Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

woookie Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1312
Sziasztok,

Szeretnék üléshuzatot rakni az ülésekre, az első fejtámlákat hogyan lehet kiszedni?
A hátsót egyszerűen ki lehet húzni egy műanyag pöcök benyomása után, az elsőknél nem találok semmi hasonló megoldást.
Előre is köszi.
csabakiss53 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1311
Tisztelt Peugeot tulajdnosok!

Akit érdekel tudok szerezni 4 db (használt) légnyomás szenzort 6.000HUF / darab áron!
Garanciával!

További szép napot!
M.Joe Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1310
rémlik valami egyediség :D
megbeszéljük

Előzmény: gasparv (1309)
gasparv Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1309
Mi is Joe :-) A pólóról majd beszélnünk kell.... kicsit egyedi kellene, ha lehet.
(asszem beszéltünk róla... talán)
Videót is megnézném, mondjuk először nem a Youtube-n :)))
Előzmény: M.Joe (1307)
M.Joe Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1308
A videót ne is akard látni. Pár órát volt csak fent a YouTubon. :)
Előzmény: gasparv (1304)
M.Joe Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1307
Örülök, hogy személyesen is megismerhettelek benneteket.
Remélem a következő talin még több 407-es lesz.
gasparv Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1306
Privát üziben ment..
Előzmény: Jancsi66 (1305)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1305
Tényleg nagyon jó buli volt! Itt is szeretném megköszönni a szervezőknek, hogy ezt összehozták. Nagyon jól éreztük magunkat. És lett egy szuper pólóm is! Még egyszer köszi!
Viktor! A króm csíkot amiről beszéltünk lehet neten is rendelni? Mert akkor elég egy mail cím is. De ha nem, akkor ne felejtkezz már meg rólam.
Köszi és üdv ! Jancsi66
Előzmény: gasparv (1304)
gasparv Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1304
Fergeteges buli volt :)))))
Köszi hogy a kompromittáló képeket kihagytad :))
Előzmény: birobandi (1303)
birobandi Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1303

Tisztelt Topiktársak!
Az országos Peugeot találkozón elkövetett képeimet, amennyiben valakit érdekel megtekinthető:

http://picasaweb.google.hu/birobandi/PeugeotTalalkozoSopron2010#

molnarnorbert Creative Commons License 2010.02.13 0 0 1302
szerintem meg a jó bornak is kell cégér...
és ha a munkával elégedettek a kuncsaftok, akkor szerintem senkinek sem jut eszébe, hogy gazdaságilag téged akárhova kössön.
szóval szerintem lehetne nyiltan hirdetni, ha mást nem, akkor legalább annyit, hogy hol nem ért még csalódás.
Előzmény: birobandi (1301)
birobandi Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1301
Szia molnarnorbert

 

Egyszerüen csak azért ajánlok valakinek privátban szervízt, mert még a látszatát is el akarom kerűlni annak, hogy nekem bármi érdekem (anyagi) fűzne az adott válalkozáshoz. Én is csak egy ügyfél vagyok ott, mindössze nagyon jók velük a tapaszatlataim. Értenek a Peug.okhoz és szintén olcsobbak, mint a pesti ismert szervizek. Egyébként az általad írtakkal összeségében egyetértek. A Frédi-Béniről sem hallottam még sok kritikát, az általam ajánlott szervíz földrajzilag is közel van hozzájuk.
Üdvözlettel: birobandi

Előzmény: molnarnorbert (1300)
molnarnorbert Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1300
>Esetleg, ha igényled privátban (email) tudok neked megbizható szakszervízt ajánlani,
>BP.-től 30 Km-re.

ezt nem értem, miért nem lehetne pozitív reklámot csinálni? miért kell magánban titkolózni?

én eddig az összes Pug. fórumon leírtam a tapasztalataimat, a negatívat is, kendőzés nélkül, hisz ha valaki bele merne kötni, megvan az összes számla, és a kifogásaim dokumentáltak. Ha ügyvéd lennék, és lenne rá időm, tuti perben állnék egy csomó "lenyúló" hellyel...
Az internetnek pont az a lényege, hogy a szabad információáramlásnak köszönhetően ne egyedül kelljen egy "mumussal" szemben állnod, hanem a márka(sors)társak együttes "tudatának" része legyél :))) (nem, nem vagyok hittérítő)

Azért röviden: szerintem a fővárosban nincs olyan márkaszerviz, ahol ne jártam volna (2000 óta vannak pugjaim), de senkinek nem ajánlanám őket. 307 fórumon részletes esetismertetőket is írtam...
2002 óta csakis Üllőre, FrédiBéniékhez járok, és bár ők sem mindenhatóak, de eddig bennük még nem csalódtam.
És nem elég, hogy olcsóbbak az óradíjaik, de a kocsi korától függően az óradíjból és az alkatrészből is adnak kedvezményt.

