Keresés

Részletes keresés

m-a-x Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147351

igen, azt benéztem...

képen teccetős és jó akciónak látszik. Nem volt még automatám, tetvéremnek van, de nem igazán szereti a pontatlanság miatt. Ezért tartok én is tőle. ebben a topicban persze ilyet mondani gondolom elég rosszul hangzik...

Előzmény: öccse (147349)
m-a-x Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147350
öccse Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147349

Nomost néztél már ?

Előzmény: m-a-x (147347)
öccse Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147348

Az ETA 7750 automata szerkezet.

Előzmény: m-a-x (147347)
m-a-x Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147347

Üdv. Korábban is kaptam választ, köszönöm. Tudom, sok minden szubjektív, de mégis. Nem automata órát szeretnék, max ezer euro magasságáig. Amit nézegettem: 

http://www.ora-idozona.hu/termekeink/karorak/longines-orak/conquest-orak/longines-conquest-l3-660-4-56-6

és most egy másik is hasonló árban érhető el:

http://www.orauniverzum.eu/atlantic_worldmaster_chrono_valjoux_55866.41.62

megbízhatóbb, értékállób órát keresek. A típusokhoz mi a véleményetek. Vagy ebben az árban melyik az, ami a leginkább megéri? Tudom, sokváltozós a kérdés, de kíváncsi vagyok a tapasztalatotokra.

dészáz Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147346

nem tudom mivel járnál jobban,a br 2824-2-es werk,a th asszem saját werk.nem ismerem nagyon őket.

vannak itt hozzáértőbbek,majd megirják.

Előzmény: Kondord (147345)
Kondord Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147345
nem akartam a szerelovel elbeszelgetni, mivel oda hordom akocsit ha valami van vizsgaztatason kivul.
raadasul egy ora tobbet er, mint egy mai auto, uj 5 millas suzuki vagy akarmilyen mas auto 2 ev utan er 1,8-at. addig egy ora ertekalobb otszor.
leszarom en is az autokat, nem mondom nincsenek alom darabok, de annyi penzbe kerul a vasarlast kovetoen. :D

oras katalogust nem tudtok ajanlani? ebook lenne a legjobb, de jo a normal is.

mivel jarnek jobban egy breitling superocean-el vagy egy tag heuer monaco-val?
Előzmény: dészáz (147342)
dészáz Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147344

ok.mondjuk az 1.3 is elég... :-)

Előzmény: Törölt nick (147343)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147343
ha már beszoroztad 1,3-mal, akkor ne adj még 27%-ot hozzá!!!!!!
Előzmény: dészáz (147339)
dészáz Creative Commons License 2013.03.30 0 0 147342

akkor a szerelő szerint ne vegyem fel az öreg omegámat,mert trabantom van. :-))(tényleg azzal járok!)

Előzmény: bobafett1 (147341)
bobafett1 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 147341
Most itt a kocsival volt a problemaja? Hogy nem a legujabb bmw-je volt? Ha normalisan megy a regi es szereti minek vegyen ujat.Mitol lenne madar? Tudok olyat akinek tobb draga oraja van de meg jogsija sincs... Nem egeszen ertem ezt mire mondta.

Szerviz : szerintem oratol fuggoen 20-70 (a 70 lehet kicsit sok ,majd legfeljebb kijavitanak)
Előzmény: Kondord (147340)
Kondord Creative Commons License 2013.03.30 0 0 147340

Először is köszönöm a válaszokat, valóban használtan többnyire óvott példányok vannak a bolti ár "töredékért" .

Sajnos nem kalkuláltam a 27%-os szopatóval, így Eu-n belül gondolkodok, bár még lehet ígyis jól jár az ember.

Chrono24 megbízható? Más biztos forrású külföldi órás oldalt tudtok? Nem esne jól, ha átcsesznék a fejem.

Tisztítás mennyibe kerül?

 

Gondoltam megírom már a héten, milyen okos emberkével volt dolgom. Megyek autót vizsgáztatni, tiszta véletlen egy órás pali volt előttem, ha jól rémlik Tag Heuer Monaco-ja volt. Megjegyzi a dolgozó milyen szép óra, hol vette, hogy így hasonlít az eredetire. Mondja az ember, nem akar kérkedni vele, de eredeti, jól látta. :D

Elmegy az ember, mintha beszámolót tartott volna nekem az ember, láttam ezt a madarat aki itt etetett? Tag Heuer óra és mellé egy e36-os BMW?

