Keresés

Részletes keresés

szürkefény Creative Commons License 2017.02.20 0 0 10308

Üdv!

Ma 20.-án meghozta a posta a thomann 150 tenort.18.-án fizettem ki paypalon jó gyorsan ide ért nem beszélve ,hogy szombat és vasárnap is közte volt. Minden rendben volt a szállítással a hangszernél annyi gond van ,hogy a legalsó hangoknál a 2 rugót ki kell cseréltetni nagyon gyengén működnek.

Ha rendbe lesz igyekszek minél többet fújni és beszámolok,hogy mi a véleményem.

florg Creative Commons License 2017.02.20 0 0 10307

Kínai, használható, de amit én próbáltam, nem volt túl szép hangú. De ebben az árfekvésben nagy a szórás: https://www.thomann.de/intl/startone_sas75_altsaxophon.htm?ref=search_rslt_Startone+SAS+75_188679_0

Előzmény: A.EX.S.K. (10306)
A.EX.S.K. Creative Commons License 2017.02.20 0 0 10306

Tisztelt hozzáértők!

Segítséget kérek kérdezném a Startone SAS 75 sakszofon milyen gyártmány, meg felel e kezdőnek és mennyi lehet az új ára?

Köszönettel: sanyokabacsika

florg Creative Commons License 2017.02.20 0 0 10305

Mármint mit lehet transzponálni? Zenét? Kottát?

Zenét pl. az Audacityvel.

Kottát MuseScore-al, de ha nem MuseScore file, akkor be kell olvastatni először, és azt át kell nézni, hogy jól sikerült-e. 

Ezek az ingyenes lehetőségek.

Előzmény: szürkefény (10304)
szürkefény Creative Commons License 2017.02.20 0 0 10304

Üdv!

Tudom,hogy van olyan program amivel át lehet transzporálni másik hangnembe de nem találom az interneten sajnos 

ha tudjátok léci a linket megadni.

köszönettel

florg Creative Commons License 2017.02.11 0 0 10303

A fúvóka egy Vandoren vagy Selmer másolat lesz, műanyag. Nem egy tigris, de használható. Én Bari ebonittal fujtam, azzal szép hangja volt. De ez nagyon személyfüggő ám, hogy az egyik embernek mi szól jó, mi nem. Meg hangszerfüggő is, melyik hangszer mit szeret. Legjobb, ha kipróbálod, mielőtt megveszed. 

Előzmény: szürkefény (10302)
szürkefény Creative Commons License 2017.02.10 0 0 10302

Üdv

Megrendeltem egy Thomann TTS-150 tenort és ha a fúvóka  nem lesz megfelelő  milyen kellene hozzá ,hogy a hangzása telt, lágy meleg hangzás legyen,milyet javasoltok főleg akinek van ez a típusú hangszere?

Köszi

skcbf Creative Commons License 2017.02.07 0 0 10301

ok, köszi!

Előzmény: florg (10300)
florg Creative Commons License 2017.02.07 0 0 10300

Csörögj oda előbb esetleg. De szinte biztosan van nekik, annyi ilyen vicikvacak gyűlik össze az embernek. Én nem kereskedem semmivel, de így is van itthon 2 kupak, ami nem tudom, honnan maradt rám. :) (Csak azért nem ajánlottam föl, mert van fej is, amikre rátettem.) Namost, egy hangszerésznél ennek a többszöröse van. Lehet, hogy nem leszúj (sőt, biztos), ami passzol, de jó eséllyel találnak rá. (Vidd a fejet is szorítóval.)

Előzmény: skcbf (10299)
skcbf Creative Commons License 2017.02.07 0 0 10299

köszi a tippet, megnézem

Előzmény: florg (10298)
florg Creative Commons License 2017.02.07 0 0 10298

Én nem nagyon vásárolok itthon (pontosan azért, mert nincs semmi, de ha van, akkor drága), de azért pl. az And&And-ben a múltkor jártam egy barátommal, és egy halom használt ilyesmijük volt, és nyilván nem ragaszkodnak hozzá. Igaz, az nem főként bolt, hanem hangszerész. 

Előzmény: skcbf (10297)
skcbf Creative Commons License 2017.02.07 0 0 10297

Köszi a tippet, bementem az 5 legismertebb "szaküzletbe", ráment egy fél napom, a benzin és parkolási költségeket nem is tekintve....szerinted sikerrel jártam? :-)

Értem én, hogy kicsi a magyar piac, meg hogy niche market, de amit itthon előadnak üzletelés címén, az számomra "vitz" kategória....ha vmi esetleg van készleten, amit keresek,  vagy szívesen megvennék, rendre 15-20%-al drágább a nyugat európai online áraknál, pl Thoman, Session, stb.

