

A hétfői szeánszainkon a füzetek kiértékeléséhez nem használunk számítógépet (abban a tárgyalóban, ahol dolgozunk, nincs is), laptopot sem hordunk magunkkal.

Előzmény: jzp2107 (64115)
rönofan02 Creative Commons License 2017.10.27 -1 0 64117

Azt is használom:

https://heyjoe.hu/index.php?mozgalom=okt&oldal=felhasznalo&felhasznalo=1588

Csak nem tudom, az igazolásra mennyire jó, illetve hogy az ellenőrök használják-e?

Mondjuk leadom a füzetemet (ami kb egy év múlva várható), akkor az ellenőrök megnyitják a fenti oldalt és párhuzamosan nézik a füzettel?

Barátsággal

Tóni

Előzmény: Csuhás (64114)
jzp2107 Creative Commons License 2017.10.27 -1 0 64116

én most a Bodajk-Bakonykútin úgy jártam, hogy az utolsó 5-6 km-en már nem tudtam fényképezni, mert lemerült :-(

mióta van mapillary, nyomom az expógombot mint süket a csengőt

és onnantól hogy "unatkoztam"..

másnap meg dettó fotómentes volt a fél túra, akkora köd volt

Előzmény: rönofan02 (64113)
jzp2107 Creative Commons License 2017.10.27 0 0 64115

nekem is ez jutott eszembe, hogy heyjoe.hu-s ID-t elég-e adni? :-)

Előzmény: Csuhás (64114)
Csuhás Creative Commons License 2017.10.27 -6 0 64114

Exel helyett egyszerűbb, látványosabb a kéktúra nyilvántartó használata. Ott láthatod a túráid térképen szintmetszetben statisztikákkal, nagy linkelhető térképen az eddig teljesített szakaszokat stb. Szerintem sokkal jobb mint egy exel.

Előzmény: rönofan02 (64112)
rönofan02 Creative Commons License 2017.10.27 0 6 64113

"Tényleg minek a kép, ha ott a bélyegző?"

Benne van a kiírásban:

"Felismerhető - a pontot és személyt együtt ábrázoló - fotók ugyancsak igazolásul szolgálhatnak. "

És, természetesen, nem csak a pecsételőponton fényképezek, hanem tucatszám a túrán is.

A Nagyvázsony-Városlőd és a Városlőd-Bakonybél szakaszon összesen 465 képet lőttem, ez mondjuk annak a bizonyos lónak a másik oldala.....

Barátsággal

Tóni

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (64108)
rönofan02 Creative Commons License 2017.10.27 0 1 64112

Hopp, ez az exel fájl a "mikor, meddig"-gel nagyon jó ötlet!

Én biztosan mellékelni fogom.

Barátsággal

Tóni

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (64111)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.10.27 0 9 64111

"...szóval ha a saját füzetemet 5 percig kellett nézni mire kibogoztam egy oldalt.. hát, nem irigylem az ellenőröket..."

Ez van. Önként vállaltuk az ellenőrséget. (Én a másik ellenőr vagyok egyébként, nem az, aki az imént szólalt meg) :-D

Még a tökéletesen igazolt teljesítések esetén is vannak könnyen kiértékelhető füzetek, és a vannak a szivatósak.

Könnyen kiértékelhető füzet az, ahol a pecsétek a helyükön vannak, a második bélyegzések pedig a korábbiak közelében, hogy könnyen észrevehetőek legyenek. A dátumok legyenek jól olvashatóak. Persze, ha a kockán belül van a dátumozási hely, akkor a teljesítő jogosan írja oda dátumot, viszont a mostani új bélyegzőlenyomatok már sokszor takarják azt. Különösen a régi füzetek apró kockáiban. Ilyenkor az a jó (a számunkra), ha inkább a kockán kívül van a dátum, nem pedig a bélyegzés által eltakart helyen. Többen is adnak egy kis szamárvezetőt a kiértékeléshez, egy egyszerű, kinyomtatott word vagy excel fájlt egy felsorolással, a túráik időrendi sorrendjével. Mikor, mettől-meddig. Nagyon hasznos dolog ez a számunkra!

A szivatósakról pedig sokat lehetne beszélni, de csak pár példát hozok.

- Vannak például a stempligyűjtögetők. Ők minden létező bélyegzőt benyomnak a füzetükbe, rosszabb esetben be is dátumozzák azokat. Nekem meg jojóznak a szemeim, mire kiigazodom a pecséttengeren.

