Keresés

Részletes keresés

Kismacs34 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 3286

Szia Attis!

 

Le a kalappal előtted hogy ezt így végig tudtad csinálni!!!

Minden elismerésem. 

Én csak napi 1 0,25-ös xanaxot szedtem egy időben de már kb egy éve abbahagytam. Nyilván minimális elvonási tünet jelentkezett 3 napig. 

Nekem két és fél hónapja reflux alakult ki amitől annyira bepánikoltam hogy a pszichiáter rivotrilt írt ki. kettőt bevettem de semmi hatás...így hát nem is szedem. Az elmúlt időszakban a poklot éltem meg a szorongás terén de szerencsére erős voltam és nem nyúltam gyógyszerhez. Ahogy javulgatok fizikailag lelkileg is kezdek lenyugodni lassan.

Most egyébként van valakid aki melletted van?

Előzmény: Törölt nick (3282)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 3285

mindkettő alprazolam de a xanaxal szokták kezdeni.

Előzmény: Törölt nick (3273)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 3284

szia. ne haragudj,hogy rád írok. vannak azok a tünetek. nagyon kemény.pár nap a cucc nélkül,aztán kevés kis adagokban,és jobb lesz.

Előzmény: Törölt nick (3280)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 3283

és még valami engem a pszichiátriára akartak fektetni mert ott majd adnak ami miatt nem érzem az elvonási tüneteket.

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 3282

sziasztok.nemrég kerestem rá,hogy időben próbáljak meg kicsit segíteni annak aki xanax,vagy frontin leszokáson vagy.és legyen az életem tanulság.az amin keresztül megyek amit érzek.és amit tanácsolok nektek.előre írom egy állami szerv végrehajtó állományában szolgáltam,jelenleg mentősként dolgozom(már nem sokáig)van egy lányom 8 éves,aki ami a mindenem!!(külön élünk,két hetente láthatom) tehát a becsmérlő mondatokat kérném mellőzni.mert néha el kellene hinni,hogy segíteni akarunk.szóval a xanax és a frontin,egy és ugyanaz az hatóanyag...nem részletezném.aki ebben a cipőben jár ezt nagyon jól tudja. egy dolgot jegyezzetek meg! ide sok olyan ember is ír akinek kevés "kapcsolata" volt ezekkel a szerekkel,és okoskodnak,mert okoskodni akkor lehet ha nem érint nagyon a "dolog".(magyar mentalitás) ez egy nagyon komoly téma,de mindenki nézzen magába!a leszokás kemény dolog,nehezebb mint lejönni a heroinról.mert egy drog függő lejön a szerről kb. 4-6 hét alatt,addig aki xanaxot vagy más alprazolam vegyületről akarnak leszokni 6-10 hónap!!(min.) persze lehet ez a folyamat gyorsabb,ez egyénileg változik.és nem szabad a legalsó határt figyelembe fenni.igyekszem leírni a történetem ezzel a szerrel röviden,21 éves voltam mikor édesapám elhunyt,az Ő szülei-tehát apai ágon nagyszülők sajnos már távoztak. akkoriban voltam hivatásos fegyveres testületnél.Ő volt ott mikor lettem az eskümet :-) rákos lett,tüdő rák,abból is a legrosszabb.hamar áttétes lett(csont,bőr stb). fél év sem telt el,és a temetésén voltam.akkor vettem be az első szemet,xanax 0.25 mg. telt az idő,volt magánéleti probléma,elhagyott a párom..és jött a gond,akkor az orvosom azt mondta szedjem,csak emeljem az adagot,mert testi gondot nem találtak.hát emeltem,aztán jobb is lett.megismerkedtem életem szerelmével,minden szép volt. megcsalt,hülyét csinált belőlem ahogy kell,csak közben született egy lányunk.emeltem a xanax adagot,naponta 2 óránként szedtem 0.5 mg-om. alig aludtam. naponta ez brutális adag.néha már úgy számoltam,hogy három naponta megy el 3 levéllel a 0.5 mg-ből. aztán egyszer csak jött amire még nem voltam felkészülve.anya is meghalt.és ott találtam magam,hogy nincs senki,nincs család.senki!! ekkor még emeltem a napi adagot,napi egy levél 0.5!!!! ez keményen elment!egy nap azt mondta a dokim nem írja fel többet,és irány a szakember. kaptam xanax 0.5 SR,és napi 0.25 xanaxot. ennyi. feladtam.elegem lett az elvonási tünetekből,előjött minden,az emlékek,a hiánya azoknak akiket szeretek.egyedül éreztem magam.de az volt a legrosszabb,hogy igaz is.mert egyedül vagyunk. és elfogyott minden. 3 napig semmit nem vettem be. mondanom sem kell, azt hittem ha nem abba halok bele,hogy gyenge vagyok,akkor jön az nem tudok aludni,a szorulás a torkodban,amikor nem kapsz levegőt,a szíved kalapál a szíved,de úgy érzed néha meg akar állni.. üldözési mánia,izzadsz,miközben fázol.aludni szeretnél de nem tudsz,és sírsz. a sürgősségire mentem de alig.. mert szédülsz keményen. nehéz dolog ez.ott mentős létemre szégyeltem magam,hogy miért mertem ébreszteni a hajnali időben a nővéreket. mikor otthonról elindúltam,előtte gondolkodtam mi legyen hívom a mentőt aki ha bevisz ellátnak,de nem úgy éreztem nem bírnám ki,ha a bajtársak így látnának.mert ilyenkor az ember elhagyja magát.tehát az SBO-n voltam. kaptam infúziót magnézium,és egy szem 0.25 mg frontint.aztán hazaküldtek. de rájöttem,ha túléltem az elvonást amit magamnak okoztam,innen csak felfelé van út.pedig mikor felvettek az osztályra és kérdezték ki a kapcsolattartó nem tudtam kit mondani,mint a volt párom édesanyját. de a lényeg,én egy biztos módot tudok a leszokáshoz,legyen frontin,xanax, drasztikusan megvonni két-három napig.aztán szép lassan azon kapod magad,ha elég erős vagy,és van azért benned csak azért is,hogy már a gyengét is felezed.. és ha nem veszed be,nincs tünet... nem mondom,.hogy egyszerű,de az élet nem lesz jobb a szerektől!!most napi egy szemnél tarok,ami egy 0.25 mg. amit félbe veszek be.reggel és este.

