Keresés

Részletes keresés

czy Creative Commons License 2018.07.04 0 0 7612

Legfeljebb más, mint a megszokott 😃

Nekem is tetszett, más városuk is, de valahogy mégsem oda mennék városnéző útra.

Előzmény: Purr (7611)
Purr Creative Commons License 2018.07.04 0 0 7611

Jogos. Bár Osloban voltam pár napot, nekem nagyon tetszett. Bár pocsék ízlésem van, úgyhogy mindegy is.

Előzmény: czy (7610)
czy Creative Commons License 2018.07.04 0 0 7610

Várost nézni különben sem Norvégiába megy az ember 😃

Előzmény: Purr (7606)
Purr Creative Commons License 2018.07.04 0 0 7609

Akárhogy nézegettem, ötünknek az Airbnb-s megoldás volt a legkedvezőbb, vagyis akkor épp az tűnt annak. A napok felosztása meg főleg az olcsóbb szállások szabad időpontjai miatt lett ilyen, amilyen. Próbáltam a szálláson és a kaján spórolni, így tudunk majd főzni, meg mi is viszünk ki félkész ételeket. Már az egész heti menü is megvan kb. Bergen után Oddában szállunk meg 3 éjszakára, főleg a tunga miatt, de a 4vízesés sincs messze. Á, tudom hogy nem túl praktikus. Igazából ez az első teljesen saját szervezésű utam, főleg 5 emberre..pár dolgot másképp csinálnék, de most ebből próbálom kihozni a legjobbat. A következőnél már ügyesebb leszek. :)

Előzmény: m_and_m (7607)
m_and_m Creative Commons License 2018.07.04 0 0 7608

A kérdésedre meg nem válaszoltam...

Most voltunk júniusban

Előzmény: Purr (7606)
m_and_m Creative Commons License 2018.07.04 0 0 7607

Mi is túrázgattunk igaz, mi saját autóval voltunk, szabadabban mozoghattunk és nem a városokból ruccangattunk ki. Ez utóbbi szerintem, pont nem praktikus, mert pl Stavangerből eljutni ezekre a helyekre hosszadalmas. Remek kis kemping van mind a Krejag (Lysebotn), mind a Preikestolen közelében.

Előzmény: Purr (7606)
Purr Creative Commons License 2018.07.04 0 0 7606

Az a baj, hogy nekünk főleg túrák vannak tervben majdnem minden napra, és mivel 1 hét alatt 4 szállásunk van, így elég kötöttek. Annyit tudunk fixen csinálni, hogy a Tungatúrát áttehetjük másik napra, ha aznap esetleg szutykosabb az idő. Preikestolen vagy Kjerag tervben volt, de mire letisztázhattuk volna már helyette lett a Brufjell (Stavangertől 2 óra), videók, képek, utánaolvasások alapján nagyon izgalmas táj, és nem az a tipikus turistahely..csak hát az sem egy könnyű túra, esőben ez aligha megjátszható. Stavanger környékén összvissz két éjszakát leszünk, tehát egy teljes napunk van arra hogy valamit csináljunk, utána megyünk Bergenbe, ami nem rövid út. Agyalgatok B-terveken, vannak is ötletek, de mivel főleg túrázni tervezünk és a városnézést szinte teljesen kihagyjuk, így marad a remény. Ti mikor voltatok amúgy? 

Előzmény: m_and_m (7604)
Zsefe Creative Commons License 2018.07.04 0 0 7605


Flamsbana (Flam vasút)

 

 

Következő a tervem:


1. Viszünk kerékpárt
2. Ha jól láttam a vasútra a kerékpárnak is teljes jegy árat kérnek
3. Myrdalból lefelé 22 km , kerékpárral vagy gyalog van egy aránylag meredek szerpentines szakasz, ezt csak gyalog csinálnánk.
4. Jegyet gondolom előre kell foglalni interneten, de nem igazán tudom mikor érünk oda. ( nézem a foglalásokat a legtöbb időpont már most  betelt)
5. Nézem a foglalásokat és azt látom általában reggel 7:30 ra van szabad hely ( vagy  ha nincs 7:30 akkor délelőtt másik időpont), csak oda, Myrdalba vagy Vatnahalsen be .

6. Előzőnap felvisszük a kerékpárt ameddig kocsival föl lehet menni és otthagyjuk
  (GPS: 60.789737, 7.099082 Itt van vége a szélesebb utnak itt van egy kis pihenő, kerékpárokat itt hagyni. Flam tól 10 km kb.)

