Keresés

Részletes keresés

R.Anita Creative Commons License 2001.03.21 0 0 286
kivi,

a levél még nem ért ide, de várom...
A mostani bringa: jó régi (mondjuk 15 év körüli), Campa cuccokkal. Működik, viszonylag könnyű, olcsó volt: elsőre nem akartam túl sokat áldozni rá.
Ami probléma:
- a felsőcsőn van egy gyűrődés az első villa közelében, nyilván valaki bukott vele egy nagyot
- a kormánycsapágy nem valami stabil, nagyobb sebességnél, zötyögősebb úton bizonytalan a tartása
- egyszer szétesett a láncom (közvetlenül az első triatlonversenyem után - mázli, hogy nem 2 km-rel korábban :)
Szóval összességében az a bajom, hogy nem merek nekivágni ezzel a bringával néhány 10 km-nél hosszabb távnak, nem tudom, mennyire megbízható, nem ismerem az "élettörténetét".

R.Anita

Előzmény: kivi (285)
kivi Creative Commons License 2001.03.21 0 0 285
R.Anita,
leveled jött.
kivi Creative Commons License 2001.03.21 0 0 284
R.Anita,
Én 177cm magas vagyok, és a vázam 56-os. A nyerget teljesen előre kellett húznom, így kényelmes, mert pontosan eltaláltam vele a másik bicaj (a monti) geometriáját. Érdemes a nyeregtartó sinre vetni egy pillantást, némelyik nyereg akár 5-6 centit is tud előre-hátra mozogni.

Mi a probléma a jelenlegi bicajjal? Milyen alkatrészek vannak rajta? És milyet szeretnél?

Előzmény: R.Anita (282)
R.Anita Creative Commons License 2001.03.21 0 0 283
Monty,

174, ehhez a Malis ember 54-56-os vázat javasolt. Ami most van nekem, az 52-es, és ennél egyértelműen érzem, hogy kicsi nekem. Kérdés, hogy a kivi-féle trükkökel mennyit lehet/szabad korrigálni? A 60-as vázat úgy próbáltam ki, hogy a nyerget leeresztettem majdnem teljesen, így a lábamnak kényelmes volt. A kényelmetlen érzés csak kb egy óra után jött elő: vagy rendesen előrenyúltam a kormányhoz és akkor a nyeregben kicsit előrecsúsztam, vagy pedig a nyeregben rendesen ülve jobban kellett nyújtózkodni a kormányig.

R.Anita

Előzmény: Monty (281)
R.Anita Creative Commons License 2001.03.21 0 0 282
Biztatóan hangzik. Meglátjuk, hogy mit jelentenek azok a centik a gyakorlatban.
Vagy próbáljak inkább nőni még egy kicsit? :)))
Új váz biztosan nem lesz, a Maliban megkérdeztem: 30-60e között vannak. :(

kivi,
neked mekkora a vázad, és ehhez milyen magas vagy?

R.Anita

Előzmény: IV.kercsaj (280)
Monty Creative Commons License 2001.03.21 0 0 281
R.Anita,
milyen magas vagy? A 60-as váz az kb. 190+ magas emberkékhez klappol...
Előzmény: R.Anita (276)
IV.kercsaj Creative Commons License 2001.03.20 0 0 280
Anita,

megnéztem, és kb. 2 cm-t lehet előretolni a nyerget. Az enyém stucnija is 2 cm-rel rövidebb. Ez így már elég?
Giantárak stimmelnek. :-(

kivi Creative Commons License 2001.03.20 0 0 279
R.Anita,
nem emlékeztem már a Giantek áraira... :-(

A rövidebb stucni természetesen úgy értendő, hogy a vízszintes része rövidebb. A magasságát is lehet állítani, amennyiben 'hagyományos' rendszerű a kormánycsapágy-stucni páros. A nyereg előre-hátra mozgatása igen hatékony, én is így tudtam méretre igazítani az országútimat, mert nekem is kicsit nagy a váz.

