Keresés

Részletes keresés

gyorgy78 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 2752

Köszöntök mindenkit.

Szeretnék egy Facebook csoportot bemutatni. A feketelistát.

 

FEKETELISTA!!!

 

https://www.facebook.com/groups/1058041974229329/

 

Akinek munkaügyi problémája van, az kérem, csatlakozzon a csoporthoz és ossza meg problémáját, észrevételeit, tapasztalatait.

Tegye közzé a problémás munkáltatót, hogy többször mással ez ne fordulhasson elő.

Köszönöm.

Várok mindenkit. Segítsünk egymáson.

 

Jvikk Creative Commons License 2015.11.17 0 0 2751

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 2016. március közepére vagyok kiírva és a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy szülés előtt kivehetem-e a teljes évi szabadságomat vagy ebben az esetben is csak időarányosan jár?

A válaszotokat előre is köszönöm :)

 

 

 

 

 

herceg.notesz Creative Commons License 2015.11.09 0 0 2750

Sziasztok. Segítséget kérnék.....

A párom szeretne masszírozni a kis helyiségébe úgy hogy a Nav ne nagyon bánthassa és Ő se fizessen sokat az államnak. Kb.napi 2-3 betege van talpmaszirozàsra és meg is kellenne élni belőle.

Van ötletetek hogyan és milyen költségekre számíthatna? 

szikla022311 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 2749

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!Így okoskodtam én is!

További szép napot Neked!

Előzmény: fák, juh, madár2 (2748)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 2748

Ha csökken a béred akkor mindenképp közös megegyezéses megállapodás kell, ha ez nem tetszik akkor nem fogadod el és a régi szerződésed marad meg azokkal a feltételekkel, ha a munkáltatódnak ez nem tetszik akkor egyet tehet, felmond és megindokolja, hogy miért, ja és végkielégítést fizet.

Előzmény: szikla022311 (2747)
szikla022311 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 2747

A következő kérdésem lenne.A régi fajta targoncás jogosítvány az idén lejár.Ezért a cég akinek dolgozom indított egy okj-s tanfolyamot.Tanulmányi szerződést kötöttek a tanfolyamon résztvevőkkel.Ehhez a céghez kimondottan targoncázni mentem,a lábammal lévő problémák amúgy sem tesznek alkalmasnak az álló munkára.Erről orvosi javaslatom is van.Most mégis át akarnak rakni egy másik részleg szerelni,ami egész napos állással járna.Ráadásul a bérem is 20% -al csökkenne.Azt szeretném tudni,mi történik ha nem vállalom a felajánlott helyet?Szerződést szegek ebben az esetben is?
A válasz előre is köszönöm!

Jutka72 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 2746

Kedves András! Lehetne még egy kérdésem? A 60 napon belüli értesítést (felszólítást) a munkaviszony megszűnésétől kell számolni? Ez augusztus 31-e volt. A MÁK munkáltatóm felé küldött levele pedig szept. 2-án kelt. Köszönöm előre is!

Előzmény: András80 (2738)
András80 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 2745

Ez egy egyoldalú döntés, a munkáltató átszervezés indokával megszüntetheti a munkaköröd. Nem köteles más munkakört felajánlani.

 

Sajnos előfordul. főleg multi cégeknél, hogy ilyenkor a munkáltatók ilyen a "drágább", kevésbé rugalmas, vagy hosszabb munkaviszonnyal rendelkezőket küldik el, mert ilyenkor ez jobban belefér a büdzsébe....

 

Írásban fognak felmondani, ezt át kell venned (ha nem veszed át, se leszel jobb helyzetben), az átvétel a felmondás közlésének a napja, innentől kell számítani a felmondási idő kezdetét. 10 év munkaviszony után jár végkielégítés (10 év után 3 havi távolléti díj)  is, és felmentési idő is (30 nap + 10 év után plusz 25 nap, azaz 55 nap, melynek felében mentesülsz a munkavégzés alól) ennek hosszát, mértékét meg tudod nézni a Munka törvénykönyvében.

 

Ha közöst ajánlanak fel, akkor azt átgondolhatod, akkor érdemes elfogadni, ha kedvezőbb mint a fentiek (pl. kevesebbet kell dolgozni, vagy több pénz adnak).

