Keresés

Részletes keresés

izsike Creative Commons License 1999.03.04 0 0 45
Vanek! kiváncsi lennék a tutti módszereidre, szerintem csak egyszer kap el az érzés és odalesssssssz mind!
berku Creative Commons License 1999.03.04 0 0 44
csinnKA,
jó volt olvasni a beszámolódat! Az Esküvő kiállításon én is kinéztem a Lehel téri meghívósokat, kár, hogy ott nem tudtunk rendelni. Jaj, de ezt gyorsan el kell intéznem, már csak két hónap...
És tényleg, hol csináltattátok a virágot? Ami nekem az Esküvő újságból tetszett, az Budán volt mind, pesti jobb lenne. (V.-IX. ker.)
Előzmény: csinnnKA (33)
csinnnKA Creative Commons License 1999.03.04 0 0 43
Kedves Vanek!

"A dohányzást is sokan kipróbálják... "
Igazad van, ez ügyben nincs is több érvem! :-)

De azért az, hogy "jaj de sok a válás", még nem lehet akadálya a dolognak, hiszen ezen az alapon
- nem ülnék ótóba, mert jaj, de sok a baleset,
- nem mennék úszni, mert jaj, de sokan fulladnak vízbe minden évben,
- sem pedig síelni, mert jaj, de sok a síbaleset,
- kis túlzással azt is mondhatnám, hogy nem vehetnénk levegőt sem, mert jaj, de sok benne a szénmonoxid.
De meggyőződésem, hogy kellő körültekintéssel eljárva mindenféle balesetek és "rossz lépések" elkerülhetők, így a válás is.
Csak jól nézd meg, hogy kihez kötöd az életedet, és nem lesz gáz! ;-)

csinnnKA

Vanek Creative Commons License 1999.03.04 0 0 42
csinnnKA

Akkor van még pár évem. És majd nagyon vigyázok.

"Egyébként meg gondold végig: mégiscsak lehet a házasságban valami (klassz), ha annyian kipróbálják, nem?! ;-) "

A dohányzást is sokan kipróbálják...
És jaj de sok a válás :)))

Vanek -a hos megmento-

csinnnKA Creative Commons License 1999.03.04 0 0 41
Vanek, Vanek, Te megmentő! :-)))

Csak vigyázz, mert a tefajtád zöme úgy jár, mint az egyik barátunk, aki egészen a 35. születésnapjáig őrizte függetlenségét. Éveken át cinikus, sőt, hangos szószólója volt minden házasság-ellenes eszmének, most pedig boldog családapa, pelenkázik, mosogat, porszívózgatja a szőnyegrojtokat... s teszi mindezt boldogan, ahogy mondani szokás: önként és dalolva! :-D

Egyébként meg gondold végig: mégiscsak lehet a házasságban valami (klassz), ha annyian kipróbálják, nem?! ;-)

csinnnKA

Vanek Creative Commons License 1999.03.04 0 0 40
Izsike

Még egy ragadozó. Aligha. Jópár évig tuti módszerem van a megúszásra. És addig ráérek gondolkodni következo pár évi módszerekrol.

Vanek -a megmento-

Mackó Creative Commons License 1999.03.04 0 0 39
Esküvő

Csokor a kézben, öltöny a testre,
Igen a szájba, fátyol a fejre,
Ráfeszül végre a gyűrű az ujjra,
Sose volt még ennyire durva.

Kéz simul kézbe, száj ragad szájra,
Nem hallatszik már a fog csikorgása,
Eddig pihentél, de holnaptól munka,
Sose volt még ennyire durva.

Asztalra pohár, tányérba étel,
Zabáld ki magadból azt amit érzel,
Utolsó sansz volt, ezt mindenki tudja,
Sose volt még ennyire durva.

Mintha csak egy szekrénybe zártak volna,
Ahol apró kis üvegek, finom kis mérgekkel
a begyükben,
Csak arra várnak, hogy téged tönkretegyenek.

A tükörbe nézel, két szemed véres,
Nem maradt más, csak a kis feleséged,
Valami megint a szívedet szúrja,
Sose volt még ennyire durva.

Nyakkendő bomlik, bugyi a földre,
Ugyanaz a bugyi marad örökre,
Átgondolod az egészet újra,
Sose volt még ennyire durva.