Előzmény: R.Anita (278)
R.Anita Creative Commons License 2001.03.20 0 0 278
kivi,

Hervis: itt viszonylag gyakran járok, láttam is a Giant bringákat. Nekem úgy rémlik, mintha csak olyen 200e körüli árban lennének. (Az sok :(
Visszatérve az esélyesünkre: köszi a tippet, utánajárok, hogy mit lehet még állítani a nyergen. A rövidebb stucnit úgy értetted, hogy a vízszintes része rövidebb?

Jó felkészülést a kivicittára! ;)

R.Anita

Előzmény: kivi (277)
kivi Creative Commons License 2001.03.19 0 0 277
Nézegettem neked lovakat, de nem egyszerű eset 100 pénz körül jó, de könnyű és szép bicajt találni. :-)
A Mali és a Merida az a két márka ami (szerintem) szóba jöhet, de ezek közül is inkább a Mali, mert a Merida a név miatt drágább.
Igaz hogy a Mali Ironman nem egy egyedi darab (sok szaladgál belőle) de igen jó az ár/teljesítmény viszonya.

Megpróbálhatsz még egy lehetőséget (de ennek most nem néztem utána): a Hervis sportáruházban (Europark) lehet kapni Giant országútikat. Szépek, jók és némelyik elfogadható árú. Nem kell megijedni az áruháztól, szerencsére a bicajt nem ők építik össze. :-)

Ami az általad próbált bicajt illeti: ha a váz egy kicsit nagy (hosszú) azon bizonyos határok között lehet segíteni. Egyrészt a nyerget lehet előre-hátra mozgatni 4-5 centit, másrészt ki lehet cserélni a kormányszárat (stucnit) is rövidebbre. Így még egy picit nagy vázat is néretre lehet igazítani.

Előzmény: R.Anita (276)
R.Anita Creative Commons License 2001.03.19 0 0 276
kivi,

mi a helyzet bringaügyben? Láttál valami nekem valót?
Nekem időközben volt alkalmam kipróbálni egy esélyest. 4 éve rakta össze a gazdája, de mostanában már nem használja, 3-4e km van csak benne. Ránézésre is nagyon szép állapotban van. Amit megjegyeztem róla: Mali acélváz, Shimano 600-as első-hátsó csapágyak, Suntour váltó, Campa hajtómű, Mavic felnik. Tekertem vele kb. egy órát, és tényleg nagyon szuperül ment. Ami az egyetlen, de komoly gond vele, hogy nekem nagy a váz (60-as), egy idő után már éreztem, hogy kényelmetlenül távol van a kormány. Kérdés: hogy tudnám én ezt megoldani? Mert ha még vennék is egy kisebb vázat, vajon át lehetne -e rakni mindent a régiről?

R.Anita

Előzmény: kivi (273)
Egy úr az űrből Creative Commons License 2001.03.12 0 0 275
Hétvégén (azt hiszem 18.-án) Vácon a Dunamenti Szupermaraton keretein belül lesz duatlon is! Távok 2-20-2 és 10-56-10. Rajr valamikor él körül, de részleteket nem tudok. Rendező a Zöldgömb.
Harmaspajtas Creative Commons License 2001.03.12 0 0 274
Sziasztok!!

A pedál-témához szólnék, hogy a Look rendszerű pedálokkal árban jobban kijössz mint a Spd-R rel

csá

Iron

kivi Creative Commons License 2001.03.11 0 0 273
R.Anita,
OK, körbekukkolok, aztán informállak. Amúgy nemrég jártam a Mali nagykerben és bőven van Look pedáljuk, alkatrészük. Ennek ellnére én az SPD-R pártján állok. Igaz, egyiket sem próbáltam, csak a sima SPD-t használom idestova 5 éve.
Előzmény: R.Anita (272)
R.Anita Creative Commons License 2001.03.10 0 0 272
Monty,

ezt pl. az otthoni (Kmét) bringaboltos mondta. Már nem foglalkozik Look pedálokkal, mert itthon a nagykerben sem tartanak már, max. tajvani változatokat lehet kapni. Mondjuk csodálkoztam, mert előtte a Kerékvárban és a Maliban sem említették, hogy ez lenne a helyzet. Náluk még úgy látszik, van készlet.