 

Én ilyenkor azt szoktam tanácsolni, hogy tovább kell dolgozni normálisan (hátha változik valami, másik helyen kilép valaki és mégis szükség lenne Rád, bár ennek minimális az esélye), de a munkáltatóval vagy a főnököddel később is összefuthatsz más cégnél, másrészt azonnal le kell ülni önéletrajzot csinálni, és elkezdeni pályázni, ha a továbbiakban is munkaviszonyban gondolkodsz. 

Előzmény: prücsök76 (2744)
prücsök76 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 2744

Üdv Mindenkinek,

 

két hete nyilvános belső levélben közölték, hogy még ebben az megszűnik a munkahelyem helyi fiókja.

Ez egy bankfiók.

10éve dolgozom itt, panasz nélkül, lelkiismeretesen, az ügyfelek 100%-os megelégedése mellett.

 

Megtudtam azt is, hogy engem nem fognak tovább alkalmazni más közeli fiókban sem. (egyébként másik kollégáimat igen)

 

Mire számíthatok?

 

Végkielégítés?

 

Valamint el kell-e fogadnom ezt a helyzetet, hogy Decemberben utcára raknak?

Illetve ezt milyen formában kell velem közölni a banknak? Írásban? Közös megegyezés?

 

Alá kell-e ezt írnom, rögtön ott helyben, vagy ha én nem tudom, nem akarom azt értelmezni, kérhetem-e jogász segítségét a döntésemben?

 

Köszönöm előre is a válaszokat.

 

András80 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 2743

Kérdés, hogy a munkaszerződésben, munkaügyi tájékoztatóban mi szerepel a munkaidőről, munkaidő-beosztásról, miben állapodtatok meg, van-e munkaidőkeret, illetve a munkáltató mit közölt ezzel/ezekkel kapcsolatban.

 

Alapvetően munkajog szempontjából a napi munkaidőt és a beosztást a munkáltató állapítja meg (bizonyos korlátok persze vannak), és joga van ilyen beosztást készíteni. Kereskedelemben teljesen érthető is, ha él ezzel a lehetőséggel.

Előzmény: Manka04 (2742)
Manka04 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 2742

Sziasztok!

Kereskedelemben dolgozom.A munkáltató megteheti e hogy megbontja a 8 órás munkarendet úgy hogy valamikor 7 órában valamikor meg 10 órában dolgoztat?Ha igen hogy lehet ez ellen védekezni? Segitséget előre is köszönöm.

botianya Creative Commons License 2015.10.01 0 0 2741

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, kisfiam augusztusban töltötte be a 3. életévét, gyesen voltam vele itthon, most jelenleg a felhalmozott szabijaimat töltöm. A munkáltatóm nem tud visszavenni, nem tud munkát adni, ill. plusz 1 főt nem tud fizetni. Szeretnénk második kisbabát, már volt egy, de elvetéltem, azóta próbálkozunk. Szóval nem tudom mit tegyek, nem szeretnék két szék közül a pad alá esni,  a munkáltatóm felajánlotta, menjek 1-2 hónap fizetés nélküli szabira, ha teherbe esem, papíron visszavesz, majd bejelentem a terhességet és elmegyek szülési szabira. Kérdésem lenne, kifizetődő ez nekem, fogok én a fizetés nélküli szabi után gyedet, gyest kapni, úgy, hogy előtte papíron visszavesz?

Előre is köszi, ha segítetek!

 

Szép napot!

Ildi0101 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 2740

Üdvözletem!

 

Segítséget szeretnék kérni. 

Jelenleg GYED-en vagyok, de mennék dolgozni egy új munkahelyre. A jelenlegi Kft ahonnan szülni mentem, szerintem már nem létezik, de igazából nem tudom. A tulajt kértem, hogy készítse el a kilépési papírjaimat, de ezt nem teszi meg. Hogyan tudnék kilépni gyorsan, hogy felvegyenek az új munkahelyre?

