Keresés

Részletes keresés

adjika Creative Commons License 2000.07.26 0 0 87
Karinthy, Kosztolányi, Csáth, Füst, Nagy Lajos, Szerb, Krúdy, Szép Ernő etc. Rejtő kortársai közül a prózát (is) írók: azért ők is írtak egy - két dolgot

üdv.adji

Előzmény: link (83)
MCsaba_d Creative Commons License 2000.07.26 0 0 86
Segítsetek!
Melyik könyvben írta azt, hogy a "nő olyan mint egy költemény. Ha szép, az se baj, ha nincs semmi értelme!"

Bár lehet, hogy Karinthy írta, szóval segítsetek!

Risi Creative Commons License 2000.07.19 0 0 85
Mi lenne, ha bevezetnék a tantervbe? Szerintem egy diáknak sem esne túlzottan nehezére, bármelyik művének az elolvasása. Olyan írói stílusról van szó, amely mindenképpen megér egy kis időt. :- )))))
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2000.07.18 0 0 84
OFF
Ez azért így kicsit erős...

Szab

Előzmény: link (83)
link Creative Commons License 2000.07.18 0 0 83
Bocsánat, hogy talán teljesen odanemillő mondatokkal kapcsolódom be a beszélgetésbe, de egy dolgot mindenképp el kell mondanom a zseniális íróval kapcsolatban.

Azt gondolom, hogy Rejtő Jenő az egyetlen említésre méltó magyar iró.

link

MCsaba_d Creative Commons License 2000.07.18 0 0 82
Csak most találtam erre az asztalra, sietek csatlakozni minden REJTŐ-szeretőhöz.
" Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme"
illus Creative Commons License 2000.06.21 0 0 81
Négy különböző nemzetiség képviselője volt az asztalnál: egy amerikai gyalogos, egy francia őrvezető, egy angol géppuskás és egy orosz hússaláta.
BZoltan Creative Commons License 1999.03.17 0 0 79
Rejto egyszeruen a legjobb...

Ha valaki nem tudja ertekelni, annak bizony nagy gazok vannak a rekeszizmaval....

HJM Creative Commons License 1999.03.17 0 0 78
Sajnos nagy igazsága vagyon r.e.b. asztaltársnak....

Boldogult középiskolai magyar tanárom - Szemlér Ferenc tanár úr - jut eszembe...

Mikor néhányunkról kiderült, hogy Rejtő "szerelmesei vagyunk" teljesen kikelt magából és rögvest "-1" osztályzat jelent meg magyarból....

Szerettem, tiszteltem, de ezt nem bocsátom meg neki...

Előzmény: rondaemberbácsi (76)
Han Solo Creative Commons License 1999.03.17 0 0 77
Vegre megtalaltam. A Star Wars mellett ugyanis o is a kedvencem.
rondaemberbácsi Creative Commons License 1999.02.27 0 0 76
azért durva hogy több mint féléves ez a topic, és én csak most írok bele .... láthatóan örrexek már, mással nem magyarázhatom eme hanyagságot. akkoror hát:

Rejtő nekem is gyerekkori és felnőttkori kedvencem :))

r.e.b.
Frankie Creative Commons License 1999.02.26 0 0 75
Nekem a 'Piszkos Fred a kapitány' az egyik kedvencem. Tudjátok, amiben az F.J. mindig elhagyja a késit.:)

Meg a 'Néma revolverek városa' is, meg a többi is.

A Csurkát eddig se szerettem, de ennél mélyebbre talán már nem is tudná ásni magát.
Hancu Creative Commons License 1999.02.26 0 0 74
Jackie,

Rejtő elektronikus formátumban (az a bizonyos közkézen keringő `30 regény html-ben és txt-ben) NEM lopware, hanem teljesen free! Legalábbis '97 októbrében még a nagy magyar szerzői jogvédő hivatal szerint az volt...
Vanek Creative Commons License 1999.02.26 0 0 73
Csúcs.
Rock Creative Commons License 1998.12.04 0 0 72
Mit rejt az a Jeno?
Csak nem valami zenet?
eMM Creative Commons License 1998.12.04 0 0 71
Szerintem a Kultúrában elíndított topic témája nem analóg ezzel,Rejtőnek a helye pedig inkább ott lenne mint itt.
Macskabéka Creative Commons License 1998.12.03 0 0 70
CSÜLÖK!
98-12-2 12:52
DeSurenne márki, nem tengernagy, ha jól emlékszem.
petya Creative Commons License 1998.12.03 0 0 69
Bocsika Mindenkitől, leginkább Tőled: coerace, és Tőled: pipi!