Imovane Creative Commons License 2016.03.23 0 0 3281

Nekem elotte volt! Ket hete szedem, nincs mellekhatasa, viszont sokkal normalisabban alszom, azaz 2-3 ora helyett ot -6 orakat.Esti 0.5 mg.

Előzmény: Törölt nick (3280)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 3280

Mellékhatások nincsenek? Pl. Izomrángás, izomlázszerű fájdalom nagyobb izmokban, finom izomremegés?

Előzmény: Imovane (3279)
Imovane Creative Commons License 2016.03.22 0 0 3279

Én úgy tudom a Rivotril erősebb, én akkor kaptam, amikor a Frontin nem hatott.

Előzmény: Törölt nick (3273)
gombóc63 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 3278

Mivel különböző a hatóanyag talán az orvosok jobban tudják az adott páciens bajára melyik a jobb. Gondolom én.

Előzmény: Törölt nick (3273)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2016.03.21 0 0 3277

Tíltott gyszergyártói promóció , meg ilyenek

Előzmény: Törölt nick (3273)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2016.03.21 0 0 3276

Az h a doki melyik gyszergyárral áll üzleti kapcsolatban

Előzmény: Törölt nick (3273)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2016.03.21 0 0 3275

Múltkor véletlenül belebotlottam egy gyszer- de inkább hatóanyaglistába, amik bizonyítottan depit okoznak, meglepődtem h mennyire ártalmatlannak tűnő ( egyébként egyetlen gyszer sem az) szerek voltak rajta

Előzmény: sasa58 (3274)
sasa58 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 3274

Nem igen voltak előtte komolyabb problémáim. Egyébként az is lehet, hogy közvetve okozta a depit, az emésztés tönkretételével és az ebből következő nagy mértékű (12 kg 3 hónap alatt) fogyással.