 

snufkin22 Creative Commons License 2015.09.18 0 0 2739

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy a kilépő papírok érvényesek CSAK aláírással, bélyegző nélkül? ma kaptam meg őket próba idő alatti felmondás után, és nincs rajtuk bélyegző, se az OEP kis könyvben, csak a cég képviselőjének aláírása.. ez így szabályos? felhívtam a könyvelőt, aki postázta az iratokat és azt mondta h ez így jól van, nem muszáj bélyegző. de én nem érzem ezt teljesen szabályosnak.. van erre valamiféle jogszabály, MT-ben valami paragrafus?

András80 Creative Commons License 2015.09.17 0 1 2738

Nagyjából 3 dolog adja:

- a munkáltató adja ki a szabadságot (ergo övé a felelősség)

- a Munkatörvénykönyve csak arról rendelkezik, hogy ha kevesebbet vett ki a munkavállaló, mint időarányosan járna, a különbséget pénzben kell megváltani (a plusszos eltérésről nem ír semmit)

- bérből levonni jogszabály, határozat, stb., vagy a munkavállaló hozzájárulása alapján lehet.

Előzmény: Jutka72 (2737)
Jutka72 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 2737

Köszönöm szépen! Várom a levelüket, amiben jogszabályra hivatkoznak majd, aztán meglátjuk. Találtam ugyan a neten erről szóló kérdést, de a válaszhoz sajnos nem tudok hozzáférni (Munkaügyi Levelek). Állítólag más jogszabályokból le lehet vezetni. Na, majd kiderül. Köszönöm még egyszer!

Előzmény: András80 (2735)
panor Creative Commons License 2015.09.15 0 0 2736

Köszönöm a gyors segítséget, megerősítést nyertem. További szép napot.

Előzmény: fák, juh, madár2 (2734)
András80 Creative Commons License 2015.09.14 0 1 2735

Most én se néznék utána, hogy miért, de nekem is az rémlik, hogy a mostani Munkatörvénykönyve alapján a "túlvett" szabadságrészt nem lehet levonni.

 

Ha mégis megtennék, pontosan meg kell nevezniük a levonás okát, és lehet vitatni.

Előzmény: Jutka72 (2732)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 2734

MT 87. §-tól

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200001.TV

 

 

"

87. § (1) Munkanap: a naptári nap vagy a munkáltató által meghatározott megszakítás nélküli huszonnégy óra, ha a munkáltató működése miatt a beosztás szerinti napi munkaidő kezdete és befejezése nem azonos naptári napra esik.

(2) Az (1) bekezdésben foglaltak megfelelően irányadók a heti pihenő- vagy a munkaszüneti nap meghatározása tekintetében is, azzal, hogy a hét és huszonkét óra közötti tartamot heti pihenő- vagy a munkaszüneti napnak kell tekinteni.

(3) Hét: a naptári hét vagy a munkáltató által meghatározott megszakítás nélküli százhatvannyolc óra, ha a munkáltató működése miatt a beosztás szerinti napi munkaidő kezdete és befejezése nem azonos naptári napra esik."

Előzmény: panor (2733)
panor Creative Commons License 2015.09.14 0 0 2733

Sziasztok!

Tudnátok-e segíteni abban, hogy a Munkatörvénykönyve melyik paragrafusa írja azt elő, hogy ledolgozott napnak a munkakezdés napja számít. Pl.: péntek 23 óra a munkakezdés és szombat 7 óra a munkavégzés. Kérdésem: Péntek ledolgozott nap, szombat szabadnap?

Jutka72 Creative Commons License 2015.09.11 0 0 2732

Sziasztok! Szabadsággal kapcsolatos kérdésem lenne.

 

Ez év szeptember 01-től új munkahelyre kerültem áthelyezéssel. A volt munkáltatómnál augusztus 31-ig több szabadságot vettem igénybe, mint az időarányosan járt volna. Ezt persze a volt munkáltatóm előre tudta, szabadságolási tervnek megfelelően történt a szabadság kiadása. Most visszakövetelik az igénybe vett többletszabadságra kifizetett munkabért. Megtehetik ezt? Mert úgy tudom, hogy a Munka Törvénykönyvében már nincs erre vonatkozó jogszabály. Bár hivatalos, a tartozás jogcímére kitérő értesítést még nem kaptam erről, csak a MÁK volt munkáltatóm felé írt levelét láttam.

