Keresés

Részletes keresés

MALWIN Creative Commons License 2003.03.13 0 0 843
Szia Abrax,
jó, hogy látlak.Most nem írok többet, szakmai topicon várnak, hétvégén, ha lesz időm, benézek, és elmondom részletesebben a véleményem.
Előzmény: abraxas (842)
abraxas Creative Commons License 2003.03.13 0 0 842
Ha már a kádnál tartunk! A nejem szerint a gyerek átveszi az összes rossz szokásomat, ugyanis már Ő is rákapott a kádban való olvasásra. A minap is két órát ücsörgött odabent meséket olvasva :o)

Ami pedig a fogzási gondokat illeti, a minap értesültem arról, hogy az egyik ismerősöm kislánya fogakkal érkezett meg ebbe a világba. Még poénkodtam is, hogy eleink nyilván valami táltosfélét nevelnének belőle. Aztán tegnap jött a döbbenet: a dokik berendelték a csöppséget, fogai azonnali és tömeges eltávolítása végett. Állítólag ezek a fogak igen hamar kihullanak, és fennáll a veszély, hogy a baba megfulladat tőlük.
Csóri kis emberke! Alig érkezett meg, és tessék :o(

Előzmény: MALWIN (841)
MALWIN Creative Commons License 2003.03.01 0 0 841
Szia Abraxas!
Örülök, hogy nem unikum a tapasztalatom, és másoknál is csend van a kádban.Nálam viszont azért meglepő, mert az eddigi négy gyerekem kivétel nélkül visított a kádban-mármint ilyen korban.Anna meg pont fordítva..
Igazi kis tündér,volt egy egynapos kalandja a kórházban, zokszó nélkül tűrte az éjszakás nővér hülyeségeit(szopik a gyerek, de hajnalban répalevet adtak neki-ez a házirend(?)!-az anyját szoptatás után el akarták zavarni mellőle,a pisiszacskót szigetelőszalaggal ragasztották fel,szélcsövet dugtak a fenekébe,stb),pedig "csak" bronchitis gyanúval került be.
Ezek után persze, hogy hazahoztuk.Most sétáltunk egyet hajnalban a friss levegőn szopi után, ettől elájult, és most alszik mint a tej.
Ennyit a répaleves kórházról...
Előzmény: abraxas (837)
doncike Creative Commons License 2003.02.28 0 0 840
Talán ismét felpörög egy kicsit a topik...

Az én lányom most kilenc hónapos és a fogával szenved, de nagyon.
Három hónapos korában kezdte produkálni a fogzás "tüneteit", hat hónapos volt, mikor gyors egymásutánban kibújt két foga (alul), most az utóbbi két hétben ismét 3-4 alkalommal felébred éjszakánként.

Jöhetnének már azok a q..rva fogtündérek! :)

abraxas Creative Commons License 2003.02.28 0 0 839
Üdv kedves Mester!

Gratulálok! Nagy szeretettel köszöntelek körünkben.

Abraxas

Előzmény: Festéktüsszentő H. Benő (838)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2003.02.28 0 0 838
Sziasztok!

Bejelentkeznék én is egy két hónapos lánnyal :)
Nálunk a fürdés az első pillanattól kezdve teljesen rendben megy, egy mukkot sem hallani tőle, sőt, láthatóan élvezi a vizet. Már a kórházban is ő volt az egyetlen baba, aki hang nélkül tűrte a mosdatást.

Előzmény: MALWIN (836)
abraxas Creative Commons License 2003.02.26 0 0 837
Kedves Malwin!

Örömmel látlak újra a klubban :o)
A jó híreknek meg duflán örülök :o))
Remélem a jövőben továbbiaknak örvendhetünk.
Ami a lányod fürdéssel kapcsolatos hozzáállását illeti, azzal távolról sem akkora unikum, mint gondolnád. Felmérésem szerint szép számmal találhatók oljan gyerkőcök (beleértve néhai ennenmagamat is), akiket csak életveszélyes fenyegetések árán lehet beleimádkozni a kádba, majd hasonmérvű közelharc szükségeltetik az abból való kivakarásukhoz. :o))))

