Keresés

Részletes keresés

Tom_ Creative Commons License 2005.04.18 0 0 3679
Földvári vízmérce (a patakban), a szombati 95 cm-es vízszinthez (folyt a víz).
Tom_ Creative Commons License 2005.04.18 0 0 3678
Földvár és Szántód közötti partszakasz. Ami jó: szépen vízben áll, ami rossz: hiányzik a nádas.
smith Creative Commons License 2005.04.18 0 0 3677
Ha semmi (értsd hamis marketing, sztereotípiák stb) nem zavarná meg, akkor nyugodtan kialakulhatna azoknak a szolgáltatásoknak a köre, színvonala és a hozzájuk kötődő fizetőképes kereslet, amelyekkel a Balaton normálisan működhetne. Az "olcsó horvát tengerpart"-hoz képest tavaly a lejjebb írt szállásom a kedvezményekkel együtt 1 hétre 20e ft volt, három személyre... Igaz, kellett egy délután anno, hogy ezt a helyet megtaláljuk, és nem egy irodába szédültünk be színes katalógusban turkálni.
Előzmény: skaloz (3676)
skaloz Creative Commons License 2005.04.18 0 0 3676
Az egésszel csak az a bajom, hogy ha emeljük az árakat (magasabb szintű szolgáltatás), akkor nem marad megfizethető a Balaton a magyar állampolgárok nagy részének (lásd elmúlt évek, amikor külföldön - útiköltséggel együtt olcsóbb volt nyaralni), ha csökkentjük az árakat, akkor meg a színvonal romlik. Mi a kiút?
Előzmény: tamásbátya (3674)
BBlack Creative Commons License 2005.04.18 0 0 3675

Sokkal nagyobb gond, hogy hogyan lehetséges ebben a tömeges igénytelenséggel túlépített környezetben az igényesebb jövő alapjait életképes módon lerakni.

 

Ezzel teljesen egyetértek, de ne tegyék már egyenlővé a "turizmust" a szálláshelyek csillagszámával. Az egész cikkben jóformán végig azon sírnak, hogy jajistenem miért nem ötcsillagos még az összes hotel és panzió.

 

Én szeretem a mozgalmas üdüléseket, és nagyon utálom, amikor egy olyan helyre ahol egyébként rohadt jó programokat lehet szervezni csak azért nem tudunk elmenni, mert nincs a közelben négycsillagosnál mezeibb hotel.

 

Én az utazásra szánt pénz túlnyomó részét nem szállodák extra szolgáltatásaira szeretném költeni (amit a korábban részletezett okokból ki sem használnék), hanem valódi programokra. Mindezek miatt egyáltalán nincs igényem a luxusszállodákra, és ezzel szerintem nem vagyok egyedül. Úgyhogy ha egy mód van rá, ne próbáljanak már belekényszeríteni olyanba, amit nem akarok megvenni :-)

 

Persze elismerem, hogy színvonalas és sokrétű turistaprogramok szervezését ösztönözni a környéken sokkal nehezebb, mint építeni még egy szállodát. Az előbbivel állandóan foglalkozni kell, az utóbbit meg megépíted aztán a továbbiakban csak a pénzt kell leszedni a vendégseregről (akik reggel eltűnnek a wellnesscenterben, aztán estig - persze kajaidő kivételével - elő sem kerülnek, úgyhogy hálistennek :-) nincs sok baj velük). Naná hogy a politikus bácsik is szeretik ezt a megoldást, mert csak úgy fialja a pénzt anélkül, hogy szervezkedni kellene.

 

De én akkor sem szeretném, ha ez utóbbiak lennének a dominánsak a Balaton körül, mert az azt jelentené, hogy a mozgalmas pihenést szeretők kiszorulnának a tó mellől. De ettől szerencsére azért nem kell tartani...

 

 

Előzmény: tamásbátya (3674)
tamásbátya Creative Commons License 2005.04.18 0 0 3674
A 70-es évek Balaton érzését mindenki szerette, de az olcsóság már akkor is illúzió volt, a mai napig fizetjük az árát, ráadásul az olcsóság által gerjesztett tömeges turizmus súlyos környezeti károkat okozott. Csendes, nyugalmas helyen kevés, ámde filléres szolgáltatás mellett nyaralni szimpatikus vágy, de ehez ritkásan lakott és nyaralt, szegényes gazdasági környezetű helyre lenne szükség. A Balaton nem ilyen. Ha a Balatont olcsón adjuk, azzal nem csak a csöndes és nyugalmas üdülőhely koncepcióját töröljük, hanem a környezeti károkat is súlyosbítjuk, miközben az egész térséget gazdaságilag megrendítjük. A Bóka úr által hangoztatott koncepció tehát nem egy szűk, nagyarcú, spekuláns kör arroganciájából született, hanem egy viszonylag széleskörű szakmai konszenzuson alapszik. Ezzel együtt aggódni ma még nem a kispénzű nyaralni vágyóknak kell, a 60-as évektől fokozatosan kialakult stuktúrák még évtizedekig biztosítani fogják a viszonylag megfizethető árú nyaralás lehetőségét. Sokkal nagyobb gond, hogy hogyan lehetséges ebben a tömeges igénytelenséggel túlépített környezetben az igényesebb jövő alapjait életképes módon lerakni.
BBlack Creative Commons License 2005.04.17 0 0 3673

Pedig PM elvtárs szerint csak akkor lennél tisztességes turista...