 

7. Vonat csak föl Myrdalba vagy Vatnahalsen be
9. Gyalog le a kerékpárig
10. Kerékpárral Flamba

 

Kérdés:
Tudtok korlátozást, hogy kocsival egyáltalán nem lehet menni az alsó aszfaltos szakaszon?
Lehet hogy érdemesebb Vatnahalsen ig menni ?( innen lehet gyalog elmenni a Reinungavatnethez )

 

m_and_m Creative Commons License 2018.07.03 0 0 7604

Mi az utolsó napra tervezett programokat hoztuk előre (fordítva mentünk végig a tervezett körön). Egy Kjerag és egy Preikestolen túrát nem szívesen mentem volna végig esőben, szélben vagy ködben. Így csodaszép napsütésünk volt. Utána azért megkaptuk. Két nap monszun 100km/órás széllel. Osztottuk, szoroztunk és a visszalévő 3 napot

Lillehammerben és Stockholmban töltöttük.

Apropó Kjerag! Nem nagyon olvasok itt, hogy valaki tervezne oda. Pedig izgalmasabb és nehezebb kaland, mint a Preikestolen. És akár két egymásutáni nap megoldható mindkettő (mi így csináltuk), nem beszélve a környékeről: ritkán lakott holdbéli táj, merész utakkal, rengeteg hóval mindez egy nagy fennsíkon

 

Előzmény: Purr (7602)
m_and_m Creative Commons License 2018.07.03 -5 0 7603

Mi 19 napra vittünk kaját (konzerv, tészta, tartós tej, néhány zacskó gyorskaja, feltét a tésztára (pl cukrozott mák, stb), tartós kenyér, lekvár, müzli, egyéb csemegék (csoki, mogyoró, csipsz, stb), zsír, szalonna, kolbász, alma, répa, hagyma, fűszerek. Ezek mind elállnak és ha ügyesek vagytok jól lehet őket kombinálni és a konzerveket feldobni

Német Lidl-ben még rátankoltunk, úgyhogy élelmiszert nem vettünk norvég boltban, csak helyi dolgokat (pl brunost).  Persze a végén, visszafelé Csehországban rögtön bementünk egy vendéglőbe és végre jól, olcsón tisztességes emberi kajával belaktunk. Aki ismeri a cseh konyhát, az tudja miről beszélek.;-) 

 

Jaj, de mennék vissza!

 

 

Előzmény: Zsefe (7601)
Purr Creative Commons License 2018.07.03 0 0 7602

Húkösz mindenki, megnyugodtam. Az alkalmazást le is szedem, kösz. B-tervek vannak, de nagyon végső esetre, ha úgy esne mint ott a vízesés. 

Zsefe, hehe, azokat én is összeírtam!:) meg igazából minden ifót, amire szükség lehet, plusz még van minek utánanéznem. 

Zsefe Creative Commons License 2018.07.03 0 0 7601

Én már kb. 1 hete fölraktam a telefonra, volt  amikor az itthoni időjárás nézéséhez is használtam, egy ismerősöm szerint aki siklóernyőzik elég megbízható.

Lehet hogy valaki túlzásnak tartja de a tervezett útvonalra eső  Rema 1000 , Kiwi  boltokat  is összeírtam ( ezeket írtátok, meg írták máshol olcsóbbnak meg a Rimi t, de a Rimit , (valami COOP csoportba tartozik ? egy oldalon azt láttam hogy a COOP felvásárolta ) és írták a " a Coop csoport   "Obs!" hypermarketet is)

Előzmény: m_and_m (7599)
Zsefe Creative Commons License 2018.07.03 0 0 7600

Velem már benzinkútnál is előfordult, hogy a rendszer nem fogadta el a kártyámat ( vagy a kutas volt a béna, előtte utána sehol nem volt gond a kártyával), így kpval kellett fizetni, valamennyit kell vinni. Mi 500 NOK ra gondoltunk 3 hétre, ( persze némi Eurót is viszünk a biztonság miatt ha mégis elfogyna az 500 NOK)

Előzmény: czy (7592)
m_and_m Creative Commons License 2018.07.03 0 1 7599

Ezt nézd https://play.google.com/store/apps/details?id=no.nrk.yr

De egy hónapra előre, csak fantáziálgatás, semmi más. Egy hét, de inkább csak 3-4 nap. Inkább készülj rá, hogy adott esetben áttervezhesd a programot ott, a helyszínen

Előzmény: Purr (7596)
czy Creative Commons License 2018.07.03 0 0 7598

Semennyire, nyugi 😃

Előzmény: Purr (7596)
aladar644 Creative Commons License 2018.07.02 0 1 7597

Indulásotok előtt kb egy héttel járok arrafele,ha megjövök,megírom,hogy milyen volt akkor.Ahogy olvastam,az a meglepő és ritka,ha Bergenben nem esik az eső.Motorral utazva erre rákészültem.Remélem.:)))

Előzmény: Purr (7596)
Purr Creative Commons License 2018.07.02 0 0 7596

Heló! Néztem egy hónapos időjárás előrejelzést, és azokon a napokon mikor ott leszünk, végig esőt ír. Van valakinek tapasztalata, hogy ez mennyire hiteles, ennyire előre? Július végén megyünk, 27től Aug 3-ig. Stavanger-Bergen-Odda környéke. Eddig is számoltunk vele hogy lesz eső, de hogy a nap se süt ki, ettől kicsit elszontyolodtam. 

aladar644 Creative Commons License 2018.07.02 0 0 7595

Hú,jó,hogy megkérdeztem.Váltok egy 500 koronát.Viszek eurot,de ott keresni pénzváltót macerásabb,mint zsebbe nyúlni,ha kell. A végén,ha marad elköltjük a kompon,mert Bergenben azzal megyünk Dániába.