 

Nem tudom, miért ilyen lenézőek az emberek? Milyen órátok s kocsitok van? Legközelebb ha megyek, tudjak mondani valamit ennek a nyamvatnak :DD

dészáz Creative Commons License 2013.03.30 0 0 147339

asszem a postával együtt x 1,3 + 27%

Előzmény: WiZARD (147338)
WiZARD Creative Commons License 2013.03.30 0 0 147338

Külföldi (EU-n kívüli) rendelés esetén a kedves balkáni vámot+áfát se felejtsd ki a számításból... vám ha jól rémlik 10% (javítsatok ki, ha tévedek), aztán a vámmal növelt értékre jön a világbajnok 27% áfa.

Előzmény: Kondord (147336)
bobafett1 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 147337
Szerintem hasznaltan jobban megeri, joval olcsobban hozzajuthatsz (ha nem zavar,hogy nem vadiuj) csak annyit kalkulalj bele,hogy vetel utan egy rutin szervizre (tisztitas ilysnek)valoszinuleg szukseg lesz.
A tobbirol ,majd a nalam jobban hozzaertok nyilatkoznak.:)
Előzmény: Kondord (147336)
Kondord Creative Commons License 2013.03.30 0 0 147336

Üdvözlöm a Fórumtagokat!

 

Régóta hódolok a svájci órák iránt, azonban komolyabb darab vásárlása csak most szántam el magam, viszont a vétellel nemigazán vagyok tisztában. Használtan kedvezőbben juthatnék hozzá a kiszemelt darabhoz, de nem tudom külföldön mekkora árrések jellemzőek, illetve honnan lenne érdemes venni.

Honlapok terén a Chrono24-et nézegettem, valakinek tapasztalata van ezzel kapcsolatosan? Replikák, csalások mekkora számban vannak jelen?

Első ránézésre nekem elég korrekt oldalnak tűnik, bár nem tudom ekkora távolság keretén belül, mennyire vehető komolyan mindenez? (USA-HUN)

 

Ezzel kapcsolatosan szeretném az Önök segítségét kérni, melyet előre is köszönök szépen!

 

Üdv.

oys... Creative Commons License 2013.03.30 0 0 147335

Szerintem baromi jó ötlet és igazi újdonság értékű.

Viszont az anyagfáradási problémák miatt jelenleg még a veddmeg-használd-dobdel jellegű fogyasztói társadalmat lehetne csak ezzel szolgálni. Úgyhogy feltalálták a fából-vaskarikát: eldobható óra, vagyonokért.

Előzmény: Wreck Diver (147334)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.03.30 0 0 147334

Mit szóltok ehhez?

 

 

Azon kívül, hogy sima műhelyi körülmények között nemigen lesz javítható...

WiZARD Creative Commons License 2013.03.29 0 0 147333

Ha már külföldi vásárlás, EU-n belül érdemes Bécsnél messzebb menni drágább óra vásárlása esetén? Ha igen, akkor hova?

Manapság fapados repülővel olcsón/gyorsan el lehet menni bárhova...

(még idén akarok Omegát venni, az se baj, ha valami városnézéssel egybekötve sikerül, nyáron/ősszel)

DavidOffff Creative Commons License 2013.03.29 0 0 147332

Sajnos csak az Áfa miatt akár több ezer forintot is spórolhat valaki ha pl Bécsban vesz meg egy órát! :(

Wreck Diver Creative Commons License 2013.03.29 0 0 147331

Sajnos ide vezet a netes értékesítés előretörése, és egyéb gazdasági

tényezők mellett az is, hogy lassan egy Mido kaliberű óra esetén is belefér

az ÁFA különbözetbe, hogy kimenj érte Bécsbe. Max. vonatozol és sétálsz egy jót, de belefér..

 

Szerintem a 100-200 ezres óráik ára vállalható.

A 3-400 ezres darabjaik már kevésbé. De az ár-érték arányról 

döntsön, aki megveszi...

Előzmény: DavidOffff (147329)
y78 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 147330

Hajszállal azért a Tissot-Certina fölé van poziciónálva, talán kidolgozottabbak a tokok, elegánsabb a doboz, stb

Hallottam azt is hogy megszűnik az itthoni forgalmazása meg azt is, hogy nem szűnik meg, de komolyabb hírverése nem várható.

Előzmény: DavidOffff (147329)
DavidOffff Creative Commons License 2013.03.29 0 0 147329

Köszönöm a válaszotokat!

 

Igazából azt sajnálom, hogy sok neves svájci óramárkát már egyre nehezebb itthon megvásárolni!

pl: Mido -t már úgy tudom nem nagyon fogják forgalmazni itthon!

