Keresés

Részletes keresés

kbalint.junior Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20220

Topas 100, Thiovit jet, megállja a helyét...

Előzmény: kazi30 (20218)
kbalint.junior Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20219

Megelőző jelleggel adj neki egy gombaölőt, később úgyis jelentkezni fog majd más kórokozó a helyére :)

Illetve most rengeteg polifág kártevőt találtam felénk ezért én javaslok még egy jó kis rovarölőt aminek hosszú a hatástartama. Vannak tetvek, barkók, bagolylepkék, sodrómolyok és minden egyéb finomság :)

A nagy esők közepette tegnap a hagymámban találtam pár darab szárormányost és a lucernában vörösheremag cickányormányost is.

Előzmény: Figyelget (20213)
kazi30 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20218

Sziasztok! 

Van két almafánk, amik lisztharmatosak. Mit lehet velük kezdeni? Az egész fa beteg. Tavasszal lemosóztam, viragzaskor meg chorussal fujtam le.

Köszi előre is aki segít! 

szicsu1007 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20217

Aztán meg krónikus gyűrűsfoltosság cseresznyelevélen(Prunus necrotic ringspot ilarvirus). Az a tréfás, hogy az erről készült képek megszólalásik hasonlítanak a sztigminás levéllyukra (mondjuk néhol írják is, hogy a kórképek gyakran összetéveszthetők).

szicsu1007 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20216

másfajta kártevőt sejtek(?).

 

Kórokozót:-(

Előzmény: szicsu1007 (20215)
szicsu1007 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20215

Ez itt egy internetről szedett kép a sztigminás levéllyukacsosodásról:

 

 

Azt is olvastam róla, hogy a vöröses majd barna foltok egymásba olvadnak, végül kilökődnek. És itt egy kép a saját cseresznyefámról (most szakajtottam zseblámpával, sötétben, esőben:-) ) :

 

 

 

Meglepően hasonlít. Van már olyan levél is, amiben minden barna folt kiesett (csak nem értem el). És még valami. Az ilyen tipusú levelek néha magányosak, körülötte mindenki épséges. De vannak persze csokrok, ahol egy ágacska 30 leveléből 25 lyukas. Ja és az ifjított oldalon kihajtott új hajtásokon nem látok lyukas levelet (holnap újra megnézem).

 

A másik fényképeden én is valami másfajta kártevőt sejtek(?).

 

 

Előzmény: Figyelget (20212)
Mozo66 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20214

Ne azt nézd , hogy mennyi hibás levél van a fán hanem , hogy mennyi egészséges ... azok teszik a dolgukat a többi nem számít .

Előzmény: Figyelget (20213)
Figyelget Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20213
Üdv!
Na most legyen okos az ember!:-)
Mindenesetre köszi mindenkinek!
Előzmény: Mozo66 (20208)
Figyelget Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20212
Üdv!
A lyukaknál nem láttam elszineződést a kialakulásuk közben.Csak egyszerűen előjöttek a leveleken.
Előzmény: kbalint.junior (20207)
szicsu1007 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20211

Szőlő. Kissé tanácstalan vagyok (vagy mégsem? :-)

Ha szombaton (2015.05.23) vagy vasárnap este lesz(?) 3 óra esőmentes idő, szerintem nyomni kellene valamit a szőlőre.

Utoljára ezek voltak:

2015-04-26 Thiovit

2015-05-05 microtiol special, vondozeb

2015-05-13 Topas, Flumite

 

Ami szóba jöhetne (mert éppen van itthon):

topas

curzate

eclair

quadris

ridomil gold

funguran
Ezek közül melyike(ke)t javasolnátok? Azért nem tudok dönteni, mert megint ellentmondásos infókba botlottam. Azt talán kimondhatjuk, hogy most virágzás előtt vagyunk (fürtmegnyúlás időszaka) a csemege szőlőimnél.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20210

szerintem csak a folso, mert a masik, mozo igazat vedve, mechanikai serulesnek tunik, ugyanis a kornyezet nem mutat gombas jeleket... az elsonel igen

Előzmény: kbalint.junior (20207)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20209

na de, ha valaki tudja, hogy te meg nem talaltal el betegseget a forumon, akkor csak tobbre megy

 

amit te felsorolsz, az egyik sem, akkor mi lehet?