Előzmény: florg (10291)
florg Creative Commons License 2017.02.04 0 0 10296

Szerintem szaxofont ne nagyon vegyél úgy, hogy nem tudod megnézni, kivéve, ha rögtön hozzá is számítod a 60-80000 generálozási költséget. (Kivéve persze az újaknál, ott rosssz esetben egy beállításra van szükség, jó esetben azt elvégziki a boltban, pl. a Thomann beállítja a hangszereket.)

Mondjuk én adtam el úgy csövet, hogy postán küldtem, de az a hangszer rendben volt. Úgyhogy nyilván ki lehet fogni, de a tapasztalataim alapján inkább nem. 

Postázni többféleképpen lehet: van a Jófogásnak (meg a Vaterának is) egy csomagküldő szolgáltatása (ahhoz meg kell hirdetni a valamelyiken a hangszert). Vagy utánvéttel, ahol előre utalod az utánvét költségét (így az eladó nem bukik, ha mégsem veszed meg, te sem buksz sokat, ha mégsem küldik). Vagy a  PayPal működhet még, ahol, ha nem kapod meg a holmit, visszakérheted a pénzt, de ez macerás. 

Előzmény: szürkefény (10295)
szürkefény Creative Commons License 2017.02.04 0 0 10295

Köszönöm az eddigi segítséget. Használt tenor szaxafont  vennék azonban  nem tudom a fizetési szállítási lebonyolítását mint az ebay vagy a saxquest  stb. Aki ismeri léci tájékoztasson erről előre is köszönöm.

Üdv

florg Creative Commons License 2017.02.01 0 0 10294
Előzmény: szürkefény (10292)
florg Creative Commons License 2017.02.01 0 0 10293

Használtban árfüggő. Újonnan kicsit drága, ahhoz képest, hogy kínai. Ha már ennyit költök egy hangszerre, akkor inkább veszek egy jóféle használtat, vagy olyan márkát, ami jobban tartja az árát, pl. Yamahát. 

Ezek az alsó-közép kategóriás kínai hangszerek általában attól függ, milyenek, hogy mennyire kezeli sajátként a cég, aminek a nevét viseli. Pl. a Selmer Prelude nekem marha nagy csalódás volt. Buffet nem volt a kezemben, csak a nem kínai, de az meg más kategória (meg árfekvés), akár jó is lehet. 

Előzmény: szürkefény (10292)
szürkefény Creative Commons License 2017.02.01 0 0 10292

Mi a véleményetek a Buffet Crampon 400 seria tenor szaxafonról

florg Creative Commons License 2017.02.01 0 0 10291

Az egy igen átlagos fej, jó hozzá minden sztenderd kupak, ami nem fémre való. Bemész egy fúvós szaküzletbe, és pár száz forintért tudsz venni, műanyagot, fémet. 

Előzmény: skcbf (10290)
skcbf Creative Commons License 2017.01.31 0 0 10290

Üdv, van véletlenül valakinek műanyag Yamaha kupakja elfekvőben alt 4C fúvókához jutányos áron?

köszönettel,

ks

florg Creative Commons License 2017.01.30 0 0 10289

Hát, nem tudom, mikor írtam ilyet, de régebben lehetett, mert viszonylag többet foglalkoztam vele, volt Thomann tenorom, hajlított szopránom, altom. 

Vegyél nyugodtan, eddig, ami a kezemben volt Thomann, jó volt. Nyilván nem mindegy, mire kell, és nyilván van jobb hangszer, de ezen az áron nincs. Tisztán intonálható, korrrektül összerakott holmi. Beállítva érkezik, nem emlékszem ugyan, hogy mindegyikkel, de a legutóbbi alttal kis kártya is jött, hogy a Thomann hangszerészei állították be. A hangja is rendben van, tenorból történetesen a sajátomon kívül volt a kezemben még néhány darab, mind jó volt. És ezek a 150-esek. A tenor 150-es kb. annyiban különbözik a 350-től, hogy csak clearlakkos, míg a 350 aranylakkos, tehát nem feltétlenül érdemes rákölteni a plusz pénzt (az altnál már teljesen más a 150 és a 350).