R.Anita

Előzmény: Monty (265)
R.Anita Creative Commons License 2001.03.10 0 0 271
kivi,

hű, ez nagyon jó lenne, előre is köszi! Még nem 100%, de ha összejönne rá a pénz, akkor kb. 100e lesz a felső határ. A Kerékvárban mutattak egy-két szimpatikus bringát 50-70e között, 54-56-os méretekben. (kérdés: az én 174 centis magasságomhoz ugye ez való?)

nyuszR.Anita

Előzmény: kivi (266)
Harmaspajtas Creative Commons License 2001.03.10 0 0 270
CSá!!

sikerült a bukás előtt a boly végére kerülnöm, ugyhogy épségben megúsztam....

A srác csak nem a Sz. Attila?

Na jó bringázást mindenkinek!!

Iron

Előzmény: Monty (264)
ssneci Creative Commons License 2001.03.09 0 0 269
iSTVán a figyelő:)))))
sneci
kivi Creative Commons License 2001.03.09 0 0 268
Ajjajajajajjjjj.... :-)
Előzmény: iSTVán (267)
iSTVán Creative Commons License 2001.03.09 0 0 267
kivi
R.Anita érdeklődött, nem nyuszi! :-)
kivi Creative Commons License 2001.03.09 0 0 266
nyuszi,
(sajnos) a legfontosabb kérdés: mennyit akarsz/tudsz rá költeni? Mert körbenézek neked, hogy az adott összegért mit kaphatsz.
Előzmény: R.Anita (263)
Monty Creative Commons License 2001.03.09 0 0 265
R.Anita,
Ezt hol hallottad, hogy a Look pedálok kifutnak? Valami tévedés lehet, a cég él és virul, idehaza is többé-kevésbé megoldott a forgalmazása.
Azt is vedd figyelembe, hogy SPD-R-ből az alapváltozat kerül kb. annyiba, mint Look-ból a csúcsmodell (PP 296).
"mit nézzek meg a kiszemelt példányokon, hol érdemes nézelődni, stb. "
1. Lehetőleg legalább 8-as rendszerű legyen, a 7-eshez előbb-utóbb nem lehet majd alkatrészt találni.
2. Érdemes láncnyúlást mérő műszerrel nézegetni a láncot, ha nagyon ki van nyúlva, meg se nézd a többit, mert nagy valószínűséggel le kell cserélned a fogaskoszorút, meg esetleg a lánctányérokat is. (Persze lehet h ez nem gond, ha pl. nagyon tetszik a váz.)
3. Ellenőrizd, hogy a váz nincs-e deformálódva. Nem könnyű észrevenni, leginkább hátulról lehet látni, hogy pl. nem egy nyomvonalon fut a két kerék. Persze ez sem fatális gond, ha mondjuk olcsó a bringa, legfeljebb kicsit rosszabb lesz az irányíthatósága.
4. Ha Campa rendszerű kerót veszel (ilyet is lehet találni), akkor érdemes tartalék alkatrészekből bespájzolni, mert finoman szólva nem túl magas színvonalon van a hazai alkatrészellátása.
5. most nem jut eszembe. :)
Előzmény: R.Anita (263)
Monty Creative Commons License 2001.03.09 0 0 264
Harmaspajtas ,

Szerintem rosszabb: mindenki dolgozik. :)

(válasz a #226-ra):
"Hát igen jól tájékozott vagyok, meg voltam a kicsikével a Balatonfelvidéken még aug. elején egy bringaversenyem ahol volt azért egypár Veszprémi bringás...."
Remélem, a tömegbukásban nem voltál benne... Én szerencsére kihagytam azt a versenyt (nyaralás).
"Meg duatlonokat is szoktatok nyomni, nem? "
Én még nem voltam, de a társaság kb. fele duatlonban is érdekelt. Ill. van egy srác, aki régebben triatlonban is igencsak ott volt a szeren, főleg hosszútávon.

