Keresés

Részletes keresés

Geski Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1476

A Steve album megjelenését elhalasztották, még nem tudni, mikor fog megjelenni.

Phil jobban csinálta a válásokat. Vagyonokat adott az ex-feleségeknek.

Steve-et úgy tűnik szivatja az ex, amennyire csak lehet...

Geski Creative Commons License 2009.09.25 0 0 1475

A szokásos vendég zenészes megoldás. Többen is csak egy-egy számban

hallhatóak majd. Ant 12 húroson játszik. Kovács Ferenc hegedül.

Megjelenés október 5-én.

uke Creative Commons License 2009.09.24 0 0 1474
Wow: Chris Squire, Nick Beggs, Anthony Phillips nem 0 arcok. Mondjuk az érdekel, hogy miért van két basszeros és Steve-en kivül mit keres ott Ant (amúgy örülök nagyon, hogy együtt dolgoznak). És még egy magyar résztvevő is van. Nagyon várom. Valamikor október közepén realizálódik a dolog úgy tudom.
Előzmény: kayleigh (1473)
kayleigh Creative Commons License 2009.09.11 0 0 1473

Két újság, egy jó és egy kevésbé.

 

Hír a Genesis hivatalos honlapjáról:

"There isn't any drama regarding my 'disability' and playing drums.
Somehow during the last Genesis tour I dislocated some vertebrae in my upper neck and that affected my hands.  After a successful operation on my neck, my hands still can't function normally.

"Maybe in a year or so it will change, but for now it is impossible for me to play drums or piano.  I am not in any 'distressed' state, stuff happens in life."

 

Phil

Sir Dave Creative Commons License 2009.08.31 0 0 1472
Kedves progresszív rock rajongók!

Zenekarunk, a MANDRAKE MOON jövő hét csütörtökön, szeptember 3-án tartja Magyarországi búcsúkoncertjét a CRAZY MAMA MUSIC PUB-ban! (Honlapcím: www.crazymama.hu) Kapunyitás 19:00.
Hammond orgona, fuvola, gitárok, klasszikus veretes progresszív rock, saját kompozíciók.
Stílusában főleg a hagyományos angolszász, ill. brit progresszív rock vonal, ELP, Jethro, Genesis, Gentle Giant, Yes, Crimson, Pink Floyd, Van der Graaf Generator és társai.
Gyertek el, vissza nem térő alkalom, legalábbis egy darabig biztosan!
Mellékelem a plakátot, ill. további linkeket, a bekagylózáshoz, ismerkedéshez:

http://www.youtube.com/watch?v=eIxslLU8QqQ

http://www.youtube.com/watch?v=_n3aR9hxGRU

http://www.youtube.com/watch?v=jvNsfdB-Eiw

http://www.youtube.com/watch?v=6TgzjmobOr0

Ezen felül még a myspace-es oldalunk:

http://www.myspace.com/mandrakemoon2008

Netes sajtó:

http://www.hardrock.hu/?q=node/10029

http://www.hardrock.hu/?q=node/10014
somliv Creative Commons License 2009.07.18 0 0 1471
Nagy együttes a Genesis.
uke Creative Commons License 2009.05.15 0 0 1470
Persze kérdés, hogy mit tartunk gitárcentrikusabbnak. Ahogy írtam, Ant és Steve szerintem hasonló lelkületűek, nem hinném, hogy a korai Genesis (75-is) jellegébe komoly változás állt volna be, ha Ant marad a gitárnál...
Előzmény: jobbhorog (1468)
Geski Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1469

Nem feltétlenül igaz, hogy Anttel gitár centrikusabb lett volna a zenekar.

Amúgy az sem véletlen, hogy Steve szólózni kezdett, mert végülis el volt nyomva, és

nem azért, mert gyenge gitáros.

