Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.19 0 0 4158

Forgás közben lehet-e látni a kommutátort (forgórész érintkezői)? A menetzárlat valószínű, de meg kellene figyelni a kefeszikrázást. Ha csak szikrázik, az természetes. Ha gyöngyözik, tehát egy-két szikra körülfut a kommutátoron, az már menetzárlatra utal a forgórészben. Ezt tutira csak szúrással lehet kimérni, vagyis kommutátorszeletenként lépdelve egy Ohm-mérővel. Nem árt testzárlatot is mérni. Ami a gyöngyözés után lehetséges, az már a körtűz, akkor a forgórésznek annyi, de így nem szabad pár másodpercnél tovább forgatni, mert a melegedéstől kirepülhetnek a kommutátorszeletek. Az akadozás attól lehet, hogy szakadás van a forgórészben. Kefék állapotát megnézted?

Előzmény: Medve6868 (4157)
Medve6868 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 4157

Sziasztok! 

 

Egy samsung porszívóval gyült meg a bajom.

Ez egy infra távirányítóval ellátott készülék, a cső végén lévő markolaton van a távirányító, itt lehet ki/be kapcsolni, és három fokozatban szabályozni a motor fordulatszámát. Namost az történt hogy a középső, és a legnagyobb fordulaton elkezdett akadozni, mint ha ki-be kapcsolgatnám. Egyedül a legkisebb fokozatban megy. A forgórész érintkezőit + a keféket megcsiszoltam. Annyi változott, hogy a közepes fordulaton nem akadozik, viszont kb

 10 másodperc után baromi büdös égett szag jön belőle, és a forgórész érinkezői ismét megégtek. Lehetséges, hogy a motor a ludas? Az elektronika elvileg rendben van.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

XANTIi Creative Commons License 2019.06.01 0 0 4156

Az afrikai bödön dobosok biztosan jól szólnak rajta. Meg az olajoshordón és műanyag vájdlingon játszó ütősök.

Előzmény: HA5OPI (4155)
HA5OPI Creative Commons License 2019.05.31 -2 0 4155

A jó vicc az, hogy akár még tényleg komolyan is szólhatnak, a tartály rezonátorként működik és a kiöntőn van kijárata is a hangnak.

Előzmény: Magányzoó (4154)
Magányzoó Creative Commons License 2019.05.31 0 0 4154

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.20 0 0 4153

Igen, az is megvan még. Kösz!  

Előzmény: _nyunyuka (4152)
_nyunyuka Creative Commons License 2018.06.20 -4 0 4152

Egész biztos szenes! A régi tárcsás telefonok szervizanyaga.

 

Ha újra HA-ban leszek, mail megy, az "egységnyi töltéses" címed ha él még.

Előzmény: Törölt nick (4150)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.20 0 0 4151

Volt itt a sztálin zavódban is minden. A több, mint ezer vonalas telefonközpontuk az az '50-es évektől az összes generáción átment. Kincseket tároltak. Egyszer csak a rendmániás főnökük kitakaríttatott mindent. Időnként azt sem tudták mijük van. Egy rovancsnál találtak az udvaron egy felbontatlan ruszki faládát - egy Samara volt benne... 

Előzmény: _nyunyuka (4149)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.20 0 0 4150

Persze, hogy jó, csak szenes legyen. Ha van kettő, az még jobb. Imélt nyitom...

Előzmény: _nyunyuka (4149)
_nyunyuka Creative Commons License 2018.06.20 -4 0 4149

Ha a CB667-es telefonba való jó, azt tudok eredeti újat adni. ("NOS")

Előzmény: Törölt nick (4148)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.20 0 0 4148

Na! Nem valami "ántik" darabra gondoltam, mert az horrok áron találok a vakerán is. Egy hétköznapira a '60-as évekből.  

Előzmény: Desert Rat (4147)
Desert Rat Creative Commons License 2018.06.20 0 0 4147
Előzmény: Törölt nick (4146)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.19 0 0 4146

És régi telefon szénmikrofonról tud valaki?  

oldgoldfox Creative Commons License 2018.06.19 0 0 4145

Szénszálas:

_nyunyuka Creative Commons License 2018.06.19 -4 0 4144

Szénszálas izzót (nem ledes utánzatot) most is lehet kapni! Mivel fűtőpatronként árulja a kínai (kifejezetten tiltja a világításra használatát a dobozán lévő piktogram), A++ energiaosztály a 100% hatásfok miatt :-).