Illetve régen sokan dícsérték a zuglói Grósz műhelyt (ott nincs márkakereskedés, csak szerviz), de személyes tapasztalatom még nincs, és mostanában nem is találkoztam olyannal, aki mesélt volna a tapasztalatairól.
Előzmény: birobandi (1297)
gy-ér Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1299

Szia birobandi!

 

Előre is köszönöm a segítségedet, igen kérnék megbízható szerelőket. Emil címem: tamaspajor@gmail.com

 

Előre is köszi gy-ér

Előzmény: birobandi (1297)
birobandi Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1298
Szia M.Joe

 

Igazad van. Most olvasom a Neten, hogy épp járhatatlan a 86-os. Remélem holnap rend lesz. :)

Üdvözlettel: birobandi

birobandi Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1297

Szia gy-ér!

Egyáltalán nem biztos, hogy a szervó szivattyú okozza, különösen, ha csak egyik irányban csinálja. Lehet ez olcsóbb ügy is, mondjuk egy szelepnek a hibája. Én nem engedném a helyedben látatlanban a szivattyú cserét. Esetleg, ha igényled privátban (email) tudok neked megbizható szakszervízt ajánlani, BP.-től 30 Km-re.
Üdvözlettel: birobandi

Előzmény: gy-ér (1294)
M.Joe Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1296
Most hogy elállt, nem esik semmi visszajött az életkedvem. :)
reggel fél nyolckor gyülekező.
Előzmény: gasparv (1292)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1295
olvass vissza pár napot, sajnos többeknél is előjött a hiba.
talán segítenek is majd.
Előzmény: gy-ér (1294)
gy-ér Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1294

Szia birobandi és szia Bárki, aki tud segíteni!

 

Kérlek, ha tudsz segíts, mert tanácstalan vagyok! Van egy 2005-ös 407 SW 2.0 hdi-m 100 000 km-rel. (csak szakszervízben szervizeltetem). Következő a problémám. Indításkor el kell telnie 2-3 másodpercnek, hogy a kormányszervó reagáljon. Ugyanakkor balra kanyarodáskor (csak balra) néha bele kell kapaszkodi a kormányba, hogy megtudjam tartani az autót. Szervizben voltam, válaszuk: habosodik a rendszer, VALÓSZÍNÜLEG  a szervó miatt, Megkérdeztem, hogy VALÓSZÍNÜLEG ez mibe fájna nekem, kb. 200 000 HUF. De kérdezem én, hogy valószínuleg, vagy biztosan, mert valószínüségre nem szertnék 200 000 HUF-ot kifizetni, hát azt nem tudják! És ezzel le is zárták a beszélgetést. Megérdeklődtem, több, más szervízt is, de mindegyik úgy kezdi, hozd be és ránézünk 6000 HUF-ért. Nekem ne nézegessék, hanam mondják meg mi a hiba.

 

El vagyok keseredve, mert van egy szép, szeretni való, ámde drága autóm, de nem tudom kiélvezni!

 

Köszönettel várom a segítségeteket!

 

 

Előzmény: birobandi (1293)
birobandi Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1293
Szia gasparvTermészetesen. 1/2 8 körűl ott leszünk Budaőrsön. Meg fogsz szerintem találni minket. Azért annyi 407-es nincs. :)
Üdvözlettel: birobandi
Előzmény: gasparv (1292)
gasparv Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1292
Szia!

Remélem a rossz idő nem vette el a kedvedet.
lécci privátba a gaspar.viktor@gmail.com címre küld el a telszámod hogy megtaláljuk egymást...
BiróBandi ugye te is jössz? :)

Üdv.
Előzmény: M.Joe (1288)
userik Creative Commons License 2010.02.10 0 0 1291

Hello mindenki!

Nekem eddig volt 2 406-osom azokkal szinte semmi bajom nem volt kivéve a szokásos idővel cserélendő dolgok. Most egy 407 sw van 1.6 hdi 160km.

semmi nem volt vele a turbo nyitó záró szelep enyhe olaj szivárgásán kívül.

De egy hete!!!!

Reggel indítás hideg -8, ablakolvasztás, meg minden, amikor akartam 1 pillanat törlést csinálni az ablaktörlő kapcsolo lefele valo megnyomásával.

Törölt is, na de aztát még1x és még 1x és még1x.......

Tehát nem tudtam kikapcsolni az ablaktörlőt.Se kikapcs se program váltás semmi.

csak a szakaszos törlés és kész.

na mindegy, bizti ki majd megjavítjuk!

utána jártam, mindenki azt mondta hogy com2000 kormánykapcsolo csere 120ezer.  :(

Szereztem bontottan, 15 ezrért. Kafa na csere kormány le légzák ki.....

gondoltam én.

