Keresés

Részletes keresés

Kútdoki Creative Commons License 2011.01.24 0 0 10711

Helló     Gamate  !

 

A fúrócső 63  mm  , de a kapcsolópárok átm. 88 mm !

 Már szét mértem mindent rajta , de max 86 mm re lehetne kigyalulni a forgatóasztal "szivét" !

Tehát eléggé patt - helyzetben vagyok pillanatnyilag ezügyben.

Szeretném a vastagabb csövet az átfolyás miatt , csak attól tartok technikailag bajos lesz .

 

Üdv !

Előzmény: gamate (10709)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 10710

Helló    Kútdoki ! 

 

Valóban nem mai  "gyerek"  ez a forgatóasztal. A felépitéséről és átmérő viszonyairól itélve ez  1 kutató magfúró berendezésnek a tartozéka. Tehát nem  1 igazi kútfúrónak a része.

 

Ettől függetlenül lehet vele kutat fúrni, csak kissé nehézkesebben, mint gondolnád. Sajnos az asztal áteresztő képessége miatt minden  80 mm. -nél nagyobb átmérőjű fúrási eszközt, szerszámot kénytelen vagy alatta ültetni.

 

Az ezidáig tárgyalt fúrócsövek ezért nem alkalmasak, az átm.  50 mm. -es Ziff rudak igen.

Azokhoz sajnos csak pár db. rudvégkapcsolóm van. Javasolnám, ha még nem késő, akkor passzold át ezt a gépet valakinek és keressél  1 sokkal korszerűbb fúrógépet magadnak.

 

               Üdv.  és    Jószerencsét !

Előzmény: Kútdoki (10708)
gamate Creative Commons License 2011.01.24 0 0 10709

Üdv Mindenkinek!

 

Kútdoki!

 

Mekkora a kinézett fúrószár max. átmérője?

Talán érdemes volna egy gépműhelyben felbővíttetni azt a 80x80-as nyílást (ha van elég hús), majd egy új betétet csinálni vastagabb anyagból....

Fémgyaluval szépen meg lehet csinálni a felbővítést.

 

Persze ehhez szét kell szedni a forgatóasztalt, hogy méricskélni lehessen....

 

gamate

Előzmény: Kútdoki (10708)
Kútdoki Creative Commons License 2011.01.24 0 0 10708

Helló   Freddy !

 

Íme a fotók amiket ígértem , remélem jól láthatóak rajta a kérdéses részek .  

 

.      

 

 

Várom az észrevételeket.   Azt, hogy jó öreg cucc azt tudom...

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (10685)
szaki10 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 10707

Szép estét!

 

Ha valakit érdekel:

 

http://www.expressz.hu/haztartasi-gep/egyeb/hirdetes-24517228/

 

További hasznosat!

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 10704

Üdv

Nem, nem beszélünk veled, csak írunk neked, de majd ha találkozunk akkor nem írunk semmit csak beszélünk :)

Előzmény: Törölt nick (10701)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 10703

Egész nap kreatív vagyok :)

Ennek a "kavics csinálásnak" akkor van értelme ha anyagos áron vállalod a melót. Mi nem így szoktuk, de helye válogatja. Nekem úgy tűnt jobban szeretik ha anyag + munkadij a megállapodás és visszük a papírt mindenről. Sőt én kiajánlom hogy nyugodtan megveheti ha úgy gondolja olcsóbban hozzájut.

Üdv

Előzmény: pasass (10698)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 10702

Már hogyne lenne szűrő  2,3 as flexkoronggal bevagdosták teljes hosszban :)

Előzmény: Törölt nick (10697)
pasass Creative Commons License 2011.01.24 0 0 10700

Szia cCChee!

 

Vállatam sóderben munkát:)köpenycső+kuttyogatás.Csak miattad.:))

 

meghívlak a bemutatóra.tudod.Lalibát is érdekli.

akkor ezt a sódermosást is kitárgyaljuk.

 

ÉS A LEGFONTOSABB :

 

 

 

 

MILYEN MÉTER  / ÁRON DOLGOZUNK   2011 .ben  !!!!!!!!!!!!!!!

