Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2001.03.01 0 0 243
Igenis magamra vettem, és most hangosan zokogok! :-)))))))))))))))
Előzmény: Hiver (242)
Hiver Creative Commons License 2001.03.01 0 0 242
Na ezt akartam elkerülni, de hiába a sok javít(tat)ás! :o) Nem bírod nem magadra venni! Gondolhattamm volna... :o)))))
Előzmény: kivi (240)
Harmaspajtas Creative Commons License 2001.03.01 0 0 241
Hali !
A Meridáról van egy kép a fw.iron.hu oldalon. bocsi de a linkcsinálás most nem megy :-(

Na jó szánkózást mindenkinek....
Iron

Előzmény: vastigris (230)
kivi Creative Commons License 2001.03.01 0 0 240
Gyilkos! :-)))
Bár, hiába... a tigris ragadozó madár... :-)
Előzmény: vastigris (239)
vastigris Creative Commons License 2001.02.28 0 0 239
Köszi! Hálából kimegyek a konyhába és megeszek egy "névrokonodat"! (Ezt Hiver cc. 5x átíratta velem. De nem ment el az étvágyam!!)
Üdv.: vastigris
Előzmény: kivi (238)
kivi Creative Commons License 2001.02.28 0 0 238
Megnézem majd mi újság azzal a bicajjal.
Előzmény: vastigris (237)
vastigris Creative Commons License 2001.02.28 0 0 237
Meglehet. Már nem válogathatok (húzhatom) sokáig.
Üdv.: vastigris
Előzmény: kivi (234)
zakka Creative Commons License 2001.02.28 0 0 236
vastigris,
köszi a válaszod, lassan én is megértem, mit is szeretnék válasznak, úgyhogy folytatom. :))

egy kis ismertető magamról, rengeteg adattal: lassan 7 éve úszok rendszeresen, főképp mellben, de azt nagyon, alkalmanként 2-4 km-t. 50 m-en 44 mp, 3000 m-en 58 p a legjobbam. 3× úsztam át a Balaton 5,2-jét, az utóbbi 3 évben, 2:38, 2:20, 1:55 időkkel. Idén 1:30-at szeretnék, még mindig mellben. Futni alkalmanként 10-15 km-t szoktam a Szigeten, kizárólag reggel-délelőtt, legjobb köröm 24:10-es volt, és nem a hendikepen értem el. :))) Ott csak 25:10. :) Úszásnál gyakorlok technikát is, spéci erősítést is, gyorsító edzéseket egyelőre nem (még csak február van :). Szerintem igenis lehet felnőtt fejjel technikát tanulni és csiszolni, én is ezt teszem, már ha beletartozok a "felnőtt" kategóriába a 22 évemmel. :))
Laza izomzatom van (szerencsére), rendszeresen nyújtok is.
Figyelek a megf. táplálkozásra. :))
Bár erősítek is, a konditerem mint olyan nem érdekel, inkább otthon, és persze kis (2×5 kg) súlyokkal.
Most egyelőre ennyi elég, asszem.

Zakka

Egy úr az űrből Creative Commons License 2001.02.27 0 0 235
Meg sem merem kérdezni, de a 20 éves jó kis Favoritommal inkább ássam el magam??? :-) Na jó, már csak a váz Favorit, és annak idején az egész bicikli 3.000 forintba került...
kivi Creative Commons License 2001.02.27 0 0 234
vastigris,
sajnálom hogy lemaradtál arról a Meridáról, tényleg klassz volt. Viszont láttam egy ugyanolyat egy másik boltban, kb. ugyanannyiért. Érdekel esetleg?
Előzmény: vastigris (230)
vastigris Creative Commons License 2001.02.27 0 0 233
...folytatás
Az úszásnál minél jobb a technika, annál gyorsabban haladsz előre és még kevesebb energiádat is veszi igénybe. Na ezt csak rengeteg gyakorlással lehet elérni és felnőtt korban állítólag már lehetetlen is "tökéletesre" csiszolni. Ha megvan a jó technika, akkor jöhet az érdemi edzésmunka. Ugyanúgy, mint a futásban: edzéskilométer, résztáv, piramis, + tenyérellenállás, lábbólya...
Aztán jöhet a nyíltvizi tájékozódás javítása élővizi edzésekkel. (Nem mindegy, hogy 5,2km-t vagy mondjuk 6,5-öt úszol a Balcsiban!)
Az úszás előtt és után is nyújtani kell.
Az egyéb izmok (kar, has, mell, hát) megdolgozását pedig vagy gimnasztikával vagy konditeremben tudod csinálni. (Utóbbi esetben különösen fontos a nyjtás, mert fokozottan merevít!!)
És természetesen mindig fontos a bemelegítés és a
fokozatosság. Talán hatékonyabb, ha mondjuk reggel futsz és délután úszol, nem pedig közvetlenül egymásután. Figyelj a megf. táplálkozásra.

