Keresés

Részletes keresés

finnugor szerető Creative Commons License 2003.05.01 0 0 717
csak pár napot voltam bölcsiben, mert sokat betegeskedtet, de pl. emléxem rá, arra is, ahogy etetni próbáltak (kisétkű voltam). emléxem a járókára is otthon, egyebekre. főleg töredékek.
és egyet 100%-os biztossággal elmondhatok: nem foglalkoztattak az előző életbeli emlékeim. nem voltak emlékeim. ha ennyi mindenre vissza tudok m
emlékezni, akkor ha úgy lenne, ahogy te mondtad, feltétlenül be kéne ugrania egy-két reinkarnációs emléknek.
de nem ugrik be.
sok helyen állítják azt, amit te, de kamu.
Előzmény: finnugor szerető (715)
Amida Creative Commons License 2003.05.01 0 0 716
Egy percre sem . mondják nagyobbak is. Tanultam! Nem vitázom.
Előzmény: finnugor szerető (715)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.05.01 0 0 715
hülyeség az egész. fenét nem képes visszamelékezni 3 éves kora előttre. kb. másfél éves koromig vissza tudok emlékezni. de előző életbeli emlékem egy szál sincs.
Előzmény: Amida (709)
Amida Creative Commons License 2003.05.01 0 0 714
...hogy írni is tudtál azt jelenti sikeresen felébredtél...erre jó a bili, töltve hideg vízzel
Előzmény: catpaw (710)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.05.01 0 0 713
don't know how you feel about it, but you were female in your last earthly incarnation.
You were born somewhere in the territory of modern Arctic around the year 1500.
Your profession was that of a dramatist, director, musician or bard.
--------------------------------------------------------------------------------
Your brief psychological profile in your past life:
You were a sane, practical person, a materialist with no spiritual consciousness. Your simple wisdom helped the weaker and the poor.
--------------------------------------------------------------------------------
The lesson that your last past life brought to your present incarnation:
You should develop your talent for love, happiness and enthusiasm and you should distribute these feelings to all people.
--------------------------------------------------------------------------------
Do you remember now?

nemtom, hogy hozták ezt ki. :-)

Előzmény: Daikini (701)
catpaw Creative Commons License 2003.05.01 0 0 712
Köszönöm, hogy válaszoltál. Ez valójában nem beszámoló volt, hanem átéltem vele, mély hipnózisban volt,a kérdéseimre válaszolt, több hetes kihagyással is pontosan ua történt, ua tények, csak más szavakkal, pontos életkor, dátumok, és nem hasonlít egyik általam olvasott esetleíráshoz sem. Tudom, hogy nem fantáziálás volt, az illető elmúlt 40 éves, kényszermentes, és az elhangzottak messzeállnak a mai életétől. Nem élmény beszámoló volt, percről percre átélte az eseményeket, fázott vagy fénytől elvakult, amikor kisgyermek volt gügyögött, olyan dolgokra emlékezett vissza, amire már nem is emlékezett a gyrekkorából, igazi regressziós hipnózis volt.Természetesen nem kívánom megismételni, eddig is nehezen beszélt rá, de kiváncsi lennék arra, hogy mi történik az olyan lelkekel, akik hirtelen halál miatt "eltévednek".
Előzmény: Törölt nick (711)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.01 0 0 711
Ha rám halgatsz, amíg nem szerzel bizonyságot, hogy valós élményekkel és nem tudatalatti hallucinációkkal, kényszerképzetekkel vagy fantáziálással (ugyanis a legtöbb meghökkentő, hipnózisban elmondott "élmény" nagy valószínűséggel az, ld. UFO-eltérítések) állsz szemben, addig szerintem óvatosan és kritikusan kezeld az efféle reinkarnációs beszámolókat.
Előzmény: catpaw (710)
catpaw Creative Commons License 2003.05.01 0 0 710
Sziasztok. Régóta tudom, hogy tudok hipnotizálni, de mivel nem tartom magam megfelelően képzettenk rá, ezért soha nem gyakoroltam. Most mégis megtettem. Ráadásul reinkarnációs hipnózist végeztem, mert úgyéreztem valakinek nagyon szüksége van rá, mert a problémái nem ebben az életében gyökereznek. Kiderült, hogy hirtelen halállal halt meg és gyakorlatilag a két világ között rekedt és úgy született újra. Van valakinek hasonló tapasztalata? Hogyan tudnék neki segíteni? Ezen a területen nem elég a tudásom. Előre is köszi!
Amida Creative Commons License 2003.04.30 0 0 709
A regressziós analizissel és hipnózissal csínján kell bánni, amint Thornwald Detlefsen (-nel) is.