Előzmény: MALWIN (836)
MALWIN Creative Commons License 2003.02.25 0 0 836
Sziasztok!!
Újra itt vagyok, látom,feljött a topic, hát folytassuk egy kis kellemetességgel:
Anna lányom már elmúlt két hónapos, és eddigi praxisomban még nem pipáltam hozzá foghatót.
Fürdés közben -merthogy én fürdetem, innen tudom- fogja magát, és elalszik.De legalábbis nézelődik, és hallgat, mint a kuka.A poén az az, hogy amíg be nem hozzák a fürdőszobába, üvölt, amikor kiviszik, üvölt, de fürdetés közben nem.Néha már azt hiszem, élvezi..
Amúgy is egy stramm kölyök, egy hetes kora óta végigalussza az éjszakát, hagy minket aludni, és csak ritkán jön rá a visíthatnék...
Egyelőre ennyi helyzetjelentésnek, a többi lány szokásos kamasz, a legnagyobb meg még mindig elcseszni készül az életét, de már immunis vagyok rá...
doktor úr Creative Commons License 2003.02.25 0 0 835
thx.
most már rendben vagyok. A manónak meg küldtek a suliból - elsôs - az osztálytársai egy levelet, amibe mindenki beletette egy rajzát és a jókívánságait. Na attól megint bôgtem :-)
Előzmény: abraxas (834)
abraxas Creative Commons License 2003.02.25 0 0 834
Köhm...
akarom mondani: ..nagyjából..
Előzmény: abraxas (833)
abraxas Creative Commons License 2003.02.25 0 0 833
Kedves doktor úr!

Együttérzek Veletek! Már mi is abszolváltunk egy törött kisujjat, ígyhát naggyából tudom mit éltetek át.
Jobbulást a pocoknak, Neked pedig mielőbbi megnyugvást.

Üdv:
Abraxas

Előzmény: doktor úr (832)
doktor úr Creative Commons License 2003.02.25 0 0 832
djermekek és szüleik, üdv. rövid leszek: egynap a Jánosban egy törött ujj miatt, és kész. A poklok pokla. nem a lányom törött ujja, hanem az állapotok miatt. Meg persze a többi gyerek miatt. Szerencsétlen manó! Egy csomót bôgtem. Azt nem lehet elviselni. A kicsi lányom vigasztalt. Azt hiszem ez a világ inkább neki való :-(
abraxas Creative Commons License 2003.01.08 0 0 831
Kedves Mindenki!

Először is, mivel ezévben először jelentkezem:
BÚÉK!

Remélem mindenki szerencsésen túlvan a karácsonyi őrületen, minden ajándék örömre talált.
A mi karácsonyunk némileg formabontóra sikeredett.
A gyerkőc már hetekkel karácsony előtt elkezdte mondogatni, hogy minek ez az egész felhajtás, megint kap egy csomó dolgot, ami csak a szobájában már amúgyis túltengő "lomhalmazt" növeli. Aztán leszögezte: ha nem lehetne adni(!) is ajándékot, nem érne semmit az egész.
No persze ettől függetlenül szorongatta a hóna alatt az összes dobozt - mint eddig, csillogó szemmel szaggatta a csomagolásokat - mint eddig, és napokig csak az ajándékba kapott holmik közelében lehetett fellelni - mint edig :oD
Pedig az ünnep részünkről is formabontó volt, mert ez volt az első Barbie free karácsonyunk, sőt ami azt illeti teljességgel játéknélküli is egyben. Eppicit féltünk, hogy korai, de szerencsére a kapott "fenőtt" ajándékok remekül szerepeltek.
gy tűnik, hogy a gyerkőc már nem érzi igazán kompaktnak a "gyermek" szerepet magára nézvést, de még nem tudja hogy mi is lenne helyette jó "új bőr".
Ennek tüneteiről majd holnab bővebben, most ugyanis mennem kell.
Addig is üdv:
Abraxas

e-papi Creative Commons License 2003.01.01 0 0 830


B.Ú.É.K.
MALWIN Creative Commons License 2002.12.31 0 0 829
MIvel ebben az évben már ide nem írok, mindenkinek Boldog, új évet kívánok!!

Jövőre, veletek, ugyanitt!!

abraxas Creative Commons License 2002.12.31 0 0 828
Kedves Mindenki!

Ezúton szeretnék Eredményekben Gazdag Boldog Új Esztendőt kívánni minden kedves klubtagnak és látogatónak!

Üdv:
Abraxas

B.U.É.K!