Tartósak, a lakk ugyan fárad ott, ahol igénybevételnek van kitéve, de az fárad bármin a tapasztalataim szerint. Az árát nem tartja, tehát, ha egy éven belül el akarod adni, ne vegyél ilyet, mert jó eséllyel nagyot buksz rajta. Ha használni akarod, tanulni rajta stb., akkor simán megvehető. Ha generálra szorul, necces, hogy érdemes inkább olcsón eladni és egy újat venni, mert 80 körül van egy generál. Mondjuk 3 éven belül tuti nem szorul generálra tapasztalataim szerint. (Viszont 3 év gari van rá, tehát bármi olyan baja van, ami gyártásból ered, azt a németek javítják. Nekem nem volt ilyen gondom még.)

Előzmény: szürkefény (10288)
szürkefény Creative Commons License 2017.01.30 0 0 10288

florg!

Írtad régebben a fórumon elnézést ha elkerülte a figyelmemet,hogy majd írsz a thomann szaxafonról ha többet foglalkozol vele.

Szeretném a véleményedet róla kérni ugyanis egy tenort szeretnék venni és érdekelne többek között ez is. 

Köszi

florg Creative Commons License 2017.01.23 0 0 10287

Attól függ. Mikori, milyen állapotú, melyik típus. 300-tól fölfelé mérik ezeket. De nagyon meg kell nézni, látatlanban nem veszünk ilyet. De ha olyan kamu, mint a múltkori Selmer, kár vele fáradnod. 

Előzmény: omega_patek (10286)
omega_patek Creative Commons License 2017.01.23 0 0 10286

Kínál nekem egy külföldön élö cimborám egy B Szaxofont, Yanagisawa márkát, ezer euróért. Mennyire reális ez az ár?

-Kulcsi- Creative Commons License 2017.01.03 0 0 10285

Szia!

Nálam van egy eladó gyűjtői darab Martin Handcraft Original alt (3. szériás) 1929-ből. (USA) LowPitch. Mindenhol takar, azonnal használható. Elképesztően szép állapotban van. Ha érdekel, adj egy e-mail címet és küldöm a képeket. Van rá érdeklődő, ha neki nem kell, eladó lesz.

Előzmény: Macsorsi (10283)
florg Creative Commons License 2016.12.31 0 0 10284

Az olyan 800 euro körül van újonnan, ha tetszik, lehet olyat venni. Használtban inkább a korábbiakat lehet megtalálni, nekem 23-as volt, most adtam el. Ha ebben az árfekvésben gondolkodsz, akkor lehet venni Amatit, most már 33-as a legalsó, de itt-ott még van 23-as, vagy 32--es is. Ennyiért viszont más elég sok lehetőség van a használtpiacon, B&S (nem NDK, hanem az új sorozat), Yamaha, Jupiter stb. Vagy olcsóbban régebbiek, de azok mechanikailag puritánabbak lesznek, viszont hangra közelebb lesz hozzá egy régi hangszer, mint pl. egy Yamaha. Új hangszerek között olcsóbbban a kínaiak vannak, a Trevorok, Thomann-ok, Classic Cantabile-k jók. (Lehet más is jó, de azokat nem ismerem.)

Előzmény: Macsorsi (10283)
Macsorsi Creative Commons License 2016.12.31 0 0 10283

Sziasztok!

Alt szaxofont vennék saját szórakoztatásomra, illetve zenekari használatra. Húsz éve klarinétozom kedvtelésből, szóval kezdőnek nem mondanám magam, viszont a szaxofon egy új szerelem az életemben :-)

Jelenleg egy Amati AAS 32 van nálam kölcsönben, hasonló kvalitású hangszert keresnék. Mit ajánlotok?

florg Creative Commons License 2016.12.25 0 0 10282
Előzmény: omega_patek (10281)
omega_patek Creative Commons License 2016.12.24 0 0 10281

Tudna egy hozzáértö valamit erröl a klarinétröl mondani? Ausztriában láttam.

"Prof. Romeo Orsi MilanoB-Klarinette"

florg Creative Commons License 2016.12.21 0 0 10280
Előzmény: omega_patek (10279)
omega_patek Creative Commons License 2016.12.21 0 0 10279

Örököltem egy régi Alto Saxophon Selmer SA 80 II. Rendbe kéne hozatni. Tud valaki valami jó, nem átverös helyet itt Pesten?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!