melesleg a közelebbi életeid adják a deja vu (-t)
a távolabbiak az álmodban jönnek
3 éves korodig mi más sem foglalkoztat, sajnos az ember képtelen három éves kora előtti emlékei felidézésére.

bucsom.

Előzmény: kalkuter (706)
Seol Creative Commons License 2003.04.30 0 0 708
Lényegében laikusként két kérdésem lenne a "láttam képeket az előző/elkövetkező életeimből"-lel kapcsolatban:

1. ilyenkor honnan lehet(ne) "tudni", hogy a SAJÁT életéből "lát" képeket az ember?

2. leírtak már eseteket, mikor valaki a békaként leélt életébe "ment vissza/előre"?; vagy csak az "én voltam Dzsingisz kán (én is! én is!)" típusúak vannak?

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 707
Örülnék ha részleteznéd itt ezt, egyszerűen közérthetően...
;)
Előzmény: kalkuter (706)
kalkuter Creative Commons License 2003.04.19 0 0 706
SZIASZTOK!

Mit szólnátok ha megtapasztalható lenne ez a jelenség?

Tudok vkiről aki írt egy könyvet a témában. Szerintem alapmű. A szép az, hogy a könyv magába foglal egy módszert, amivel biztonságosan lehet tudatosodni + megláthatod vele előző és jövő életi képeidet, eseményeidet.

Üdv:kalkuter

TiruMalai Creative Commons License 2003.04.16 0 0 705
Sőt, nem elsősorban tettet jelent a karma szó, méginkább akció-reakciót a mi nyugati nyelvezetünkben, mert a karma nem csak emberi cselekdetekre vonatkozik, hanem egyáltalán mindenre, ami a kozmoszban történik. Egy akció egy reakciót vált ki, és az egy újabbat, és így tovább.Minden ami mozgás, változás, bele tartozik ennek a szónak az értelmébe.
A reinkarnáció tanának tényleg semmi köze nincs a megváltáshoz, a hinduk nemigen ismerik ezt a fogalmat.
Előzmény: Hitet Lenke (702)
Hitet Lenke Creative Commons License 2003.04.15 0 0 704
Tényleg. :)
Lehet, hogy azóta már magától is rájött.
Előzmény: Biga Cubensis (703)
Biga Cubensis Creative Commons License 2003.04.15 0 0 703
Ezért érdekes felhúzni régi topicokat. Egy 2001-es hozzászólásra válaszoltál :-)
Előzmény: Hitet Lenke (702)
Hitet Lenke Creative Commons License 2003.04.15 0 0 702
Tipikusan nyugati, keresztény szemlélet amit irsz. A karma szó annyit jelent, hogy tett. Nem bűn, nem vétek, nem törvény és nem adósság. A tanitás pedig arról szól, hogy minden tettnek következménye van. Ha eldobsz egy követ az valahol leesik. Ennyi és nem több. Felesleges bármiféle önmegváltást, egyáltalán megváltást belemagyarázni. Az egy másik vallás.
Előzmény: Beatty (696)
Daikini Creative Commons License 2003.04.15 0 0 701
I don't know how you feel about it, but you were female in your last earthly incarnation.
You were born somewhere in the territory of modern Mexico around the year 1200.
Your profession was that of a dancer, singer or actor.
--------------------------------------------------------------------------------
Your brief psychological profile in your past life:
You had the mind of a scientist, always seeking new explanations. Your environment often misunderstood you, but respected your knowledge.
--------------------------------------------------------------------------------
The lesson that your last past life brought to your present incarnation:
Magic is everywhere around you, even in the most usual, most ordinary situations. Your lesson is to understand this magic and to help other people to see it, too. You are a magician!