De sztem ár érték arányban jó véttel lenne egy Mido.

ronin s8 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 147328

Kb. annyi értelme lenne, minta Pateknél, ahol az utófiniselés, csapillesztés, beállítás adja a minőségérzetet. Ez az, amit a Mido-nál biztos nem csinálnak meg :-))

Előzmény: APT (147324)
APT Creative Commons License 2013.03.29 0 0 147327

Erre nem lehet egyértelmű választ adni. A szerkezeteket biztos, hogy készen és kompletten veszi. Nem tudom, ki és hol készíti a tokokat... Mondjuk igazán nem private-label cég, de "szimpla tokozónál" nem több. De nem több ennél 10 svájci márkából 9.

 

Tulajdonképpen ezzel nem lenne semmi baj - ha a dolog arról szólna, amiről... De nem szól ez ma már másról igazán, mint a marketingről, ugyanannak a más formában tálalásáról.

Előzmény: DavidOffff (147325)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.03.29 0 0 147326

Szerintem a kronométer minősítés csak az első szervízig ér valamit,

viszont szinte biztos, hogy a későbbiekben értéknövelő tényező eladásnál.

Dobozt - papírokat el kell tenni, és így többet fog érni.

 

Ami a Longines-t illeti, érezhető, hogy lehetséges újászületett prémiuk márkát látnak benne.

Külsejükben már nagyon szépek, főként a historizáló kronográfok, vagy a Lindbergh modelljeik.

 

Amint összekukázzák a régi tudásuk és eredményeik-fejlesztéseik 10%-át, magasan a Tissot-Certina-Mido

stb. kategória fölé tudják majd pozícionálni.

 

A Mido féle szerkezet szétszerelős mesét illetően majdnem hogy mindegy, úgy van-e.

Mi történik, ha szétszedik? Semmi. Szinte biztosan nem fogják drága kézimunkával reszelgetni mikroszkóp

alatt a felhúzókerék fogainak sorjáit egy már befejezett, finiselt, készre szerelt szerkezeten, aminek az értéke

tokba szerelve is csak annyi, mint amennyiért a Pateknál valaki lekékít 4db csavart 3 perc alatt.

 

Illetve annyi történik, hogy befolyásolják a vásárlót az ilyen kis információ morzsákkal, aki esetleg pont emiatt

választja az adott márkát a másikkal szemben.

Előzmény: DavidOffff (147319)
DavidOffff Creative Commons License 2013.03.29 0 0 147325

A Mido akkor most Private Label lett?

Előzmény: APT (147324)
APT Creative Commons License 2013.03.29 0 0 147324

Nem is lenne semmi értelme szétszedni. A minőségen javítani ezzel már amúgy sem lehet - az olyan, amilyenre elkészült... A csavarokat meg olyan hőkezeléssel, olyan színben szállítja az ETA, ahogy a kedves megrendelő óhajtja. Ahogy a felületkezelést, a rotor, a csapágylemezek esetleges feliratait is... A klasszikus Private-Label modell, csak most több körülötte a tömjénfüst, mint valaha...

Előzmény: ronin s8 (147322)
DavidOffff Creative Commons License 2013.03.29 0 0 147323

Én azt hallottam, hogy a Mido top szerekezetek kap az ETA - tól tehát minőségben és tartósságban jobbat, mint az Tissot.

A Longines- hoz ezek szerint küldön fejleszt az ETA?

ronin s8 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 147322

A korábbi Mido forgalmazótól tudom (aki szintén itt fórumozik), hogy azt állítják, a Midó-nál szétszedik a szerkezetet, mielőtt belerakják az órába, de ez valszeg nem igaz, csak marketing duma. Nem szednek szét semmit. Úgy ahogy kapják az ETÁ-tól, belerakják, és kész. Picit magasabbra próbálják pozícionálni, mint a Certina/Tissot/Hamilton hármast, de minőségben ugyanott van. Picit szebbek az elegáns modellek (Baroncelli), de pl. a zafír még nem domború, mint a mintaként vett IWC Portofino-n. A Mido Dél-Amerókában ugyanaz volt, mint nálunk a Doxa.

A Longinest viszont külön kezelik. Külön szerkezete(ke)t fejleszt neki az ETA. A Díszítés is igényes. A Longines a kvarc válság előtt komolyabb cég volt, mint az Omega, de legalábbis komolyabbnak számított. Még nincs ott, mint a válság előtt volt, de most, hogy Hayek árnyéka kicsit odébbmászott róla, talán megpróbálnak a Swatch-nál egy kicsit visszahozni a régi dicsőségéből, és híréből...

Előzmény: DavidOffff (147321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!