Keskeny az ágy és könnyű az este,
Sóhajtva mászol a megszokott testre,
Fáradt már ő is, sokáig húzza,
Sose volt még ennyire durva.

Mintha csak egy szekrénybe zártak volna...

Sose tudhatod meg, hogy mi lehetett volna belőled
Egy tisztességes élet végén.

Egymáshoz szoktok, ahogy az évek telnek,
Úgy mászik alád, mintha autót szerelne,
Titkos hibáid csak ő tudja,
Sose lesz már ennyire durva.

/Üllői úti fuck/

Thor Creative Commons License 1999.03.04 0 0 38
Mikor tartjátok Bújócskáék?
Könnyű dolgod van Bújócska Lány a névválasztással így, hogy mindkettőtöknek ugyanaz a családneve.
Bújócska Pasi Creative Commons License 1999.03.04 0 0 37
Derűsen várakozom, és igen, izgatott vagyok, Titkos menyaszonyom, Bújócska Lány. Már alig várom.
Bújócska Lány Creative Commons License 1999.03.04 0 0 36
Bújócska Pasi, Varázslóm, izgulsz?
Mert én igen...
izsike Creative Commons License 1999.03.04 0 0 35
Vanek: Nem hiszem el, hogy ezt komolyan is gondolod! A te fejed is bekötik egyszer!!!!
Vanek Creative Commons License 1999.03.04 0 0 34
Jó-jó, nagyon megható.

DE MINEK EHHEZ ESKÜVŐ?????

Vanek -a megmentő-

csinnnKA Creative Commons License 1999.03.03 0 0 33
Még néhány 5let:

Videó: szerintem fontos. Ez marad meg tárgyi emlékként. Ne érjétek be (spórolás címén) csak a fényképekkel. Kell a videó is! Mostanában divatos ún. "előzetest" csináltatni, nekem a barátnőméké annyira megtetszett, hogy ugyanazzal a videóssal csináltattam, hogy olyan legyen, mint az övék. Hát erre fel nem lett ugyanolyan... csak sokkal klasszabb! :-))))))
Lágy lírai zene, az esküvői meghívók bemutatása (szöveggel stb.), majd a menyasszony-vőlegény fényképei bevágva egymás után, kisbaba korunktól napjainkig. Az utolsó fénykép e fotó-sorban mindig egy közös kép a szerelmesekről.
A férjem egyik barátja (aki nem tudott eljönni az esküvőnkre, mert éppen külföldön volt) megnézte nálunk nyáron az esküvői videónkat, és amikor ezek a kisbabás, nagybabás, kisgyerekes, nagygyerekes, kamaszos, fiatal felnőttes képek szépen sorban váltogatták egymást a romantikus zenei aláfestés közben, egyszercsak észrevettük, hogy annyira elérzékenyült, hogy könnyes lett a szeme. Amikor észrevette, hogy észrevettük, el is röhögte magát, és könnyeit törölgetve dörmögte: "A francba! Mennyire irigyellek benneteket! Még a végén nekem is kedvet csináltok ehhez az egész esküvői marhasághoz!"

Nászút: eredetileg a Maldív-szigetek volt a terv, de lakásügylet miatt belföldi nászútunk volt, Majk. (Ha valaki nem ismerné: Majkon van egy kolostor, a kamalduli szerzetesek éltek itt hajdanán. Templomtorony, harangjáték , fentről gyönyörű panoráma a környező erdőkre, tájakra, igazi nászutas-paradicsom. A kolostorban megfizethető luxus-apartmanok, mindennel felszerelve (tv,video,fridzsider)... és azért gondoljátok el, lányok, mekkora poén azt mondani a barátnőknek, hogy nászútból kifolyólagosssssan KOLOSTORBA vonultatok! Szerintem ez a legnagyobb poén az egészben! :-)))

VÉGÜL: mi kifejezetten csöndes, egyszerű esküvőt akartunk, csak semmi felhajtás. De ezt nem sikerült teljes mértékben megvalósítani, bár a vacsora szűk körű volt (csak a család = 20 fő), de mire az ember mindent összevásárol, ruha, fejdísz, kesztyű, menyasszonyi cipő, virág-megrendelések, torta, meghívók, gyűrűk, fotók, videó, manikűrös, fodrász, kozmetikus stb.stb., szóval nem két fillér. De talán nem is itt kell garasoskodni, hiszen ez azért mégiscsak egy életre szóló élmény. Szóval ki-ki vérmérséklete szerint... az igazán fontos dolgok úgyis utána jönnek! :-)