 

Köszönöm!

szegedi_lány Creative Commons License 2015.09.07 0 0 2731

Sziasztok!

 

Az alábbi kérdésben szeretnék segítséget kérni:

 

Jelenleg munkaviszonyban álló, de tervezetten október 8-tól TGYÁS-t igénylő várandós kismama vagyok.Úgy tervezem, hogy 09.30-ig dolgozom, utána kiveszem a 8 nap szabim, majd a november 1.-ei szülésig TGYÁS-on leszek. Viszont ma bejelentették a csoportos létszámleépítési tervet:  várhatóan december 31-el megszűnik a munkaviszonyom a munkáltató jogutód nélküli megszűnése miatt. A kérdés, hogy ez van e hatással a TGYÁS folyósítására, és a későbbi juttatásokra (GYES, GYED) való jogosultságomra? Függ e ez a tényleges szülés napjától, azaz ha 28 napon belül nem történik meg a  szülés, akkor utána a további  TGYÁS -ra nem leszek jogosult? TGYÁS alatt a nekem járó 45 nap felmondási/felmentési idő hogyan értelmezhető, és a ki nem vett szabadság megváltása/kivétele hogyan történik?

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

nemesmari Creative Commons License 2015.09.03 0 0 2730

Nem jogi kérdés de hátha tud valaki segíteni benne:

 

Van egy alkalmazottunk aki tavaly azaz 2014.aug.11-től volt tgyáson 2015.01.25-ig, majd utána gyeden de 2015.09.17-től vissza szeretne állni munkába. A tényleges szabadsága ami tgyás és gyed első félévére jár neki a pótszabadsággal együtt 27 nap. Ebből vesz ki így ténylegesen október közepén áll majd munkába. A kérdés az lenne, hogy jár-e neki a 27 napon felül is szabadság 2015.12.31-ig?

Köszönettel

Kiss Mária

fák, juh, madár2 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 2729

"A megállapodás megtámadására a munkavállaló elsősorban akkor jogosult, ha annak aláírására a munkáltató megtévesztéssel, kényszerrel vagy jogellenes fenyegetéssel vette rá. Itt elsősorban olyan munkáltatói magatartások jöhetnek szóba, amelyek egyértelműen és döntően befolyásolják a munkavállaló szabad akaratát a közös megegyezéssel kapcsolatban. Így a bírósági gyakorlat szerint önmagában nem elég alap a megtámadáshoz, ha a munkavállalónak a megegyezés tervezetét nem adták oda, hogy megmutathassa pl. az ügyvédjének. Szintén nem alapozhatja meg a megtámadást, ha a tárgyalások során a munkavállaló egyedül volt a munkáltató képviselőivel szemben. Viszont eredményes lehet a megtámadás, ha például a munkavállalónak nem volt érdemi lehetősége arra, hogy a közös megegyezés tervezetét megismerje, vagy ha nem engedik ki a helyiségből, amíg alá nem írja a megegyezést."

 

 

Van itt egy-két írás.

 

http://munkaugyilevelek.hu/2006/05/jogmagyarazo/

 

"

Akkor sokadszor: olyan nincs, hogy "közös megegyezéssel felmondott".

Ha a munkáltató akar felmondani, a felmondást meg kell indokolnia, és csak neki kell aláírni, az nem közös megegyezés.

A közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés azt jelenti, hogy mind a két fél akarja, hogy megszűnjön a munkaviszony, ebbben az esetben kell az erről szóló megállapodást mindkét félnek (így a munkavállalónak is) aláírnia.

A munkaviszony megszüntetésére vonatkozó megállapodást meg lehet támadni, ha bizonyítani tudod, hogy tévedésben voltál, megtévesztettek vagy fenyegetés hatására írtad alá, csak ezt igen nehéz, mert a munkáltató bizonyosan azt fogja állítani, hogy nem.

Ha ennyire nem értesz hozzá, hogyha nincs szándékodban a munkaviszonyt megszüntetni, akkor nem írod alá a közös megegyezést, jobb, ha ügyvédhez fordulsz."