 

https://www.lighting-gallery.net/gallery/displayimage.php?album=2286&pos=5&pid=60950

Előzmény: Desert Rat (4143)
Desert Rat Creative Commons License 2018.06.19 0 0 4143

Én is szemezgettem pár szerkezettel, például sötétedés-kapcsolóval, de nem mertem. Pár éve pedig még csodálatos és valódi retro-izzókat árultak amiket egy soros diódával könnyű 230V-ról is üzemeltetni ... de kimentek a divatból, az áruház is a kínai led-es izéket tartja csak.

Majd a következő éves talira szerzek neked egy vadonás új kapcsolót a legjobb fajtából - tulajdonképpen van is itt egy dobozban, csak használt (azért lett cserélve mert olcsóbb volt mint megpucolni)

 

Addig is egy kis izelítő az amerikai vezetékes távközlési technikából - ezen csatlakozik a Google központ a világhoz.

 

Előzmény: schlumberger (4142)
schlumberger Creative Commons License 2018.06.18 0 0 4142

Nekem is nagyon megtetszett a birodalmi megoldás, a benne lévő biztivel. Kunyiztam is néhány sz.mítógéphez adott kábelt az IT-től valaha, mikor még nem voltam nyugdíjas. Aljzatot viszont nem tudtam beszerezni, a kábelek valahol archiválva vannak. Nemrég Szlovákiában nyaraltunk. A kocsiban rendszeresítve van egy elosztó/hosszabbító, meg egy védőérintkezős T-dugó. Mert ugye notebook, telefon, fényképező, mindent tölteni kell, hát ha még unoka is jön velünk :-)

A T-dugó nem ment be a franciás, kiálló földelőpöcsű aljzatba, a hosszabbítón viszont szerencsére olyan dugó volt, ami ,,kétéltű".

Szemeztem az amerikai kapcsolóval is, mikor kinn voltam, nézegettem a dimmeres verziót, végül nem hoztam, a 110 Volt miatt. Nem tudtam akkor, ott eldönteni, hogy a benne lévő áramkör kibírná-e röhögés nélkül az itthoni 240 V körüli feszültséget, ha meg csereberélni kell benne ezt-azt, akkor felejtős. Már bánom, hogy nem hoztam mezei verziót.

Előzmény: Desert Rat (4135)
Desert Rat Creative Commons License 2018.06.18 0 0 4141

No nem is vagyok maradéktalanul megelégedve az usákkal (persze van nagyobb ipari kivitele is) - inkább mondhatnám megbarátkoztam vele. Azért szereztem be, hogy legyen mibe dugni az usák  lomokat, persze ahhoz kell egy 230/120V-os trafó, feltéve ha a csak 50Hz nem számít - általában nem. Az angolnak sajnos nem ismerem a fali dobozát, tartok tőle, hogy nem olyan masszív mint az usák - valahogy összeházasítani lenne jó őket, de ez a jövő projectje lesz.

Előzmény: Degeczi (4140)
Degeczi Creative Commons License 2018.06.18 0 0 4140

Az USA konnektor a totál elcseszett, hibás konstrukció: a kis mérete miatt vékony lemezekből vannak a dugvillák, amiknek így alig van mechanikai tartása, könnyen elhajlanak, és ami a legfontosabb, mivel végig fémből vannak az aljzat pedig nem süllyesztett, kihúzás közben véletlenül meg lehet érinteni azokat! Életveszélyes, be kellene tiltani (USA-ban még OK 110V-on, de itt istenments!)

 

A német EU-s dugón legalább erős villák vannak, a földelt aljzat pedig süllyesztett, így nem lehet megérinteni. Fordítva bedugni persze lehet, de azért ez keveseknél probléma (és van olyan változata, aminél ezt kiküszöbölték: pl. a franciáknál, "csehszlovákok"-nál és lengyeleknél is olyat használnak ahol csak egyféleképp dugható be a földelt)

 

Az angol valóban vitán felül a legjobb, még biztosítéknak is van benne hely, az aljzatokon pedig kapcsolóknak.