Egyenlőre ennyi. A többiek majd mondanak okosabbat. Bár szerintem sokkal több kapcsolat nincs.

zakka!
Most már többet tudsz, vagy csak gépelni gyakoroltam?
Milyen tempót tudsz és milyen távon futni és úszni?

Üdv.: vastigris

vastigris Creative Commons License 2001.02.27 0 0 232
zakka!
Te már lassan triatlonozol!! Hurrá!
Mi az a nagyon jó forma?

Hangsúlyozom, hogy nem vagyok hozzáértő, csak lelekes (máramikor) amatőr!

A futáshoz alapvetően erős láb és hát kell. Az úszáshoz meg jó technika és erős váll(kar) + hát +láb kell és nagyon laza izomzat és jó oxigénfelhasználás, azaz gazdaságos izommunka.

Tehát az alapösszefüggés, hogy futással erősítsd a lábad és nyújts nagyon sokat (30perc! futás után). Az úszásnál először meg kell tanulni, majd be kell gyakorolni a helyes technikát, amihez külső segítség is szükséges, mert tuti, hogy nem látod, hogy mit csinálsz rosszul (amikor azt hiszed, hogy mindent tökéletesen csinálsz).

Most megyek vacsizni! Folyt. köv.!

Üdv.: vastigris

Előzmény: zakka (231)
zakka Creative Commons License 2001.02.27 0 0 231
vastigris (és többiek):
Arra gondolok, hogy szeretnék nagyon jó formában lenni a Balaton-átúszásra. Úszok is és futok is heti legalább ötször. Nevezhetjük keresztedzésnek is, csak el kéne dönteni, mi minek a keresztedzése. :)) Szóval a bővített formájú kérdések:
1 v2.0: Van-e összefüggés a pillanatnyi futóforma/képesség/kondíció és a pillanatnyi úszóforma/képesség/kondíció között, és ha igen, ez nálatok hogyan jelentkezik?
2 v2.0: Milyen futóstratégiát ajánlotok a jó úszókondíció eléréséhez, és úszóstratégiát a jó futóstratégia eléréséhez?
Nos, talán így már érthetőbb voltam. :))
vastigris Creative Commons License 2001.02.27 0 0 230
R.Anita!
Azért megírhattad volna a pontos számadatokat is. Ejnye-bejnye!
Délben már nem volt ott semmiféle szék, de jót úsztam a homokdűnék és a fekvőrendőrök (úszónak álcázott lassítók) között.

zakka!
Lehet, hogy elvizesedett az agyam, de nem nagyon (vagy nagyon nem) értem, hogy mit kérdezel!? Pedig olyan szívesen válaszolnék! (Bár itt én vagyok a legkisebb szaki. Mármint hozzáértésben.)

Hackz, Nyuszi, VP és még akit érdekel:
Akinek kell FUTÓbolondok SE-es triatlon licence, az dobjon egy mailt! Majd adatokat, fényképet, aláírást és pénzt.

Hackz!
Ha minden jól megy, akkor a nyáron meglátogatnánk vmikor, de még nincs semmi konkrét, csak vmi Német-ország + Hollandia, úgyhogy pont útbaesel. Mikor jársz itthon legközelebb? Addig is jó sportolást!

Harmaspajtas
És mibe van neked az a gép? az ultegra nem éppen egy olcsóság!! Van valahol kép róla?

Én is egy ilyen Merida vázat néztem ki novemberben Full Tiagra szettel (eredeti Merida összeállítás) 145.000-ért, de sajna vki elvitte. Az idei Tiagrás már 240.000 lesz. Pekk! Majd jön másik, mert már lassan (nem is olyan lassan) nyakunkon a szezon.

Üdv.: vastigris

zakka Creative Commons License 2001.02.27 0 0 229
Sziasztok!

