Keresés

Részletes keresés

Figyelget Creative Commons License 2015.05.24 0 0 20252

Nagyon szuper a link! Köszi.

Előzmény: szicsu1007 (20231)
Antisystem Creative Commons License 2015.05.24 0 0 20251

Még 2 nap után sincs akadálya.

 

ÜdV

Előzmény: janijani (20250)
janijani Creative Commons License 2015.05.24 0 0 20250

Tudtam én, hogy rád számíthatunk!

Akkor mégis jobb nem keverni, de ahogy kérdezte egy hét külömbséggel már gondolom nincs akadálya.

Előzmény: Antisystem (20248)
janijani Creative Commons License 2015.05.24 0 0 20249

Érdemes lenne a beteg levelek hátulját megnézni valami nagyítóval vagy mikroszkóppal, én atkára gyanakszom.

Előzmény: deerman (20234)
Antisystem Creative Commons License 2015.05.24 0 0 20248

A helyzet a következő, a Vertimec hatóanyaga az Abamectin, ami egy streptomyces-sugárgombafajta által termelt antibiotikum (egyébként más neveken használják állatgyógyászati féreghajtónak is, meg külső élősdi irtásra is, meg hangyairtó csalétekben is, közei rokona a kifejezetten állatgyógyászatban használt Ivermectin meg Selamectin, utóbbi kutyák kullancsirtó cseppjeiben elterjedt pl. vagy a növényvédelemben használt Enamectin (Affirm).)

Bár a permetszer nem a sugárgombát tartalmazza, hanem az abból kivont kész antibiotikus anyagot, inkább csak elvi megfontolásból nem ajánlják a gombairtóval való keverését. Másfelől meg, egy elég komplex vegyület, sokminden károsíthatja keverékekben.. 

 

ÜdV

Előzmény: janijani (20242)
janijani Creative Commons License 2015.05.24 0 0 20247

Na mindegy, visszatérve az eredeti kérdésedre szerintem nyugodtan keverheted gombaölővel.

Előzmény: Törölt nick (20246)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.24 0 0 20246

Tudom, hogy a pirethroid rovarölő, csak példának hoztam fel.

Előzmény: janijani (20245)
janijani Creative Commons License 2015.05.24 0 0 20245

Nem tudom melyik lehet az a szer amivel nem ajánlják.

Valamit összekevertél. A piretroidok nem gombaölő szerek hanem kontakt hatású mérgek. Pl a Chemotox, rápermetezed a szúnyogra és megöli.

 

Előzmény: Törölt nick (20243)
Antisystem Creative Commons License 2015.05.24 0 0 20244

A Vertimecnek van két gyári keveréke is, az egyikben tiametoxammal (Actara) van keverve, a másikban klorantraniliprollal (Coragen).

(Axoris rovarölő permet dísznövényre - meglepő módon a 2 II. szer kombója itt III. kat - illetve Voliam Targo)

 

ÜdV

 

Előzmény: Törölt nick (20243)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.24 0 0 20243

Igen, nem az atkaölő, mint olyan, nem keverhető gombaölővel, hanem kimondottan a Vertimec.

 

Persze írnak ezt is-azt is. Van leírás, amely a Vertimec (egy szer kivételével) nem ajánlja, hogy mással keverjük, más leírás kifelyezetten ajánlja a pirethroid kombót.

Előzmény: janijani (20242)
janijani Creative Commons License 2015.05.24 0 0 20242

Nem voltam itt amikor kibeszéltétek, egy atkaölő szert nem tudom miért ne lehetne gombaölővel keverni.

Ilyet tudok pl hogy van a Trifender ami egy hasznos gomba és megöli a káros gombákat, ezt evidens hogy nem szabad gombaölővel keverni. De hogy a Vertimecet sem? Passz.

Előzmény: Törölt nick (20241)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.24 0 0 20241

Köszi a választ!

 

Néztem én a radart, de a később jövő özönvíz meglepett.

Már messze rászáradt.

 

Még egy kérdés: Azt kibeszéltük itt, hogy a Vertimecet nem keverjük semmilyen gombaölővel,

viszont két Vertimecezés közé be lehet iktatni? (Mondjuk, egy hétre?)

