Keresés

Részletes keresés

P.Pitzu Creative Commons License 2013.04.05 0 0 147384

Nekem is ez volt a feltűnő. Soha máshol nem látott kombinációk a karórákon, és ugyanolyan tokban más márkák. Egyébként a szerkezet, tok rendben lévőnek tűnt. Ezt a kamu dolgot hogy kell egyébként elképzelni? Felújítanak régi órákat, és azokból "barkácsolnak"? Vagy régen ott gyártottak/gyártattak bizonyos márkák és a megmaradt készletekből "építkeznek"? Vagy hamisítják az egészet?

Nekem az is furcsa, hogy Spanyolországban milyen sok hordatlan Rado van eladó, és most már Portugáliában is kezdenek száomora gyanús cuccok feltűnni.

Egyébként az előbb említett Omega óráknál az a némi szerencse, hogy 620-as vagy 625-ös női szerkezetekkel szerelték őket, és ebből nyan sokat lehet találni, még csak nem is tolonganak értük. Kb. 5-25 EUR között megvehetők. Tokot és számlapot találni viszont kegyetlen nehéz.

Hong-Kong-ban találtam most 2 szettet (tok, számlap, mutatók) elég jó áron. Már csak szerkezet és korona kell hozzá. Eredetinek írják, és minden olyan, amilyennek lennie kell. Ráadásul free shiping :-) Az ilyesmit be lehet vállalni?

Előzmény: boxer-gs (147382)
boxer-gs Creative Commons License 2013.04.05 0 0 147382

Az indiaiak nagyon jönnek felfele a kamupiacon, pont az említett korszak óráival. Nem ajánlom őket.

Én Roamereket szoktam vadászgatni és sok olyan "indián csavargót" találtam már, amelyik típus addig valahogy ismeretlen volt számomra. Ez még nem is lenne persze rendkívüli, de valahogy süt róluk a műviség. De a tok, szerkezet terén rendben lévőnek tűnő óráikon is a számlap szinte minden esetben jó eséllyel csak felújított, újrafestett, de sokszor erősa gyanúm, hogy ők maguk kreálták az egész számlapot.  

Pláne amikor tök ugyanazt a dizájnt találom eltérő márkanevek alatt, ugyanolyannak tűnő minőségi kivitelben. Fülőp szigetieket is hasonló fenntartással kezelem.

Előzmény: P.Pitzu (147377)
rtivi Creative Commons License 2013.04.05 0 0 147381

Úgy tűnik, figyelmetlen vagyok. 

Előzmény: oys... (147380)
oys... Creative Commons License 2013.04.05 0 0 147380

Nemrég még echtenémet(török-kínai?) órára vágytál.

Most meg az derül ki, hogy a fél világtól bevásároltál már Omegákat, vagy hasonszőrű darabokat? Aminek egy része olyan volt a rosszul csengő országnevekből, hogy a pénzedet gyakorlatilag csak elszórtad?

Hiába, no! Színes történetekkel rendelkezel.

Előzmény: Törölt nick (147378)
rtivi Creative Commons License 2013.04.05 0 0 147379

Hajlok arra, amit ficki mond, meg hát az is igaz, hogy a kép alapján történő vásárlás eléggé kockázatos, bár az angol-német terület azért korrektnek mondható. A viszonlag olcsóbb, nagyobb tömegszámú daraboknál az eredetiséggel nem igen lehet probléma, de ezeknek meg az ára eléggé húzós pl. indiai eladó esetén. A korabeli Omegák nekem is a szívem csücske, ezért nagyon meg tudom érteni a hobbydat. 

Előzmény: P.Pitzu (147377)
P.Pitzu Creative Commons License 2013.04.05 0 0 147377

Szeretnék egy kis segítséget, útmutatást kérni a Tisztelt Fórumozóktól. Pár éve magam is gyűjtök karórákat. A 60-70-es évek óráira kaptam rá. Nem kifejezetten a márkára megyek, inkább a minél extrémebb, érdekes órákat szeretem. Mostanában belezúgtam a 60-as évek végi férfi vagy unisexnek mondott érdekes Omega Deville karórákba. Ezek általában 4 vagy 8 szögletű tokos vastag üvegű órák, jó állapotú az e-bayen is kegyetlen ritka, és kb 200-500 EUR között van. Vásároltam már belőlük néhány felújítani, vagy alkatrésznek való darabot, mert így relatíve olcsók.