Hihi, Aztek tancosno voltam? Jopofa nagyon, jelentkezni lehet nalam, most meg csak bekava tudok valtoztatni :-D

Előzmény: Biga Cubensis (699)
Satanas666 Creative Commons License 2003.04.15 0 0 700
Szomorúsággal tölt el, hogy felnőtt emberek képesek ilyesmikben hinni.
Előzmény: Biga Cubensis (699)
Biga Cubensis Creative Commons License 2003.04.14 0 0 699
Ki voltál előző életedben? :-)

http://www.thebigview.com/pastlife/

Rólam többek között ezt dobta ki:

Your lesson is to study, to practice and to use the wisdom that lies within the psychological sciences and in ancient manuscripts. With strong faith and hard work you will reach your real destiny in your present life.

:D

Figyelj Creative Commons License 2001.01.13 0 0 698
Kedves Beatty!

Újra előállt az a helyzet, hogy bizonyos dolgokat másképp ír az idézett mű, mint ahogy azt a reinkarnáció tana tanítja. Adósság nem egyenlő bűn! Jó és rossz csak bizonyos nézőpontból az. Részletes kifejtését megtalálod nem is túl régi hozzászólásaimban. Ha érdekel, elolvashatod.

Laura

Előzmény: Beatty (696)
Beatty Creative Commons License 2001.01.12 0 0 697
Ehhez annyit, hogy viszont biztos igéretünk van Istentől, hogy minden bűnünk bocsánatot nyer Jézus Krisztus szenvedéseiért és haláláért. Ezt az ígéretet pecsételi meg és erősíti meg, amikor belekereszteltetünk a Fiú Nevébe. Isten Fia azt igéri nekünk, hogy megmos vérében minden bűnünktől, és egyesít minket Önmagával halálában és feltámadásában. Így szabadulunk meg bűneinktől és igazulunk meg Isten előtt. Ez a gazdagság mély hálát ébreszthet bennünk.
Előzmény: Beatty (696)
Beatty Creative Commons License 2001.01.12 0 0 696
Idézek egy leírásból:

"Évekkel ezelőtt együtt nyaraltunk egy családdal, mely férjből, feleségből és egy gyermekből állt. Az volt a tragédiájuk, hogy a fiú szellemi fogyatékos volt. A szülők siettek megmagyarázni, miért van ez így: a fiú előző életében zseni volt, ezért negatív kompenzációként, most nélkülöznie kell az intellektusának túlnyomó részét.

Ezek, szegények hittek a reinkarnációban. Úgy vélték, hogy az ember visszatér egy második, sőt sokadik életet élni. Re-in-kar-náció: (halála után) testté lesz megint. (Re=ismét, in=-ba, -be, kar=test, náció=születés).

A reinkarnáció tana szerepet játszott az Új Korszak Mozgalom korai szakaszában. Ez (eszméinek) egyik gyökere, ezért még most is központi elem doktrinájában és gyakorlatában.
Megtaláljuk benne Blavatsky asszony teozófiáját és Rudolf Steiner antropozófiáját.

Az Új Korszak Mozgalom /New Age/ hívei között vannak, akik azt vallják, hogy az ember mostani élete előző életeinek összegzése (summázata). Korábbi létében-léteiben nem volt kellően tudatában valódi mivoltának, hogy ő az isteni EGY isteni része. Ez az ő vétke, amiért a jelenben és a további életeiben fizetnie kell, hiszen az embernek még adatik néhány további lehetőség.
Ennek hátterében az ősi karma-fogalom áll. A "karma" a rögzített törvény, amely szerint az igazság ügye átível a halál korlátai felett: ha nem fizetünk mulasztásainkért ebben az életbne, a következő élet(ek)ben kell ennek eleget tennünk. Egy élet során jó vagy rossza karma-t halmozunk fel.