Előzmény: janijani (20238)
janijani Creative Commons License 2015.05.24 0 0 20240

A Championnak elég sok mindenre pl a málnára is 21 nap az ideje, de az epren 2 hete még nemigen volt termés. Mivel nem felszívódó szer, így az utána keletkezett terméseket szerintem nyugodtan lehet enni.

Előzmény: pacsepa (20239)
pacsepa Creative Commons License 2015.05.24 0 0 20239

A Karate és a Mospilan már talán nem probléma, de a Champion necces lehet. Nem tudni, elvben nincs engedélye eperre.

Előzmény: Catman (20235)
janijani Creative Commons License 2015.05.23 0 1 20238

Ha rászáradt akkor jó.

Ha permetezni akarok és lóg az eső lába, nem tudom eldönteni hogy neki merjek-e állni ilyenkor meg szoktam nézni a http://www.met.hu/idojaras/elorejelzes/magyarorszagi_telepulesek/   oldalon

az aktuális időjárás/radart, a play gombbal elindítom és látom az égi folyamatok irányát és ez alapján döntök:

http://www.met.hu/idojaras/aktualis_idojaras/radar/

Előzmény: Törölt nick (20233)
TINTUS Creative Commons License 2015.05.23 0 0 20237

ADtam 1 pontot a linkért.

Előzmény: szicsu1007 (20231)
janijani Creative Commons License 2015.05.23 0 0 20236

1-2 Azt nem tudhatjuk mennyi idő alatt szívódik fel teljesen, én úgy szoktam kezelni a dolgot hogyha volt ideje rászáradni akkor eredményes volt a permetezés. Ez nem teljesen igaz, mert optimális esetben ha nem jön eső a permetezés után ottmarad a levélen a rászáradt permetszer, ezt akár több napon át a hajnali harmat többször visszalágyítja és a maradék hatóanyagoknak van módjuk felszívódni. Persze ez csak az én teóriám.

3-4 A Jonathan alma fogékony a lisztharmatra, minden védelem ellenére nekem is elkapja, leginkább az ágvégeken a friss hajtásokat. A nagyon csúnyákat le szoktam vágni és lepermetezem Karathanéval. Most Karathane Star néven forgalmazzák. 

Előzmény: spapda (20232)
Catman Creative Commons License 2015.05.23 0 0 20235

Sziasztok, két hete permeteztem az epret tetü miatt mospilannal és karatéval (+volt benne champion is más miatt). Szerintetek mikor lehet enni az eperből?

deerman Creative Commons License 2015.05.23 0 0 20234

Sziasztok,

 

segítséget kérnék: mogyoróbokrom immáron harmadik éve teszi, hogy tavasszal szép egészségen leveleket hoz, majd kb. ilyenkorra a levelek fonnyadni, pöndörödni kezdenek. Úgy néz ki a bokor, mintha tüzet raktam volna mellette. Két éve termett szépen ezen állapotában is, tavaly nyár végén zölden elhullatta az összes termést. Mi lehet ez?

Foltokkal is jár a jelenség, melyet megpróbáltam megörökíteni:

 

 

remélem látható.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.23 0 0 20233

Szép napot a szar időben!

 

Az esőzés előtt egy erős órával fejeztem be a Vertimeces permetezést az első esőcseppek lehullta

előtt, Sylwettel megtámogatva, szerintetek mennyire lehetett hatásos?

spapda Creative Commons License 2015.05.23 0 0 20232

Sziasztok!

 

Lenne egy általános és néhány konkrét kérdésem:

 

1. Eső előtt permetezéskor kb. mennyi idő kell a felszívódó szereknek a teljes felszívódáshoz? Ha azt látom, hogy permetezés után fél órával a levél már "száraz", tehát ránézésre nem tűnik nedvesnek, akkor már felszívódott, vagy ilyenkor még ki/le tudja mosni az eső?

 

2. Az előző kérdés konkrétan kivetítve Actara + Folicur Solo kombinációra. Talán 1 órával a permetezés után jött egy kisebb eső, de már a zápor előtt száraznak tűntek a levelek. Nyert ügyem van, vagy célszerű a napokban újra ismételni a kezelést?

