Keresés

Részletes keresés

Harmaspajtas Creative Commons License 2001.02.18 0 0 221
Hali!

Szóval vettem egy Merida 907-es vázat villával, aztán rádobtam egy Ultegra szettet, meg Flite nyerget plusz betettem két könnyü Mavic Open Pro kereket.

Hát ennyi csak

Üdv Iron

Előzmény: kivi (220)
kivi Creative Commons License 2001.02.09 0 0 220
Pontosan milyen Meridát vettél? Mert több modell is van, és a színek sem egységesek.
Előzmény: Harmaspajtas (218)
R.Anita Creative Commons License 2001.02.09 0 0 219
Iron,
"Gyönyörű szép kék színe van. Küldjek róla képet?"
Ha már magát a bringát nem tudod elküldeni... azért tehetnél egy próbát ;)

kivi,
köszi.

R.Anita

Előzmény: Harmaspajtas (218)
Harmaspajtas Creative Commons License 2001.02.08 0 0 218
Gyönyörű szép kék színe van. Küldjek róla képet?

Én azért is vette a Meridát és nem a Mali Ironman aluvázat mert a Mali szerintem kicsit kályhacső benyomását keltette bennem meg az varratok sem voltak túl meggyőzőek. Arról nem is beszélve, hogy mindenkinek szinte Malija van, a Meridából pedig összesen vagy 3 darab van az országban, persze ebből a modellből,bár mindegyik úgy lett összerakva.
Hát erről ennyit.
Jó eddzést kívánok mindenkinek!

Iron pajtás

Előzmény: R.Anita (213)
kivi Creative Commons License 2001.02.08 0 0 217
Sokfajta jó cipő van: Shimano, Adidas, Look, Northwave, Sidi, Diadora.
A cipő méretéről eltérnek a vélemények. Egyesek szerint 1/2 számmal nagyobb kell, mint az utcai cipőből. Mások azt javasolják, hogy dupla zoknival kell felbróbálni, és ha úgy is kényelmes, akkor az jó. Arra mindenképpen figyelni kell, hogy ne legyen túl rövid, mert a körmöd bánhatja.

Szerintem vedd fel (mindkettőt!) kösd/szorítsd meg, és gondolkodj el, hogy mit érzel. Ha éppenhogy nem szűk, akkor kicsi! Esetleg egy picit megdagad a lábfejed, és máris szorítani fog. Tehát egy picit legyen nagyobb.

És figyelj arra, hogy jó legyen a Lookhoz. Előbb kellene megvenned a pedált, és a stoplit vidd magaddal cipővásárláskor.

Előzmény: R.Anita (216)
R.Anita Creative Commons License 2001.02.08 0 0 216
kivi,
akkor Look lesz. (Sokat úgysem szeretnék benne menni, mert akkor nekem már régen rossz... ;)
Cipőről milyen tapasztalataid vannak? Ugyanolyan méret kell, mint mondjuk futócipőből? Mit nézzek meg rajta, hogy válasszam ki a lábamra valót?

R.Anita

Előzmény: kivi (215)
kivi Creative Commons License 2001.02.07 0 0 215
Pedál téma:
ha az országúti modelleket nézzük, akkor Shimano SPD-R rendszere vagy a Look egyaránt jó. A legtöbb jó minőségű cipő képes fogadni mindkét fajta stoplit.
A Simano mellett szól hogy kicsivel könnyebb, elterjedtebb (nagyobb a választék) és könnyebb a cipőben gyalogolni.

A Look előnye, hogy olcsóbb, robosztusabb. Viszont abban a cipőben menni egy rémálom. Képzelj el egy klumpát a lábadon, aminek a talpán egy fél teniszlabda van. :)

Nekem egyelőre csak egy montis SPD-m van, így pedálcserével váltok az outi és a monti között. Ha lesz még egy, akkor az SPD-R lesz.

