Keresés

Részletes keresés

Dzsonni01 Creative Commons License 2012.03.15 0 0 2218

Sziasztok.  Hausmeister hm 1300 gépem van. Az a probléma, hogy dagasztás közben alámegy az anyag a lapátoknak, felnyomódnak és azok nem forognak. Így egy sütés alatt 3-4 szer lekel visszanyomnom egy egy lapátot. Mit lehet tenni, mert így elég idegesítő, és időzítőre se tudom állítani.

.ETNA. Creative Commons License 2012.03.14 0 0 2217

Pontosan most néztem én is az újságban... azért ez már nem semmi ár, jószerivel egy jobb márkájú kézimixer kerül ennyibe, s ez a kenyérsütő mégis csak egy komolyabb gép. Szerintem már akkor is megéri, ha csak dagasztásra veszi meg valaki, mert egy dagasztókaros robotgép is többe kerül 5800-nál.

Előzmény: CSVili (2216)
CSVili Creative Commons License 2012.03.13 0 0 2216

TESCO BM10kenyérsütő 50% kedvezménnyel. Régi ár: 11690 Ft új ár: 5790 Ft. Az akció 03.09-tól kezdődött.600W, max900g-os kapacitás, 12 program digitális kijelző.Most került kezembe a szórólap. Nem tudok róla véleményt írni, nekem nincs ilyen, de hátha érdekel valakit.

.ETNA. Creative Commons License 2012.03.11 0 0 2215

Hm... még így sem találtam fotót a neten, de ma megyünk vásárolni a Corába délután, hátha ott látok végre egyet "élőben" is:-)

Előzmény: Törölt nick (2214)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.08 0 0 2213

Szia Kata!

 

Küldtem egy mailt az itt megadott gmail-os címedre, az 1300-as gépem használatiját már korábban beszkenneltem... elküldtem Neked a receptes oldalakat. Ha bármi gond lenne (nem tudod megnyitni stb.stb.), írj és megismétlem.

Előzmény: pkatuus (2211)
vidékipupák Creative Commons License 2012.03.08 0 0 2212

Nekem már a harmadik gépem van, a 13. hónapban a garancia letelte után szokott tönkre menni :))

Légy erős, gyakorlatilag mindnek egyforma a programja.

Nekem az alábbi recept jött be:

Program 1 elkészülési idő 3ó30 perc

 

Víz:                   416 ml

1 kávéskanál   20%-os ecet (vagy kettő 10%-os)

Liszt:               613 gr    (nekem mindenféle finomliszttel sikerült)

Cukor:             3 kiskanál

Só:                  1 kiskanál

Margarin         5-8 dkg

Élesztő           2,5 dkg

 

A liszt, viz, cukor, só arányát ne változtasd, ha kisebb vagy nagyobb kenyér kell, át kell számolni.

 

Én nem porélesztőt használok.

Az ecet a savas kémhatás miatt kell, mert így jobban kel a tészta.

Ha azt akarod, hogy ropogós legyen a haja, a legnagyobb méretet és a legsötétebb színt válaszd.

Ha kész, rögtön vedd ki, hagyd kihülni, addig ne vágd fel. Ha nem veszed ki rögtön, nem lesz ropogós a kenyérhaja.

Nem tudom hogy morzsálódik-e két nap múlva, mert gyorsan elfogy.

Én sem tudtam minek az ecet, de amióta azzal sütöm, igazán finom a kenyér.

 

Okvetlenül várom az eredményt.

Én most készítem be, reggelre állítom be az órát.

 

 

Előzmény: pkatuus (2211)
pkatuus Creative Commons License 2012.03.08 0 0 2211

Sziasztok!

Nekünk itthon Hausmeister 1301 gépünk van, de sajnos nem tudunk benne sehogy sem szép kenyeret sütni. Nem tudna valaki, akinek ilyen, vagy eggyel régebbi kiadású gépe van, receptet küldeni?

Előre is nagyon köszönöm! 

Kata

.ETNA. Creative Commons License 2012.03.07 0 0 2210

Jó kis combikák:-))) Igen, tudom, hogy ez lényegében csírátlanít, nem kell tartósítószer, cukor... stb.