Ebbe a topicba még nem írtam, pedig lassan aktuális lesz, ugyanis úszok és futok is napi rendszerességgel, a kerékpár pedig beszerzési listára került, szóval a következő kérdéseim vannak, amikről ugyan vélekedek valahogy, de a Ti tapasztalataitokra is kíváncsi vagyok:
1. Összefügg-e, és ha igen, akkor hogyan a futásban és az úszásban elért jó forma?
2. Milyen edzéssel lehet segíteni a másik sportág eredményeinek javításában?
Nálam kifejezetten a jó úszóteljesítmény elérése a cél, lásd Balaton.

Előre is kösz a válaszokat!

Zakka

R.Anita Creative Commons License 2001.02.27 0 0 228
Örömmel jelentem mindenkinek: javulok!!!
A mai 500 m-em 80 mp-cel volt jobb, mint a jan. 18-án felmért! :o)))

Láttunk ma reggel a medence aljára lerakva egy széket. Kitaláltuk, hogy biztos azon ücsörög az úszók edzője, és onnan figyeli a víz alatti kar és lábmunkát... Micsoda profi edzések lehetnek ott!!! ;o)))
Kipróbáltuk: kényelmesnek kényelmes, de hogy hogy tud valaki azon megmaradni?!?! Én alig tudtam lemerülni a székig. Aztán máris jöhettem fel, mert elfogyott a levegőm :o)))

R.Anita

ssneci Creative Commons License 2001.02.25 0 0 227
eszasz
A versenyeken bárki indulhat, aki benevez, nem kell tagnak lenni sehol.
Egyébként a duatlonról érdeklődj kivinél, biztos eltud látni tanácsokkal.
sneci
Előzmény: eszasz (226)
eszasz Creative Commons License 2001.02.24 0 0 226
Üdv mindenkinek!

segítséget - pontosabban infot - szeretnék kérni:
Hogyan, milyen feltételekkel lehet indulni duatlon versenyen. Lehet, hogy hülyén hangzik a kérdés,de gőzöm sincs róla, kell-e egyesületi tagság, vagy valami hasonló dolog hozzá.

Előre is köszi!

eszasz

Harmaspajtas Creative Commons License 2001.02.19 0 0 225
Halihó!

Hát igen jól tájékozott vagyok, meg voltam a kicsikével a Balatonfelvidéken még aug. elején egy bringaversenyem ahol volt azért egypár Veszprémi bringás....
Meg duatlonokat is szoktatok nyomni, nem?
Az a zöld az a 909-es a Steig Csabáé (talán).
A Magellán az tényleg király lenne, azokból a csövekből mint a pyxis.. Jó kis gép lehetne belőle

Na megyek társasági életet élni..
Sziasztok

Iron

Előzmény: Monty (224)
Monty Creative Commons License 2001.02.19 0 0 224
Harmaspajtas,

"A Pedál Ke-ben ugye?"
Hú a mindenit, de jól tájékozott vagy! :) Most nagyon kiváncsi lettem, hogy ki lehetsz IRL. :)
"Na jó akkor a ti két darabotok meg a Vajda Mártié,
az enyém. Meg van vagy két három-váz még az üzletekben
"
Tényleg, a Mártiról el is feledkeztem. :) De még mintha versenyeken is láttam volna egyet-kettőt, bár lehet h tévedek. (Vagy az a 909-es volt a Postásból, bár az zöld.)
"De azért ez nem az a mennyiség, mint a Mali Ironman váz, ugye? "
Az biztos! Különben én is gondolkodom, hogy milyen aluvázat vegyek és nálam is felmerült az Ironman (olcsó). Az lenne a jó, ha lenne Magellán outi is.

Előzmény: Harmaspajtas (223)
Harmaspajtas Creative Commons License 2001.02.19 0 0 223
Hi Monty!

A Pedál Ke-ben ugye?

Na jó akkor a ti két darabotok meg a Vajda Mártié,
az enyém.
Meg van vagy két három-váz még az üzletekben

De azért ez nem az a mennyiség, mint a Mali Ironman váz, ugye?

Na megyek is...

Csáó
Iron

Előzmény: Monty (222)
Monty Creative Commons License 2001.02.18 0 0 222
Harmaspajtas,
"a Meridából pedig összesen vagy 3 darab van az országban, persze ebből a modellből"
Ezen csodálkoznék, mert csak a mi egyesületünkben két embernek is Merida 907-es váza van. :)
Egyébként tényleg nagyon szép az a váz.

