Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

s4tch Creative Commons License 2016.10.06 0 0 95569
Előzmény: kneissl (95565)
hegesztő89 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 95568

Üdv. Egy olyan gondom van hogy.  Audi 80 b4-ben eddig egy jvc cd-s fejegység volt. Úgy működött hogy levettem a gyújtást kikapcsolt, feltettem vissza illetve külön is ki tudtam kapcsolni. Vettem bele egy usb-s Pioneert. Ezzel azt csinálja ha 5 percnél tovább jár a motor hiába veszem le a gyújtást nem áll le a motor csak ha kikapcsolom a rádiót.  Csak a piros, sárga, fekete van áram oldalon a többi hangszóró. A kék szürke nincs összedugva. Az autó kábelezésén lehet gond? Tudnátok segiteni? Köszönöm szépen!

lautnermark Creative Commons License 2016.10.06 0 0 95567

Ugye használsz mappákat? Nem egybe van ömlesztve az egész? Azt tudod, hogy hivatalosan maximum mekkora kapacitású pendrive-t tud kezelni a fejegységed?

lautnermark Creative Commons License 2016.10.06 0 0 95566

Ha már ennyire magyartalanul írtam, akkor rendesen: Csak az id3tag-el rendelkező fájlokat látja és olvassa be.

A másik (nincsen Toyotám), hogy nehéz elhinni miszerint nem olvassa be a 320 kbit/sec-s fájlokat. Biztos a felbontással van a problémája? Nem inkább a mintavétellel? Lehet, hogy csak a 44,1 kHz-t olvassa be és Te 48 kHz-l próbálkoztál? Esetleg lehet, hogy finnyás bizonyos karakterekre.

kneissl Creative Commons License 2016.10.06 0 0 95565

Köszi, valóban vannak olyan zenék a sticken.

Előzmény: lautnermark (95564)
lautnermark Creative Commons License 2016.10.06 0 0 95564

Csak a kitöltött id3-tag-ket olvassa be.

Előzmény: kneissl (95563)
kneissl Creative Commons License 2016.10.05 0 0 95563

Sziasztok !

Valaki nem tudja véletlenül, hogy a Toyota Auris gyári zene milyen csillagállás alapján dönt, hogy milyen mp3 fájlokat olvas be az USB stick-ről?

Azt már a külföldi fórumokon lenyomoztam, hogy a 320kbps fájlokat nem bírja, úgyhogy mindent lekonvertáltam 192kbps-re viszont így sem annyira szép az élet, 750 fájl van az USB-n és ebből pont 500-at olvas be. Korábban volt 600 fölött is a beolvasott fájlok száma, akkor valószínűleg a neki túl jó minőségűeket hagyta ki, de most hogy az összes le van butítva neki olvasható bitrate-re,  csak 500-at jelez.

:-(

Tudja valaki mi a varázslat?

Mr. Cool Creative Commons License 2016.09.29 0 0 95562

Nem kéne olyanra bízni, aki ért is hozzá? A sárga RCA-t a kamera RCA-jával kell összekötni. Ha az összekötő vezetéken van piros szál, akkor a tolatólámpáról a "+"-t kell a fejegység "reverse" bemenetére kötni a piros szállal. Valahonnét tudnia kell annak a szerencsétlen eszköznek, hogy éppen tolatunk.

Előzmény: ventura20 (95561)
ventura20 Creative Commons License 2016.09.28 0 0 95561

(Újabb GOnd)

jó napot nekem olyan kérdésem lenne,hogy-adott egy 2-din fejegység,ami tudja a tolatókamera funkciót,kérdésem:
lenne a sárga RCA-ezn van mind aa 2-végén egy egy piros vezeték azt hová kössem?? azt kellene tolató lámpa szálra? -(rózsaszin)-az ISO-csatlakozóban?mert nekem az konkrétan nincs-illetve a másdik vége?hátul a kameránál??
illetve magán a kamarán van egy piros-és egy fekete vezeték-ezeket én a tolató lámpa izzóra kötöttem-így működik is a kamera--csak magát a rádiót nem kapcsolja át a kameraképre.Válaszát előre is köszönöm.

Mr. Cool Creative Commons License 2016.09.27 0 0 95560

A világítás jelet a tolatókamerát aktiváló bemenetre kötötted. Oda a tolatólámpa jelét kell kötni.

Előzmény: ventura20 (95559)
ventura20 Creative Commons License 2016.09.27 0 0 95559

sziasztok-én abban kérném a segítségeteket,hogy a gyári magnót akartam le cserélni egy 2-din-es fej egységre de amikor a helyzetjelzőt fel kapcsolom azt írja ki reversing!!

Mitől lehet ez??

Köszönöm 

mrpet Creative Commons License 2016.09.01 0 0 95558

Sziasztok! Itt a tegnap említett JVC KDR-401 hibája, amivel sajnos nem tudok mit kezdeni. :( Aki tud, kérlek segítsen. Köszi

award007 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 95557

Tudnál esetleg ajánlani néhány típust amit érdemes megnézni?