 

Lehet, hogy ez is csak egy újabb "gép", de szimpatikusabbnak tűnt az ötlet, hogy ezzel csináljak befőttet majd (zöldség, gyümölcs, hideg csapvíz, esetleg pici só, vagy méz, be a gépbe, x perc múlva kivenni és kész az "előfőzött" ez+az), mint hajlongani a villanytűzhely sütője előtt (nekem is ez van), vagy órákig kavargatni, forralni, majd plédekben dunsztolgatni... s arról még nem is írtam, hogy utána tálakat, fakanalakat, tűzhelyt tisztogatni, stb.stb., általában ezért nem csinálok befőttet, lekvárt, mert nincs az ilyen "babrás" tennivalókhoz türelmem:-) Inkább megveszem a boltban a tartósítószermenteset (mondjuk jó drágán), vagy megveszem a hozzávalókat és megcsinálja nekünk Anyukám, de ha ezeket a "nem szeretem" dolgokat elvégzi az asztalra állított gép helyettem és még készételeket is lehet vele dunsztolni (azt olvastam, hogy kb. 3 hónapig jók) ... hm .... hát nem is tudom ... nekem tetszik:-)

 

Pl. Németországban nem olyan vészes az ára, még újonnan sem:

 

http://www.kochstar.de/shop/detail.php?cat=279&productid=1503&dataset=1

Előzmény: vidékipupák (2209)
vidékipupák Creative Commons License 2012.03.06 0 0 2209

Ez egy befőtt dunsztoló.

 

Én ezt a villanytűzhelyben megoldottam, idő és hőfok beállítható, és még több is befér. Azonkívül kenyeret, süteményt és libacombot is lehet benne sütni.

100Co-ra úgysem lehet beállítani, mert ott már forr a víz, szétnyomja a befőttesüveget.

Előzmény: .ETNA. (2201)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.06 0 0 2207

gépi kenyérsütőknek= kenyérsütőgépeknek

Előzmény: .ETNA. (2206)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.06 0 0 2206

Igen, de a gépi kenyérsütőknek van.... lehet, hogy egy elektromos "mini-kemence"?? Na jó, majd kiderül, de most már én is kíváncsi vagyok rá, hogy mi lehet:-)

Előzmény: Törölt nick (2205)
blaze73 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 2204

csinálhatod 60 dekásra, nem téma.

a kefír jót tesz neki, érezhetően.  nem kaukázusi volt amit tettem bele, de így is jó :) 

Előzmény: CSVili (2203)
CSVili Creative Commons License 2012.03.06 0 0 2203

Blaze73 köszönöm a receptet, ki fogom próbálni, az általad módosított verziót. A kérdésre válaszolva, nem tömör, és nem folytós.A képen ugyan

nem látszik, de az üst felső szélét 2 cm- rel meghaladta a kész kenyér. Továbbgondolva, érdemes-e 60 dk liszt helyett 65 dk-t használni, mikor a végeredmény mindkét esetben 90 dk.Nem az ára miatt, hanem a több liszt miatt gondolom sűrűbb lesz. Az szól mellette, hogy egészségesebb a

több graham liszt miatt. Számomra nem csak az a fontos, hogy egészséges legyen a kenyér / ezt több grahammal lehetne elérni / hanem az állaga is aránylag ritka szerkezetú legyen. TV-ben hallottam, hogy graham kenyér ízét szerkezetét nagyban javítja a Kaukázisú kefír. Ma vettem, kipróbálom, mert hozzáértőtől hallottam.

blaze73 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 2202

Bocsánat, későn értem haza tegnap.

Nem lett az 1/3 arány túl tömör ?   Nem fújtós a kenyér ?


A recept amit használtam ilyen :

 

Graham lisztes kenyér  

25 dkg graham vagy teljes kiörlésű búzaliszt
10 dkg finomliszt (BL80)
10 dkg rétesliszt
3 evőkanál burgonya pehely 
1, 7 dl kefír v. joghurt (ha nincs, akkor végső esetben tej)
1, 6 dl víz (+ 1-2 evőkanál, de már csak keverés közben, ha szükséges)
2 dkg margarin
1 púposabb kk. só
1 kk. cukor
késhegynyi aszkorbinsav
1 kk. sikér
1/5 (1 dkg) friss élesztő

 

Én úgy módosítottam egy 90 dekás kenyérre, hogy

 

25 dkg graham vagy teljes kiörlésű búzaliszt
25 dkg finomliszt (BL80)
15 dkg rétesliszt

 

a többi hozzávalónál a folyadék kicsit több + az élesztő is több, a cukor-só megfelelő szerintem.

Margarin helyett étolaj is lehet akkor 2 evőkanálnyi kell bele.


Nálunk most fog elfogyni a grahamos kenyér, jó lett :) 

 

 

 

Előzmény: CSVili (2197)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.06 0 0 2201

Az jutott eszembe, hogy nem befőzőautomata, vagy ivólékészítő??

 

Egyszer láttam valamelyik reggeli főzőcske műsorban egy ilyen masinát (tervezem a beszerzést, külföldön egyébként valamivel olcsóbb), Keleti Andi mutatta be, ő ezzel a géppel készíti otthon a befőtteket, ivőleveket.

 

http://www.befozoautomata.hu/index.php?oldal=termekeink

Előzmény: .ETNA. (2200)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.06 0 0 2200

Nincs keverőlapátja??? Akkor hogyan dagaszt? Háát, erősen necces .... de miért volt a kenyérsütők között:-) Kíváncsi leszek, hogy mi ezt, néztem a honlapjukat, de nem láttam rajta ilyen "érdekességet", sőőt, egyik kedvenc "barátom", a google se segített:-)

Előzmény: Törölt nick (2195)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.06 0 0 2199

Jó kis kenyérke ez:-) Nyami-nyami...