New Old Stock - ként hírdetett alkatrészkeket - például tokokat - lehet találni számomra némi fenntartással kezelt országokban (például Hog-Kong, India, Peru, Fülöp szigetek, Dél Kórea, stb.) A szövegben általában ott szerepel, hogy eredeti, és nagyon jó minősígűnek is látszanak, minden úgy néz ki rajtuk, ahogy kell.

Mit lehet egyébként ezekről tudni? Alkatrészként bevállalható? Hogyan ellenőrizhető az eredetiség?

Még egy dilemmám van egyébként ezzel kapcsolatban. Indiában páldául rengeteg NOS órát találni a 60-70-es évekből, hihetelen jó állapotban. Nem túl nagy márkák: Nivada, HMT, Favre Leuba, Sicura, Ricoh, stb. A fotókon is teljesen rendben lévőnek látszanak, a szerkezetük is jónak tűnik, nem kő nélküli vagy egyköves pecekgát szerkezetek.

Meg szabad ilyeneket venni?

 

Köszönöm előre is a segítséget.

ronin s8 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 147376

Mit lehetne azokról írni, béla? Azt, hogy milyen jól megy a rózsaszínű papucsomhoz? ;-)

Előzmény: CFR1 (147374)
Mechanikus Creative Commons License 2013.04.05 0 0 147375

Petőfi Sándor utca, a Katona József színház mellett, a Ferenciek tere felé - Braun, Junghans és svájci márkák.

 

Ha a divatmárkák érdeklenek, szabad a pálya, hozd létre a topicot. Ránk ne várj...

Előzmény: CFR1 (147374)
CFR1 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 147374

OFF: Braun, illetve Botta Design órákat lehet itthon kapni?

 

A német dizájnóráknak bezzeg nincs topikjuk!

fogi1 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 147373

Tudna valaki segíteni abban, hogy "Byfanger" típusú karórát hol szervizelnek?

 

Az egyik stopper gombja elveszett, azt szeretném pótolni.

 

Köszi a segítséget:

 

Gábor                szaszim@vipmail.hu

Wreck Diver Creative Commons License 2013.04.02 0 0 147372

Na, az a hely nem csak nevében Poén.

 

Én tavaly elhagytam egy csatrögzítő csavart a titán búváromból,

mire közölték, hogy alkatrészük nincs, pótolni nem tudják, és mivel

a svájciakkal nem állnak kapcsolatban, nem tudnak rendelni sem.

 

Azt volt a nyerő ötlet, hogy idézem: "esztergáltassak csavart a másik utcában a Walternél".

 

Bécsben a Wempénél szívesen segítettek volna, de nem tudtam megvárni.

 

Végül maga az anyacég megoldotta. Többek között úgy, hogy lefrissítette a honlapját,

és törölte róla a Poén-t. Így a KZM Westend maradt, viszont tavaly ők is azt mondták,

már nem forgalmaznak hivatalosan Oris-t.

 

Tehát márkaszervíz nemigen van most itthon. Legközelebb Bécsben van.

Amennyiben nem garanciás már, Hantosék pl. jól és normális áron szervizelnek.

 

Mivel a sima BC3 dd Sellita SW 220-as szerkezettel van szerelve - ami nagyjából egy 25 köves ETA, plusz egy kővel

- bármelyik rendes szervíz gondját viseli, ahol Tissot, Certina, Mido, Hamilton, Breitling, Omega stb. órákkal elbírnak.

 

Arra viszont érdemes figyelni, hogy anno pont a Poén-ban mondta nekem az ott szervizelő úr, hogy bár az SW200

ETA klón, mégsem minden alkatrészük kompatibilis...

Előzmény: leone (147371)
leone Creative Commons License 2013.04.02 0 0 147371

Sziasztok!

 

 

Egy Oris BC3 Day & Date karbantartására mi a preferált hely, még mindíg a POÉN?

 



y78 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 147370

Nagy általánosságban azért mondhatjuk, hogy az automata (mechanikus) óra kevésbé pontos, mint a quartz, illetve karbantartást, törődést igényel. Cserébe a mai értékrend szerint magasabb presztizst ad, annak akinek ez fontos. Ha magadnak választod, a saját értékrended szerint dönts.