Előzmény: lautnermark (95553)
lautnermark Creative Commons License 2016.08.31 0 0 95556

Elsőre szoftveres problémának tűnik. Reset gomb? Belépő szériás? FB-n valamelyik autóhifis csopiban volt tavasszal hasonló probléma, ott garanciális készülékcsere lett a vége.

Előzmény: mrpet (95555)
mrpet Creative Commons License 2016.08.31 0 0 95555

Köszönöm szépen a választ,  a remote dolog megoldodott,  viszont valami történt  a JVC hifivel... Ment USB-n a zene,  közben lefullaftam az autóval  és mintha lefagyott volna a rendszer... Megállt a kijelző,  nagy nehezen néhány próbálkozás után újra indult de USB-t nem olvasta be,  eltűnt  az opció. Most estére egyedül az FM működik... Nem tudok valtani Cd-re sem... Fogalmam sincs mi lehet,  hogy mit tegyek,  vagy mi lehet a baj.  Aki esetleg tud kérlek segitsen,  köszönöm szépen. 

Előzmény: lautnermark (95552)
lautnermark Creative Commons License 2016.08.31 0 0 95554

A fejegységről való mélyhajtást gyorsan felejtsd el. Itt nagyobb élet van:

https://prohardver.hu/tema/autohifi_melyiket_szeressem/friss.html

Előzmény: br:gl (95551)
lautnermark Creative Commons License 2016.08.31 0 0 95553

Ha van 30 ezred és minőség, akkor inkább az első szettet cseréld ki.

Előzmény: award007 (95550)
lautnermark Creative Commons License 2016.08.31 0 0 95552

Biztosíték? Remote szálon jön áram (megtörés)?

Előzmény: mrpet (95549)
br:gl Creative Commons License 2016.08.30 0 0 95551

Sziasztok, 

Segítséget kérnék a következőben: 

Adott egy e36 compact gyári hanggal. Fejegységnek ezt néztem ki: http://www.arukereso.hu/fejegyseg-c3617/pioneer/mvh-180ui-p291877533/#termek-leiras 

Elöl most cseréltem a gyárit a lábtérben erre: http://www.arukereso.hu/hangszoro-c3618/pioneer/ts-g1331i-p258693701/

a többi gyári. Mély semmi és így sajnos nem nagyon tudom élvezni a zenét. Mivel kevés a hely, szeretném aktív méllyel, vagy a fejegység által meghajtott passzívval megoldani. 

Találtam pár érdekes konstrukciót, pl amit itt leírnak: http://www.bmw-team-ohv.de/anleitungen/kofferraumausbau-im-e36-compact.html 

Valami hasonlót gondoltam csak sehol nem találok utalást a mélysugárzó adataira. 

Mit kell néznem? Mennyiben fontos, hogy a fejegységnél 2 ohm-os mélyet ajánlanak? 

Tudnátok mély hangszórót ajánlani? (PIO-ban ezt néztem ki: http://www.arukereso.hu/hangszoro-c3618/pioneer/ts-w261d4-p272163159/)

Előre is köszönöm megtisztelő válaszaitokat, 

ÜDV :GL

award007 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 95550

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, 97-es Mitsubishi Galanthoz. A kalaptartóban lévő MR1420-as 4ohm 15w (14cm?) típusjelölésű "hang"szórók helyett szeretnék valami jó minőségű hangszórókat. A fejegység egy öreg Kenwood, viszont a célra megfelel. Nem kell, hogy eszméletlen hangerejű hangszórók legyenek, inkább a hangminőség legyen jó. Erősítő nincs, és nem is tervezem, illetve fúrni-faragni az autót nem szeretném. Árban olyan 30000ft /pár belefér. Milyet és hol érdemes nézelődnöm?

Köszönöm!

mrpet Creative Commons License 2016.08.29 0 0 95549

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Bekotottem egy erősítőt az automba,  mindent szakszerűen az előirásoknak megfelelően csináltam,  de az erősítő nem kapcsol be.  Próba lámpával ellenőriztem,  van pozitiv és  van test is. A remote szálat is elhuztam a radiótól.  Mivel kezdjem a hiba feltárást?  Mit érdemes ellenőrizni,  és  mely pontokon érdemes mérni. Köszönöm szépen előre is a segítséget.  Üdv : Petya 

Mr. Cool Creative Commons License 2016.08.29 0 0 95548

Kösd össze a Pioneer kötegéből kilógó sárga/fekete vezetéket azzal a vezetékkel, ami a kihangosítóból a B Blaupunkt ISO "A" csatlakozójának 2-es kapcsára megy, és menni fog a némítás.

Előzmény: TestamentDNR (95547)
TestamentDNR Creative Commons License 2016.08.28 0 0 95547

Sziasztok!

Új vagyok a témában és segítséget szeretnék kérni.

Adott egy '99-es Volvo V40-es, amit nemrég vettem.

Található benne elől az A-oszlop tövében 1-1 hangszóró, az első ajtókban 1-1, a C-oszlopban 1-1, és van benne gyárilag egy mélynyomó is a csomagtartó jobb oldalában.