Előzmény: CSVili (2198)
CSVili Creative Commons License 2012.03.06 0 0 2198

Itt a kenyér.

CSVili Creative Commons License 2012.03.06 0 0 2197

Nem kaptam receptet, így kisérletképpen összeállítottam 60 dk lisztkeveréket, amely 1/3 graham,BL-80, és Réteslisztből állt.Programozott sütésre állítottam, s így reggel 6-kor friss kenyér illattal szembesültem. Feljőtt a kenyér a tetőig, súlya 92 dk. Az íze is finom.

blaze73 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 2194

nem 1/3 - megnézem este a receptet, és a mennyiség ismeretében tudod növelni. 

Előzmény: CSVili (2193)
CSVili Creative Commons License 2012.03.05 0 0 2193

Köszi a választ, 1/3 arányban, mind a három fajtából, vagy más az összeállítás ?

blaze73 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 2192

én most pár napja csináltam egyet, de az olyan 90 dekás lett csak.   60 deka lisztből volt, vegyesen.  (graham, bl80 + réteszliszt)

az jó lett, finom.  :) 

Előzmény: CSVili (2191)
CSVili Creative Commons License 2012.03.05 0 0 2191

Graham kenyér receptet keresek, amely teljesen megtölti a 2 lapátos üstöt. / 1- 1.3 kg / Aki tud írjon.

blaze73 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 2190

ez egy jobb gép, jobb áron :

http://www.grx.hu/shop/haztartasi-kisgepek/konyhai-kisgepek/shg-bb1350-kenyersuto-keszulek/print

 

Én inkább ezt ajánlanám.

Én még az ALDI-s akcióban vettem, majd utána derült ki, hogy GRX-nél is van.

Kétlapátos gép, nagyon bevált nekünk - nagyon sokféle kenyeret sütöttünk már vele, és nagyon meg vagyunk elégedve.


(most éppen egy három liszteset eszünk)

Előzmény: PalM23 (2189)
PalM23 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 2189

Sziasztok!

Orion OBMD-1401 típusú kenyérsütőgépet szeretnék vásárolni. Érdekelne, hogy akinek van ilyen, vagy hasonló típus, annak mi a véleménye róla, hogy van megelégedve vele?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

ágika1 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 2188

Köszönöm, először megpróbáljuk( az emberrel megpróbálja) az sk. reszelést.

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.28 0 0 2187

Megoldható úgy is, hogy egy gyengébb anyagból készült csavarhúzóba belevágsz fémfűrésszel egy nútot. Könnyebben ment, mint gondoltam. De ócskapiacon is lehet kapni ilyen kínai vackokat, bitkészletet.

Szétszedésről írtam egyszer én is.

 

Ebben a topikban: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9101037

Előzmény: ágika1 (2185)
firmitudo Creative Commons License 2012.02.27 0 0 2186

Szia!

1555-nél megtalálod, ahogy miszlikekre szedtem a gépemet. Nálam a nyekergés(egyúttal a lapát időnkénti leállása majd újra indulása) a bordásszíj kopásából eredt. Én csináltam hozzá csavarhúzót, mondjuk segített, hogy van speckó gravírozóm. Ha be van süllyesztve még le sem tudod mérni, hogy esetleg megcsinálnám, fénykép alapján meg kizárt...ha van ötleted szívesen segítek. Hozd el, jobb tényleg nem jut eszembe.

Előzmény: ágika1 (2185)
ágika1 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 2185

Sziasztok! Segítséget kérek gépszereléshez

Van egy Tesco Bm7-es gépem és egy Hauser 663-asom. Egyforma üst kell hozzájuk, az már vettem újat (lehet hogy felelslegesen), mert az egyik gép azzal is nagyon zötyőg, amikor dagaszt, a másik meg egy idő után nyikorog. Sajnos nem tudjuk szétszedni, őket, mert  mindkettő alján van 3 olyan különleges fejű csavar amihez nincs csavarhúzónk.

Ti már bontottatok már szét kenyérsütőgépet?

A szervíz a város másik végén van és csak napközben vannak nyitva, telefonon azt mondták 3-6 ezer közötti a javítás és ráadásul kétszer oda kell menni. A Tuskóban 10 alatt is szokott lenni gép, nem költenék majdnem  annyit a javításra.

blaze73 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 2184

Nálam 1x volt ilyen, és csökkentettem a vízből : 350ml helyett 300ml és sosem fordult elő megint.

A hibáknál le is vagyon írva : túl sok folyadékot/élesztőt tartalmazó kenyér (beesik a teteje "cicakenyér lesz") 

 

Előzmény: geda1 (2183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!