 

:-) Lemondok a megtiszteltetésről. Majd gazdag német nyugdíjas koromban...

 

Ja, és 1 rubel 13 Ft volt.

 

Igen, egy havi fizetés meg 2000 forint. :-) De ezzel együtt sem drága. Igazán kár, hogy működésképtelen volt, mint gazdasági modell...

Előzmény: skaloz (3671)
zjakabfi Creative Commons License 2005.04.17 0 0 3672
Ma nem emelkedett a vízszint, maradt a 95 cm. Jövő hétre megint jelentős esőket jósolnak, így mehetünk tovább, előre.
skaloz Creative Commons License 2005.04.17 0 0 3671
Anno 20 kopek volt a belépő, 40 a nyírfavirgács és 50 egy üveg sör. Ezért egész nap ott lehettél. Ja, és 1 rubel 13 Ft volt.
Előzmény: BBlack (3669)
skaloz Creative Commons License 2005.04.17 0 0 3670
Pedig PM elvtárs szerint csak akkor lennél tisztességes turista vagy magyar honpolgár. (Az más lapra tartozik, hogy persze semmi nem változna, mármint kínálati oldalon).
Előzmény: BBlack (3669)
BBlack Creative Commons License 2005.04.17 0 0 3669

Szaunázni én is szeretek, azért írtam. Legjobb, mikor közvetlenül a Balcsiban lehet csobbanni utána. Mindezt télen előadva pedig külön poén, hogy úgy néznek az emberre a partról nézelődők, mint mi néztünk annó a 15 fokos vízben pancsoló keletnémetekre :-)

 

Na erre az egyre jó a wellnesshotel; de ezért az egy dologért csak nem fogok 20-30 ezer forintokat kifizetni egy éjszakára...

Előzmény: skaloz (3668)
skaloz Creative Commons License 2005.04.17 0 0 3668
Na, pont ezért tettem fel. Mert a "tisztelt" polgármester úr, és még sok, hasonlóan gondolkodó potentát szerint, éppen mi vagyunk toronymagasról leszarva. Mert mi magunknak csinálunk programot, és nem az ő zsebeiket töltjük a semmire nem jó, de drága szolgáltatásaik igénybevételével (bocsi, a szauna azért kivétel, de ahhoz meg nem kéne semmi extra. Némi meleg, meg víz (gőz), esetleg nyírfaág csokor).
Előzmény: BBlack (3666)
smith Creative Commons License 2005.04.17 0 0 3667
Ott a pont.
Nálam a szempontok: csend, tiszta mellékhelység, autóforgalom távol, vonat nem zavar, strand közel, ja, és kemping, merthogy sátorral. Eredmény: Balatonföldvár Magyar tenger kemping. Bonuszként még olcsó is.
Előzmény: BBlack (3666)
BBlack Creative Commons License 2005.04.17 0 0 3666

Nekem van...

 

Szállás szempontjából én nem vagyok "túlzottan" igényes: legyen tiszta, és le tudjam pakolni a cuccomat - kb. ennyi.

 

Az extrákra nem vagyok vevő, ugyanis ha elmegyek valahová, a legritkább esetben töltöm a napomat a szálláson - nem azért utazok, hogy egész nap egy hotelben üljek, hanem programjaim vannak. Innentől nem nagyon érdekel, hogy milyen "kényelmi" szolgáltatásokat nyújt a hotel.

 

Amikor pedig mégis úgy alakult, hogy valami wellness-csodában aludtam, a szaunán kívül sosem vettem még igénybe semmit (azt is csak egyszer-kétszer).

 

Persze ha a német nyugdíjasok tömege a célcsoport :-))) akkor fejlesszenek csak. De hogy az lenne a minőségi turizmus???

 

Kösz, én akkor inkább maradok tömegturista.

 

 

Előzmény: skaloz (3664)
BBlack Creative Commons License 2005.04.17 0 0 3665

Na igen, de kinek van akkora vitorlása, hogy ráfér az egész topik??? :)

Esetleg a fele társaság úszik, aztán félúton cserélünk?