Van benne egy Blaupunkt mp36 John Deere fejegység. Cd-vel még nem próbáltam ki, de a rádiót hallgatva feltűnt, hogy a hangminőség elég gyenge, nem igazán van mély, pedig a fejegység beállításában fel van tekerve maxra.

Sejtésem szerint (persze lehet, hogy tévedek) ez nem egy hűde fejegység. Van az előző autómból egy Pioneer MVH-1400UB fejegységem, ami usb-t tud kezelni, MOSFET erősítős, és anno mikor beraktam, akkor a Ford Focus MK1-esem gyári hangszóróin keresztül számomra elég jó hangminőséget produkált, telt mélyekkel (egy MNC-vel vettem a kocsit, azután felüdülés volt).

Node - és itt jön a csavar a történetben - van egy Nokia CK-7W bluetooth kihangosító szett is az autóban, ami valahogy össze van kötve ezzel a Blaupunkt fejegységgel. Tök jól működik az egész, ha jön egy bejövő hívás, lehalkítja a rádiót, kiírja, hogy PHONE, beszélek, lerakom, visszahangosítja a rádiót. Viszont rákeresve semmi ilyen utalást nem találtam ennél a fejegységnél Google-ben arra, hogy tudna ilyen funkciót.

- Kérdés, hogy ezt vajon tudja a Pioneer is?
- Vagy van valami kritérium ehhez a dologhoz?
- Nekiálljak barkácsolni?
- Jó a sejtésem, hogy ez a Blaupunkt nem túl acélos zenehallgatásra, vagy a Volvo hangszórói szarok?

Szeretek zenét hallgatni, de jó ez a kihangosító funkció nagyon. Hasznos, biztonságos.

Avagy esetleg van e valami megfizethető fejegység, ami jó minőségű, usb-s, és tudja ezt?

Tudom, az lenne a legegyszerűbb ha fognám, kicserélném a kettőt, és kiderülne, hogy mi a helyzet, de egyelőre még kiszedőm sincs a Blaupunkthoz, és tönkretenni sem akarom a dolgokat. :)

Nagyon köszönöm, ha valaki segít eligazodni ebben a rébuszban. :)

Blaupunkt mp36 john deere - http://www.blaupunkt.com/fileadmin/user_upload/Service/SERVICEDOKU_ZIEL/BA/SK/7646775310001_BA_SK.pdf
Pioneer mvh-1400ub - http://www.pioneer-car.eu/eur/products/mvh-1400ub
Nokia CK-7W - http://www.bevicom.hu/leirasok/ck7w.pdf

Mr. Cool Creative Commons License 2016.08.09 0 0 95546
Hörr! Hörr! Kalóz vagyok! Creative Commons License 2016.08.08 0 0 95545

Sziasztok!

Tudtok nekem ajánlani minőségi két dines fejegységet? Egy gyári erősítős Bose rendszert hajtana (semmi extrára nem kell gondolni, pici erősítő, négy hangszóró, pici mély az ülés mögött + a magas sugárzók.

Két funkciót kellene tudnia a tiszta hang mellett: SD káryáról játszik zenét és ha beülök, magától kapcsolódik a telefonhoz a kihangosítás céljából. Átlátható kijelző előny.

Nem akarok toronyórát lánccal, jó használtan is, 50 ezer környékig szánnék rá összeget.

Előre is köszönöm! 

kekejózsi Creative Commons License 2016.08.08 0 0 95544

Üdv, Mindenkinek! Érdekelne aktív mélynyomó ülés alá. 

szbazsi Creative Commons License 2016.08.06 0 0 95543

Sziasztok! Egy Skoda Fabia I autónk van, abban jelentkezett hiba. Korábban a mély tartomány érdekesen szólt, kicsit torzított. A gyári kazettás rádió van benne (szerintem gyengus az erősítője?), soha senki sem nyúlt hozzá. Aztán néhány napja csak a bal felső hangszóró szól. Volt egy nagyobb zuhé, nem tudom, lehet-e köze a dologhoz. Illetve pár hete ki kellett cserélni a bal visszapillantót, amihez ki kellett szedni a bal felső hangszórót. Ennek során nem sérült, a helyére ment vissza. És utána változatlanul szólt mindegyik hangszóró, az említett torzítással. Találkozott már hasonló hibával valaki? Köszönöm!

Mr. Cool Creative Commons License 2016.08.03 0 0 95542

Szia,

Elkelt már. Köszönöm az érdeklődést.

Előzmény: mandras81 (95541)
mandras81 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 95541

Mr. Cool!

Írtam mail-t is, de a biztonság kedvéért ide is beírok, hátha már nem él az a címed: érdekelne a Pio. Ha megvan még, írj kérlek egy mail-t a mandras81 kukac gmail pont com-ra.

Köszi!

Előzmény: Mr. Cool (95457)
Khesa Creative Commons License 2016.07.29 0 0 95540

Sziasztok!A egy autóban van Aux csatlakozó,akkor egy pendrive-ot is rá tudok kötni ha van átalakító csatlakozó,amin van usb?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!