Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.03 0 0 10585

Hello Zapod !

Üdv ! A fórum mindenkié :) A magam részéről szívesen olvasom a hozzászólásaid. Beszélünk mi itt mindenről akkor meg miért ne beszélnénk az ásott kutakról?

Jószerencsét !

Zapod Creative Commons License 2011.01.03 0 0 10584

Boldog Új évet mindenkinek!!!

 

Talán nem haragszanak meg a fúrós kollegák, ha egy egyszerű szőrös talpú kútásó válaszol..

Mint azt már sokszor leírtam a gömb után a kör a legstabilabb mértani alakzat. Még laza talajban is igen sokáig meg marad egy ki nem bélelt kút. Itt viszont mint írtad kemény agyagban van a kút jó része tehát egy nagyon stabil állagú talajról van szó. Ezért nem omlott be.

Ami a kút begyűrűzését illeti talán sokkal drágább nem lenne mint egy új kút fúrása, de nagyjából összemérhető az ár. Mivel nem írtad hol található a kút csak saccolni tudom hogy a kemény agyag miatt valószínűleg csak alacsony vízhozamú talajvizes területről van szó.

Ebbe a gyenge hozamú területbe viszont egy jóval kisebb átmérőjű csövet belefúrni kútnak a meglévő 1méter átmérő kút helyett nem sok értelme van, mivel a kivehető víz mennyisége szinte nulla. Fordítva már sokszor csináltuk. Agyagos terület re talajvízbe fúrt kút helyére , vagy mellé már sokszor ástunk kutat, hogy a kivehető vízmennyiség nagyobb legyen.

Ha mégis a fúrás mellett döntenek, akkor valószínűleg a rétegvízbe fúrandó kút jöhet szóba de ez költségesebb megoldás és ez már mindenképpen a fúrós kollegák asztala.

A betonozgatós módszernek én semmi értelmét nem látom.

Arról nem beszélve, hogy a házkörüli csapadék elvezetését is valahogy meg kell oldani és erre egy ilyen mély kút gyűrűzve, a gyűrűk közt kikenve igen alkalmas és jól hasznosítható.

Az én javaslatom egy próba szivattyúzás, hogy mit tud a kút. Persze ha nincs benne sok szemét iszap mert ez azért csalóka eredményt hozhat., és utána lehet dönteni a dologról, mert ahogy írtam ha gyenge hozamú a terület egy újabb kutat ugyanabba a rétegbe fúrni nincs semmi értelme. Csak mélyebbre. Valamint a kutat be gyűrűzni közte kikenni és víztározó kapacitását kihasználni.

Nem beszélve rolla, hogy egy ilyen kút az ingatlan értékét is jelentősen növeli.

 

Üdv.

Zapod. Ásott kút trutytalanító.

Előzmény: fetya1 (10581)
Tamás 84 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 10583

Üdv Freddy4!

Csak telefonos képet tudok kűldeni, de ez egy spéci 6 görgős fej , de a képet, és az árát is privátba kűldöm!

Előzmény: Törölt nick (10582)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.03 0 0 10582

Helló    Tamás 84 !

 

A  160 mm. -es görgősfúróra vevő volnék, megfelelő műszaki állapot és ár esetén.  Egy kép esetleg jól jönne, akár privátban is. A többi görgős sajnos túl kicsi átmérőjű. Jószerencsét !

Előzmény: Tamás 84 (10580)
fetya1 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 10581

BUÉK mesteremberek!

 Volna egy ilyen kérdésem: a szomszéd építkezni fog, azonban a ház alapjai mellett közvetlenül található egy "kút". Igazábóé egy 1 m átmérőjű 16m mély lyuk, ami ásott kútnak néz ki, azonban nincsen kigyűrűzve. A talaj eléggé agyagos, található benne pl 3m vastag kék színű agyagos rész is. Számomra rejtély, h mért nem temetődött, omlott ez be máig. -14 m en van benne víz, egyenlőre még nem volt megvizsgálva, h milyen hozama van. A szomszéd úgy okoskodig, h a betongyűrűk olyan összegbe kerülnének, ami egy fúrt kút ára lenne, és egy olyan megoldást akar választani, ami nekem eléggé kétes. Tervei szerint -13mtől az aljáig körbebetonozná a kút oldalát (és mit csinál a vízzel,vízben betonozni?) majd csinálna egy 20 cm vastag plafont az egészre, a közepén 200as lyukkal, majd 200as csővel felvinné ezt +1 mig, és a cső körül pedig az ásott gödröt betemetné.