Sok boldogságot mindenkinek, s azt kívánom, hogy olyan boldog legyen a házasságotok, mint a miénk! Akárhogy is nézzük, szeretni és szeretve lenni... ez a legnagyobb érzés a világon! :-)

csinnnKA

csinnnKA Creative Commons License 1999.03.03 0 0 32
Izsike, Berku & többi, "emberáldozat"-ra készülők! :-)

Végigolvastam a topicot... nosztalgiából. Mert hát tavaly ilyenkor még én is ebben a cipőben jártam. :-)
Ajánlom figyelmetekbe az Esküvő Magazint (papírfilében és a net-en is: www.eskuvo.hu), sok hasznos tanácsot találtam benne (meghívóra idézetek, virág-ötletek stb.stb.).
Ja, és muszáj megosztanom veletek a két kedvenc idézetemet, ami a mi esküvői meghívónkon is szerepelt:
"Semmi sem ér többet a mai napnál" (Goethe)
"Mindenkinek szüksége van valakire, akit jobban szeret önmagánál" (szerző passz, most nem jut eszembe)

ÖTLETEK:
Meghívó: a Lehel piac mögötti (Lehel u. 5.?!) címet ajánlom, egész Budapesten ott van a legnagyobb választék, igazi "bőség zavara". Olyannyira, hogy nekünk két különböző meghívónk is volt (a csak-ceremóniára tréfás szövegű, a vacsira gyönyörű, romantikus). Rengeteg zűr volt a meghívókkal, mindenesetre idejében menjetek el megrendelni. (esküvő előtt legalább 2-3 hónappal, magyarán, ahogy megvan a pontos időpont és helyszín - kiküldeni, ill. széthordani pedig esküvő előtt 2-3 héttel szokás)

Fodrász: ha van fejdíszed vagy fátylad, ad absurdum mindkettő, akkor nem sok fog látszódni a hajadból, ergo: fölösleges túllihegni az egészet, mert mire már a házasságkötő bejáratánál minden érkező vendég végigsmárol és végigtapiz (értsd: végigölelget), addigra már se a hajadból, se a fejdíszedből, se a sminkedből nem lesz "semmi".
Egy fél flakon csillámos hajlakkal fokozhatod a frizura ünnepélyességét. Egyrészt nem sok olyan alkalom van az életedben, amikor "bűntelenül" ilyen csicsákat magadra fújhatsz, másrészt szép és ünnepélyes, harmadrészt meg egyzserűen jópofa, hogy mindenki, aki hozzádér, csillámos lesz tőled. ;-D

Virág: nekem fontos volt! Már régen kitaláltam, hogy milyen lesz majd a menyasszonyi csokrom... pontosan olyan lett, amilyet megálmodtam. A barátnőmék bordó Mercijével mentünk (csak semmi limousine), arra gyönyörű csupafehér virágokból álló kerek "cuppantós" csokrot csináltattunk. Nagy siker volt, a házasságkötő elé érve az előttünk összeadott pár és a vendégeik is rákérdeztek, hol csináltattuk a kocsicsokrot. Mintha addigra már nem lenne nekik mindegy, mi?! :-)

folyt.köv.

