Keresés

Részletes keresés

Camo_BDU Creative Commons License 2013.12.29 0 0 34769

Most hozta a postás ezt a bicskát.

 

http://www.youtube.com/watch?v=kV4BLbGMkcA

 

:-)

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2013.12.29 0 0 34768

Buck 221 Silver Creek Bait Knife

 

Safe, reliable and durable. This bait knife is designed with a titanium coated, corrosion resistant blade, a rubberized anti-slip grip, a stainless steel safety guard and a serrated backbone for sawing.

 

Szóval ennyit a kínai csodáról meg a titanium coated rozsdaálló motyóról. Kétszer volt kinn velem a tengeren, mindkét alkalommal arra használtam amire kitalálták, csalit daraboltunk vele. (ahogy az alsó képen is látszik, ott teszteltem a CRKT M.U.K.-ot is, ami viszont szuperül bevált) Természetesen használat után szépen elmostam édesvízben, tisztán és szárazon került a szekrénybe, a többi késem mellé, a többinek semmi baja nincs. Egyébként jó fogású és jó méretű kés, csak hitvány anyagból készült (mondjuk olcsó is volt és nem bántam meg, hogy mora filézőt vettem, nem a buckot). Persze lecsiszolhatom róla arozsdát, de nyilávn ezzel tönkreteszem a szupertitánufó bevonatot, nem, mintha azért kár lenne. 

 

 

_D.S. Creative Commons License 2013.12.29 0 0 34767

a rozsdamentesség megállapítása tisztább lenne mondjuk ezzel a képlettel: króm/szén

pl.          440c 17%króm    1%szén      17p

Spyderco  H1 18%króm    0,03%szén  100p  (600 lenne, de 100 fölött nincs értelme)

ZDP-189         20%króm    3% szén       7p

Előzmény: _D.S. (34764)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2013.12.29 0 0 34766

húsz éven keresztül Hanwagban túráztam, az első 9 évet bírt, a második 11-et, ez már valami goretexes volt, imádtam, levált a talpa. A gyár aszonta, ha adok nekik egy német postacímet, akkor raknak rá új talpat ingyen, de hát ez innen nehézkes lett volna sajnos :( 

Most keen-ben megyek erdőbe, elképesztően könnyű lábbeli és kényelmes is, olcsó is volt, de nem egy Meindl vagy Hanwag, bár nem is ugyanarra készült, mint azok.

Előzmény: python 357 (34753)
_D.S. Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34765

és hogy ne legyen túl szűk a kínálat, vagy téves következtetések hibás techonlógiából fakadóan, lehetne pl. Szalontai 440C, Lovász 440C, Révész 440C stb.....

Előzmény: _D.S. (34764)
_D.S. Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34764

ez a késacél sorrend úgy látom sokakat érdekelne. Kocsis Feri egy jó kis cikket rittyentett a témáról, ez úton is gratulálok hozzá. viszont a cikkét olvasva a kezdeti erős kezdés után engem nagyon nem elégített ki az a néhány ismeretlen szénacél teszt amikkel előrukkolt.

lenne egy javaslatom egy objektív összehasonlító táblázat elkészítéséhez. nekem van tapasztalatom jónéhány különböző ismertebb késacéllal. ez már jó kiindulási alap. lehetne csinálni egy topikot, ahol minden vállalkozó kedvű fórumtárs értékelhetné az általa jól ismert acélfajtákat 1-100-ig skálán. a szempontok lehetnének a Kocsis Feri által megfogalmazottak:

-rozsdamentesség (ez könnyen meghatározható az ismert krómtartalomból)
-keménység (gyártó által megadott érték)
-éltartás (szubjektív vélemény, lehetne összehasonlító alapon megadni)
-szívósság, kipattogzás (szubjektív vélemény, lehetne összehasonlító alapon megadni)
-elérhető élesség (szubjektív vélemény, lehetne összehasonlító alapon megadni)

-élezésre fordított idő (szubjektív vélemény, könnyebb élezhetőség=magasabb pont lehetne összehasonlító alapon megadni)

 

pl:                                           440C      12C27       Vanadis-10        ZDP-189      stb.....

-rozsdamentesség 17% króm 17p         14p                8p                  20p
-keménység            59 Hrc      59p         57p              62p                  65p
-éltartás  legyen közép érték  50p         40p              95p                  90p
-szívósság                               80p         85p              90p                  70p
-elérhető élesség                    80p         85p              60p                  85p

-élezésre fordított idő             80p         85p              40p                  55p

 

ezek az adatok lehetnének a vitaalap :)

 

 

ezek alapján én készítenék egy "interaktív" táblázatot, amiben mindenki az általa kiválasztott szempontok szerint kaphatna egy rangsort.

vagy a másik lehetőség, ha tesztelés céljából rendelkezésemre bocsájtotok minél több bicskát/kést (amiket a teszt után visszaszolgáltatok a gazdájának) és az eredmények értékelését rám bízzátok. ez adná a legobjektívebb eredményt, de nyilván ez a körülményesebb megoldás is.

