Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Köny Creative Commons License 2018.06.28 0 0 44026

Ha Skoda 110r vagy Rapid lenne, már nem lenne fent, 3-szor ennyiért sem. Pedig nekem  nagyon szimpatikus a Dacia Sport és ritkább is, mint a Skoda. Mondjuk a hosszabb tengelytávú modell azért kecsesebb, de ez is nagyon szép. 

Előzmény: gto (44016)
R12Lucas Creative Commons License 2018.06.28 0 0 44025

A Dacia Sport-al kapcsolatban remélem nem bántottam meg senkit de ez a első szélvédő, hátsó szélvédő ugyanaz kialakítás szerintem elrontja a formát. A koncepció alapvetően nem rossz de annyit pénzt szánhatott volna még rá a román kommunista vezetés ezzel a tervvel foglakozó illetékesei, hogy egy normális hátsó szélvédőt tervezzenek és gyártsanak a kocsihoz. A másik megoldás a hagyományos Dacia hátsó szélvédő használata. Láttam olyan működő prototípust, első szériás Sport Dacia modellt, ahol megoldották ezt a verziót is. Igaz, hogy már csak a bontóban volt látható.

Sőt már az is jobb lett volna ha a Dacia Brassovia prototípust gyártják le egy az egyben. Az tetszett.

afitos Creative Commons License 2018.06.26 -1 0 44024

Ez a "Sári" ez tetszik, nem nagyon hallottam még így becézni... Örülök, hogy beindult.

Előzmény: gobe l (44023)
gobe l Creative Commons License 2018.06.26 0 0 44023

Ma nekiálltam és át szereltem a sári karburátorját míg az övé hígítóban ázik. (Világos kék ) Kapott új gyújtás rendszert. És láss csodát! Beindult! Hogy mi lehetett a baj arra kíváncsi lennék. 

Előzmény: afitos (44022)
afitos Creative Commons License 2018.06.25 -1 0 44022

Szia!

Ha ment az autó, amikor eltetted, akkor olyan nagy baja nem lehet. Ha nincsenek másik gyertyáid, akkor drótkefével tisztítsd meg a gyertya elektródákat. Tedd vissza a gyertyákat, a megszakító érintkezőket valamilyen éles eszközzel, esetleg tűreszelővel, semmiképpen sem csiszolóvászonnal tisztítsd meg. A karburátor úszóházát töltsd fel a befolyócsövet lehúzva tölcsér és gumicső segítségével. A szívótorokba belenézve a gázkart mozgatva nézd meg, hogy valóban befecskendez e benzint a szívócsonkba. Ha az eddigiek rendben, akkor szerintem néhány gázfröccs után önindítózva teljesen kihúzott szívatóval be fog indulni az autó. Ha nem akkor én így az interneten keresztül nem csak személyesen tudnék segíteni, de azt hiszem ebben az esetben a távolság sajnos akadály... (Afitos)

Előzmény: gobe l (44017)
afitos Creative Commons License 2018.06.25 0 0 44021

Nekem is mozgatja a fantáziámat egy ilyen, ha más projektekkel nem foglaltam volna már le az elkövetkező néhány évet, akkor már lenne ilyenem az biztos... Egészségesen elvakult Daciásnak tartom magam... (Remélem más sem aggódik az állapotom miatt) András

 

Előzmény: R12Lucas (44019)
zzoltan128 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 44020

Valóban ez az első szériás még nem a hosszított ajtókkal készült modell kevésbé néz ki jól, mint a későbbi.

De kedves R12Lucas az ízlések nem egyformák mindenkinél. Nekem bejön ez a forma. Mint a nőknél, kinek a vékony, kinek a kövér vagy éppen alacsony vagy magas. Szőke vagy barna vagy fekete, talán vörös?

De lehet, hogy én tényleg elvakult vagyok. Félreértések elkerülése végett nem az enyém a hirdetésben szereplő Dacia.

Előzmény: R12Lucas (44019)
R12Lucas Creative Commons License 2018.06.25 0 0 44019

Csak egy nagyon elvakult Daciás venne meg egy ilyen nyomorúságot ennyiért. :D A nyomorúság alatt a formájára gondolok. ;)

Előzmény: gto (44016)
R12Lucas Creative Commons License 2018.06.25 0 0 44018

Szia! Ha kap benzint a motor, akkor akár a gyertya is hibás lehet. Milyen gyertyákat használsz? Én a Beru márkával szenvedtem sokat. Sinterom vagy Champion amik jók.