 

a junior :)

Előzmény: Mozo66 (20208)
Mozo66 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20208

Na látod ezért jó ez a fórum minden kérdésre kapsz választ .   Sztigmína , vírus , levéltetü rágás  ... : ) ... viharverés .... most már csak el kell döntened , hogy melyiket hiszed el .

Előzmény: Figyelget (20192)
kbalint.junior Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20207

sztigminás levéllyukacsosodás....

levéllikasztó betegségnek is hívják az öregek...

 

Előzmény: Figyelget (20192)
zsorsz Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20206

http://www.nitrokomplex.hu/mikramid40.html ....nálam bevált,szőlőre 1%-ost használok,nagyon zöldítő.Nyár vége felé nem ajánlott,magas N tartalom a hajtásokat nagyon meghajtja, nem tudnak beérni és télen károsodhatnak!

Előzmény: Alcheimer Potnyik (20188)
Mozo66 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20205

Az összes ilyen flakonos tápoldat wudu .... ok nem érthet mindenki hozzá lehet hogy engem meg más termékkel húznak le .  Mondjuk beltéri virágtápozásra tényleg nem érdemes 25 Kg -os YaraVita tápsót venni de ha valaki szabadtéren tápoldatozik az ha jól körülnéz akkor töredékéből megúszhatja a dolgot .

Előzmény: hamvasat (20202)
Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20204

Igen. Már beljebb is vagyok mert én 2x es áron vettem eddig. 😠

Köszi.

Előzmény: Antisystem (20189)
hamvasat Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20203

Tujára nézve, azt vettem észre, hogy a lombtrágyázásra is igencsak látványosan reagál. Kiszórás után pár nappal mindig sokkal "élőbb" színe van.

Előzmény: Antisystem (20201)
hamvasat Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20202

Mozo66!

 

Nekünk van 80 db tujánk, meg egy csomó dísznövény, stb. A talaj meszes. Én szoktam pár liter Volldüngert venni év elején, nem túl drága, kevés kell belőle, sokáig elég. Van egy kis merülő szivattyúm, hordóból locsolom ki a cuccost, adok hozzá Volldüngert, vasat és keserűsót és azzal locsolom be a tujákat, meg az egyéb növényeket. Más fórumon is többször olvastam már, hogy a Volldünger jó a tujáknak. Annyi anomáliát találtam, hogy a flakonon 10ml/5 liter dózist ad meg, a weboldalakon meg mindenhol 10ml/liter adatot adnak meg. Nem tudom, hogy melyik az igaz...

 

Egyébként ez az örökzöld tápoldat szerintem wudu, mert eddig megnéztem jó pár különböző, kifejezetten örökzöldeknek írt tápoldatot és véletlenül sem ugyanazokat az elemeket tartalmazták, de még az arányok sem stimmeltek. Ennyi erővel a Volldüngert is ki lehetne adni örökzöld tápoldatos címkével is.

Előzmény: Mozo66 (20200)
Antisystem Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20201

Valahogy így gondolom én is... vagy az ember  - baromi tudományosan:)) - felold egy marék keserűsót meg fél marék K-szulfátot meg ammónium-nitrátot  15-20 literben és kiszórja lombtrágyának... akár mehet mellé a szokott növényvédőszer (pl Topsin M, Score, Dithane, Antracol, Calypso, Mospilan- ból valamelyikek) is. 

 

ÜdV

Előzmény: Mozo66 (20200)
Mozo66 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20200

Hát igen ... ezekben a flakonokban olyan biznisz van ..... már annak aki eldja ... hogy csak na !!!!  Egy ilyen 3 literes flakonban van 20 dkg szilárd műtrágya feloldva .