Ant későbbi munkái nem mind gitáros lemezek, úgyhogy egyáltalán nem biztos,

hogy ha maradt volna, akkor dominánsabb lett volna a gitár. Talán az ő zenéi a

leglágyabbak. Nem véletlen a sok filmzenéje, aláfestő muzsikája. Szerintem elment ő

is más irányba, és lehet, hogy a zenekarban is ezt tette volna, és lehet, hogy előbb

vált volna populárisabb zenévé a Genesis. Anttel egy Lambet sem tudnék elképzelni.

jobbhorog Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1468

Igen, ha Ant marad a gitáros, és bírja is erővel, akkor a Genesis alapvetően gitárcentrikusabb zenekar maradhatott volna.

Valószínű persze, hogy most nem lenne Firth of fifth-ünk, ami tisztán Hackett-darab.

Ettől függetlenül nem lett volna rossz, ha valaki ellensúlyozza Banks szitetitázor-függőségét, ami a Genesis egyetlen és fő hibája lett később. Antnek volt érzéke a finom, akusztikus dolgokhoz és ez teljesen hiányzik a 75 utáni Genesisből.

Előzmény: uke (1467)
uke Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1467

Persze, ez nem is vitatéma. Csak azt mondtam, hogy a Knife-on szerintem nagyon jól dobol. Ott a sajátos virtuózitását kiélhette és szerintem tökéletesen helyt állt (nem véletlen, hogy mondta, hogy ez a kedvenc száma és amikor a stúdiófelvételek voltak, nagyon élvezte és érezte folyamatosan, hogy jó, jó...). A többi számhoz valóban nagyobb szubtilitásra lett volna szükség.

 

A Genesis Phillel nyilván jobban járt, de azért érdekes eljátszani a "mi lett volna ha" gondolattal. Pl. nem vagyok biztos, hogy ha Ant marad a gitáros, akkor a zenekar gitár-fronton sokkal másabb hangzású lett volna... Ant és Steve nagyon hasonló lelkületűek...

Előzmény: jobbhorog (1466)
jobbhorog Creative Commons License 2009.04.30 0 0 1466

Isten nyugosztalja, de Mayhew-t nem kellene Phil-lel még összehasonlítani sem, akkora a technikai különbség Phil javára. Kicsit olyan, mint egy Újpest-M. United meccs, ahol nem Phil az Újpest...

 

Mayhew negyed- vagy ötödéves zeneiskolás szinten dobol, gyakorlatilag szétverte a számokat, különösen a White mountain-ban hallható ez.

 

Előzmény: uke (1461)
jobbhorog Creative Commons License 2009.04.30 0 0 1465

Göbölyös könyvében vannak hülyeségek...

 

Csak egy-két példa: a Wind and Wuthering 56 perces... Szimplán rosszul adta össze a két oldal hosszát. Valójában 51 perces az album.

 

Előfordul, hogy 5/6-os ritmusról beszél. Ilyen ritmus gyakorlatilag nincs. A ritmus "nevező"-jében csak a 2 hatványai szoktak szerepelni. Létezik 5/8, 3/4, 9/8 (Apocalypse...), de 5/6... az valószínúleg nincs, legfeljebb Petrovics Emilnél.

 

Szóval Göbölyös könyvét nem venném alapul semmi komolyhoz.

Előzmény: uke (1463)
Geski Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1464

Szerintem ez a túl kemény zene hülyeség. A könyvben egyértelműen erre a lámpalázra hivatkozik Ant, állítólag erről még sohasem beszélt... :)

Viszont, ha már úgyis zeneszerző háttéremberként indult, vajon miért nem maradt meg háttér írónak? Persze ez nem ugyanaz. Viszont egyedül is csak később került elő, ráadásul elég termékeny lett, de élőben nem nagyon játszott többé.

uke Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1463
Olvastam a dologról. Igen, több interjúban is kifejti Ant, hogy nagyon lámpalázas volt akkoriban (részint még most is), és amikor elgondolta, hogy sok ember előtt kell zenélnie egyszerűen begörcsölt. Az tény és való, hogy elég lírai alkatú, de hogy azért (is) távozott volna a zenekarból, mert túl durva volt a zene (Göbölyös írta ezt)...nos eléggé kétlem ezt. Erre vonatkozóan utalást nem találtam. Abba meg ne menjünk bele, hogy Hackett vagy Ant. Szerintem Hackett hasonló lírai alkat, mint Ant, hasonló szólókat írt volna. Utóbbit egy kissé talán technikásabbnak vélem...
Előzmény: Geski (1462)
Geski Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1462

A Chapter & Verse-ben olvastam, hogy Ant azért szállt ki a zenekarból, mert krónikus lámpaláza lett. Összezavarodott folyamatosan a színpadon, és jobbnak látta távozni, hogy ne zavarja a többieket se. Utánna már nem is lépett fel.