Ez nem hülyeség? Inkább fúrni egy új kutat, nem?

Tamás 84 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 10580

Üdvözletem a mesterembereknek, és BUÉK!!! Nem érdekel senkit a korábban említett görgős fejek?? Van még egy 160-as átm.-ű is !!

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.02 0 0 10579

Helló    oldember !

 

A legegyszerűbb, a legolcsóbb és a leggyorsabb tisztitási művelet a kutadban amit megtehetsz, a kompresszorozás. Ezáltal  "kiporszivózod"  a beáramlott törmeléket

és egyúttal termelésbe is állitod a kutat.  Máskor több információt is megadhatnál !

Előzmény: oldember (10564)
Barret02 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10578

Az iszapoló a megoldás.Kisebb kavicsokat is simán felszedi.

Viszont ha a csöved alja nyitott és visszatöltődik akkor gond van...

Mint nálam is :P Egy bizonyos szint alá képtelen vagyok menni,mert visszatöltődik!

Nálam is homokos-kavicsos az a réteg,ami a cső aljában van.

Akármennyit szedek ki,nem változik a mélység.

Viszont ha a csöved még mozgatható,akkor lejjebb kell nyomni!Mintha betétcsőben fúrnál.Evvel a megoldással mehetsz lejjebb.

Már ha evvel nem tömíted el a cső furatait! Ez attól függ,milyen rétegbe tudod a csöved elejét juttatni .

Előzmény: oldember (10569)
mágus67 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10577

EREDMÉNYEKBEN GAZDAG BOLDOG ESŐMENTES ÚJÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK.

pasass Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10576

Na ez ám a macskajajj :))Jó Reggelt :)

Előzmény: Törölt nick (10575)
pasass Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10573

                  +                   

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10572

B orongós napok tűnjetek tova
O kkal szomorú ne legyél soha
L épteid kísérje töretlen szerencse
D erűs percek rajzoljanak mosolyt a szemedre
O szoljanak el az óévnek sötét árnyai
G úzsból szabaduljanak a képzelet szárnyai

Ú j évet hozzon a nesztelen iramló idő
J öjjön már a rég várt, csodálatos jövő

É vek ha múltok, ha elszálltok napok
V idámságot, örömet számolatlan adjatok
E lfusson most az óévnek malaca
T öbbé ne legyen senkinek panasza

K erüljön betegség, bánat messzire
Í rmagjuk is vesszen mind a semmibe
V ágyaid sorra valóra váljanak
Á lnok szavak többé ne bántsanak
N övekedjen az igaz barátok tábora
O kosan élj, ne legyél ostoba
K ívánom neked, legyen 365 szép ünneped!

vizeslaci Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10571

Boldog, Békés,sikerekben gazdag Újévet kívánok mindenkinek!

Kútdoki Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10570

Boldog , eseményekben és munkában gazdag Békés Újévet kívánok

minden fórumozónak !     


oldember Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10569

Sajnos nem így történt!

Akkor nincs is megoldás a tisztításra?

 

Előzmény: Törölt nick (10566)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10568

 

 

 B U É K

   

   MINDENKINEK !

lulu betyár Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10567

BOLDOG EREDMÉNYEKBEN GADAG ÚJÉVET KÍVÁNOK MINDEN FÓRUMOZÓNAK!

oldember Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10565

Természetesen 20-25cm a sóder réteg!

Bocsi!

Előzmény: oldember (10564)
oldember Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10564

"...hogy került a kutadba kavics?"

 

Ahogy átmentem az agyagos rétegen, találtam egy homokos, sóderes, kavicsos réteget! 

Ez kb. 2-25cm vastagságú! Aztán megint agyag következett, de itt rögtön leálltam!

Ez eddig nagyon jó, mert ha jól tudom a vizet a homokos, sóderes réteg adja.

Csakhogy most már annyira teli hordta, hogy lényegesen  lassult a vízhozam.