 

  De ha egy alap voldüngert vesz valaki akkor is tizedéből kijön és max kap a növény némi foszfort is .... nagy kárt nem csinál .

Előzmény: Antisystem (20199)
Antisystem Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20199

Azért kérdeztem, hogy erről van-e szó.... mert ha igen, akkor ha az ember vesz K, Mg, meg NH4 szulfátot, a töredékéből ki lehet keverni literre számolva, és ez esetben a kicsapódással sem kell számolni... aztán kiszórás előtt tesz mellé egy pár ml nyomelem-műtrágyát, mit tudom én Wuxal Supert, Damisol Magnust, vagy Zöldítőt, azt hagy szóljon...

 

ÜdV

Előzmény: Mozo66 (20193)
Mozo66 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20198

Biztos nem kínában próbálták ki hanem elvileg itthon kell ( enne ) ... de ha vizes akkor ezek szerint meg is történt .  Gondolom , hogy van rajta egy matrica valahol , hogy " megfelelő minőségű permetezőgép " ... vagy valami hasonló . Na mielőtt azt a pöcsétet rakják rá akkor szokták kipróbálni , hogy nem ereszt nem csöpög ...... ( majd csak 2 hónap múlva ) .

Előzmény: hoffmann eta (20194)
Figyelget Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20197

Köszönöm válaszod,nyugodtabb lettem sokkal.

Üdv.

Előzmény: Mozo66 (20195)
Mozo66 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20196

.... bár a két tünet nem egészen egyforma , az első lehet valami atka is , de ezt majd még meg kell erősíteni aki találkozott már cseresznyén atkával ( én még nem ) .

Előzmény: Figyelget (20192)
Mozo66 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20195

A leveleken látható elváltozás szerintem nem betegség eredetű .... én inkább arra gyanakszom , hogy mikor ezek a levelek voltak a hajtáscsúcson és gyengék érzékenyek voltak akkor kapott egy erős szelet vihart . Ekkor lukasodott meg sőt  a háttérben látok olyat amelyik lefeleződött .... majd a jó idő beálltával a maradék részük megerősödött . a Másik lehetőség ha valami rovar megrágta még kiskorában .  Nincs velük teendő ... ilyenek maradnak . 

 

  A nem terméssel pedig az a helyzet amit mondtak , hogy nem volt jó a porzás . Ha hosszú távon gondolkodsz akkor érdemes egy porzó fát ültetni melléjük , mert lényegesen jobb lesz a kötés ha a  közelben van pollenadó ugyan is a szél is képes porozni csak megfelelő koncentráció kell a pollenből . Legjobb lenne a ha a 2 fa közé ültetnél ...ha a hely megengedi .

Előzmény: Figyelget (20192)
hoffmann eta Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20194

Utoljára a 19672 sz. hozzászólásban ecseteltem kalandjaimat a permetezőgéppel, melyet akkor vettem – összesen kettőt abból a típusból (azaz a 2. csere volt), de a egyik sem vált be… nem részletezem. De íme a saga újabb folytatása.

A Bauhausban vettem egy Expert nevű akkus 15 l-es háti permetezőt 18.900-ért, amely rendesen működik. Igaz, apró, vagy nem is apró hibái ennek is vannak. Előnye, hogy valójában többnyire fel sem kell venni, mert leteszem magam mellé, és úgy használom. (Én csak kisebb permetezéseket csinálok. )