Jelenleg őt ismerem legkevésbé, de amit hallottam tőle, az mind letisztult anyag.

Ő inkább művész, mint előadó. És a Genesis is inkább szerző csapat volt, csak

úgy adódott, hogy zenészek is lettek. Aztán amíg Ant maradt a visszafogottabb

dolgoknál, a zenekar elment a szólók felé is.

 

Azért egy Firth Of Fifth nem biztos, hogy Anttel megszülethetett volna.

 

Ezért is érdekes a mi lett volna ha kérdés.

uke Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1461

Hát igen. Épp a minap írt Banks egy "nekrológot" halála alkalmából. Ott fejti ki, hogy jóllehet barátok lettek és még az asztalosi tudásával is segítette a zenekar boldogulását, mégis az a tény, hogy idősebb volt (csak 3 évvel) és a munkás osztályból jött (ezt Mayhew írta) eleve kissé távolban tartotta a zenekar többi tagjától, akik egy iskolába jártak, régóta ismerték egymást, egymás humorát stb. Ráadásul - írja Banks - valóban nem volt kreatív dobos. A legtöbb dobrészt ők, illetve Ant írta (ezzel finomítanám az előző megállapításomat a Knife-ra vonatkozóan). A finom részekről már nem is szólva...

Valóban érdekes eljátszani a "mi lett volna ha" kérdéssel. Ant nagyot villantott a Knife-on. Ismerem jópár albumát, de olyan szólót, mint ezen a számon, többet tőle nem hallottam. Mayhew talán virtuózabb, mint Collins de nem technikásabb, kreativitásban pedig nem közelíti meg. Ugyanakkor ha ideje lett volna jobban beleszokni és kifejlődni, ki tudja mit hozhatott volna össze?

Előzmény: Geski (1460)
Geski Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1460

Sajnos nem sok képi anyag került napvilágra ebből az időszakból. Később is csak

Collins miatt lett egy csomó koncert rögzítve, hogy vissza tudja hallgatni a

fellépéseket. Érdekes, hogy a képi rögzítés mennyire nem játszott náluk szerepet,

pedig a látvány is fontos volt.

 

Mindenki azt nyilatkozta róla, hogy technikás dobos volt, de nem volt alkotó szellem,

emiatt rakták ki. Szegény el is tűnt a süllyesztőben.

 

Ilyen kis dolgokon múlik egy életpálya...

 

Bár érdekes kérdés az is, mi lett volna, ha nem jön a két új, igen erős ember?

uke Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1459

Nagyon sajnálom. Szerencsénkre az elmúlt években egy véletlennek köszönhetően előkerült az ismeretlenségből és számos interjút adott, így nem a nélkül távozott, hogy ezeket magával vitte volna. Nem volt rossz dobos. A Knife-on pl. kifejezetten technikásan játszott, elképesztő pergetéseket csinált, átgondolt és kimagasló dobrészeket írt (nem véletlen, hogy - saját elbeszélése alapján - ezt a számot élvezte a legjobban). Való igaz azonban, hogy a többi dalban kevés invenciót mutatott, sokszor ismételte magát és igaz lehet - amit talán Banks írt -, hogy nem volt nagyon érzéke a finom dolgokhoz, gyakran szétdobolta a számokat.

Megnézném vele azt a felvételt, amin a Knife-ot játsza (mert ez létezik)

 

RIP

Előzmény: Geski (1458)
Geski Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1458

Március 26-án elhunyt John Mayhew, a Genesis harmadik dobosa, aki a Trespass albumon hallható. Őt váltotta Phil Collins.

