Keresés

Részletes keresés

afintha Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23019

Mindket betegseg komplikalt.

Szerintem a kortortenetnek, a tuneteknek es a diagnozisnak osszhangban kell allnia.

Ha nem all osszhangban, akkor keresni kell ennek okat. Sajnos sok esteben erre nincs ido/penz/ember.

 

Elofordulhat szerologia negativ neuroboreliosis, mint ahogyan egy nemet cikk is irta:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11023188

 

De ez szerintem ritka.

Előzmény: Rita2222 (23003)
Rita2222 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23018
Melpoma nekem megvan a doktornő szama,de googlival talaltam én is.de ha nem találod dobj egy emailt es megírom!nekem felvette általában.
rituss2008@freemail.hu
Előzmény: Melpoma (22952)
Rita2222 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23017
Én mar nem szedek ab-t es csak abban vagyok biztos hogy vmifele gyulladások vannak bennem,ami ellen komplett méregtelenítő gyulladáscsökkentő kuraval fogok a továbbiakban védekezni.most igy latom.de masnak meg nagyon kell az ab én is jobban lettem tőle.mindenki Válassza azt amirol o ugy érzi hogy hasznal,Ennyi.attol meg mindenki megoszthatja itt a tapasztalatait.
Előzmény: Törölt nick (23011)
afintha Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23016

Nem vagyok abban biztos, hogy lyme-arthritis eseten a szteroidot el kellene vetni, mint gyulladascsokento gyogyszert.

Engem a lyme-arthritis inkabb RA-ra jellemzo szisztemas immunfolyamatra emlekeztet. 
Szerintem a hosszu tavu izuleti panaszok eseten a szukseges mennyisegu szeroid segiteni tud.

 

Itt van egy temaba vago kozlemeny (gyerekek!):

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24390634

 

Es egy szep osszeallitas, hogy milyen folyamatok is zajlanak:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2223850/

Előzmény: Jesurun under Lyme (23000)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23015

Marobert, itt az ideje h te is belepj az egyesuletbe, es megkeressuk az Allamtitkarsagot !

:)

Előzmény: afintha (23014)
afintha Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23014

A rendszer sajnos nagyon sok sebbol verzik.

A diagnosztikai teruleten hatalmas az emberhiany es a penzhiany.

A javaslataiddal es szakmai visszajelzeseiddel szerintem az EMMI Egeszsegugyert Felelos Allamtitkarsagat keresd meg, minden jelzes szamukra fontos.

Előzmény: Törölt nick (22995)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23013

"Kérdés mivel is álltok szemben ha / baktériumot nem öli meg az antibio , hiszen szedés közben folyamatosan kellene neki pusztulni ha valóban élőlény , vagy mégsem az ?"

 

rezisztencia

Előzmény: Törölt nick (23011)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23012

Igen, eddig nem kaptam  erre kerdesemre valaszt:

"a lyme-korosoknal melyik fajta arthritisz lep fel, a RA vagy a OA ? "

 

Szerinted nekem OA van. Szerintem is, erre tippelek en is.

De a reumatologus RA-t allapitott meg.

Igaz, ez UK-ban volt.

 

Viszont erre a kerdesre eddig sehol sem olvastam valaszt, mert a lyme-os cikkekben mindenhol csak "arhritisz"rol beszelnek.

Es az OA es RA kozt nagy kulonbseg van.

Azt viszont szinte mindenhol megerositik, h a borrelia fertozes "utolso", "3-ik" , "poszt" szakasza az arthritisz-szal jar. Csak azt nem irjak, hogy melyik : RA v OA

Valoszinu azert, mert aki irja irja a cikket annak egyertelmu.

Vagy az is lehet, h van egy 3-ik fajta arthritisz, ami kulonbozik az OA-tol is, es az RA-tol is, nemcsak abban h nem autonom, hanem a mukodeseben is.

 

Viszont a te gondolatmenetedet tovabb vive:

"Az immunrendszer ugyanis kitolja a mérgeket a perifériára ott nem tud mást tenni mint becsomagolja amit a szervezetben talál hozzá anyagot / ha más nincs képes a csontokból a kalciumot kivonni , vagy akár a fogakat is elbontani csomagolóanyagnak !"

 

Miert csomagolja be? Egyes bacik, koztuk a borrelia is kepes sajat magat becsomagolni, ezt hivjak biofilmnek. A fogko is biofilm.

 

Es szerintem en jol meregtelenitek. Lehet nem a legjobban, de jol. Es sokan masok is. Nem mindig hasznos dolog altalanositani a negativ velemenyt minden forumozora!