 

szóval ha valakinek van kedve a dologhoz, az jelezze itt.

H_G Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34763
Előzmény: kisubi78 (34762)
kisubi78 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34762

Sziasztok!Vennék rugós kést előre ugró pengést reális áron!

szabi72 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34761

Ezt még én, anyagszerkezet-tanban járatlan, amatőr kés szerető is megértettem. Köszi a cikket/cikkeket!

Előzmény: kocsisferi (34722)
papuba Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34760

Igen, természetesen nekem is feltűnt, hogy más nevek alatt ugyanaz jön.

Előzmény: szabi72 (34756)
Darth Plagium Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34759
emcett79 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34758

Alapvetően nem a késes önvédelem lenne a téma, de mivel reagáltatok rá, leírom az álláspontomat. (Eleinte azért nem is említettem az alapkérdésnél, mert sejtettem, hogy olyan lavinát indít el, ami eltereli az alaptémáról (Native) a beszélgetést. ) Most kezdtem el élesben tanulni egy gyermekkori barátom jóvoltából (aki most lett instruktor) a Lacoste/Inosanto Kali-t, aminek van késes része, modulja is. Alapvetően már a nyáron is segítettem a felkészülését az instruktor vizsgára, itt találkoztam először magával a késharccal, mint olyan, és igazából ekkor kezdtem el érdeklődni a kések, bicskák iránt. Ezért is vagyok nagyon kezdő és tudatlan, ezért is kérdezgetek néha olyan dolgokat, ami egy hozzáértőnek teljesen egyértelmű. Mivel a késes önvédelem topicban is vannak vélemények pro - kontra arról, hogy ideális eszköz -e a kés önvédelemre, így én ezt nem szeretném itt boncolgatni, és szétoffolni ezzel a topicot. Nekem az a személyes véleményem, hogy jobb, ha van az embernél egy kés, amit a legvégső esetben önvédelemre is tud használni, mintha nem lenne, az esetleges támadónak viszont igen. Ettől függetlenül nekem nem azért kell egy folder, hogy állandóan gyanakodva azt figyeljem, hogy ki akar megkéselni, de ha véletlenül ilyen szándékkal találkoznék, akkor legalább lenne valamennyi esélyem az életben maradásra, főleg akkor, ha gyorsabban tud futni a támadó, vagy kitartóbb mint én, és nincs más hátra, fel kell vele venni a harcot. Tehát ez a véleményem a késharcról, viszont én egy viszonylag könnyű és vékony, de kellően erős foldert szeretnék EDC-re, ami szükség esetén önvédelemre is alkalmazható. A másik topicban ajánlották valakinek a Native-ot (is), rákerestem a guglival, és megtetszett a formája, annak ellenére, hogy eddig el sem tudtam képzelni, hogy nekem tetszhet egy Spy, és ezzel nem szeretnék megbántani senkit. Tetszik benne, hogy van egy hamis fokéle, ami miatt állítólag jó szúróképességű, tetszik a kés általános kinézete, az egykezessége, és a tip-up klipsze, viszont nem annyira szimpatikus a hátsózár rajta. De ez lenne a legkevesebb. Láttam képeken, hogy van olyan modell is, ami már csavaros, tehát nem szegecselt, viszont a liner hiánya kissé aggasztó, szerintem ezáltal gyengébb a kés általánosságban. Viszont a gox.hu-n a Ponggi éltárs leírásait elolvasva Native (I, III, V) szimpatikusnak tűnik. Eddig a Sog Vulcan Tanto Mini tetszett nagyon (és tetszik most is), viszont a Native-ot könnyedebbnek, légiesebbnek látom, a szó jó értelmében (méretek, súly).

Előzmény: Darth Plagium (34749)
python 357 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34757

A kés nagyon hatékony önvédelmi eszköz,-de több éves magas szintű tanulás nélkűl elveszik tőled,-és azzal szúrnak le!!! Ha viszont profi vagy, 4-5 támadóval is elbánsz pár másodperc alatt!!! A Neten vannak videók kés harcról, -csak lassításban lehet észrevenni a kis rafinàlt vágásokat,-amik nem halálosak úgyan,-de olyan szétnyíló vérző sebeket nyítnak,-amik miatt a támadó sokkot kap!!!:)))

Előzmény: theraphosa (34752)
szabi72 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34756

Azért az leesett ugye, hogy ez már a 3. vagy 4. nick, ami ugyan azt az embert takarja? Mentségére legyen mondva, hogy ez eddig a legnormálisabb, most már van egy-két építő jellegű hsz is.