Persze most jöhet a tyúk vagy a tojás dilemma. A sok stressz okozhatott emésztési panaszokat, majd refluxot, ami aztán a PPI bevetésével (9 hónap alatt) igen komoly mélységekbe taszított pszichésen és fizikailag is. A lényeg - és ezt mindig elmondom - pár hónapnál tovább nem volna szabad szedni folyamatosan senkinek PPI-t. A mai napig előjönnek a panaszaim, van is itthon Rennie,  Quamatel, Controloc, de nem esek pánikba, amikor nagyon kell pár napig szedem valamelyiket, oszt jó napot.

Előzmény: gombóc63 (3267)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.21 0 0 3273

Helló!

 

A Rivotrillal mi a helyzet? Mi dönti el, hogy Rivotrilt vagy Xanaxot írnak fel?

gombóc63 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 3272

Lehet, hogy igazad van, épp ezért nem is vitatkoznék. Csak olyan fura, egy savcsökkentőtől depresszió....

Előzmény: kokori (3269)
DAttis Creative Commons License 2016.03.21 0 0 3271

??

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3268)
kerub22 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 3270

Szia Kokori!

 

A pszichiáterek beszélik be a gyógyszerrel kezelt betegeknek, hogy aludjanak sokat, mert tudják, hogy milyen hatással van a gyógyszer az emberre. Ne félj attól, ha keveset alszol, a napod amúgy is menni fog. Csak csökkentsd szép lassan a gyógyszert, lassan el fog múlni az is. Nem kell erőltetni, majd megy magától. Én az elején, miután elhagytam a gyógyszert napokig nem tudtam aludni, aztán egyre többet. Most rendesen alszom, bár még nem teljesen nyugodtan, de a napi 7-8 óra megvan.

 

A folyamatos szorongás is a gyógyszer mellékhatása. Most már tudom. Egy év után már mindentől féltem, nem volt olyan dolog gyakorlatilag, amitől ne féltem volna. Soha semmihez nem volt kedvem, állandóan szomorú voltam. Most már enyhültek a félelmek, a kedvem is kezd visszajönni. Ahogy a gyógyszer kiürült a szervezetemből és az idegrendszerem kezd lassan helyreállni minden visszajön. Örülök neki, hogy leraktam a gyógyszert.

 

Kitartás. Sokkal jobb lesz.

Előzmény: kokori (3256)
kokori Creative Commons License 2016.03.20 0 0 3269

Szia Gombóc! Szerintem azok aki amúgy is hajlamosak azok akár depresszióba is eshetnek ettől a szertől amúgy rajta is van a tájékoztatón. Aki nem hajlamos depresszióra az persze nem fog szerintem. De természetesen nem minden depresszióra hajlamos lesz tőle az gondolom. Illetve lehet hogy a antidepresszáns vagy nyugatató szereket közömbösiti vagy akár felerősitheti ez is benne van a pakliban. Hiszen a szer görcsöket s rossz emésztést is okoz ezáltal a vegetativ idegrendszerre befolyással lehet.

Előzmény: gombóc63 (3267)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2016.03.20 0 0 3268

Írtam neked a közösségi oldalon

Előzmény: DAttis (3254)
gombóc63 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 3267

És miért vagy benne olyan biztos, hogy attól? Neked voltak pszichés problémáid már előtte is.

Előzmény: sasa58 (3266)
sasa58 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 3266

" még olyat nem hallottam, hogy valaki a PPI-től depressziós lett volna"

Jelentem: én is.

Előzmény: gombóc63 (3260)
gombóc63 Creative Commons License 2016.03.20 0 1 3265

Az utolsó mondatodat nagyon sokszor hallottam már ilyen-olyan alternatív gyógymódok kapcsán. Miért is van akkor az, hogy még ha eleinte hiszem, mert hinni akarom, akkor sem működik!?

Előzmény: navigirl (3263)
DAttis Creative Commons License 2016.03.20 0 0 3264

"...Miatta lett rosszabb a közérzeted, ő hozza a negatív gondolatokat, a gyenge fizikai állapotot és a fogyást is. A leszokás alatt is előhozakodik majd mindenfélével, hogy elbizonytalanodj. De tudnunk kell, hogy megéri a nehéz küzdelem! Ne nézz vissza, csak haladj előre!..."

Ez az egész olyan mintha valami kábítószerről (nem legális vegyületről amit amúgy az orvostudomány használ "gyógyításra") való "lejövetelről" lenne szó.