Előzmény: R.Anita (213)
Zsazsi Creative Commons License 2001.02.07 0 0 214
Megirigyelted a reggeli kérdéseimet?! :o)
Előzmény: R.Anita (213)
R.Anita Creative Commons License 2001.02.07 0 0 213
dyno,
ne keseredj el, itt inkább olyan kezdő amatőrök vannak, mint én is. Nagyon valószínű, hogy neked sokkal több tapasztalatod lehet...
Akik meg profibbak, azok az utóbbi időben nem sokat írnak ide. (Kicsit szétoffoltuk a topikot :(((
Az órát meg nem árt felhúzni. Csak nehogy úgy járj, mint én, mikor egyszer a délutáni futás előtt aludtam egy kicsit, aztán csörgött az óra, és hosszú perceken át azt hittem, hogy reggel van, és indulni kell az uszodába :)))

bringa,
hát persze, hogy triatlonozni kellene. Azért sem a bicajostopikban tettem fel a kérdést. Szóval Mali vagy Merida. (Ez utóbbit hol tudom megnézni?)

pedál,
ma reggel kicsit okosabb lettem a szaunában: akkor így teszem fel a kérdést: Look vagy Shimano?

Iron/harmaspajtas,
...és a színe milyen? ;)

R.Anita

Harmaspajtas Creative Commons License 2001.02.07 0 0 212
Sziasztok!
Én csak duatlonozom,de azért remélem nem zavarok.
Bringából vegyél szép Meridát. Nekem is az van.
Gyönyörű. Meg ritka. Meg egyedi teljesen.
Na csá Iron
kivi Creative Commons License 2001.02.06 0 0 211
Komolyan fél 5-kor kelsz minden nap? Hűha... És hogy hangolod össze a futást a tekeréssel?
Előzmény: IV.kercsaj (210)
IV.kercsaj Creative Commons License 2001.02.06 0 0 210
dyno
Te melyik vagy? ;-)))
És hogy hol kezdd? Mondjuk állítsd be az órádat fél 5-re :-)))
Ha ennél konrétabbat szeretnél, akkor írj te is többet magadról...

R.Anita
Van egy-két olyan bringa, amit csak nézegethetsz... ;-)))
Pedál+cipő: (de ezt anno már mondtam neked) Hunyadi bringásbolt vagy Nella.

kivi Creative Commons License 2001.02.06 0 0 209
nyus R. Anita,
a pörgetés csak nekem nem válik be annyira, az emberek döntő többsége (ha már átállt erre) sokkal jobb teljesítményt nyújt.

A bicajos kérdésed elég általános. :-) Gondolom triatlon célra kellene, ugye? Mennyit akarsz rákölteni?
A Mali valóban nagyon jó ár/minőség arányú család. De érdemes megnézni a Meridát is.

Én most egy használt Schwinn-t vettem. Kicsit helyre kellett pofozni, de most már tökéletes. Azt persze hozzá kell tennem, hogy az outi nekem csak másodlagos kerékpár, ezért nem is várok el tőle olyan minőséget mint a montitól. De még egy alacsonyabb minőségű gép is nagyon jól tud dolgozni, ha megfelelő kezekbe kerül. :-)

Előzmény: R.Anita (207)
dyno Creative Commons License 2001.02.06 0 0 208
Hát Közétek aztán nem könnyű
bekerülni...
Talán majd ezzel bevágódok.;)
R.Anita Creative Commons License 2001.02.06 0 0 207
Hiver,
ugye milyen más az 50-es? Amúgy meg mostanában reggelenként 6-7 között foglalt, 7 után általában nincsenek.

kivi,
csak hogy tudd: Hiver kb. úgy úszik mellben mint én gyorsban: nem tudtam lerázni magamról, mikor egy pályán úsztunk. Na persze, mert tőlem kapta a sapiját! :)))
Én is úgy tudom, hogy a pörgetés kíméli jobban a térdedet.

Ja és bringa (kivi, jó hogy ide is bekukkantasz :)
Én csak a Maliról tudok, van -e még ezenkívül más bringa, amit érdemes lenne megnéznem?
Pedál+cipő: hol, milyet?

R.Anita

Előzmény: Hiver (203)
Hiver Creative Commons License 2001.02.06 0 0 206
Ja, VT még nem vett biciklit. Most nem is nagyon foglalkozik vele, inkább sícipőt-sílécet nézeget.
Hiver Creative Commons License 2001.02.06 0 0 205
Mijjazhogy neked _is_ mekktanulni gyorsúúszni?! Ki mondta, hogy gyorsúsztam?! Csak gyorsAN!!! :o) Én se tudok, csak mellben, rendesen víz alatt azt is csak néhány hete.
Előzmény: kivi (204)
kivi Creative Commons License 2001.02.06 0 0 204
Hiver,
gratula! Jó lenne nekem is normálisan megtanulni gyorsúszni, mert csak mellúszni tudok. Azt is lassan, de legalább sokáig...