 

http://www.jogiforum.hu/forum/16/25282

 

 

http://www.munkajog.hu/rovatok/munkahely/mire-figyeljunk-a-kozos-megegyezes-alairasakor

"

A közös megegyezés munkavállaló általi sikeres megtámadásához olyan kirívó munkáltatói magatartás szükséges, amely ténylegesen megakadályozza a munkavállalót abban, hogy szabad akarata szerint cselekedjen. Ez olyan helyzeteket jelent, amikor a munkavállalónak nincs valós választása a megállapodás aláírása és annak megtagadása között.

Ilyen eset lehet például az, amikor a munkavállalónak bizonyíthatóan nem volt lehetősége az elért tárt dokumentum tartalmának megismerésére, annak aláírására ennek hiányában – néhány perc leforgása alatt, erős pszichés vagy fizikai ráhatással - kényszerítették.

Tipikusan ide sorolható továbbá a munkavállaló személyi szabadságának korlátozása. Például kulcsra zárják az ajtót és nem engedik ki, amíg alá nem írja a megállapodást. A munkavállaló elleni testi erőszak útján, tettlegességgel elért aláírás vitán felül a megállapodás érvénytelenségét eredményezi.

A tapasztalatok szerint azonban a munkavállalók az általuk aláírt közös megegyezést többségében nem valamilyen valós és súlyos munkáltatói jogsértés, sokkal inkább egyéni érzékenységek, szubjektív sérelmek okán támadják meg bíróság előtt."

 

 

http://www.kasz.hu/system/printer.php?id=285

 

http://www.piacesprofit.hu/kkv_cegblog/kozos-megegyezes-erre-figyeljunk/

 

 

 

 

Előzmény: Kockazatos1977 (2728)
Kockazatos1977 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 2728

Mármint Vegyem föl a kapcsolatot a volt főnökömmel és mondjam Neki hogy nem értek egyet a közös megegyezéssel?

Előzmény: fák, juh, madár2 (2727)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 2727

"A főnököm egy halom pecsét közül kivette az aktuális nagyfőnök pecsétét a fiókból és alá íratott velem olyat hogy közös megegyezés a mai nappal a leszámolásra!"

 

Ezt, hogy tudta megcsinálni? Pisztolyt tartott a fejedhez?

 

Nem értem miért írsz alá olyat amivel nem értesz egyet. Ugyanis a közös megegyezés azt jelenti, hogy neked is szándékodban állt megszüntetni a munkaviszonyt.

Egyébként ha nem írod alá akkor nem szűnik meg a munkaviszonyod, tehát nem lesz megszakításod. Én simán jelentkeztem volna munkára ami a szerződés szerint még él, ha nem akar tovább foglalkoztatni akkor mondjon föl ő és fizessen ki mendent még a végkielégítést is. Azzal, hogy aláírtad a közöst azzal eldobtál magadtól 10 év után járó végkielégítést is.

Ilyen esetben, ha bármit kapsz aláírásra akkor nem vagy köteles azonnal aláírni, hanem mondhatod azt, hogy hazaviszem és megfontolom. És ha szinte kényszerítve voltál arra, hogy aláírd, mert félrevezettek akkor kérheted azt, hogy a közös megegyezéssel nem értesz egyet mert nem voltam megfelelően tájékoztatva és nem volt meg a részedről a közös szándék.

És ez a dolog is, hogy megszakításod lesz, ezt sem értem, hogy miért fontos. A ledolgozott évek számítanak. Az a pár nap semmit sem jelent.

Előzmény: Kockazatos1977 (2726)
Kockazatos1977 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 2726

 

 

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni mert nem tudom mi a teendő a helyzetemben!

Több mint 10 éve dolgozom egy munkahelyen! Ami az utolsó 1-1.5 évben megváltoztatta a nevét minden 3.-ik hónapban. Én mióta táppénzen vagyok egyszer sem kaptam másik szerződést! A kollégák azóta 5x is!

Tavaly Augusztus 20.-án autóbalesetet szenvedtem és táppénzre kerültem! Eltörtek dolgaim! Novemberben mikor még Össze voltam csavarozva és gipszelve a munkáltatóm megzsarolt hogy menjek dolgozni vagy mást tesz a helyemre! De hogy mentem volna gipszesen?