e-papi Creative Commons License 2002.12.27 0 0 827
Ez nagylányokra is igaz. Csak az már egy másik világ. :o)))
Előzmény: MALWIN (826)
MALWIN Creative Commons License 2002.12.24 0 0 826
Mindenkinek békés, boldog, lelkiekben gazdag karácsonyt kívánok!
Élvezzétek kislányotok tekintetét, benne van a világ!
MALWIN Creative Commons License 2002.12.21 0 0 825
Megjött Anna, és 10 évvel fiatalabbnak érzem magam..
Megint éjszakai műszak, ugyanúgy háton végigfolyó büfi, alkargörcs nekem, hasfájás neki, ha a hasamon altatom, a nyakamba hány....
És mégis, most itt "ül"mellettem, hatalmas, tágranyitott szemmel, és érdeklődve ismerkedik a világgal-alighanem épp most aludt el, ami elég nagy teljesítmény ahhoz képest, hogy tőle egy méterre a nővére nagy hangon meséli pasikkal kapcsolatos kalandjait!
Csodálatos élmény..ötödszörre is..
MALWIN Creative Commons License 2002.12.18 0 0 824
Szia Abraxas!
Láttam, láttam, láttam!
De már csak itthon, kemény munkával sikerült elérni, hogy kinyissa.Csodálatos, nagy szemei vannak, csak most még egy kicsit behízva.
És hatalmas szempillák, jelenleg összehajtogatott állapotban, de ha olyanok lesznek, mint a fiamé--hááát Istan irgalmazzon a pasiknak(főleg nekem:-))
Mulan Creative Commons License 2002.12.18 0 0 822
Hát a dolgozatfüzeteket mi nem kaptuk meg. A (dolgozói) minősítéseimet viszont nem dobtam ki, amikor személyiségi jogaim nőttek, és hogy azon milyen jókat szórakozik a zsenge nép!:-)))
Előzmény: abraxas (820)
abraxas Creative Commons License 2002.12.18 0 0 821
Bocsánat!
A helyes megszólítás:
Kedves Malwin!
Előzmény: abraxas (820)
abraxas Creative Commons License 2002.12.18 0 0 820
Bizonyhitvány nálunk is közkézen forog, abban nincs túl sok kompromitáló anyag :o)+ ajándékkönyvek is, + minden ilyesféle. A dolgozatfüzetek fölött + már szerencsésen (és jótékonyan) réges régen Lszállt az idő vasfoga :o)

Kedves Malvin!

Még nem számoltál be a lányzó szeméről! Bár ha szállítás közben is aludt ?! :o)))

Előzmény: Mulan (819)
Mulan Creative Commons License 2002.12.18 0 0 819
Egyes gyermekcsék külön is értékelik, ha a felmenőjük bizonyítványai megtekinthetők, nem puszta legendák. Állítólag én vagyok az egyetlen felmenőjük, aki UV-stől, nem mindenhol színjelesestől - engedtem ezt a tekintélyrombolást. Nem vagyok benne biztos, hogy ollllan sokat rombolódott:-)))
Előzmény: abraxas (812)
Mulan Creative Commons License 2002.12.18 0 0 818
Áh, anyu totál átlát rajta (végülis szintén nő, vagy mi), mégis olvasztható.

Erről jut eszembe: van egy mese, ami nagyon tetszett, csak nem tudom, kitől-mi: valami szamárfülgyártómanóról szól:-))))

Előzmény: e-papi (806)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.12.18 0 0 817
Szia Malwin, de jó hogy már itthon vagytok, mi van Mesoval, egy picit ültesd őt is a topicja elé, mert én később már nem lehetek itt!
Előzmény: MALWIN (815)
Mulan Creative Commons License 2002.12.18 0 0 816
>Kedves abraxas, az állandó fecsegési kényszer kizárt, hogy csak a serdüléshez köthető. Vagy az én 7 évesem is serdül... :-)
Az én huszonéveseimről, vagy az édes jó anyukájukról nem is beszélve:-)

Amúgy nekem is mindig példás volt a magaviseletem, mert olyan csendben szoktam olvasni, verekedni, levelezni ... óra alatt, hogy ne legyen feltűnő:-)

Előzmény: Törölt nick (810)
MALWIN Creative Commons License 2002.12.18 0 0 815
Hazajöttünk!
Jelentem, minden baj nélkül hazajöttünk, útközben még a karácsonyi halat meg a fát is megvettük, mindezt rezzenéstelenül.
(valszínűleg benne is műkködik az az érzék, hogy ha autó rezeg alatta, akkor-akármilyen éhes-alszik, de ha megáll!-de ha megáll!! :-))
e-papi Creative Commons License 2002.12.17 0 0 814
A gyerek persze erről nem tud!
Egészen eddig a pillanatig! :o)))
Előzmény: abraxas (812)
abraxas Creative Commons License 2002.12.17 0 0 812
Nohát, egy újabb kedves ismerős! :o)
Üdv néked Úrnő!

No látod! Ezért nem mutogatom én az enyémnek a régi cuccaimat :o) Hogy venné ki magát a "Hogy néz már megint ki a füzeted!?" jeremiáda után, ha a gyerek előszedné Apa régi -mondjuk- magyar dolgozatait, hogyaszongya:
Fogalmazás: 5
Helyesírás: 4
Külalak: 2,, :o(
Ja, és a magatartásról ne is beszéljünk, merthogy folyton olvastam a pad alatt. A gyerek persze erről nem tud! :o)
Nem szép dolog tudom, dehát gyarló ember volnék magam is ;oD

Előzmény: Törölt nick (810)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!