Előzmény: papuba (34724)
szabi72 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34755

Nem a te hozzászólásodról volt szó...

Előzmény: Fekete Tibor (34720)
python 357 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34754

Volt idő,-amikor azt kaptuk pár éve szolgálati cipőnek! Egy szezont nem bírt ki!!! Most Dannert hordunk bőr Gora tex-est!:)

Előzmény: Darth Plagium (34748)
python 357 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34753

:)))) A Hanwag is nagyon megbízható márka,-ismerem!!!

Előzmény: gy53 (34744)
theraphosa Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34752

Önvédelemre kést szerintem hülyeség és veszélyes. Inkább akkor gazsprayt( 20gram töltőmeg) ajánlok + a jó öreg futást, ha még lehetséges.

Előzmény: emcett79 (34747)
antalijozsef Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34751

Elolvastam a hozzászólásaidat, nekem furcsának tűnnek!

Kocogtatásos hangpróbával választasz kést, damasztálsz, kovácsolsz elméletben, szikra alapján állapítasz meg anyagminőséget, 35 éves szakmai tapasztalattal rendelkezel.

Meghajlok a tudásod előtt!

 

Ezer forintos késben akarsz pengét cseréltetni, és az Opinelt étolajban áztatni.  :- o

 

Előzmény: Fekete Tibor (34699)
gy53 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34750

Tényleg, ez a lényeg.

Előzmény: H_G (34746)
Darth Plagium Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34749

khmm.. késes önvédelem:

 

ha megbököd valószínűleg te  fogsz ülni.

 

nálam van (jogszabálysértő pengehosszal) egy egykezes kínai Noname.. (Kershaw Liszensz:, kb INOX anyag) )

de  komplett fém, semmi műanyag, a markolatvégén pedig egy helyes törőtüske...

 

ja, és fő a psyops, pillanat alatt nyitható,  hangos kattanással, és  IGAZÁN látványos a penge, mintha egy jatagánt és tantót genetikáztak volna  össze..

:))

eddig bejött....

 

az igazi  önvédelmi nyolccentipengének pedig megtaláltam a képét, csak még át kell méreteznem:)

Előzmény: emcett79 (34747)
Darth Plagium Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34748

 

off

jobb üzlet volt eredeti Haix a bolhapiacról:)

 

nem tudta mit árul, odaadta 3000 magyar forintért.:)

 

Gond inkább az, hogy sarokra lépek, és piszok hamar elkopik minden talp:)

on. 

Előzmény: python 357 (34741)
emcett79 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34747

Szia! 

 

Nem ismerem annyira a Spyderco-kat, mert alapvetően nagyon nem tetszik a design-juk, kivéve a Native, és láttam, hogy van többféle számozással, de nem ismerem őket. Igazából a késes önvédelem topicban ajánlotta egy fórumozó valakinek, rákerestem, és megtetszett. Kb. ilyenre gondoltam:

 

Előzmény: theraphosa (34708)
H_G Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34746

Meindl-lel?

 

Előzmény: gy53 (34745)
gy53 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34745

Ja: Meindl-vel

Előzmény: gy53 (34744)
gy53 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34744

A Boreal-t nem ismerem, de remélem a Hanwag beszerzést nem nevezed spórolásnak, egy árkategória a Meind-vel.

Előzmény: python 357 (34742)
gy53 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34743

Jelenleg egy Hanwag Yukont használok, nem membrános, full bőr jó. A vásárlásnál nálam is a Meindl volt ami még szóbajött, csak ahol meg tudtam venni, ott nem tartották ezt a márkát.

 

 

Előzmény: python 357 (34741)
python 357 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34742

Túra cipőnél nem szabad spórólni,-a Boreal-t tudom még javasolni a Meindl csalad mellett! !!!!:)))))

Előzmény: gy53 (34738)
python 357 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34741

Meindl Super Pirsch!!!!! Tiszta bőr duplán goyzer varott talp, magasított bélelt szár!!!!!...... Nem fogsz csalódni benne,-örök darab! Nekem az jött be legjobban!

Előzmény: gy53 (34738)
gy53 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 34740

Szerencsések vagytok, ha nálatok a vadászat olcsó hobbi, használja ki aki szereti, az is igaz, hogy a vadat uttalan utakon kell követni, s nem kitaposott ösvényen, de, a túrázónál azért többet nem hinném, hogy megy a vadász, ugyanis a túrázás lényege maga a menés, a túrázó lefeljebb enni, inni, meg néha kifújni magát áll meg, nem tévesztendő össze a kirándulással, mindenesetre a megfelelő lábbeli kiválasztása mindkét tevékenységhez nagy körültekintést, széleskörű tájékozódást igényel, ha az ember nem akar mellényúlni.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (34739)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!