2015 Május elsején jelentkeztem hogy vissza tudok menni a munkámra! Az volt a válasza hogy maradjak táppénzen mert van más a helyemen! Aki azzal a feltétellel ment oda hogy ott marad ha Én jelentkezem is vissza munkára! ( Ezt utólag tudtam meg )

A mai nap mentem hogy adja oda a papíromat hogy be tudjak jelentkezni a munkanélküli központba holnapi nap!

A cég nevére írtam több levelet is Budapestre hogy mi ez az állapot velem!

A leveleim sorra visszajöttek hogy a Cég nem létezik! A mai nap pedig azt a céget azt a címet adták a kezembe ami állítólag nem létezik! Ez hogy lehetséges!

A főnököm egy halom pecsét közül kivette az aktuális nagyfőnök pecsétét a fiókból és alá íratott velem olyat hogy közös megegyezés a mai nappal a leszámolásra!

Valamint hogy kifizetik a tavalyi és idei részarányos szabadságaim is!

Én kértem is a szabi összegét vagy hogy akkor adja ki de azt mondta felejtsem is el!

Ez is hogy lehet? Ha nem írom alá akkor nem tudok jelentkezni a munkanélküli központban és megszakításom lesz!

Ez is nem egy hivatalos levél csak egy papír! A rendes leszámolást majd Postán küldik! Ez is hogy lehet?

- Tehát nem vett vissza mert akit Fölvett a helyemre az azzal a kikötéssel ment oda hogy nem küldheti el ha vissza akarok menni!

- A tavalyi és idei szabadságaim ki se adják ki se fizetik!

- A fölmondást majd postázzák

- A cég mégis létezik ami mégsem!

 

Tehet ilyet egy munkaadó?

fák, juh, madár2 Creative Commons License 2015.08.30 0 0 2725

Egyébként a munkáltató a saját hibájából tévesen kifizetett összeget csak 60 napra visszamenőlegesen követelheti vissza.

Előzmény: FekGab09 (2724)
FekGab09 Creative Commons License 2015.08.30 0 0 2724

Sziasztok, Az ügyben kérnék segítséget, hogy ahol dolgozok cég több mint másfél éve lassan, a HR részlege felhívott minap, hogy tudok-e róla, hogy  mióta jár a cafetéria részemre azóta jóval  többet kaptam mint ami járt volna. kérdeztek, hogy ez nem tűnt e fel nekem, mondtam hogy nem igazán tudtam annak idején azzal foglalkozni hogy mennyit kapok és mennyi járna hivatalosan..

Elismerték, hogy ők hibáztak de figyelmeztettek, hogy ezt mindenképpen rendeznünk kell valamilyen úton módon..., így letiltották mostantól a cafetériám juttatását és jövő évre nézve is csökkentett utalásokat voltam kénytelen elviselnem, így is átvállaltak 311 ezret a maradékból.

Egyébként a túlfizetés közel 840 ezer bruttó ft mutatott.

Valójában az ügyben kérném a segítséget, hogy mi van akkor ha időközben elbocsájtanak vagy én mondok fel, remélem nem kell kifizetnem fen maradó összeget???

A Hr nek is feltettem ugyanezt a kérdést, ők azt mondták, hogy semmiképpen nem terhelnének meg ha ez megtörténne. Én azért rákérdezek, hogy valóban tényleg nem lesz ebből pénzügyi tartozás számomra?

Köszönettel: Gábor

Type Mint Creative Commons License 2015.08.27 0 0 2723

Sziasztok!Lehet nem jó helyre írok, de egy próbát megér!:)

A következő félévben egyetemi passzív féléven leszek, újrafelvételizéssel szeretnék majd továbbtanulni.Most viszont egy okj végzettséggel keresek munkát.Köteles vagyok jelenteni a munkáltatómnak, hogy passzív féléven vagyok?Ez nem lenne kérdés, de nem biztos, hogy továbbtanulok, akkor viszont szeretnék egy rendes munkahelyre beilleszkedni, de ha elmondom, félek, hogy kötözködnek és egy évre nem vesznek fel.Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!