Légzsák nagyon érzékeny ugyhogy olvastam neten 1 kicsit.

aksit ki kell kötni min 15 percel előre mielőtt nekikezdesz akármihez is.

szervízbe azt mondták nagyon bonyolúlt a légzsákot kivenni 10 ezreért kiveszik, speciális szerszám kell hozzá. hahah

1 darab hosszú facsavar 1 kis tükör és 1 rövidebb csavarhuzó és lent is volt.

Na kicseráltem a kapcsolot, proba ... NEM JÓ ÁÁÁÁÁÁ.

na szervíz azt mondta B S I a kesztyűtartóba 100ezer.

nem vettem B S I -t hanem a motorházba lévő biztitáblát kikaptam kimérni.

A köcsög franciák mindent beöntöttek gumis gyantával. :(

na mind1.

kimértem és rályöttem 1 relé be van kötve az ablaktörlő biztosítékához, szóval proba szerencse vettem 1 komplett bizti táblát relékkel 15 ezerért.

csere és JÓÓÓÓÓÓ. megusztam.

Csak azért rtam ezt le hogy másnak esetleg hasonló baja van ne halgasson a szervíre mert azok mindent megvetettnének velünk jópénzért.

gy-ér Creative Commons License 2010.02.09 0 0 1290

Sziasztok

 

Én egy új emberke vagyok, akinek szinten egy 2005-ös 407 SW 2.0 hdi-je van. Nekem is előjött a Real_77 által említett probléma (!csak balra kanyarnál csinálja!). Én is most voltam kotelezőn (csak szakszervíz) a, 100 000 km-es szemlén.  Problémára a válaszuk: szervó csere.

Kedves Real_77 olvastam, hogy megpróbálják megyszüntetni a levegősödését a rendszernek. Remélem sikerül, de szeretném megtudni a fejleményeket, ugyanis nekem sincs kedvem 200 000 Ft-ot fizetni a szervószivattyúra!

Előzmény: Real_77 (1283)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.02.08 0 0 1289
Köszi a szerviz beszámolót.
(Ha nem vinném a gyári alkatrészeket a márkaszervizbe, akkor nekem is hasonló összeg jön ki a C4-re).
Előzmény: M.Joe (1287)
M.Joe Creative Commons License 2010.02.06 0 0 1288
Szombaton fél nyolckor tali Budaörsi Auchan parkolóban és 8-kor indulás M1-en.
Reméljük az időjárás addig enyhül, mert már k.-ra unom a hideget.
Előzmény: gasparv (1284)
M.Joe Creative Commons License 2010.02.06 0 0 1287
Tegnap sikerült odaérnem.
Szürő cserék, motorolaj csere, teljes átvizsgálás, semmi extra. Márkaszervízben 51e Ft.
Butaságom miatt ilyen drága mert nem vittem az olajat, csak az volt 19e Ft.
Hátsó féktárcsákat és pofákat kell mihamarabb cserélni mert a végét járja. Amúgy autó rendben. Azt hittem futóműben találnak valamit, mert a pesti utak adnak neki rendesen, de szerencsére jól bírja.
180e-nél lesz nagyon nagy szervíz akkor kell a vezérműszíjat cserélni. Állítólag az aut váltóban nem kell cserélni az olajat. Nincs szervíz periódusa.
Viszont olyan történt velem hazafelé mint még soha. Kifogyott az üzemanyag. Agyamban volt, de kompi szerint még 50 km- volt benne. tapasztalatok alapján mikor eltűnik a visszaszámláló még 20 km simán van benne. Hát nem volt. :) Autó egyszer csak leállt. Telefonos segítségre jött egy kanna gázolja. Kis pumpálás hogy a rendszer felszívja és mehettem is tovább.
Előzmény: Lux Kapitány (1282)
hahóó Creative Commons License 2010.02.06 0 0 1286
még mindig eladó a 4db gyári, nyomás jeladós felni.

irányár: 85000 ft.


http://autoshatterkepek.hu/images/stories/autok/PEUGEOT/407/peugeot_407_2004_10.jpg

nekem is problémás álló helyzetben a kormányszervó. remeg kicsit, pláne parkolóházakban.

mi is rá a megoldás? köszönöm a választ. :)
liko1 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 1285

Sziasztok

 Tudna valaki segíteni hogy pontosan milyen szervókormány olajat kéne vennem,egyébként nekem is előjött a Real 77 által említett hiba !

 

Köszönöm

gasparv Creative Commons License 2010.02.05 0 0 1284
Szia!

Hogy áll a dolog a közös vonulással ?:))
Előzmény: M.Joe (1225)
Real_77 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 1283
Úgy néz ki valahol levegősődik a kormányszervó rendszer, hétfőn teljesen szétkapják, lehet megúszom a komplett szivattyú cseréje nélkül...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!