Előzmény: gobe l (44017)
gobe l Creative Commons License 2018.06.24 0 0 44017

Adjon Isten jó estét! Segítségükre volna szükségem. Van egy dacia autóm amit már rég nem indítottam. Ma sokadik próbálkozása sem sikerült. Gyújtás karburátor rendben. Gyertyákat mikor kivettem arra ketten figyelmes hogy csak az 1 -es hengerré benzines'. Töltöttem egykor benzint a karburátorba és gyertya nélkül indítóztam. Kizárólag csak az 1 -es hengerből jött benzines pára. 

gto Creative Commons License 2018.06.23 0 0 44016
R12Lucas Creative Commons License 2018.06.08 0 0 44015

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hátha tudja valaki, hogy a Renault 5 Alpine Turbo első féknyergei jók lehetnek a Daciára? 

 

plero Creative Commons License 2018.05.03 0 0 44014
afitos Creative Commons License 2018.05.01 0 0 44013

Csak azért kérdeztem mert a vízhőfokmérő óra az olajnyomásmérőhöz hasonlóan félrevezető (pontatlan) lehet. Az olajnyomásmérő bekapcsolt gyújtásnál még leállított motornál sokszor nagyon nem alaphelyzetben (nullán) áll.

Előzmény: tomeeeee (44012)
tomeeeee Creative Commons License 2018.05.01 0 0 44012

A vízhőfokmérő óra miatt, meg a ventilátor is bekapcsol magától, de kézzel is kapcsolható és már időbe beszoktam kapcsolni. Bugyogást nem hallani, mert nem -9095 foknál már bekapcsolom a ventilátort

Előzmény: afitos (44008)
afitos Creative Commons License 2018.04.30 0 0 44011

Én látom miért kérdezed. Szemre a mintázata alapján is még a gumírozott anyagú műszerfal ami ezeknek a korai évjáratú 1310-eseknek a sajátossága. Ezek nem repednek meg a tetejükön a hőtől, napsütéstől mint a későbbi gyártási évű autóké. A vízkőfokjelző/olajnyomásjelző kombót meg ki lehet szerelni, ha valakit zavar mert csak az alumínium. előlapot kellene cserélni, az meg még könnyen beszerezhető. Az autó beltere évjárathelyes ezenkívül. András

Előzmény: Köny (44009)
SzHGyörgyi Creative Commons License 2018.04.29 0 0 44010

Szia!

 

Előzőleg leírtam, 1983-as MERKUR-tól és első tulajdonosok vagyunk.

A műszerfal nem volt cserélve, eredeti.

Ahogy írtam is, balesetes nagyobb törés nem volt, apróbb sérülések igen.

 

Üdvözl: Györgyi

Előzmény: Köny (44009)
Köny Creative Commons License 2018.04.29 0 0 44009

Mikori is a kocsi? 1982 vagy 1983? A műszerfal cserés volt?

Előzmény: SzHGyörgyi (44002)
afitos Creative Commons License 2018.04.29 0 0 44008

Miből gondolod, hogy melegszik? Megforrt már egyszer-kétszer? Vagy csak a vízhőfokmérő mutató utal rá? Kiegyenlítő tartályban nagyon megemelkedik a vízszint mikor szerinted túlmelegedett?

Előzmény: tomeeeee (44007)
tomeeeee Creative Commons License 2018.04.29 0 0 44007

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy nektek mennyire szokott a Daciátok melegedni? Új hűtő, új termosztát (valeo) van a kocsiba, de 22-24 fokba már fűtéssel kell vele menni, ha meg nincs elég menetszél akkor a ventilátort manuálisan már időbe be kell kapcsolnom. Fagyálló nem fogy belőle, mindig is szeretett a kocsi melegedni, emlékszem apáméval is gondok voltak egy 20 éve, bár az is igaz, hogy amikor cseréltem rajta vízpumpát, vízpumpaházat ... akkor elég sok alumínium vízcső csatlakozó el volt rohadva a blokkon, azok ki lettek cserélve, én arra tippelek, hogy lehet h a blokkba a víztér el van dugulva. Szerintetek?

gto Creative Commons License 2018.04.22 0 0 44006
SzHGyörgyi Creative Commons License 2018.04.22 0 0 44005

Szia András!