Elkeserítő hogy így kell hozzáállni a Frontin, Xanax hatóanyagához :( 

Előzmény: navigirl (3262)
navigirl Creative Commons License 2016.03.19 0 0 3263

Akit érdekel, azok kedvéért leírom a tapasztalatomat a kineziológiai izomteszttel kapcsolatban.

 

A test sejt szinten minden emléket, benyomást elraktároz, de elménk természetesen nem emlékezhet az összesre. A teszt abban segít, hogy a tudatalatti bevonásával választ kaphassunk a saját testünk emlékeiről, az őt ért jó és rossz hatásokról. Másként reagál a két különböző érzésre, ezt a reakcióját kell megfigyelnünk a következő egyszerű gyakorlattal:

 

Igyál egy pohár vizet, csendesítsd le elméd és állj kis terpeszbe. Hunyd le a szemed, lélegezz mélyet. Először mondj ki halkan valami  egyértelmű, igaz állítást. Pl. "Józsefnek hívnak" és figyeld, mozdul-e valamerre a tested. Kis mozdulatra számíts. Próbáld újra egy másikkal "Szeretem az epret". Ismét abba az irányba, talán előre fogsz kissé dőlni. Ez lesz a tested "igen" válasza.

Most ugyanilyen határozottan állítsál valamit, ami nem igaz, pl. "Dániában élek" és figyeld, most mit reagál a tested. Mondj egy újabb hazugságot, pl. "5 gyerekem van". Megvan a reakciód? Talán hátra billentél kicsit? Ez lesz a nem válasza a testednek.

 

Jegyezd meg ezt a két mozdulatot!

 

Akkor vegyél pár mély levegőt és tégy próbát vegyes állításokkal, mint pl.: "Szükségem van a gyógyszereimre" (szünet, várd meg a test kilengését) utána: "Megfelelő mennyiségű Frontint szedek" "Napi 1 mg Frontinra van szükségem" "Kevesebb, mint 1 mg Frontinra van szükségem" "Jó hatással van rám a Magnézium" "400 mg Magnéziumra van szükségem "Légzőszervi megbetegedésem van" "Szorongásaimat konkrét személy okozza" "Ez a személy nő" "A tüneteimet a gyógyszerek okozzák" "Fizikailag teljesen egészséges vagyok"......

 

Ha valamiben meglepő választ kapsz, mondd ismét, de ezzel a kezdéssel: "Biztos, hogy... csökkentenem kell az antidepresszánst."

 

Nekem bevált, remélem másnak is segíthettem. Nem kell benne hinni, mindenkinél működik :-)

Előzmény: navigirl (3262)
navigirl Creative Commons License 2016.03.19 0 0 3262

Szia Kokori!

 

Szerintem a gyógyszer "démonod" rabja lettél te is. Kezdetben talán segített, de mára elhitette veled, hogy nélküle nincs élet. Pedig épp az ellenkezőleg! Vedd fel ellene a harcot és a gyógyszerek lassú, folyamatos csökkentésével szerezd vissza a régi, egészséges énedet, akire szükséged van neked és a családodnak is.

Miatta lett rosszabb a közérzeted, ő hozza a negatív gondolatokat, a gyenge fizikai állapotot és a fogyást is. A leszokás alatt is előhozakodik majd mindenfélével, hogy elbizonytalanodj. De tudnunk kell, hogy megéri a nehéz küzdelem! Ne nézz vissza, csak haladj előre!

A pszichiáter vezetésével a saját tempódban el tudod hagyni a gyógyszereket. A pszichológus, vagy pszichoterapeuta rávezet az egészséges gondolkodásmódra, amit a bogyóid elnyomnak. Egyéb támasznak pedig, ha a párod nem is, de valakit biztosan találni fogsz! Nem mindenki viselkedik empatikusan ilyen helyzetben, de amint felvillantod régi mivoltodat, talán újra egymásra találtok majd. Ha hónapok is mennek rá, ekkora mélypontot más kapcsolat is kibírt már. Most gondolj a fiadra, csináld végig érte!

Végül megemlíteném még a kineziológiai hinta-tesztet, amit te is könnyedén el tudsz sajátítani és sokat segít a testeddel kapcsolatos negatív érzéseid, félelmeid rendezésében. Ha kipróbálnád, írj és segítek. Úgy működik, mint a rendőrségi hazugság vizsgáló készülék. 