Valószínű, hogy homokos réteg után tovább kellett volna fúrni az agyagba, hogy kialakuljon egy "ülepítő gödör"!

Csak ezt féltem megtenni akkor, mert nem tudhattam milyen vastag az  a második agyagréteg! 

Ezért gondoltam, hogy  talán ki kéne tisztítani és ezért kértem tanácsot!

Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (10561)
banános joe 70 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10560

Üdv Bátyó!

Hát azért a meggypálinkáért megéri időnként a pohár fenekére nézni.

Minden kedves fórumtársnak Boldog Új Évet Kívánok!

és jószerencsét

Joe

 

Előzmény: Törölt nick (10546)
oldember Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10559

Erről már mintha hallottam volna! 

Megkeresem, mert fogalmam sincs hogy ez hogy működik! 

El sem tudom képzelni, hogy ez hogy hozza fel 5-6 méterről a homokot, kavicsot, hordalékot! 

Előzmény: Törölt nick (10552)
oldember Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10558

Olyan szivattyúm van és az bele is fér, de azzal nem tudom kiszívni a hordalékot!

 

Legfeljebb a nagyon finom homokot! 

Azzal meg túl sokra nem megyek.

Előzmény: Törölt nick (10554)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10557

Lefér de a kavicsokat nem fogja felhozni, meg a faleveleket és a többi dolgot ami be tud esni egy kútba. De iszapólózás után érdemes elgondolkodni a használatán. 

Előzmény: Törölt nick (10554)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10556

Üdv Che !

Igen Freddy4 segített megtalálni. Hát hallod ! Voltak arcok akkor is :) Be voltak szarva aztán a csordaszellem eluralkodott rajtuk. És még hány ilyesmi lehetett ami titok is maradt.

Előzmény: Törölt nick (10555)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10552

Üdv !

Kuttyogtatóval vagy más néven iszapolóval. Ha visszaolvasol több kép és leírás is van fent.

Előzmény: oldember (10548)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10551

Köszi Freddy4!

Igy már szuper minden !

 

 

Hát tényleg "frankó srácok" lehettek ! El tudom képzelni micsoda kavarodás lehetett ott.

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (10550)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10550

Szia Freddy4 !

Köszi a kisegítést így minden világos :) Érdekes történet, talán egyszer megtalálom mert sajna nem működik a link. Talán este lesz időm keresgélni.

Jószerencsét ! L.

Előzmény: Törölt nick (10547)
nikolas70 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10549

Üdv XXI.krület! Még nem fúrtam Maglódon, egy ismerős érdeklődött a mélységekről, árakról. Most küldtem neked egy Lőrinczi melót, talán meg tudtok egyezni. Valaki már elkezdte fúrni, de nem sikerült neki :D

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (10540)
oldember Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10548

Üdvözletem az Uraknak!

 

Tanácsot kérnék hozzáértő emberektől:

Kb. 5-6méter mély, 250mm átmérőjű fúrt kutat hogyan lehet a legegyszerűbben és legolcsóbban kitisztítani az évek alatt felgyülemlett iszaptól, kavicstól, üledéktől, stb.?

A kapható szivattyúk nem férnek el a csőben, meg nem is arra valók. Ami meg talán jó lehetne az meg iszonyúan drága!

 

Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat! 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10547

Szia    Lalibátyó !

 

A tegnapi hirekben én is olvastam ezt a pálinkás cikket. Ez arról szól, hogy az 1788 -as Habsburg  -  Török  háborúban a  zsoldos magyar  huszárok  (Osztrák szinekben)  több hordónyi finom pálinkát zsákmányoltak.  Majd nagyon leitták magukat.  A gyalogságnak

nem  adtak  belőle, amely  miatt  a sötét  éjszaka  bizonyos félreértések miatt egymást kezdték lőni és kaszabólni.  Reggelre több mint 10.000 saját halott maradt a placcon. A később érkező törökök csak bámúltak, hogy mi a franc történt itt az éjszaka, őnélkülük.

 

Megpróbálom most én is feltenni, hátha sikerül. További szép napot és    Jószerencsét !

 

            http://www.fn.hv//tudomány/20101223/sohaennyihalottpalinkamiatt/

Előzmény: Törölt nick (10546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!