 

Köszönöm válaszod és a tanácsodat, mivel sem Apukám, sem én nem vagyunk "szakemberek" és a garázsban akna sincs, ezért tudtunk egyelőre ezekkel a fotókkal szolgálni. Az autó Apukámnál Füzesabonyban található, akinek tulajdonában van. Én Bp-en lakom, csak segíteni próbálok így neki az eladáshoz. Apukám nyugdíjas, nála bármikor megtekinthető az autó.

Ha esetleg itt nincs vevő, akkor kérem javaslatodat, hová tudnánk fordulni még, eladni mindenképp szeretnénk.

Az Adatlapomon megadtam az elérhetőségeimet.

 

Üdvözlettel: Györgyi

 

Előzmény: afitos (44004)
afitos Creative Commons License 2018.04.22 0 0 44004

Megírnád helyileg egyébként merre van?

Előzmény: SzHGyörgyi (44002)
afitos Creative Commons License 2018.04.22 0 0 44003

Szia!

 

Látszik az autótokon, hogy régóta garázsban áll, a belső tere így talán kevésbé használódott el. Sajnos az is látszik, hogy a korrózió a jellemző helyeken dolgozik már. Annyi talán segíthetne a kedv csinálásban, ha mégis kinyitnátok a motorháztetőt. Ha a nyitó bovden elszakadt, akkor alulról az akkumulátor tartó mellett felnyúlva vékony csővel, vagy rúddal, a zár baloldalán lévő kifejezetten erre a célra kialakított kampót felfelé nyomva ki lehet nyitni a fedelet. Azt gondolom, ha a tartószerkezeti részek a külső burkoló elemekkel ellentétben nem korrodáltak, akkor talán lenne olyan kolléga aki kedvet kapna hozzá. Amiket fotózni kellene: A rugótornyok (ahol az első lengéscsillapítók végei láthatók) sárvédők felőli külső részét, az első fényszórók feletti motortérben található lemezrészt, magát a motort, és alulról pedig az első emelőbakok bekötési pontjait, ahová az autóemelőt kell tenni. Ha ezek a részek jók az egyszerűsítheti az autó felújítását.... Sajnálom nekem jobb ötletem nincs... András

Előzmény: SzHGyörgyi (44002)
SzHGyörgyi Creative Commons License 2018.04.18 0 0 44002

Sziasztok! 

Jelentkezem ismét...

Továbbra is el szeretnénk adni az 1983-as évjáratú sötétkék Dacia 1310 autónkat, mely összesen 142e km-t futott.

Első tulajdonosok vagyunk, 1983-ban MERKUR telepről vásároltuk.

2000-től a műszakija lejártával, rendszám leadásával garázsban leállítva, egyébként mindig garázsban tartott volt.

Balesetes nagyobb törés nem volt.

Nyilván felújításra szorul, de semmiképp nem szeretném, hogy bontóban végezze. Remélem lát valaki ebben az autóban valami fantáziát, reménykedem bennetek gyűjtőkben…

Jelenleg vidéken garázsban tárolva, azonban 18 év pihenésben nyilván poros, stb.

A motorház tetőt sajnos nem tudtuk felnyitni, beragadt, így arról fotót most nem tudok mellékelni.

Ha valamelyikőtöket konkrétan érdekel, kérem jelezzen vissza és a részleteket megbeszéljük.

Az adatlapomon az elérhetőségem megadva.

Köszönöm!

 

afitos Creative Commons License 2018.03.28 0 1 44001

Szia.

Nekem ez egy szimpatikus autó. Tavaly nyár környékén volt már hirdetve viszonylag hosszú ideig. Először magasabb áron, majd hasonló áron. Én azt hittem megvette valaki.

Az a baj, hogy szögelni kár lenne, hogy használható és vizsgaképes legyen újra 1-2 évig. Dacia nagy költségű teljes felújítása meg nem a gazdag gyűjtők sportja. Bele lehet tolni simán egymillió forintot, hogy igazán szép évjárathelyes és tartós legyen. Akkor meg már sajnos mindegy, hogy 180000 forintért, vagy épp 280000 forintért veszed meg, a felújítás költségének arányában 100000 forint szinte nem "tétel"

Azért előbb utóbb szép autó lesz (talán...remélhetőleg)

Előzmény: gto (44000)
gto Creative Commons License 2018.03.27 0 0 44000
zzoltan128 Creative Commons License 2018.03.18 0 1 43999

zzoltan128 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 43998

Miskolci Veterán Vásár

pergerz Creative Commons License 2018.02.27 0 0 43997

Küld el az email címedet.

 

Előzmény: E Tibi (43991)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!