Előzmény: Desert Rat (4137)
Desert Rat Creative Commons License 2018.06.18 0 0 4139

Csak a kapcsolót, és tökéletes, az első példányt 7 éve tesztelem. (Amúgy 120V az usák)

Előzmény: Bign (4138)
Bign Creative Commons License 2018.06.18 0 0 4138

Tehát az amerikai 110V-s rendszert 230v-ról használod, a biztonság jegyében...

Előzmény: Desert Rat (4137)
Desert Rat Creative Commons License 2018.06.18 0 0 4137

Még sosem volt vele bajom, de magam is az angol felé hajlok - az egy csoda. De a kontinentálistól alább nincs.

Előzmény: Degeczi (4136)
Degeczi Creative Commons License 2018.06.18 0 0 4136

Nehogy már az elcseszett, életveszélyes USA konnektor legyen a jó példa... :( szemétbe velük!

Előzmény: Desert Rat (4135)
Desert Rat Creative Commons License 2018.06.18 0 0 4135

Minden viccnek a fele igaz - itt vannak a megoldások a szobámban, amerikai kapcsoló és sajnos még kontinentális konnektor kombináció, de készenlétben az usák. Utóbbi kísérleti példány, mert még hezitálok, hogy angol legyen-e. Vegyük észre a közel tökéletes megoldást - földelő tüskés megoldásnál ugyebár nem lehet fordítani a dugón, mert nem megy be a földelőtüske. Van füldelőtüske nélküli dugó is, de azon az egyok (a nulla) szélesebb lapocska, tehát megfordítva nem megy a véknyabba. És végül létezik olyan dugó ami megfordítható, mindkét lemezkéje keskeny - táskarádióhoz, akkutöltőkhöz, kettős szigetelésű akármikhez. Most az áráról nem írok, mert akkor mindenki ilyenre akarja cserélni a sajátját.  Az angol az sajnos drága, de méltó Britannia történelmi múltjához ... viszont az apró kapcsolóik nem állnak jól a kezemhez és lefelé kell kapcsolni amikor felkapcsoljuk a villanyt.

 

 

Előzmény: Desert Rat (4133)
Laci-bátyó Creative Commons License 2018.06.18 -2 0 4134

Tegyél be az "éjjeli lámpa" elé egy szünetmentes tápegységet! :-)   (Bocsi - de ez valódi, "elektronikus" megoldás, :-) )

Előzmény: Bign (4131)
Desert Rat Creative Commons License 2018.06.18 0 0 4133

Két vezeték esetén ezt nyilvánvalóan lehetetlen megoldani, de ha a védőföldön beáldozunk egy kis jeláramot rossz bedugás esetén, akkor csak kézügyesség kérdése. Persze nagy nem lehet az áram, mert az áramvédő kapcsoló lekapcsol tőle. A magam részéről azért sem indulnék ebbe az irányba, mert fontosabb az életem mint a sikerélmény.

A kontinentális szabványú konnektort pedig alaposan elkúrták szinte majdnem minden szempontból, a megfordíthatóság szempontjából is, mechanikailag is, esztétikailag is. Nem a toldozás és foldozás segít rajta, hanem egy jó konstrukciójú konnektorra való csere.  Általános jelleggel csak a nemzetközi összefogás segítene, a kapcsolókból az usákok használják a legjobbat, konnektorból az angolok, és vannak a futottak még ...  Nálam folyamatban vannak a cserék - tegyük jobbá a világot ezzel is, legalább a saját házunkat!

Előzmény: Bign (4131)
_nyunyuka Creative Commons License 2018.06.18 -3 0 4132

A szlovák páros nem is jó? :-)

 

Abba bedugható majdnem az összeshazai is.

Előzmény: Desert Rat (4130)
Bign Creative Commons License 2018.06.18 0 0 4131

Mindenki a villásdugó előtt akarja a változtatást. :-)

A bemenet adott: L; N, vagy N; L, ebből kéne egyfélét elektronikusan.

Előzmény: Desert Rat (4130)
Desert Rat Creative Commons License 2018.06.18 0 0 4130

Mondom azt a szemétbe ki, és angolt vagy amerikait ...:-)

Előzmény: Bign (4129)
Bign Creative Commons License 2018.06.18 0 0 4129

Magyar. A védőföldelés megléte most másodlagos, mert az beazonosítható (ha van).

Előzmény: Desert Rat (4128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!