 

De koszonom a valaszodat, es hogy valaszoltal erre az eddig meg nem valaszolt kerdesemre.

Előzmény: Törölt nick (23010)
illatos-fű Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23009

Vannak itt akik tudjak a szamat. En nem. Keresd vissza a forumon. Vagy kerd el valakitol.

Előzmény: Melpoma (22952)
pozo Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23008

A két dolog egymástól független.

Előzmény: boxerkutya (23007)
boxerkutya Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23007

Én egy féregnek tartom.

Előzmény: pozo (23005)
Rita2222 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23006
Bizony Nemtudoknak igaza van,tőlem a Laszloban a lyne szakértő döbbent fejjel kérdezte hogy mi az az agyi köd ,merthogy az nem lyme tünet.ok nekem lehet hogy nem lymom van nem is ez a lényeg hanem amiket ott neki lediktaltam mint tunetlista az egy az egyben igaz a lymera us.erre ő tolem kérdezi mi az agyi köd...pedig kulfoldon ezzel egy lyme szakértő olyannyira komolyan vesz hogy hiaba nincs antitest nem tartja kizártnak a lymot.antibiot adnak ilyenkor hogy lassak hogy reagál a beteg es utana néznek új tesztet ami ezek utan kimutathatja mar.en ezt olvastam,hogy konkretan ez az eljárás kulfoldon.tehat ebből gondolom hogy megiscsak kell abban lennie valaminek hogy az ab immunvalaszt produkál.
Előzmény: Törölt nick (22999)
pozo Creative Commons License 2015.01.05 0 1 23005

Így van, Ő az egyik legjobb infektológus hazánkban, én is olvastam a 90-es évek elején megjelent könyvét, ezért írom ezt a véleményemet.

De a könyvből kiderül ám, hogy bizony Ő is ismeri a krónikus lyme-kórt, s tudja, hogy nagyon nehéz diagnosztikázni és kezelni. Ezért jelenleg a friss lyme-kórral foglalkozik, mert ezt sokkal egyszerűbb gyógyítani, meg hát jól is jövedelmez (ezért okos ember)...

A krónikus lyme-kór diagnosztikázására és gyógyítására a László kórház lenne hívatott, de nem foglalkozik vele, egykor L. doktor is ebből a bugyorból bújt ki... Szerintem a lyme-kór és a krónikus lyme-kór gyógyításához kórházi háttérre lenne szükség.

 

Sajnos az sem megoldás, hogy itt a fórumon vak segít világtalant, ami sajnos azzal járhat, hogy az egymásnak adott laikus tanácsok többet ártanak, mint használnak. Tévedés ne essék, nem akarok bántani senkit emiatt, de valahová fordulniuk kellene, de nem tudnak hová. Ennek okán szerintem elég sok nem lyme beteg is megfordul itt, egy részük ide menekül a ma még gyógyíthatatlan betegsége elől, másik része pedig hamar túl lenne a baján, ha megfelelő orvosi diagnózist kapna...

Előzmény: afintha (22992)
Rita2222 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23004
Marmint Pontosítok:attól hogy nincs antitest de vannak tünetek még nem lehet kizárni a Sjögrent.mondjuk ezt sem minden orvos gondolja igy de ez sok helyen le van írva.Lymeban meg elutasítják,tehát ha a labor nem mutat antitestet akkor nincs Lyme Szerintük.nalam ez okoz zavart a fejemben.
Előzmény: Rita2222 (23003)
Rita2222 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23003
Szia Afintha!feltehetek én is egy kerdest?autoimmun es lyme,ugy latom értesz a témához.szóval miert van az,hogy a Sjögren szindróma (ez egy autoimmun betegseg)gyanújánál sok orvos azt mondja nem lehet kizárni ha nincs antitest.viszont a Lymenal ha nincs antitest akkor az biztosan nem Lyme (marmint a legtöbb magyar orvos szerint).
Köszi ha valaszolsz
Előzmény: afintha (22993)
boxerkutya Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23002

Ez a másik variáció , hogy nem akarja felismerni a betegséget anyagi okok miatt, illetve mások érdekeltségeit fedezi ezzel. 

Előzmény: bob87 (22998)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23001

Nem az a kerdes, hogy mennyire buta vagy okos, hanem az, hogy mennyire helyezi eloterbe a sajat erdekeit (hirnev, penz, anyagiak, szakmai sikerek) azzal, amire az orvosok feleskudtek, a betegek meggyogyitasara.

 

Az "okos" orvos ugy gyogyit, h betegei allandoan visszterjenek hozza.