Felhívtátok ugyan figyelmemet, hogy e témában inkább az eredeti Törzsasztalos topic-ot használjam, csak akkor már késő volt. Mentségemre legyen mondva, az iNteRNetto honlapján a 'Kultúra' alcím alatt feltüntetett 'Rejtő Jenő' címszóra rákattintva, a későbben elindított Rejtő topic jelentkezik be, ahová aztán én is beírtam amit beíram. Csak hát aztán jött az észbekapás, most pedig a magyarázkodás.

Ha valaki netán meg óhajt tisztelni azzal, hogy irományom elolvassa, arra kérem kattintson át a másikra. Ciao!

jake_smiles Creative Commons License 1998.12.02 0 0 68
Nem volt véletlenül egy ilyen nevű szereplő a 14 karátos autóban?
laikus Creative Commons License 1998.12.02 0 0 67
Rejtő Jenő nekem is egyik kedvencem. Minden könyvét olvastam (elég soxor:)), 1-2 kivétellel mindegyik szerepel a gyüjteményemben, némelyik több kiadásban is.
Ezzel kapcsolatban fűzném hozzá: sajnos elkeserítő az, hogy szegény Rejtő is "biznisz" lett. Kisebb-nagyobb kiadók szakványban jelentetik meg műveit (ami önmagában jó hír lenne), de silányabbnál is silányabb minőségben...
A régi jó, Albatrosz könyvek kötészete sem volt ugyan túl igényes, de nyomdatechnikailag és a szöveg-hűség tekintetében minden igényt kielégítettek. Ezzel szemben ma, órákig tudok dühöngeni egy-egy új kiadáson, mert olyan "szarvas-hibáktól" hemzsegő szövegeket még a világ nem látott, mint amelyek ezekben találhatók! (Arról nem is beszélve, hogy még első olvasás közben széthullanak...)
Lesír róluk, hogy (néhány más felkapott szerző műveivel egyetemben: pl. Tollkien) semmi más nem vezette a kiadót, csak a gyors haszonszerzés célja...
Na, és az új címen, újdonságként kiadott, vagy szenzációs módon, fiók mélyén, széfben, örökösöknél, stb. talált, eddig "ismeretlen" művekről, hamisítványokról jobb, ha nem is beszélek...
Egyébként pedig, aki nem ismeri Rejtőt, az nem csak felejthetetlen élményekkel lesz szegényebb, hanem "nyelvi értelemben" is fogyatékossá válik :). Rejtő ma tényleg annyira "klasszikus", hogy sajátos szófordulatai, aranyköpései, poénjai észrevétlenül beépültek nyelvünkbe, köznapi társalgásunkba. Ergo: lehet Rejtőt el nem ismerni, irodalom órán tiltani, ledegradálni, mindezek ellenére Rejtő Jenőn apám is nevetett, én is betegre röhögtem magam és a fiam is ezt fogja tenni...
Zárszó: "Az élet olyan, mint egy nyári ruha mellénye: rövid és céltalan."
Wágner úr Creative Commons License 1998.12.02 0 0 66
Micsinájjak? Örexem, na! Elkényelmesedtem, meg aztán az itteni pofozkodástól egy kajüt- vagy révkapítánysági ajtóval (amit igenis is már rég visszaszolgáltattam, gejza!!!!) nem sokkra megyek, mer' a pofonok teljesen váratlan irányból röpködhetnek.... sokkal nyugisabb, ha bebújok a Tasztal alá és ott vagy alszom, vagy iszom tovább és csak néha csapkodok egy asztallábbal a taposó lábakra... :)))
Csülök Creative Commons License 1998.12.02 0 0 65
Egy felháborító szemtelenség miatt kellett ismét tollat ragadnom hogy megszakítva kedvenc pihenőmet itt az Abu-Dhabi-i helyőrség kies hálóhelységeiben világgá kiáltsam:
-Emberek itt lopják a nevemet!
Még a Tuskó nevezetű Hopkins is büszke lehetne erre a teljesítményre,ám engem inkább idegesít.
És tisztelőim tudják,ha CSÜLÖK (azért is csupa nagybetűvel)mérges,pofonszagúvá válik a levegő.
Bizonyítékaim vannak rá,hogy már a gimiben is(1984)e néven publikáltam irodalom dolgozataimat,tanárom nem kis meglepetésére.
Mert persze hogy meglepődött szegény feje,mikor Berzsenyi költészetét Tuskó Hopkins ,Senki Alfonz és Szerény Személyem közt lefolyt társalgásként tálaltam,miközben berber hordák támadásától védtünk egy barátságtalan oázist a shott déli vidékén a derék Potrien örmester vezetésével.E Nevet azóta is büszlén viselem,tehát ama másik silány utánzatú disznóalkatrész(csülök),jó lenne,ha a Fowlerek családi nevét többet nem szennyezné és sürgősen átkeresztelkedne.(A Szvetozár sem rossz név.)
Soraimat most zárom mert a szeretve tisztelt Potrien Őrmester épp elsuttogta magát az udvaron,biztos DeSurenne tengernagy jött inspekciózni.
Thor Creative Commons License 1998.12.02 0 0 64
Te Wágner úr, mér mindig a földön kúszol-mászol? Emléxem, hogy a régi szép időkben szokásod volt rajtaütésszerűen elaludni a kajütajtóval a hónod alatt. Állva.
Wágner úr Creative Commons License 1998.12.02 0 0 63
... ajjjaj, má' megin' mászhatok az asztal alá, mer' mingyá' röpülnek a bajonettek...
Szlartibartfaszt Creative Commons License 1998.12.02 0 0 62
...Ekkor beszökkent a középre Leila, az arab démon, hogy táncával szórakoztassa a közönséget...
LUCzI FERencz Creative Commons License 1998.09.14 0 0 61
Az én nickem ugyan nem R.J.-től származik, de azért nem hagyom ezt a topicot elsüllyedni, annál sokkal jobban szeretem Rejtőt, akit "kedvenc klasszikusomként" szoktam aposztrofálni.