_chillout_ Creative Commons License 2018.07.02 0 0 7594

Normál esetben nem kell, de mi pont egy éve úgy jártunk, hogy szélvihar miatt minden kompjáratot töröltek, egyetlenegy indult éjfélkor. Erre az egyre kellett olyan 3 kompnyi jelentkezőnek felférnie, és azokat vették előre, akiknek volt előreváltott jegye. Bár ez nem mindennapos helyzet volt, még a helyi híradó is meginterjúvolt minket a 3 órás várakozás alatt :-)

Mi egyébként nem online váltottunk, hanem a bodoi tourist office-ban, 2 vagy 3 napra előre, már nem emlékszem pontosan.

Előzmény: aladar644 (7588)
czy Creative Commons License 2018.07.02 0 0 7593

Egyébként nézzétek meg mi drágább, a bankotok által alkalmazott árfolyam, vagy a pénzváltóé, és könnyen lehet, hogy meg fogtok lepődni. A külföldi ATM valószínűleg a létező legrosszabb megoldás. Arra célszerű vigyázni, hogy érme ne maradjon.

Előzmény: czy (7592)
czy Creative Commons License 2018.07.02 0 0 7592

Létezhet. Létezhet üzemzavar is, amiért átmenetileg nem megy a kártyás fizetés. Párszáz koronát én vinnék, az esetleges oda-visszaváltáson keletkező veszteség elenyésző az út költségeihez képest is, és az esetleges kellemetlenségekhez képest is.

Előzmény: aladar644 (7591)
aladar644 Creative Commons License 2018.07.02 0 0 7591

Köszönöm a választ,magam is így remélem.Viszont kapcsolódva a kártyás fizetéshez a kis kompokon: létezhet olyan komp Norvégiában,ahol nem fogadják el a kártyát? mert,ha belefutok egy ilyenbe,akkor szoptam,ugyanis nem viszek kp-t.Maximum veszek ki a falból,ha éppen úgy adódna,de "fal" nincs mindenütt.

Előzmény: czy (7590)
czy Creative Commons License 2018.07.02 0 0 7590

Én egy motor és két személy esetén nem aggódnék, de egy autó esetén már foglalnék.

Előzmény: aladar644 (7588)
czy Creative Commons License 2018.07.02 0 0 7589

Szerintem nem feltétlenül.

Előzmény: Zsefe (7587)
aladar644 Creative Commons License 2018.07.02 0 0 7588

Szerinted Moskenes-Bodo kompra előre kell venni jegyet vagy ráér helyben.Egy motor és két személy lennénk.

A Geirenger Hellesylt biztos jó ötlet,oda nem kell előre venni? Csak felférünk még:))

Előzmény: czy (7550)
Zsefe Creative Commons License 2018.07.02 0 0 7587

Gondolom a kisebb kompokon is lehet fizetni kártyával. ( ?? )

czy Creative Commons License 2018.07.01 0 0 7586

Ezt találtam, nem mai, de tanulságos:

http://kempingmania.hu/travelog/1328

Purr Creative Commons License 2018.06.29 0 1 7585

Nagyon köszi, már nagyjából átlátom az egészet, találtam is jó sok infót róla. Gudvangent 100, hogy kihagyjuk, a helyzetünkben csak felesleges kitérő lenne. Helyette lesz a 4 vízesés vonal, meg ami ott belefér. Köszi az ajánlást.

Időjárással számolunk hogy sokat fog esni, de reménykedünk, hogy mégse. Bár tudom, hiú ábránd. Lesz vízálló cipő, meg esőkabát. Szépnek ígyis úgyis szép lesz, meg felejthetetlen emlék. Majd írok valami beszámolófélét, ha hazajöttünk. Köszi a segítséget, örökhála, de tényleg. Állatijó ez a fórum, mindig szupersegítőkészek vagytok :) ténylegköszi.

Zsefe Creative Commons License 2018.06.29 0 0 7584

Tveitafossen 2004 -ben nagy csalódás volt, éppen hogy csak csordogált a sziklákon a víz. Ameddig kocsival föl lehet menni ott egy kis erőmű van, csővezetéken vezetik feljebbről oda a vizet.  De följebb  a képek és videók alapján nekem nagy tetszik. Egyenlőre tervben van. A Csővezeték mellet lehet föl menni vagy le jönni, de van másik gyalog út is.

Előzmény: klogg (7583)
klogg Creative Commons License 2018.06.29 0 0 7583

A Tveitafossenhez visz út, a linken is látható, de innentől gyalog tovább lehet menni a Husedalen további részeire, ahogy Zsefe is írta.

Előzmény: Purr (7573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!