berku Creative Commons License 1999.03.03 0 0 31
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!
Rohi, a szertartás 17 órakor lesz.
Hát igen a fodrász. Nekem eddig rövid hajam volt, most növőben, még nem tudom mi lesz belőle májusra?
A nagy napon az öltözködéskor a ruha jöjjön előbb, vagy a smink?
Lora, ez durva...
Hogy mikor kell az anyakönyvvezetőhöz bejelentkezni, szerintem helytől is függ. Mi a IX: kerben januárban válogathattunk a májusi időpontok között. Egyébként tudom ajánlani minden ott lakónak, nagyon szép a házasságkötő terem.
izsike Creative Commons License 1999.03.03 0 0 30
Hát a templomi esküvő körül még van némi nézeteltérés. Nehéz mindent úgy intézni, hogy mindenkinek minden megfeleljen
DONCARLOS Creative Commons License 1999.03.03 0 0 29
Hát a tapasztalatom azt mutatja, hogy a jó idöpontra csak akkor mehetsz tutira, ha hat hónappal elötte foglalod le az idöpontot ( de ennél korábban meg neem lehet, mert 6 hónapnál korábban nem lehet bejelentkezni). mi is ugy csiptük el a kiszemelt májusvégi idöpontot, hogy kiszámoltuk, hogy mikortol lehet arra az idöre bejelentkezni, s ra 3 napra mentünk az önkormányzatba ( de mivel én nem ott lakom ahol az esküvö lesz (másik kerületben) ezért be kellett szereznem a lakhelyem önkormányzatánál a népesség nyilvántartóbol egy igazolást a családi állapotomról, miszerint nem vagyok nös. ezt egy héttel a bejelentkezés elött tettem meg)
ha egyházi esküvöre is gondolsz, akkor arra is érdemes bejelentkezni kb ugyanekkor, hogy a jegyesoktatásba idöben be tudj kapcsolodni, különben nem ad össze a pap.
Előzmény: izsike (28)
izsike Creative Commons License 1999.03.03 0 0 28
Egyik gyerekkori álmom hogy én is felveszem egyszer azt a fehér ruhát, nem tudok róla lemondani, semmiért cserébe. Egy jó időpont elcsípéséhez mennyivel előbb kell bejelentkezni, még három hónap is kevés?
Vanek Creative Commons License 1999.03.03 0 0 27
Javíthatatlanok vagytok.

Vanek -a megmentő-

bcsi Creative Commons License 1999.03.03 0 0 26
A pap kérdésére nemmel kell válaszolni..
Garantáltan életed leg emlékezetesebb napja lesz...))))))))))
Üdv - komolyra fordítva a szót : ne izguljatok, és mindent természetesen kell csinálni !
Úgyis TI vagytok a legxebb pár a VILÁGON !
Előzmény: berku (-)
Lora Creative Commons License 1999.03.02 0 0 25
A fodrásszal tényleg nem árt vigyázni. Én például mindent leegyeztettem a fodrászommal, volt próbafrizura meg minden. Megbeszéltük, hogy az esküvő napján délelőtt mikor menjünk be, hogy időben készlegyek és ne kelljen rohanni. Ezekután én odamentem 1/2 9-re a fodrászüzlethez, ami szombaton ugyan nincs nyitva, dehát megbeszéltük, hogy jön a fodrászom és kinyit. Eltelt 1/4 óra, 25 perc fodrász sehol. Otthoni számát nem tudtam. Pánik. Telefon ide-oda. Senki nem tud semmit. Végül a barátnőm javasolta, hogy ott van az utca végén a Hajas, menjek be, kérdezzem meg elvállalnak-e. Szépen el is ballagtam oda a két unokahugommal (koszorúslányok), és mondtam mi történt. Szerencsére elvállalták és nagyon profin és szépen és (fontos !) tartósra csinálták meg a hajam. Úgyhogy minden jó, ha a vége jó.
Alfredné Creative Commons License 1999.03.02 0 0 24
A bárzene alatt olyan élő zenét értek, ahol ül egy zongorista és játszik. Nálunk a vendégek száma miatt (kb. 100) volt mellé egy dobos is. Ára: kb 20 eFt. Még megfizethető.
A fodrásszal próbafrizurákat érdemes csináltatni, egy teljes nap, és rengeteg türelem mindkét részről.
Az én frizurámat neves mesterfodrász készítette, volt próbafrizura is, de mégis "átszereltem".
A meghívót 2-4 héttel az esküvő előtt kell kézbesíteni.
mokusleqvar Creative Commons License 1999.03.02 0 0 23
OFF
A bombonier porcelánból vagy üvegbôl készített díszes, fedeles doboz; édességeket, cukorkákat tartanal benne. (Gondolom, tipikus jajnemistudommitvegyek-típusú nászajándék lehet.)
Rohi Creative Commons License 1999.03.02 0 0 22
Amire érdemes odafigyelni:
A fodrász ! Nem árt, ha jóval az esküvő előtt kigondoljátok, és persze a ruha függvényében előre megcsináltatod a frizurát, nehogy akkor derüljön ki, hogy 1. Szar a fodrász (velünk ez történt)
2. Abszolúte nem megy a ruhához, hozzád meg végképp nem.
Nem írtad hány órától lesz a szertartás, mert az is meghatározza a napirenet.
Mi úgy jártunk, hogy csak 11.15- től volt már hely, mert túl későn( 3 hónappal előtte) kértünk időpontot. Nem tudom nálatok hogy van, de Nyíregyházán csak szombaton van esküvő. Pénteken csak külön protekcióval, és akkor is csak délelőtt.( nesze neked demokrácia)
Szóval a ceremónia napján Neked a legfontosabb dolgod a fodrász, a smink,
és a ruha legyen. Azt hiszem nem is nagyon marad másra időd.
A zenekar: mi elvittük a HIFi -t otthonról, és megkértem egy meghívott barátot, hogy kezelje a dolgokat. Ez a legolcsóbb.
Azt én is csak tanácsolni tudm, hogy a család problémás tagjait NEM SZABAD meghívni. Többet árthat az ottlétük, mint az esetleges sértődésük.Nekünk szerencsénk volt, mert mindkét család belement, hogy csak a legfontosabb családtagokat hívjuk meg, így a meghívottak felét a barátok teték ki.
Hogy az evés után mivel lehet kitölteni az időt, azt nekünk sem sikerült megoldani. Egy ötlet: Fel lehet bontani egyenként a nászajándékokat. Persze ebből is adódhat sértődés. Csak óvatosan kell csinálni.
Már nem emlékszem, hogy a mi esküvői tortánk mennyibe került, de a szeletenkénti 600 forintot őrült soknak találom. Ez nyílt rablás !
Most ennyi jutott az eszembe.
Sziasztok
Rohi
berku Creative Commons License 1999.03.02 0 0 21
izsike,
szerintem ne mondj le az álmaidról! Ahogy már írtam: esküvő + utazás! A ktg-ek elég tág határok között mozognak. Az Articsóka étteremben pl. azt mondták, mondunk egy árat vacsorára/fő és arra tesznek menüajánlatot. (Mi végül más hely mellett döntöttünk.)
izsike Creative Commons License 1999.03.02 0 0 20
Lehet több értelme van utazni, no de a hagyományok?! Meg a gyerekkori álmok?!
Vanek Creative Commons License 1999.03.01 0 0 19
Hát két koporsó, az félmilla, sírhely 200e ceremónia 50e virág 50e, tor 3500/fő azaz 110e (105e) egyéb apróságok, váratlan kiadásokra 50e.
Azaz összesen 960.000 Ft.
Ennyiből a világon szinte bárhova elmehettek két hétre, luxuskörülmények közt, vagy kb 4*2 hétre repcsivel valamelyik Görög szigetre, költőpénzt is beleértve. Minek van több értelme?