 

Előzmény: kokori (3259)
gombóc63 Creative Commons License 2016.03.19 0 1 3261

Visszaolvastam....a jövő héten kell már menned terápiára, remélem nem adod fel.

Előzmény: kokori (3259)
gombóc63 Creative Commons License 2016.03.19 0 0 3260

Hát azt neked kell tudni mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás? Mondjuk még olyat nem hallottam, hogy valaki a PPI-től depressziós lett volna. Magam is elég sokáig szedtem. Egy Jó pszichoterapeuta megállapítja, hogy van-e rá szükséged vagy nem. Nekem pl. a legrosszabb időszakomban sem adtak még szorongáscsökkentőt se.  Sajnálom, a család támogatása fontos, kár, hogy nem kapod meg a társadtól. Minden könnyebb lenne.

Előzmény: kokori (3259)
kokori Creative Commons License 2016.03.19 0 0 3259

Szia Gomboc! Köszönöm a választ. Biztos az vagyok én is tudom csak azt nem tudom hogy a gyógszerektől vagy sem? Hiszen egy pszhioterapeuta nem fogja azt mondani dobjam el ezeket vagy igen? S mi van ha a gyógyszerektől vagyok nyomott vagy depis hiszen még a savcsökkentők PPI is okozhatnak ilyen mellékhatást rá van irva(én sem tudtam a dilidoki mondta)+ frontin. Nekem sajnos nincs támaszom ebben a bajban a fiam elött mindig erősnek kell mutatnom magam a feleségem meg amúgy is a sok meló miatt idegesebb és fáradt amúgy sem egy megértő....sajnos(kemény nő).........pedig amikor beleszerettem mindig megértő,kedves volt:( nekem nincs aki reggel erőt adjon és támasz legyen sajnos ez is nagy baj. De nem adom fel:P

Előzmény: gombóc63 (3258)
gombóc63 Creative Commons License 2016.03.19 0 0 3258

Pedig a felismerés és az elfogadás az első lépés. Bocsáss meg, de dől belőled a depresszió, leginkább az első leveledből jött le. Talán a nejed is visszatalálna hozzád ha megpróbálnál erősnek mutatkozni, ha igazán akarnád a gyógyulást, ami meggyőződésem, hogy a pszichoterápiával teljes lenne. Ne kilépni akarj a családból, hanem egy erős családfő akarj lenni. Hidd el jobban fognak tisztelni és szeretni ha látják, hogy mászol ki a gödörből. Nekem szerencsém van, a sok bajtól ami megtalált már rég depresszióba fordultam volna, ha a férjem nem az aki. Mellette egyszerűen nem tudok az lenni. Nagy szerencsémre nem unta még meg a nyavalygást, tol előre, ha nem megy mellettem kesereg. Pedig sok reggelen azon gondolkodok, hogy nem kelek fel, stb...Úgyhogy tudom milyen az amikor azt mondod otthon nehéz erősnek lenni.

Előzmény: kokori (3257)
kokori Creative Commons License 2016.03.19 0 0 3257

Most voltam február elején tükrözésen. mérsékelt gyomorhurut ennyi. Az a baj a mai napig valahogy nem fogadom el hogy depressziós vagyok mindig azt hiszem valami más betegség gyötör és nagyon nehezem veszem magam rá egy pzshioterápiára ,főleg egy antidepresszánsra igy is már 3 féle gyógyszert szedek. Frontin, vérnyomáscsökkentő, savcsökkentő. Sajnos az én élethelyzetemből nehéz kilépni családos vagyok és szeretem őket a feleségem kevésbé szeret engem ,de sosem tudnám a gyerekeimet elhagyni. Ez is gond. A feleségem jó ember csak sajnos olyan régóta betegeskedem kisebb nagyobb kihagyásokkal hogy már nem tudja ö sem tolerálni annyira. Megértem amúgy hiszen öt is lehúzza. Nehéz ügy otthon erősnek lenni legbelül meg félni és szomorúnak lenni mert itt fáj ott fáj ,mert xarul vagy és gyenge vagy éppen ideges.

Előzmény: Imovane (3250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!