Keresés

Részletes keresés

Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 175481

Délben futottam a szigeten, és közben arra jöttem rá, hogy chi/naturális/mezítlábas futást rosszul tanítják. 

A jó módszer: bőr talpú cipőben meg kell futtatni a delikvenst a jégen. Elmúlik belőle a sarokra érkezési vágy pillanatok alatt :)

Sziget budai oldalán a rekortán gyakorlatilag végig jeges volt, figyelni kellett minden lépésre, és holnap se lesz ez másként, szerintem. 

Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 175480

Engem ma reggel tréfált meg természet ősanyánk. +1 fok volt, így kevesebb ruhát vettem. Úgy fújt a szél a patakparton, hogy egy bazinagy madár (akkora volt kinyitott szárnnyal, mint egy pingpongasztal) egyhelyben vitorlázott. Nagyon fáztam. Majdnem haza is mentem, de aztán kissé csendesedett a szél és végigcsináltam az 1óra 50 percet. Remélem, nem fáztam meg.

Előzmény: Tompus999 (175479)
Tompus999 Creative Commons License 4 napja 0 0 175479

Tegnap koradélután fölentem a Kamaraerdőbe. Jó ötletnek tűnt, amikor elindultam havazott. 1 perc múlva esőre váltott és ez ment végig. 10-15 centis latyakban futni nagoyn klassz... De legalább a terepcipőm kívül-belül tiszta lett.

Előzmény: 9:3-at tippeltem (175455)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 175478

Egyetértek. Ezért is szeretném, ha az utolsó hónapban már nem kellene fogynom.

Előzmény: budai10 (175476)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 175477

Biotecusa Iso Whey Zero

Előzmény: Mr Long (175475)
budai10 Creative Commons License 4 napja 0 0 175476

Szerintem a komolyabb edzés-fogyás-regenerálódás hármas nem működik.

Valamelyik a másik rovására megy pl kemény edzés/rendes visszatöltés=minimális fogyás vagy semmi.

Kemény edzés/fogyás=kevesebb táplálék bevitel a test saját magából pótolja a hiányt=hosszabb regenerálódás.

Voltam kerékpáros csomagos hegyi túrán(bringa csomaggal 35-40kg) 7 nap alatt letekertem 650km/6000-7000m szint.Eredmény alig fogytam szinte semmit.

Az,hogy ezt  teljesíteni tudjam és megesett,hogy  2 nap alatt aludtam összesen 8 órát  ahhoz nem kevés kalóriát kellett bevinni folyamatosan hogy ne dőljek ki.

Mr Long Creative Commons License 4 napja 0 0 175475

Melyiket veszed? Nekem most bananons anabolic whey van a scitechtol. Finom, igaz tejjel eszem zabkasaban, vizzel masabb az ize, de turheto.

Előzmény: Spenót (175474)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 175474

Ja, hogy csak a fehérje? Akkor meg nemfinom. Fehérjepor tökfinom.

Előzmény: Spenót (175473)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 175473

Ebbe pont belehalnék. Magas a koleszterinszintem.

Előzmény: budai10 (175470)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 175472

Nemtom. Nem számolgatom.

Előzmény: Mr Long (175471)
Mr Long Creative Commons License 4 napja 0 0 175471

Ezzel a kajalassal mennyi a napi beviteled?

Előzmény: Spenót (175469)
budai10 Creative Commons License 4 napja 0 0 175470

Nyomasd akkor 200g Tolle Trapista Light sajt+10 tojás fehérje=600kcal Fehérje 95g,zsír 19g,szénhidrát 5g.

pl ennek  2-3 szorosánál a  végén még lehet,hogy kifehéredne a pupillád is nem csak az izomveszteség szűnne meg. ;)

Előzmény: Spenót (175469)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 175469

Én is lassan fogyok, csak a maraton miatt szeretném felgyorsítani most het 1kg-ra, így nem kellene energia deficitben lennem a maraton előtti hónapban.

A fehérjeturmix egyébként egy egyszerű, könnyen betartható rendszerességet is ad. Úgysem tudtok róla lebeszélni. :-) 

Maraton után befejezem. Egy időre biztosan.

Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 175468

Szintén ezt a véleményt képviselem. A cél ezért volt nálam a napi átlag 0.1 kg anno. 

Azért ment izomból is le, de nehéz lenne megmondani, hogy mennyi. De a végeredmény nem rossz :)

Előzmény: budai10 (175467)
budai10 Creative Commons License 4 napja 0 0 175467

Ha túl sokat fogy izomból akkor túl sokat adsz le havonta.

Havonta 3kg többet nem kellene leadni ez is napi szinten -700 kcal nagyobb kcal  veszteségnél  szerintem már megnő az izom veszteség mértéke jelentősen.

Olyanról még nem halottam,hogy valaki  egy hónap alatt leadott 2kg és ebből a többség izomból ment volna.

Előzmény: Spenót (175465)
Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 175466

Kedden futottam egy intenzívet: 2 szigetkör 157-es pulzuson, meg 3 km könnyüt az oda-visszán, és utána leesett rólam közel 1 kg 2 nap alatt, pedig már nem akarok fogyni, és nem is nagyon fogyok a könnyű futások után (az 132 bpm-et jelent).

Az lehet, hogy arányaiban a lassú futás több zsírt éget, de az intenzív viszont összességében éget több zsírt, és másfél - két napra felpörgeti az anyagcserét... a robotedződ kapitulálna, az igaz. 

Előzmény: Spenót (175465)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 175465

Mondom, nem az a baj, hogy nem fogyok, hanem, hogy túl sokat izomból. Amúgy egészségesen táplálkozom, csak sokat.

80% a lassú futás. Hetente 5 alkalom, átlag 1 óra. Ennél jelentősebben többet sportolni nem tudok. Inkább eszem a fehérjét, majd amikor elérem a 75kg-ot, akkor igyexem tartani normális kajálással.

Előzmény: budai10 (175464)
budai10 Creative Commons License 4 napja 0 0 175464

Ha elfogynak a vackaim akkor maradok a természetes vonalon Spirulina,Cordyceps,chia mag.

https://www.vitalitas-magazin.hu/termeszetesen/chia-mag-felhasznalasa-receptek

Valószínű azért nem fogysz mert nincs rendben az étkezésed ami kevesebb étkezéssel sem volt eredményes.

Több zöldségfélét kellene enni főzelékeket (habarással,étkezési keményítő sűrítéshez) spenót,zöldbab,káposzta főt tojás,saláták,rizs helyett bulgur ezekből lehet rendesen enni.

Vagy ha maradsz az eddigi étkezésednél az sem gáz de akkor növelned kellene a lassú tempójú futások hosszát.

Előzmény: Spenót (175459)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 175463

Mondom, én is lemondanék némi izomról (főleg a vádliból, mert azt futásnál folyton mozgatni kell), de többszörös yoyózás miatt orvosi tanácsra fogyok fehérjével.

Előzmény: 9:3-at tippeltem (175462)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 4 napja 0 0 175462

nekem így lement több, mint 30, és nem érzem, hogy gyengébb lennék. Persze erős sem voltam sosem. Lehet, hogy eleve nem tudtam volna izomból fogyni, mert nem volt :)

Előzmény: Spenót (175461)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 175461

Próbáltam, hogy normális kajával fogyjak, de nem jött össze. Vagyis, ha annyira keveset ettem belőlük, hogy fogyjak, akkor izomból is jelentősen fogytam. Ez nem hiúsági kérdés, hanem yoyózási. Ha izomból fogyunk, akkor azonos tápanyag egy idő után már hízlal, mert a kevesebb izom kevesebb kcalt éget. Tudom, mert nagy yoyós vagyok. Remélem, sikerül abbahagyni. Ebben segít a fehérje.

A többit nem tudom megmagyarázni. :) 

Előzmény: 9:3-at tippeltem (175460)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 4 napja 0 1 175460

ezek szerint en nagyon maradi vagyok, de hussal, tojassal, tejtermekkel potolom a feherjet. Nem erzem, hogy barmire is szuksegem volna, ami nem ugy nez ki, mint a rendes etel.

Az egyetlen engedmeny, amit a csodaturmix-gyartoknak adok, az izoital, de azokbol is csak a citromos vitalade-et tudom meginni. Az ablakmoso- vagy fagyallo szinu cuccokra ranezni sem birok.

Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 175459

BCAA-t szedek, de különösebb hasznát nem látom. Most meg a maratonig nem merem abbahagyni :)

Beta-Alanin (nem analin :) -t is szedtem egy dobozzal, de az inkább a gyors futáshoz kell, bár egy ultrafutásra készülő barátom ajánlotta edzői tanácsra. Ebből is bevágok még egy dobozzal a maraton előtt :). Ja, ennek van hatása. A fülem is bizsereg tőle miután megiszom.

Ami tuti jó, az a kaja helyett fogyasztott fehérjepor. Ezzel fogyok. (itt vigyázni kell a szénhidrát tartalommal és a minőséggel)

L-Carnitine-t is szoktam néha inni, de ennek a hatása is statisztikai hibahatáron belül van.

Előzmény: budai10 (175452)
Mr Long Creative Commons License 5 napja 0 0 175458

Ezt nem rendszeresen akarom csinalni, csak egyszer mekkora jo lenne mar :)

Tervben volt tavaly a fm tav terepen, de egy hirtelen fekezesnel futas kozben nagyon beleultem a terdembe, ha ez ertheto es megfajdult, igy akkor eluszott a dolog. Eddig 14km volt egyben a leghosszabb futasom, de ezt most kezdem el novelni. 

Előzmény: rrroka (175454)
Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 175457

Edzéshez nem létszükséglet nekem (még akkor sem, ha annyit segítene, mint amennyit állítanak róla). Nélküle maximum pár héttel, 1-2 hónappal később érem el a...mit is? :) 

De fogyáshoz jól jött.

Előzmény: budai10 (175456)
budai10 Creative Commons License 5 napja 0 0 175456

Elég szép összegeket el lehet rájuk költeni éves szinten ha utánaszámol az ember de szerintem közel sem   nyerünk annyit általuk (Ár/Értékarány).

Pl Most már rebesgetik,hogy közel sem olyan fontos az edzés utánin gyors  fehérje bevitel mert úgyis csak több órán át tud beépülni és nem hirtelen ezért az (anabolikus kapu bullshit).Mondjuk a gyártók forgalmazók jól megélnek belőle.

Előzmény: Csempa (175453)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 5 napja 0 0 175455

már 0 fok van, tehát ami mostantól esik, az már hóként megmarad. Asszem, a HHH ugrik holnapra, és lesz egy unalmas Margitsziget :(

Ettől még persze tök jó, hogy végre télszerű telünk van. 

rrroka Creative Commons License 5 napja 0 1 175454

mondjuk a félmaraton és a napi két futásból heti 84km elég messze van egymástól, mint szisztéma. :) de te már mentél fm fölött nem?

ha nekivágsz a nyújtásra is szánj 2x15 percet, ez én tapasztalatom szerint ez a legfontosabb a sorozatterhelés esetén.

Előzmény: Mr. Long (175439)
Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 175453

BCAA-t ettem végig, amíg fogytam, hogy csökkentsem az izmaim fogyását, mellette súlyzókkal is igyekeztem segíteni ezen.

De nem tudom megmondani, hogy használt-e, mert nincs összehasonlítási alapom, ez volt az első fogyókúrám életemben. Mindenesetre megnyugtatott, hogy teszek valami közismerten hasznosat az ügy érdekében. Ártani meg nem ártott, és a testépítőknek segít az általam olvasottak alapján. (Még használom, de már csak azért, mert még maradt egy fél dobozzal.)

Ezzel semmit sem segítettem, azt tudom.

Csodát ne várj tőle, és főleg azt ne, hogy egyetlen "kísérlet" eredményeként meg fogod tudni állapítani (vagy bárki), hogy működik-e vagy sem. Vagy rászánsz a kísérletezésre 5 - 10 évet, vagy eldöntöd, hogy hiszel-e a kísérleteket elvégzőknek... :)

Előzmény: budai10 (175452)
budai10 Creative Commons License 5 napja 0 0 175452

Kreatin-t BCAA-t használtok milyen eredménnyel,észrevehető a hatásuk?

L-Carnitine valahogy nem győzött meg azt nem veszek ha elfogy.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!