 

KINEK MI A VÉLEMÉNYE???                                                                                         

Előzmény: Törölt nick (10699)
pasass Creative Commons License 2011.01.24 0 0 10698

Igazad van :)

 

Tapolca van a legközelebb oda vissza 200 km.és csak 2 000ft a  800kg , igaz .+fél nap és 20 L. üz.ag.kb 10 000 ft /kut

vagy marad a rostálás igaz itt helyben  ingyen van minden.!

a szunyoghálót meg azér tekerjük ,a réselésre ne engedja be a homokot:

tehát létezik talán v.mi ami 2 mm  alatti rostálást ad?+ persze mosva.

 

Te Lallibá légy szíves konstruktívebb lenni:)

vagy megvonom a kakasost:)

 

Szép Napot

 

A kreatív toodd:))

 

Előzmény: Törölt nick (10695)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 10695

Üdv !

Fém szúnyogháló a mezőgazdász boltból fakeretre erősítve ?

Én biztosan nem rostálnám hanem megvenném azt ami jó. Úgysem fizeti meg senki a +melódat amit csinálsz vele. A megrendelő fejével gondolkodva én sem fizetném ki. Elég furán hangzik hogy sóder 2000 ft / tonna de rostálni kellett ezért még plusz 2 ezer. Sokkal egyszerűbb és tisztább bolt hogy viszed a számlát a 4 ezerről- ennyibe került és kész nincs vita és gyanakvás.

A számok csak a példa kedve miatt konkrétak !!!  Aki kíváncsi a kavics árára az itt http://www.uveg-asvany.hu/ megnézheti. Persze ezer helyen lehet még venni.

Előzmény: pasass (10694)
pasass Creative Commons License 2011.01.24 0 0 10694

Tisztelt Kollegák !

 

Találtam 2-4 mm szűrő kavicsot egy beton üzemben.nagyonn potom pénzért kakástól 1 km.

De nagyon homokos ,tehát rostálnom .mosnom kéne,

Kinek van megoldása Ötlete ,?gyakorlata?

hol lehet rostát szitát venni etc.

 

Köszönöm.

 

Jószerencsét

Előzmény: Törölt nick (10693)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 10693

Üdv !

Igen ahogy Freddy4 írta ez már új korában is selejt volt, de biztosan nem volt jó. Mindezt tetézte egy szerintem rossz szivattyú választás - sokkal többet tud a szivattyú mint a kút. Sokszor a fúrós (már ha lehet az ilyent annak nevezni) meg sem mondja a hozamát a kútnak, vagy "rizsázik" aztán a szivattyú boltos sokszor rábeszéli az "egy-két számmal nagyobb" szivattyúra a vevőt-nyilván a drágábbon többet keres , de a vevő is hajlamos biztos ami biztos alapon nagyobbat venni akkor is ha megmondanak minden paramétert. Na ebből lesz az hogy leszívja a vizet, a nagy depresszió pedig megindítja a homokolást.

Én először kipucolnám azt a kutat a béléscső aljáig, aztán raknék egy cement dugót, vagy belecsöveznék tisztességesen elkészített szűrőcsövel pl olyannal amit javasoltak. Persze a tökéletes megoldás egy új kút ami valóban a vízadó rétegre van szűrőzve, tisztességesen körbe kavicsolva és nem szarsurrantó csőből elkészítve.

Előzmény: Törölt nick (10691)
Kútdoki Creative Commons License 2011.01.23 0 0 10690

Helló  Freddy 4 !

 

Természetesen , hogy megérné számomra is áthozni azokat a csöveket , meghát eléggé egyszerűnek is hangzik ez a folyamat , csak ez ebben a mi országunkban nem megy ilyen egyszerűen !!

Éppen emiatt is néztem utána hivatalosan.

 

A forgatórudazat a gépen 60x60 mm-es , az asztalban pedig 80x80 -as a négyszög !

Kétrészből álló betét van benne , ami a 80x80 -ból 60x60 mm -t csinál.

De holnap lehetőségeimtől függően készítek pár fotót , és felteszem hátha valaki valami okosat kitalál...

Ha netán nemfelelne meg a kérdéses csőtípus, 50 -es csővel tudnék boldogulni?

Esetleg azokhoz kapcsolópárok?

 

Üdv , Jószerencsét!

Előzmény: Törölt nick (10685)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 10689

Helló     forever37 !