Pedál-téma. Csak a Look-ot és a Shimano SPD-R-t említettétek, de nagyon jó rendszer a Time. Nem tudom, hogy van-e hazai forgalmazója. Ami viszont a legjobban tetszik, az a Speedplay.

Előzmény: Harmaspajtas (221)
Harmaspajtas Creative Commons License 2001.02.18 0 0 221
Hali!

Szóval vettem egy Merida 907-es vázat villával, aztán rádobtam egy Ultegra szettet, meg Flite nyerget plusz betettem két könnyü Mavic Open Pro kereket.

Hát ennyi csak

Üdv Iron

Előzmény: kivi (220)
kivi Creative Commons License 2001.02.09 0 0 220
Pontosan milyen Meridát vettél? Mert több modell is van, és a színek sem egységesek.
Előzmény: Harmaspajtas (218)
R.Anita Creative Commons License 2001.02.09 0 0 219
Iron,
"Gyönyörű szép kék színe van. Küldjek róla képet?"
Ha már magát a bringát nem tudod elküldeni... azért tehetnél egy próbát ;)

kivi,
köszi.

R.Anita

Előzmény: Harmaspajtas (218)
Harmaspajtas Creative Commons License 2001.02.08 0 0 218
Gyönyörű szép kék színe van. Küldjek róla képet?

Én azért is vette a Meridát és nem a Mali Ironman aluvázat mert a Mali szerintem kicsit kályhacső benyomását keltette bennem meg az varratok sem voltak túl meggyőzőek. Arról nem is beszélve, hogy mindenkinek szinte Malija van, a Meridából pedig összesen vagy 3 darab van az országban, persze ebből a modellből,bár mindegyik úgy lett összerakva.
Hát erről ennyit.
Jó eddzést kívánok mindenkinek!

Iron pajtás

Előzmény: R.Anita (213)
kivi Creative Commons License 2001.02.08 0 0 217
Sokfajta jó cipő van: Shimano, Adidas, Look, Northwave, Sidi, Diadora.
A cipő méretéről eltérnek a vélemények. Egyesek szerint 1/2 számmal nagyobb kell, mint az utcai cipőből. Mások azt javasolják, hogy dupla zoknival kell felbróbálni, és ha úgy is kényelmes, akkor az jó. Arra mindenképpen figyelni kell, hogy ne legyen túl rövid, mert a körmöd bánhatja.

Szerintem vedd fel (mindkettőt!) kösd/szorítsd meg, és gondolkodj el, hogy mit érzel. Ha éppenhogy nem szűk, akkor kicsi! Esetleg egy picit megdagad a lábfejed, és máris szorítani fog. Tehát egy picit legyen nagyobb.

És figyelj arra, hogy jó legyen a Lookhoz. Előbb kellene megvenned a pedált, és a stoplit vidd magaddal cipővásárláskor.

Előzmény: R.Anita (216)
R.Anita Creative Commons License 2001.02.08 0 0 216
kivi,
akkor Look lesz. (Sokat úgysem szeretnék benne menni, mert akkor nekem már régen rossz... ;)
Cipőről milyen tapasztalataid vannak? Ugyanolyan méret kell, mint mondjuk futócipőből? Mit nézzek meg rajta, hogy válasszam ki a lábamra valót?

R.Anita

Előzmény: kivi (215)
kivi Creative Commons License 2001.02.07 0 0 215
Pedál téma:
ha az országúti modelleket nézzük, akkor Shimano SPD-R rendszere vagy a Look egyaránt jó. A legtöbb jó minőségű cipő képes fogadni mindkét fajta stoplit.
A Simano mellett szól hogy kicsivel könnyebb, elterjedtebb (nagyobb a választék) és könnyebb a cipőben gyalogolni.

A Look előnye, hogy olcsóbb, robosztusabb. Viszont abban a cipőben menni egy rémálom. Képzelj el egy klumpát a lábadon, aminek a talpán egy fél teniszlabda van. :)

Nekem egyelőre csak egy montis SPD-m van, így pedálcserével váltok az outi és a monti között. Ha lesz még egy, akkor az SPD-R lesz.

Előzmény: R.Anita (213)
Zsazsi Creative Commons License 2001.02.07 0 0 214
Megirigyelted a reggeli kérdéseimet?! :o)
Előzmény: R.Anita (213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!