- A stempligyűjtők egy válfaja a túrahalmozó stempligyűjtő. Sok esetben többször is végigjárnak egy szakaszt, és végig is pecsételik becsületesen. Vagy, ha ötször megfordul Dobogókőn, akkor ötször pecsétel a füzetébe. Tehát az ő füzetük is tele van verve bélyegzésekkel. Én pedig elmerenghetek azon, hogy mi tartozik össze mivel?

- Vagy például az írogatók. Kénytelen vagyok végigolvasni a sokszor kriksz-kraksz írásokat, mert nem tudom, hogy vajon nekem szólnak-e? A legtöbb esetben nem, de vannak bennük sokszor fontos infók.

- Külön kategóriát képeznek a pecsétpárna nélkül mászkálók is. Ez valami szerencsejáték lehet a kéktúrázó részéről, hogy vajon tud-e bélyegezni a pontokon olvashatóan, de nekem a szemem majd kiesik, mire ki tudom elemezni az alig látható pecsétlenyomatokat. 

- És kérek mindenkit, hogy a személyes adatokat tartalmazó oldalt olvashatóan töltsék ki, mert sok esetben csak találgathatjuk, ki is adta be a füzetet. Vagy nem is találgatjuk, egyszerűen úgy adjuk vissza, hogy ki van értékelve, de nem tudtuk kitölteni a teljesítést igazoló oldalon a név helyét. 

Ezt persze nem panaszképpen írtam le, de jzp2107 hozzászólása kapcsán kikívánkozott belőlem ez a hsz. Egyébként mindketten nagyon szeretjük és elkötelezetten végezzük ez a munkát, e kettő nélkül már rég otthagytuk volna az egészet, mint kutya a Szaharát! :-)

Előzmény: jzp2107 (64107)
Simulacrum Creative Commons License 2017.10.27 0 0 64110

Minden túrámról van GPS log, töménytelen fénykép és videó is. Eléggé bebiztosítom magam a füzet elbírásához. :-D

Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.10.27 0 2 64109

És tényleg Kisgyón, de nem állítom, hogy ezt minden ilyen tábláról meg tudjuk mondani erdei háttérrel. Még szerencse, hogy kevés ilyen táblán van rajta a bélyegző.

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (64108)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.10.27 0 1 64108

Köszönjük az együttérzést, tényleg nem egyszerű néha rájönni, hogy mi hogyan történt. Épp ezért tettem be ezt a képet, mert ezen valóban minden látható és érthető. Bárcsak minden füzet ilyen lenne!

Tényleg minek a kép, ha ott a bélyegző?

jzp2107 Creative Commons License 2017.10.27 0 0 64107

Kisgyón nyert, akkor megnyugodtam, fel fogják ismerni (én nem is tudtam hogy van pöcsét ott a KDP elág mellett)

lehet hogy én is fényképezek ezentúl mindenhol.. nem kerül semmibe

tegnap Kéktúra ellenőr bejegyzésének hatására lapozgattam a füzetemet, és volt ahol leizzadtam mert azt hittem kimaradt valami

aztán rájöttem, hogy nem

szóval mindezzel azt akarom mondani, hogy ez a szakma sem biztos hogy olyan egyszerű, nem látszik ám mindig minden első ránézésre

és ha én a saját füzetemmel így járok, jó, mondjuk 6 éve volt, és újabban eléggé feledékeny vagyok, ráadásul mivel gyerekkel csináljuk volt hogy nem a triviális szakaszolással csináltuk (pl Kesztölci megszakítás, egyik túrán pecsét a sörözőben, másikon még nem volt nyitva, a buszjegy lett beragasztva, emiatt aztán Dorogon csak átrobogtunk és csak egyik lukba bélyegeztem a másik üresen maradt direkt, de mivel külön lapon vannak azt nem láttam csak a kimaradt rublikát, na ekkor jött a leizzadás)

szóval ha a saját füzetemet 5 percig kellett nézni mire kibogoztam egy oldalt.. hát, nem irigylem az ellenőröket..

pedig voltam annyira előzékeny hogy felírtam számukra a lap tetejére a szakaszolást, de ehhez kellett egyet lapoznom hogy észrevegyem :-)

Előzmény: jzp2107 (64102)
rönofan02 Creative Commons License 2017.10.27 0 0 64106

Ez bizony Kisgyón, október hetedikén mi is arra jártunk...

Ha már fotó.

Én minden pecsételőponton csinálok egy szelfit, biztos, ami biztos alapon. Bár igyekszem pontosan pecsételni/dátumozni, de kezdőként előfordulhat, hogy mégis hibázok valamit... Ezért aztán fotózok is.