 

Ha homok a vizadóréteg, akkor a kutat mindig végig kell csövezni és megfelelő szűrővel, szűrőkavicsolással, homokzsákkal, zárt kúttalpal kiképezni. Mert ha nem, akkor semmi sem gátolja meg a beáramló vizet attól, hogy az ne görgesse magával a homokszemeket.

 

Tehát ez a kút már újkorában selejt volt, ezért érdemes volna megkeresned a szakit, hogy hozza rendbe azt. Itt az egyedüli megoldás a betétszűrős felújitás, egy kisebb csőátmérővel és szakszerű kútkiképzéssel.

 

Amúgy semmi értelme a szivatgatásoknak, mert azok csak tovább fokozzák a homokolódást és akár bekavernásodhat, beomolhat az alsó kicsövezetlen  3 métered.

Előzmény: forever37 (10686)
forever37 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 10686

Jó napot!!

 

Segítséget szeretnék kérni egy hozzáértőtől ha lehetséges.Olyan problémám lenne hogy 2éve fúrattunk egy kutat 35métert fúrtak 32ig van csövezve,150-es csővel.És olyan problémám lenne hogy nagyon hamar elkezdi hozni a homokot a kútból.Vettem egy mélykútszivattyút és azonnal meg is ette a homok vettem mégeggyet de már nem merem járatni mert ez is tönkre fog menni.Olyan 15méteren szoktuk szivatni körülbelül ha feljebbveszem akkor nagyon hamar lefogy róla a víz és nem tudom folyamat járatni a vízre azomban szükségem lenne.Valaki meg tudná mondani milyen technikával lehetne a homokot kiiktatni,gyöngykavics vagy vmiféle módón kiszedni kipucolné és vhogy meggátolni azt h felhomokosodjon,szerintem vmiféle futóhomok lehet a csövezés egy szakaszában.ELőre is köszönöm a segítőkézségét mindenkinek.Minden ötletet szivesen fogadnék.Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.22 0 0 10685

Helló    Kútdoki !

 

Nem olyan nagy ördöngősség az a Vámolás. Csak kikell tölteni  1 "Vámáru nyilatkozatot" és bekell fizetni az azzal kapcsolatos járulékokat. Amely amúgy nem sok, mert a vámalap

(a fúrócsövek ára) nagyon kedvező. Igy is nagyon megérné az üzlet Neked. Egyébbként ha az ÁFÁ -t nem tudod visszaigényelni, akkor mód van anélkül is megvenni a cuccot.

 

A nagyobb baj inkább a forgatóasztalod belső befogadó képessége, amelybe csak sikitva mennének bele ezek a csövek. Bár én úgy érzem, hogy amit Te fúróasztalnak nevezel, az nem is a szószerinti forgatóasztal. Mivel nálunk már maga a forgatórúd általában  80 mm. -es négyszög átmérőjű, amelynek a forgatóbetétje  (busingja)  minimum plussz  150 mm.

 

Hogy tisztább legyen számunkra a kérdés, jó volna erről a forgatóasztalról  1 fotó, amely végképp eldöntené, hogy érdemes e a továbbiakban még foglalkoznunk a fúrócsövekkel.

 

              Üdv.  és     Jószerencsét !

Előzmény: Kútdoki (10684)
Kútdoki Creative Commons License 2011.01.22 0 0 10684

Helló !

 

Sajnos nemvagyok vámügyi dolgokban jártas személy , ezáltal nemtudom pontosan az ügymenetet , ezértis jártam utána  mivel szeretném elhozni azokat a csöveket , de ha tényleg ekkora a huza-vona a dolog körül , nemnagy kedvem van hozzá.

 

Csak az a gond , hogy ettől kedvezőbb és jobb ajánatot nem sikerült találnom...

 

Üdv.

Előzmény: nopánick (10683)
nopánick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 10683

1. Mivel használt tárgyról lévén szó, nemtudom visszaigényelni az ÁFÁ-t.

 

Aztán miért ne tudnád?

Ha cégtől veszed , tudod.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Kútdoki (10682)
Kútdoki Creative Commons License 2011.01.21 0 0 10682

Helló   Freddy 4 !

 

Ma utánajártam személyesen a lehetőségeknek , és követelményeknek amivel hivatalosan athozhatók azok a fúrócsövek.

1. Mivel használt tárgyról lévén szó , nemtudom visszaigényelni az ÁFÁ-t.

2.Mikor belépek vele az országba , vámköteles az árú , ami kategóriájától függően 17-28%.