Ami a más által írt regényét illeti: A Vanek Úr Párizsban tényleg gyanús, de erről azt írja Hámori Tibor ( Piszkos Fred és a többiek, történetek R. J. életéből) az egyetlen általam ismert R. életrajz írója, hogy : (utolsó gépírónőjének szavai, innen az egyes szám első személy:)

>>...a regényt bevittem megmutatni a Nova kiadóhoz. Müller Pál ellentmondást talált a könyvben, néhány helyen meg is jelölte, és azt üzent Rejtőnek, hogy ezeket a fejezeteket írja át.
Jenő ekkor már a Jávor utcai idegszanatóriumban tartózkodott, ahol szintén megállás nélkül dolgozott. Rögtön átadtam neki Müller üzenetét, ő a visszadobott kéziratot dühösen összetépte és a földre dobta. Később összeragasztottam a lapokat, megkerestem az előző négy-öt változatot is, és az egészet átadtam Révai Gyulának (R.J. bátyja) aki "tető alá hozta" a regényt.<<

IMHO a reg;ny, mint szöveg, és történet, Rejtő munkája, csak az egésszé, kiadható művé való szerkesztés a bátyja keze munkája.
És ha így van, akkor végül is "családban marad" és nem vesztettünk semmit.

A regény első része letagadhatatlan, a második nem egészen az ő stílusa, de mégis jellemző rá.

Olvassátok el az általam fentebb említett könyvet, hogy teljesebb képetek legyen R.J.-ről.

neduddgi Creative Commons License 1998.08.07 0 0 60
ff,
Ha kellett, ha kellett. Jo, hogy olvasni nem kellett.
freeze flash Creative Commons License 1998.08.07 0 0 59
neduddgi
Bocs, igazad van. Bekukkoltam, láttam azt a f***-ságot, és erős felindulásból elkövetett hirtelen mondatot kellett, hogy írjak. ;-)
7-főn gyüvök.
ff
Wágner úr Creative Commons License 1998.08.07 0 0 58
Nem aszontam, hogy én írtam, viszont én mondtam. És ez egy nagyon mélygondolati mondat, bizony! És úgy szól, hogy:
"- Életet!"
Még emlékszem rá, majdnem teljesen szó szerint, pedig akkor is be voltam rúgva rendesen :))) Hogy miér' van az, hogy valamire emlékszem, van amire meg nem? Na, ezen most el kell morfium díroznom, vagy ilyesmi...
neduddgi Creative Commons License 1998.08.07 0 0 57
Wagner Ur, Miaz hogy a Tied? Miert Te irtad?
Szerintem a P. Howard.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!