Vanek -a megmentő-

izsike Creative Commons License 1999.03.01 0 0 18
Mi is most kezdenénk neki az esküvői előkészületeknek, csak nagyon sok a homályos pont
Szakértők! Kb 30 fővel számolva ha a gyűrű megvan mennyi???
Vanek Creative Commons License 1999.03.01 0 0 17
Istenem, hát hiába beszél az ember. Mi a francnak esküvő. Plána ha dréga és szar is.
Az esküvőre szánt pénzből meg jónéhány "nászútra" el lehet menni...
Akkor meg minek kell tragédiával indítani.

Vanek -a megmentő-

berku Creative Commons License 1999.03.01 0 0 16
Szia Thor!
Szerencsére a gyűrű már megvan, a ruhát is lefoglaltuk múlt héten, csak azt nem tudom még, hogy tudok majd mozogni benne? De a varratás ötlete jó lehet a húgomnak valamikor. (Ő úgyis teljesen sima ruhát szeretne) A résztvevők listája is nagyjából megvan, szerencsére családom önként lemondott néhány nemkívánatos rokonról. A Mostohával is beszéltem, megígértük, hogy személyesen elvisszük a meghívót. Bár apám azt mondta, nem tudja megígérni, hogy el is jönnek. :(( Anyám persze meg a Mostohának nem örülne, de valagyogy majdcsak ellesznek. Hát igen, pont a barátok, akiken még én is gondolkodom, egyrészt a pénz miatt, másrészt, van akivel már megritkult a kapcsolat, de nemrégen még szoros volt.
Tényleg, a meghívót az esküvő előtt mennyi idővel illik kézbesíteni?
Emlékszel még, milyen volt az utolsó napi beosztásod? Leírnád?
Előzmény: Thor (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!