3. Ha ez még nem elég unalmas , van valami extra adó amit az EU-ból bejövő cuccokra szabnak ki az 8-10% !

 

Tehát tanácstalan kezdek lenni ezügyben...     :(

A másik  , hogy  a fúróasztalt szétkaptam , max 88 mm re tudom a négyszög laptávolságát széthúzni , egy kis fémes melóval.

Viszont nemtudom az 50 -es fúrócsövek átfolyása elegendő lenne - e  a szivattyúmhoz ?

 Tehát egyhelyben forgok pillanatnyilag...

 

Üdv , és Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (10681)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 10681

Helló    Kapocska !

 

Fantasztikus ez a búvárszivattyú !  Vizszegény helyeken, ahol kevés viz van, de az is nagyon mélyen,  pld. a Balatonfelvidéken szinte végig, ez  1 lottó  4 -essel is felér.

 

A 280 W -os motor  120 m. emelőmagasságig tud dolgozni, ez csodás. Ráadásúl csak 76 mm. átmérőjű, amely ezért lemegy a 90 mm. -es csőben is. A munkapontja is ideális. Az ára pedig ehhez képest döbbenetesen alacsony. Köszi, hogy közhirré tetted a lehetőséget.

Előzmény: Kapocska (10670)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 10680

Üdv !

Ez a csavarszivattyú nem az a csavarszivattyú ami bírja a koszos vizet. Ha kristálytiszta a vized talán 1-2 évet kibír ha keveset használod, de ha nem akkor kár megvenned. Inkább gyűjtögess és vegyél lapátkerekest de abból sem a periférikus rendszerűt.

" Munkapont   60 méteren   0,8 m3/óra". - új korában szabad kifolyás mellett :) aztán majd 30 ról fel sem nyomja. Olcsó húsnak ....

 

Előzmény: Kapocska (10678)
Kapocska Creative Commons License 2011.01.21 0 0 10678

Üdv XXI.krület!

Az előbbi megszólításban egy "e"-betűvel több volt bocs.

A paraméterek között ez is szerepel   " Munkapont   60 méteren   0,8 m3/óra".

A rezgős 60m-en "O" szállítás.

http://www.elektriko.hu/index.php?id=3&exp=1

Innen is beszerezhető.

 

Előzmény: Törölt nick (10676)
Kapocska Creative Commons License 2011.01.21 0 0 10677

Üdv XXI.kerület!

A legolcsóbb amit találtam 26990Ft.

 

Előzmény: Törölt nick (10674)
Kapocska Creative Commons License 2011.01.21 0 0 10673

most talán jó.

Kapocska Creative Commons License 2011.01.21 0 0 10672

Talán most!

Kapocska Creative Commons License 2011.01.21 0 0 10671

A kép lemaradt az előbb!

Kapocska Creative Commons License 2011.01.21 0 0 10670

Tisztelt Fórumozók!

Rezgő búvár helyett szeretném használni a következő szivattyút.

Kérném a véleményeket,tapasztalatokat.

Alfa Centauri QGD0.8-40-0.28 csavarorsós szivattyú
Nagy kép megtekintése



Feszültség230 VTeljesítmény280 WattEmelőmagasság120 méterSzállítási teljesítmény20 liter/percMax bemerülési mélység15 méterMax folyadékhőmérséklet40 C°Szivattyú átmérője76 mmNyomócsatlakozás1Munkapont60 méteren 0,8 m3/óraKábelhossz20 méterGarancia1 év.

Üdv

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.20 0 0 10669

Bocs, de tudtommal ez  1 kútfúró topik. Ezáltal itt semmi szükség nincsen az ilyen kurucos

politikai megnyilvánulásoknak. Ha ez igy megy tovább, akkor lassan mindenki megszökik

erről a Fórumról. Ha szakmailag nem tudsz semmihez hozzászólni, akkor inkább hallgass.

Sajnos nem tanultál az eddigi többszörös moderátor általi kizárásodnak sem. Ez is Gáz !?

Előzmény: Törölt nick (10668)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.20 0 0 10667

Nem utálunk Che !

Érdekes de ezzel valamiért nem foglalkozott a nemzetközi ( és a hazai ) sajtó, pedig nem akármit és pláne nem akárki mondta.

Előzmény: Törölt nick (10666)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!