A gurigás-kerekes előző vételem hurcolászatilag sem valóban nem vált be – ahogy ezt valaki itten meg is jósolta volt, mert nem ideális ráncigálni a földön. Ez a gép viszont nagyon könnyű. Bajai: 3-4 szeres mennyiséget fúj ki a szokásoshoz képest. Kis meglepetés volt… de rátettem a régi gép szabályozható rézfúvókáját (Hermesben vettem külön), és azzal rendben van, takarékos. Mindegyik, azaz 3 fúvófej baromi sokat nyom ki, a haszn. ut.-ban van egy negyedik is a képen, de csakis ott, – a dobozban nyoma nincs. Visszamentem, ott kibontottak még egy készüléket, abban meg még annál is kevesebb, csak kettő fej volt (ez némileg boldoggá tett), és egyik se az, ami nekem kellett volna, az alapfúvóka vagy mi, ami a képen is van. Ez talán a kínai csomagolási módszerből, avagy az utólagos bontogatások miatt van-e, nem tudom. Feltételezem, hogy már nyúlkáltak korábban is a dobozában, mert mindkét permetező vizes volt belül… az eladó szerint azért, mert a gyárban kipróbálták (erről híresek a gyárak arrafelé, gondolom). A másik baj, hogy nincs hosszabbító hozzá. De mivel a kézihez képest többszörös erővel fújkál, ez nem akkora gond, feljebb is megy, messzebb is A diófát azt nem érem el vele fent. A képen látható fúvókának lett volna egy további hasznos tulajdonsága: kanyarban megy, így alulról lehet vele kényelmesen szórni. Ezzel nem, ha csak a szárat meg nem görbítem. 

Érdekesség: a többi gép 2-3 órás működést produkál egy feltöltéssel, ez meg 8 órát is – igaz, mindkét adat a használati utasításból származik, s nem a valóságból, s mint ilyen, szerves része a modern kínai költészetnek.

Mozo66 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20193

... : ) ... az komoly . 2 % N , 3 % K meg 5 %  Mg ...és 600 literje , szerintem is drága .

Előzmény: Antisystem (20189)
Figyelget Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20192

Üdv Mindenkinek!

Problémám akadt germersdorfi fácskáimmal, szeretnék segítséget kérni.

Az egyik 4 éves és már nagyon szépen virágzott, de mint másoknak is, elég kevés maradt meg belőle termésnek.Olvastam, hogy ez nem egyedi gond.Viszont most a leveleken elváltozást láttam és azt szeretném megtudni, hogy mi okozhatja és mit tudok tenni.

A másik fácska(szintén germersdorfi)két éves.Már az is mutatja a termést.

Neki a levelein pedig ilyen elváltozás van:

Nagyon megköszönném, ha tudnátok tanácsot adni.

Egy másik topikon már megkérdeztem ezt,de sajnos csak a google-t kaptam ajánlásnak, mint segítség,Remélem itt több sikerrel járok,aggódom a kis fákért.

Üdv.

hoffmann eta Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20191

Biztos több oka van ennek – nem értek hozzá. Én csak azt tudom, én mit szoktam csinálni: egyrészt takarékos természetem miatt, másrészt nincs hova kidobni a szermaradékot. 

Ha veszek mondjuk egy ampullát 800-ért 10-20 l vízbe valamilyen korszerű kiszerelésű (magyarul: ötszörös áron) szerből, a leggyakoribb, hogy 2-3  l elég adott feladatra (nem szórom ki csak azért, mert készen van, általában is igyekszem a környezetet kímélni, még a szemétlerakót is.). Két eset van: többnyire a műanyag ampullából sem használom fel az összes anyagot, hanem saccra kiszedem ami kell, az ampullát pedig egy nagy facsavarral zárom le, amely belepasszol. Később ha kell, felhasználom. Ennek a hátránya, hogy nehéz megbecsülni a szermennyiséget. A másik eset a rosszabb, amiről pontosabban itt szó van, amikor már kész a permetlé. Ha ebből marad fölösleg, azt pet-palackokba töltöm ki és lezárom kupakkal. Nem a napra és nem a szabadba teszem, feliratozom le nem mosható címkével. Mindenféle szerrel persze nincs tapasztalatom, de a réz, a kén, az Actara, és egyebek így hetekig, esetleg hónapokig hatásosak maradnak, én úgy veszem észre

Előzmény: pikubá (20165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!