Nem, nincs senki és semmi, aki vagy amely az ember felhalmozott adósságaiért (=bűneiért) megfizessen, ezt neki magának kell megtennie. Csak önmegváltás van, mert ez valódi mivoltunk felismerésének folyamata, sok egymást követő életen át. Az egység az EGY-gyel csak sok élet(tartam) folyamán érhető el.
Bárhogy nézzük is, ez az az ősi reinkarnáció-fogalom, amelyet többek között a hinduizmus is tanít.
Az egyetlen eltérés e modern eszmékben az, hogy az ember mindig ember volt és ember lesz, és nem egy kutya pl, vagy egyéb.

TERÁPIA

Az egyik terápie, amit az Új Korszak Mozgalom alkalmaz, az ún. regresszió-terápia. Ez azt jelenti, hogy visszatérhetünk valamely előző életünkbe. E cél elréséhez az egyik módszer a hipnózis.
Ennek világos illusztrálását találhatjuk Shirley MacLaine egyik könyvében. Valahol azt írta, nem csoda, hogy egy bizonyos férfihoz vonzódott, mert (hipnótikus) álmában felfedezte: ezzel az emberrel egyik előző életében már találkozott!

Természetesen az Új Korszak Mozgalom sok-sok híve között vannak, akik fenntartásokkal, sőt szkeptikusan fogadják az ilyen doktrinákat és módszereket, de rengetegen tekintik éppen ezeket a mozgalom központi elemeinek."

stb., stb., stb.

Figyelj Creative Commons License 2000.12.26 0 0 695
Ne haragudjatok, hogy beleszólok, de nem érzitek úgy, hogy ez itt erősen offtopic? Laura
Előzmény: Iván Gábor (694)
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.26 0 0 694
Percheron !

Folytasd az elmebetegséged kezelését, mert még súllyos szövődményeid maradtak.

Aranyviktor nem haragszik rám Ő tudja mit írtam. Egely meg egy szélhámos, akár csak Te.

Percheron Creative Commons License 2000.12.26 0 0 693
Figyeljél oda a stílusra, te bunkó!

Hogyan van pofád Egely-t letegezni a levelezésedben (először és emilben talán megbocsátható!), miután Ő magáz téged, hm?
És utána nyomulsz, mint egy HGYs biblia-osztagos.
Kongratula!

Percheron Creative Commons License 2000.12.26 0 0 692
Te hangyás, figyeljél már oda, kinek mit írsz!
Aranyviktort szapulod? Megvagy te huzatva?
Fél felnőni, mi? Könnyne befolyásolható, igaz?

Hogyne, egy olyan ember, aki közel 11 évig volt vállalatvezető, pontosan ilyen. Ó hogyne. naná!

Inkább takarodj a fenébe, te Mammon Hitetlen Fatyja!

Alig olvastál el vmit a könyvéből, azt is darabosan, oszt mégis teljes pszichoanalitikus képet adsz AVI-ról.

Gratula! Nem volt kicsit sok az elektrosokk? :))

Előzmény: Iván Gábor (690)
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.24 0 0 691
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.24 0 0 690
Kedves AranyViktor!

Elkezdtem olvasni a könyvedet és egyre gyorsuló tempóben kihagyásokkal elolvastam az első részt.

Az eddigiek alapján Te egy nagyon befolyásolható ember vagy, aki fél felnőni. Ja kérlek ne sértődjél meg nyersen őszinte stilusomtól. Nagyon sok embert felbosszantok vele, pedig békés alkat vagyok, csak egy kicsit olyan Woody Allenes.

Szerintem érdekelni fog az Egely kerekt lebuktató írásom:

Egely bio/élt/vitalitás-energiamérő kerék lebuktatása: www.zozyo.hu/para/egely2.htm

Már további érdekességek is vannak az ügyben az http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9024500&uq=73 helyen

Üdv: Iván Gábor

Figyelj Creative Commons License 2000.12.15 0 0 689
Békés Karácsonyt Neked is kedves Lépcsőmászó!
Laura
Előzmény: lépcsömászó (688)
lépcsömászó Creative Commons License 2000.12.15 0 0 688
Szia, Laura!

Köszi, a verset, tetszett. Van egy nagyon praktikus oka is annak, hogy abba kell hagynunk, nyakamon a vizsgaidőszak, most egy darabig nagyon nincs időm fórumozni.

Legyél jó, áldott Karácsonyt!

Előzmény: Figyelj (687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!