Az "igazi" orvos pedig ugy, h a betegei hamar elfelejtik, mert meggyogyultak es ilyen teren rovid az emlekezotehetseg.....

Bocs az ironiaert....

Es igy sajna az "igazi" orvosok hamar belefaradnak a  meg nem becsulesben, sem anyagilag sem szakmailag.... es igy keves van beloluk.... Sajnos, ez igy van.

Azert hal`Istennek vannak meg jo orvosok.... csak nehez oket megtalalni.

Előzmény: bob87 (22998)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2015.01.05 0 0 23000

Gyogyszert akart nekem felirni. Sztereoidot. Ami koztudottan rossz a lyme-korra.

En nem fogadtam el, es nem mentem vissza hozza. Mas reumatologushoz sem, azota.

 

De ha tudsz nekem ajanlani olyan reumatologust Magyarorszagon, aki kepben van a lyme-korral, azt nagyon megkoszonnem neked.

Előzmény: afintha (22981)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22999

Odáig még nem jutott el ez a nagyon okos ember, hogy elismerje: van olyan, hogy krónikus lyme. Még a tüneteket sem ismeri helyesen, izomrángást őszerinte nem csinál a lyme.

Előzmény: afintha (22992)
bob87 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22998

nem hiszem, hogy olyan buta, ha a semmiből ilyen jól megél.

Előzmény: boxerkutya (22994)
boxerkutya Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22997

Ez a jó válasz .

Előzmény: Törölt nick (22995)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22996

A lyme kór diagnosztizálása egyik sem. A mi lyme kór kezelésünknek van tudományosan megalapozott háttere, maximum lakos gondolja ezt ördögűzésnek. Így már legalább látom, melyik oldalon állsz.

Előzmény: afintha (22988)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22995

Ma közpénzből finanszíroznak olyan orvosokat és kórházakat,akik tüneteket kezelnek,de valójában lövésük sincs mi a baja a betegnek. Milliárdokat szórnak ki az ablakon,ahelyett,hogy felállítanák a pontos diagnózist. Közel 15 évet éltem hasmenéssel és szerintem az ország összes gasztro dokiját ismerem. Több kiló gyógyszert beszedtem rá teljesen feleslegesen. Végül az AB kúráktól meggyógyult végleg. Természetesen elmeséltem mindegyiknek és persze éreztem,hogy kinevetnek. Egyedül a Margit kórház főorvosa köszönte meg és vette komolyan. Azóta több betegéről kiderült,hogy szintén lymeos. Meggyőződésem,hogy néhány diagnosztikai eljárás kötelezővé tételével megspórolhatók lennének ezek a milliárdok és az emberek sem rohangálnának kínjukban a kuruzslókhoz...

Előzmény: afintha (22988)
boxerkutya Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22994

 Rossz válasz, mert nagyon buta ember. Ő felel azért, hogy nem is merik fel a lyme betegséget Mo-on. És Dr Bózsikról, Dr Esztóról, hogy vélekedsz ? Látod itt én már használtam a titulust !

Előzmény: afintha (22993)
afintha Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22993

A nagy kerdes:

Mi a diagnozis? Mi az indikacio? Miert akarjuk az antibiotikumot hasznalni?

 

Erre vonatkozolag vannak protokollok, amelyeket az eddigi vizsgalatok eredmenyei alapjan allitottak ossze.

 

Előzmény: boxerkutya (22991)
afintha Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22992

Okos ember, az o konyveben olvastam eloszor a lyme korrol a 90-es evek elejen.

Előzmény: boxerkutya (22989)
boxerkutya Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22991

Az antibiotikum baktérium elleni hatásossága tudományosan megalapozott,  bizonyított tény. Ezt lehetne finanszírozni, ha akarnák ,csak valakik nem akarják.

Előzmény: afintha (22988)
afintha Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22990

Azt gondolom, hogy azert sok mindent tudunk mar bizonyitani.

Tudomanyos kerdesek termeszetesen vannak, ezek megvalaszolasaval sok-sok kutato foglalkozik.

Előzmény: boxerkutya (22987)
boxerkutya Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22989

És Lakos Andrásról mit gondolsz ?

Előzmény: afintha (22986)
afintha Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22988

Azt gondolom, hogy tudomanyosan megalapozott modszereket es terapiakat szabad kozpenzbol finanszirozni.

 

Varazslast, raolvasast, ordoguzest, biorezonanciat, homeopatiat, GNM-t es tarsait szerintem nem szabad kozpenzbol finanszirozni.

Előzmény: Törölt nick (22984)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!