Előzmény: zjakabfi (3661)
skaloz Creative Commons License 2005.04.16 0 0 3664

Ezt érdemes elolvasni:

http://ma.hu/page/cikk/ad/0/118376/1

 

Ha ezek után valakinek még van kérdése???

smith Creative Commons License 2005.04.16 0 0 3663
Részemről rendben, de a balatonkörnyékiek keressenek egy olyan mércét, ahol tényleg 100 cm-t lehet dokumentálni a nevezetes napon!
Előzmény: Veszpremi (3660)
zjakabfi Creative Commons License 2005.04.16 0 0 3662
Ma viszont maradt a 95. Igaz hétvége van.
zjakabfi Creative Commons License 2005.04.16 0 0 3661
Én benne lennék egy találkozóban. Valami hajóúttal egybekötve. A 2 topic között úgyis van átfedés.
Előzmény: Veszpremi (3660)
Veszpremi Creative Commons License 2005.04.16 0 0 3660

Így van, mondanak égi áldást rendesen a hétre, már holnapra is. A kérdés csak az, hogy koncentráltan esik vagy lokálisan záporokkal. A métert hogy fogjuk ünnepelni? Már készülni kéne!!! Valami tali a Balcsinál? Csak szóltam :)

Előzmény: nagypapi (3659)
nagypapi Creative Commons License 2005.04.16 0 0 3659

Tegnap voltam túrázni észak-Somogyban, Zalakomár és Mesztegnyő között. A kisebb vízfolyások tele, az utak mellett, erdők, szántók mélyebben fekvő területein víz.

Jövő hétre hűvösebbet és esőket mondanak, úgyhogy szerintem a 100 cm egyáltalán nem lehetetlen.

zjakabfi Creative Commons License 2005.04.16 0 0 3658
Én 1999 tavaszára és 2004 tavaszára tippelnék. Mindkettő nagyon csapadékos volt!
Előzmény: smith (3657)
smith Creative Commons License 2005.04.16 0 0 3657
Adatbányászok!
Mikor volt a mostanihoz hasonló széria, amikor 5 nap alatt 5 cm jött? (vagy írjam, hogy 6 nap alatt 6, hátha bejön? ;-)
tamásbátya Creative Commons License 2005.04.16 0 0 3656
Például megemelhetik 120-ra. :)
Előzmény: TTAMAS (3654)
zjakabfi Creative Commons License 2005.04.15 0 0 3655
Igen, én is így tudom, erre céloztam. Majd kiderül, ha elérjük. De vajon elérjük-e?Majd kiderül.::))
Előzmény: TTAMAS (3654)
TTAMAS Creative Commons License 2005.04.15 0 0 3654
A felső szabályozási szint 110 centi. Ha ezt meghaladja, valamit csinálniuk kell.
Előzmény: zjakabfi (3653)
zjakabfi Creative Commons License 2005.04.15 0 0 3653
Abban azért elég nagy kockázat van/lesz, ha elérjük a 110-et, és nem azonnal hozzák-viszik a hajókat. Ki tudja, hogy ha mire kitakarítják lesz-e még lehetőség engedni? Mert úgy tudom, hogy 110 körül mindenképpen elkezdik leengedni (megnyitják a csapokat), függetlenül a hajózási szándékoktól. Vagy rooszul tudom?
Előzmény: Mad Scientist (3652)
Mad Scientist Creative Commons License 2005.04.15 0 0 3652

Sajnos absztinenciát nem vállalok... :-(

 

Akkor sem tudnánk ott tartani, ha a természet csapja a mi kezünkben lenne, és 109-nél mindig elzárnánk..., ha ők nem úgy akarják...

 

Egyébként jó pár kép felkerült a Sióról mostanában, és nem igazán néz ki úgy, hogy jól hajózható lenne, magyarán a növényzet jól benőtte...

 

Ha most megindulna még az áldás, és nyárelőre 110 lenne, szerintem akkor sem csinálnának semmit ezen a téren.

 

Jövő tavaszra jó esély van a 110 fölé, kényelmesen kitakarítják idén ősszel a csatornát, és tavasszal jöhet a hármas csere...

Előzmény: zjakabfi (3651)
zjakabfi Creative Commons License 2005.04.15 0 0 3651

Ez így most már nagyon könnyelmű kijelentés. Erre komoly esély van. Inkáb, fogadjuk meg azt, hogy akkor rúgunk be nagyon, ha a Bakonyt a Balatonon tartjuk közlekedő hajóként.:))

Egyébként persze 100 centis vízállásnál is berúghatunk.

Előzmény: Mad Scientist (3650)
Mad Scientist Creative Commons License 2005.04.15 0 0 3650

Az.

 

100-nál nagyon berúgunk :-)

 

Amúgy meg lassan tényleg azért kell szurkolni, hogy ne legyen forró, nagyon száraz nyár.

 

Ha mondjuk max. 30-at csökkenne, és nem menne 70 alá őszre sem, akkor jó kedvem lenne.

Előzmény: zjakabfi (3649)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!