Előzmény: Harmaspajtas (262)
R.Anita Creative Commons License 2001.03.09 0 0 263
Bizony, bizony, nyakunkon a szezon!!! És még mindig nem tudom, hogy mi legyen bringaügyben. Azt már megtudtam, hogy a Look pedálok hamarosan kifutnak, szóval mégis SPD-R kellene. De a másik "gondom" meg az, hogy ha minden összejön, akkor tudnék venni egy bringát a mostani nagyon régi helyett. Újból viszont gyakorlatilag csak az alap Mali jöhetne számításba(erre futná). Sokan azt tanácsolták hogy inkább vegyek egy jó használtat, jó csapágyakkal-kerekekkel. Bringaszakértők, várom a tippeket: mit nézzek meg a kiszemelt példányokon, hol érdemes nézelődni, stb.

R.Anita

Előzmény: Harmaspajtas (262)
Harmaspajtas Creative Commons License 2001.03.08 0 0 262
Emberek!!!
Süllyedünk, pedig nyakunkon a szezon!!!!!!

Vagy ennyit eddzetek?

zakka Creative Commons License 2001.03.02 0 0 261
Élek
Így van. Köszi a bíztatást mindenkinek! :)

Zakka

Élek Creative Commons License 2001.03.02 0 0 260
zakka
az tök jó, hogy spontán tudsz ilyen jól úszni mert az azt jelenti, hogy a technikád szuper. Az állóképesség, erő pedig fejleszthető munkával nagy akaraterővel. Szerencsés helyzetben vagy mert tudsz csatlakozni a közös pesti futásokhoz "FUTO bolondok" ami óriási segítség. Egyedül nehéz "meghalni" az edzéseken, társakkal egyszerű. Szerintem a futókilóméterek növelik az állóképességedet. Nagyon jó felkészülést.
Üdv Élek
Előzmény: zakka (258)
Élek Creative Commons License 2001.03.02 0 0 259
vastigris
úszással kapcsolatban szeretnék szólni, szóval magamból kiindulva (nem vagyok profi úszó) -aki 1000 méteren 15 perc alatt úszok- egy jobb úszó vígan 10 perc alatt repeszt 1000 méteren. 1 perces 100 méter nekik nem nehéz még hosszú távon sem.
Jó hír tegnap megint meghaltam edzésen (uszoda) 3000 métert úsztunk,de volt benne 12x100 méter 2,5 perces indulással, de túléltem így még máskor is beletudok szólni az életetekbe.
Ma laza futás következik.
Üdv Élek
Előzmény: vastigris (247)
zakka Creative Commons License 2001.03.02 0 0 258
vastigris, Élek
asszem már Ti is kezdtek rájönni, miért is tettem fel a kérdéseimet. :) Nem voltam úszó, sőt az a nagy bánatom, hogy semmit sem sportoltam gyerekkoromban. Többek szerint nagyon jó a mellúszó technikám, ha nem is láttátok még, az időim talán elárulják. És ezzel ki is merült "adottságaim" köre. :)) Futni is csak fél éve futok. Képesnek tartom magam az 1:30-ra, mert meg akarom csinálni! Addig meg készülök rá. Már ősz óta. Amúgy pedig dolgozok is és tanulok is, és emellett ha esetleg marad némi időm, akkor sport.
vastigris: gyere le a hendikepre szombaton, és szemrevételezheted a futóképességemet! :)

Zakka

Egy úr az űrből Creative Commons License 2001.03.01 0 0 257
Vannak olyan versenyek, ahol csak licence-szel lehet indulni, pl Fonyód féltáv. Viszont az ilyen versenyeken lehet venni napi licence-t. Végeredményben ha nem indulsz havonta legalább két versenyen, akkor olcsóbban kijössz a napival, mintha az éveset befizeted. Hacsak nincs ismerősöd a szövetségben, aki ingyen lepecsételi, viszont akkor meg kell igérned, hogy egy versenyen sem leszel helyezett, különben az illetőt s***be rúgják.
Előzmény: kivi (256)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!