 

3. Fotót a sietség miatt nem tudtam csinálni, de talán a tünetből ráismertek: tavaly ősszel ültettünk szabadgyökeres facsemetéket (mandulák, barackok és 3 különböző alma), szerencsére mind túlélte a telet és tavasszal hozta a leveleket. Az almák levelei viszont hossztengelyük mentén be vannak pöndörödve/tekeredve, nem tudom, mi a jó szó rá, de biztosan nem rovarkártétel (sodrómoly vagy ilyesmi), mert nem csak egy-egy levél ilyen, hanem szinte az összes, és nincs lakójuk, igazából csak "be vannak csukódva", nem nyíltak ki szép egyenesre. Tavasszal volt réz+kén lemosózás, aztán Mospilan + Score, most ezek is kaptak Actara + Folicur Solo kombót. Az összes többi csemete (és idősebb fa) szép egészséges, csak az almák tűnnek picit "hervadtnak". A talaj enyhén agyagos, sok a fény, az őszi és sárgabarack, szilva, ringló, körte, dió, cseresznye, meggy, mandula, és szeder is jól érzi magát rajta.

 

Tudom, fotó nélkül nem könnyű a tanácsadás, de mi okozhatja az almák gondját? Arra is gondoltam, hogy esetleg lisztharmat lehet, de nem nagyon láttam eddig a fehéres nyomokat. Ha mégis lisztharmat, mit tudok még tenni? Van esetleg III. kategóriás, kuratív hatású szer rá?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

szicsu1007 Creative Commons License 2015.05.23 0 3 20231

Köszönöm, akkor megy a Topas+Ridomil szőlőre fürtmegnyúlás közben.

Ezen meg az látszik, hogy talán vasárnap reggel ki is tudom fújni:

http://www3.syngenta.com/country/hu/hu/cp/Szaktanacsadas/Pages/Agrarmeteorologiai-elorejelzes.aspx

 

Köszönet a linkért Caterina3-nak (hátha valaki nem ismerte ezt az előrejelzőt). Nem biztos, hogy tuti (semmi sem az), de aranyosan mutogatja, hogy mikor permetezhetek.

 

Üdv

Előzmény: Antisystem (20228)
kazi30 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 20230

Nem tudom a fajtájukat, jó savanyú mindkettő, csak befőttnek jók. Ha idén nem terem, az se baj, csak ne legyenek betegek, és a többi fára se terjedjen rá( van mellettük barack és golden almafal). Kivágni se szeretnénk őket, mert jó helyen vannak, árnyékot adnak.

Előzmény: alfi13 (20222)
kazi30 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 20229

Most mindkettő vagy egyik vagy másik? :)

Előzmény: kbalint.junior (20220)
Antisystem Creative Commons License 2015.05.23 0 0 20228

Nézd, én az intenzív növekedés fázisában mindig felszívódókat használok, lévén kontaktoknál pár naponta mehetne az ember permetezni, hogy az új részek is védve legyenek... aztán a fürtzáródást megelőző állapottól meg rezet és ként, felszívódót meg csak ha nagyon muszáj.

A Ridomil + Topas jó kombó.

 

ÜdV 

Előzmény: szicsu1007 (20227)
szicsu1007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 20227

Hm...  Virágzás végétől (Syngenta)

http://www3.syngenta.com/country/hu/hu/cp/Termekeink/Gombaolo-szerek/Pages/Ridomil-Gold-Plus-42-WP.aspx

 

Ugyanakkor a Syngenta Szőlő növényvédelemben csak 15-20 cm-es hajtásig javasol Ridomil-t.

http://www3.syngenta.com/country/hu/hu/cp/Novenykulturak-vedelme/Pages/Gyumolcskulturak.aspx

(Ez megint valami "Internet nem felejt" ? )

 

Mellesleg én is a Ridomilt céloztam, de nem akartam befolyásolni a választ. Esetleg Topas is bele lisztharmat ellen?

Előzmény: alfi13 (20221)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.23 0 0 20226

Tarackoló szilvarózsát ki lehet zöldirtóval irtani? Elég csak főtörzsét megmérgezni vele?

Figyelget Creative Commons License 2015.05.23 0 0 20225

Üdv!

Köszönöm a válaszokat.

kbalint.junior esetleg valami konkrét permetszereket nem tudnál ajánlani?

kbalint.junior Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20224

fonálféregre mit tudtok ajánlani kinek mi vált be ?

Silvan Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20223

Cabrio Top is tökéletes, próbáld ki.

Előzmény: szicsu1007 (20211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!