Apropó... megvette VT a biciklit?

Előzmény: Hiver (203)
Hiver Creative Commons License 2001.02.06 0 0 203
Vasárnap este voltunk úúszni VT-sel a BVSC-ben. Végre lehetett az 50-ben, hát sokkal jobb, mint a kicsi! Szebb, jobb, világosabb, melegebb, tisztább, szárazabb érzés :o) Nincs is nagy kedvem ezek után hajnalban a 25-ben áztatni magam. Kár, hogy előre nem lehet tudni, mokir szabad a "nagyvíz".
Ráadásul mindenféle rekordokat döntöttem!
1. Soha életemben nem úsztam még ennyit! (Össz. 2100 m)
2. Soha életemben nem úsztam még ennyit egyfolytában, pihenő nélkül! (1000 m. 500nak indult, de közben feljebb raktam a mércét.)
3. Eygéni csúcs 100 és 200 m-en!
vastigris Creative Commons License 2001.01.30 0 0 202
Köszi.
vastigris
IV.kercsaj Creative Commons License 2001.01.27 0 0 201
VT

Boldog szülinapot! Használd egészséggel (és egyre javuló eredményekkel :-) a kínzószerszámokat!
Legközelebb Hiverrel egy "kalodát" szerzünk be neked???
(További gyak. infó V.Péternél, amúgy én is kíváncsi vagyok a kaloda működésére a gyakorlatban.)

dyno Creative Commons License 2001.01.21 0 0 200
Sziasztok!
Nem is tudom, hol kezdjem...
Valamikor triatlonoztam, aztán elzüllöttem egy idore. Van már, vagy 4 éve (vagy több?), hogy abbahagytam. Pedig nagyon szerettem...igaz, nem az edzéseket (mindig is utáltam hajnalban belefagyni a medencébe:)), hanem a versenyeket.
Azt a hangulatot, ami ott volt, nem lehetett máshol átélni. (tésztaparty stb.)
Szóval szeretnék megint mozogni, csak hát ésszel kellene nekiállni. Hol kezdjem?
dyno
V.Péter Creative Commons License 2001.01.21 0 0 199
200 métert talán a mélyvizben is fogok uszni. ( Akkor most már 96% ? :-) )
Előzmény: V.Péter (198)
V.Péter Creative Commons License 2001.01.21 0 0 198
Ma (vasárnap) ebéd utánra én is tervezek egy családos uszodalátogatást, csak én a Komjádiba megyek és nagyrészt a gyerekmedencében fogok pancsolni.
Előzmény: Szarvasűző (195)
kivi Creative Commons License 2001.01.20 0 0 197
95% :)))
Előzmény: iSTVán (196)
iSTVán Creative Commons License 2001.01.20 0 0 196
Milyen csábítást gondolsz még? Hiszen itt saccra 90%-ban a FUTÓbolondok irkálnak! (Igaz, hogy nincsenek nagy formában, "otthon" is félelmetes a pangás. Egy kis kiruccanást ugyan tettek túrázás ürügyén, de ettől eltekintve nagy a csend.)
Előzmény: Szarvasűző (195)
Szarvasűző Creative Commons License 2001.01.20 0 0 195
Sziasztok!
Elég kevesen írunk ebbe a topicba. Át kellene csábítani a futókat, futóbolondokat.
Én holnap is lemegyek úszni a Hajósba. Ha ismernék valakit közületek, akkor úszhatnánk együtt. Most lemegyek futni a rakpartra egy keveset.
kaktusz7 Creative Commons License 2001.01.18 0 0 194
Nem is olyan apró. Én pl. max. 50 métert tudok gyorsban, mellben több km is ment.
Előzmény: R.Anita (193)
R.Anita Creative Commons License 2001.01.18 0 0 193
Sehol senki? :(

Tök jól ment a mai úszás, lemértem 500m-t, 43 mp-cel jobb lett, mint egy hete! Idot azért nem írok (nem valami fényes), de végre elértem azt, hogy most már gyorsban egy picivel gyorsabban megy, mint mellben. Apró örömök az életben... :)

R.Anita

IV.kercsaj Creative Commons License 2001.01.08 0 0 192
Fishtax
Igen.

(|>8-|-<D===
Előzmény: Fishtax (190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!