 

R.I.P.

scharle Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1457
sziasztok

keresnék GTR - TÖL hang és video anyagokat
kőszőnőm asegitséget
scharle.tamas@freemail.hu
Markov Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1456
Én tuti ott lennék és vinnék is magammal (legalább) +1 embert, de gyanítom, akkor is olyan kevesen lennénk, ami nem összevethető egy Gabrieles tourral :-)
Ami tény: engem sokkal jobban lázba hozna egy régi Genesis-set Wilsonnal, mint egy újabb turné Collins-szal...
Előzmény: Jack The Lad (1455)
Jack The Lad Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1455

Küldjék túrnézni Gabriel helyett Ray Wilsont.

 

 

Előzmény: esz-ki-mo (1453)
kayleigh Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1454
Ti ismeritek ezt: Jaume Vilaseca Quartet - Jazznesis? Most olvastam róluk Hackett blogjában.
esz-ki-mo Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1453

Gabriel kicsit ördögi körbe került.

 

Ha éppen új albumot készít (mint általában...) akkor azért nincs ideje másra.

ha pedig megjelenik az új lemez, akkor azzal szeretne turnézni.

 

Ha pedig egyik sem, akkor is kitalál valamit (gyerekszületés, lábtörés, miegymás ;)

 

Szóval én inkább az 50 éves reuniont látom reálisnak...;)

 

 

Eszk

Előzmény: Geski (1451)
DeeDee83 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1452
A múltkor nagyon nyugdíjba vonult. Vagy most akkor mégsem?
Előzmény: Misfit (1450)
Geski Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1451

Ő a zenekészítéstől és a hosszú turnézástól vonult vissza, bár még ezt sem venném

véglegesnek. Egy idő után csak összeírogat otthon annyi anyagot, hogy azt csak

úgy ki kelljen adni.

 

Ő volt az egyik ötletadója a reunion turnénak, és csak Peter miatt döntöttek úgy,

hogy hárman indulnak csak el.

Szerintem simán benne lenne egy turnéban, persze csak egy rövidben.

 

Emlékszem, amikor a 2007-es sajtótájékoztatón mondta, hogy ez nem turné,

csak néhány koncert. Aztán az egyik újságíró mondta neki, hogy nézzen hátra,

mert a falra az van kiírva, hogy turné. Erre ő: A francba... :)))

 

Az a baj, hogy minden évben felreppen ez a hír, de már korábban is írtam, hogy

egy interjúban elhangzott, hogy 10 éven belül nem valószínű, hogy lesz ilyen.

Peter új lemeze is már évek óta a következő ősszel jön ki. Mondjuk a feldolgozás

album lehet, hogy el is készül hamarosan.

 

Viszont nagyon közel van még a 2007-es turné ahhoz, hogy újra elinduljanak. :(

 

Bár mindig elhangzik tőlük, hogy sohasem lehet tudni...

Előzmény: Misfit (1450)
Misfit Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1450
Szerinted Collins is benne lenne? Inkább őt vélném most szűk keresztmetszetnek:)
Előzmény: Geski (1448)
InteriorLulu Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1449
Geski Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1448

Anno Steve csak a ráadásban jelent meg, meglepetésként.

 

Ha lesz nagy összeborulás, akkor tutira öten lesznek újra, és csak Gabrieles

számokat játszanak majd, ebből is leginkább a Lamb anyaga, amiről eddig

szó volt. Akkoriban a lemez anyagán túl egy-két ráadás volt: Watcher, és

Musical Box.

 

Kizárólag Peteren múlik az egész, mert a többiek benne lennének.

De nem hiszem, hogy túl sok helyszín lenne. Valószínűleg annyi sem, mint

2007-ben.

esz-ki-mo Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1447

Ő tavalyelőtt benne lett volna, csak ugye Gabriel nem....

 

Remélem, ha Gabriel is rábólint valamikor, nem felejtkeznek el Steve-ről sem ;)

(mint tették anno, ha jól rémlik, 82-bena WOMAD-os reunionnál..)

 

 

Eszk

Előzmény: Markov (1446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!