Barátsággal

Tóni

olahtamas Creative Commons License 2017.10.27 -8 0 64105

Csak megerősíteni tudom, kőkapu környékén nagyon jók a jelzések!

A füzéri várból lejövet viszont az alábbi jelzést, hogy kell értelmezni?
https://www.mapillary.com/app/?lat=48.54260999999997&lng=21.46171533333336&z=17&pKey=MtnRu5Q4SfLsPMHM0i3VWA&focus=photo&x=0.40718011781640245&y=0.5105531819210747&zoom=0.741503604531411
Az én olvasatomban ez azt jelentené, hogy a kék rom jelzés lemegy a vár parkolójához egyenesen.

Ugyan akkor lent a református templomtól felfele, meg jobbra indul a kék L:
https://www.mapillary.com/app/?lat=48.54096900000002&lng=21.456017999999972&z=17&pKey=AAEODYme5rMydtCk7VwvzA&focus=photo&x=0.35917210973100044&y=0.4207295575878071&zoom=1.483007209062822
Sajnos kissé elmosódott a fotó.

Előzmény: garass (63966)
olahtamas Creative Commons License 2017.10.27 -1 0 64104

No de ha ott a pöcsét, akkor miért kell fotózni? :)

annyi baj legyen Creative Commons License 2017.10.27 0 0 64103

Kisgyón?

jzp2107 Creative Commons License 2017.10.26 -5 0 64102

hétvégén csináltam 3 igazoló fotót, ebből 2-ben nem vagyok biztos hogy majd egyszerűen el lesz-e fogadva..

Erre ráösmer valaki hol készült? Főleg valamelyik ellenőr véleménye érdekelne :-)

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (64101)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.10.26 0 11 64101

Kedves Kéktúrázó Barátaim!

Tekintettel a közelgő őszi szünetre és az erdőkben várható "nagy kék rohamra", a várhatóan sok befejezőre, szeretnék segíteni Nektek az utóbbi idők bírálati tapasztalatai alapján, pusztán azzal a céllal, hogy mielőtt bekülditek/behozzátok elbírálásra bármelyik kéktúra befejezett igazolófüzeteit, elejét tudjuk venni egy esetleges hosszadalmas procedúrának, mégpedig a hiányos igazolások sokszor utólag igen nehézkes és időigényes pótlásának.

Ahhoz, hogy ezt el tudjuk mindannyian kerülni (nekünk sem öröm ám pótlást kérni), semmi másra nincs szükség, minthogy a bírálók számára a kiírásnak megfelelő módon igazolt füzetet adjatok le. Ez tömören mindössze annyit jelent, hogy számunkra legyen világosan látható minden kéktúra szakasz bejárásának ideje és ténye, merthogy a Kékkör bármely részének bejárása a hivatalos útvonal teljes lejárását jelenti, nem pedig mindössze a bélyegzőlenyomatok begyűjtését, merthogy ezek mindegyike (OKT, RP-DDK, AK) útvonalkövető mozgalom, nem pedig érintőpontos, amikor elég lenne "valahogy" eljutni mindegyik bélyegzőhöz. Tehát semmi másra nincs szükség, mint hogy látható és értelmezhető legyen számunkra, bírálók számára, hogy Te, kedves teljesítő mikor mentél "A" pontból "B" pontba. Azt hiszem ez nem bonyolult.

Ehhez tehát a jelenlegi szabályok szerint a túra elején, a közben érintett összes ponton és a végén is bélyegezni szükséges, amit dátummal is el kell látnotok. Többnapos túrán csak akkor kell közben több bélyegzés egy adott ponton, ha több, mint egy napra álltok meg, tehát másnap reggel tovább indulva nincs rá szükség, mert az nem számít újabb túrának.

Még egy dolog fontos: az összes bélyegzés megléte, ami nem muszáj, hogy mind hivatalos MTSZ bélyegzés legyen, mert ha az nem érhető el, mikor ott jársz, akkor másik, a település nevét tartalmazó (pl. vállalkozói, posta, stb.), esetleg a legközelebbi szomszéd település bélyegzője is lehet, de fénykép is megfelel, ha rajta vagy és az is kiderül a háttérből, hogy hol készült.

És hogy hogyan is néz ki egy ily módon igazolt füzet? Itt ez a bükki OKT oldalpár a mai termésből, ami tökéletesen igazolja a három külön túranappal teljesített Bélapátfalva-Putnok szakasz megtételét.

Szép túrákat kívánok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!