Előzmény: Mechanikus (147369)
Mechanikus Creative Commons License 2013.04.02 0 0 147369

Automata és pontatlan. Ez így túl általános.

Gyártó, típus, gyártási év, hordási körülmények: legalább ezek kellenek egy óra jellemzéséhez.

Pontatlanság megállapításához pedig legalább egy hónap napi mérés kell.

Ezek után lehet róla komolyan beszélgetni.

Előzmény: m-a-x (147351)
boxer-gs Creative Commons License 2013.04.01 0 0 147368

Mindkettő jó minőségű műszaki cikk. Feladatukat valószínűleg évtizedekig megfelelően ellátják majs, feltételezve a rendeltetésszerű használatot és az előírt periódusonkénti karbantartást szakember által.

 

Árban is lényegében ugyanott vannak. Tehát szerintem döntsön az, hogy melyik tetszik jobban.

 

Nekem pl a kettő közül a Certina tetszik jobban. Abban is biztos vagyok, hogy értékállóbb lesz, mint a Seiko ezen modellje.

Előzmény: no! (147367)
no! Creative Commons License 2013.04.01 0 0 147367

Bocsánat, ha "Bélának" tűntem a kérdéssel, de nem vagyok troll!

 

Komolyan kérdeztem, hogy a belinkelt seiko automata óra ár/érték arányban egy certina DS1 automata órához képest hol van.

http://seiko.orak.hu/?kod=SSA021J1&kezd=40&tul_szerkezet=19&&szallitas=2

http://www.centralora.hu/karorak/certina/gent-automatic/ds-1-C006.407.11.031.00.html?categories_brands=|11&gender=|57&watch_mechanisms=|35

 

Remélem nem nézitek le ezt a kérdést azért, mert nem egy Rolex szintű órával kapcsolatos...

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

innovations Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147366

Törött üvegű Omega meg 400 fontos hotel ésatöbii. Ez már maga egy science fiction történet megint.

 Sok ilyet halottunk már. Szóval nagy ívben dobjátok vissza a kukába.

;-)

Előzmény: lecter84 (147361)
APT Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147365

Most látom, milyen nickeknek válaszolgattam, hajjaj, bélagyanús megint a dolog...

APT Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147364

Azt értem ez alatt, hogy amit egy Superoceanban, vagy sima automata Heuer Monacoban megkapsz (szerkezetet, tok minőségét), azt megkaphatod fele ekkora árfekvésű órákban is. Semmi különleges nincs ezekben az órákban, semmi a világon. Tisztességes iparosmunka, de alapvetően a designért és a márkanévért fizetsz.

Előzmény: Kondord (147363)
Kondord Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147363

Azt mondod vannak jobb órák ebben az árfekvésben? Rolex valóban az etalon? Mindenkitől ezt hallom ezért kérdezem. Panarai is nagyon szimpatikus, de húzós árfekvésű. Mire értetted azt, nem ájul el az ember egyiktől sem?

Előzmény: APT (147360)
lecter84 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147362
http://m.omegawatches.com/index.html?section=watch&cuid=1&suid=84&gender=gents&wuid=636&lang=en&guid=ON
Erről az óráról lenne szó.
lecter84 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147361
Sziasztok.Sógornőm hotelben takarít és a szemétbe Dobbs talált egy törött üvegű,de tökéletesen működő Omega órát.A hotel legolcsóbb szobája is 400 font,így valószínűleg eredeti,de szeretnék biztosra menni. Van valami ami alapján beazonosítható,hogy eredeti e,vagy csak szervíz tudja megállapítani?Másik kérdésem,hol lehetne hivatalosan magyarországon megjavíttatni elfogadható áron?Köszönöm a segítségeteket.
APT Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147360

Megválaszolhatatlan kérdéseket teszel fel. Nagyjából olyan, mint ha azt kérdeznéd, hogy két hasonló kategóriájú-árú-felszereltségű Mercedes ill. BMW közül melyiket válaszd. Azt, amelyik jobban tetszik...

Mindkét óra jó minőségű, megbízható, tartós jószág, persze a Monaco egy család, és egyszerű, ETA-s automata (ami gyakorlatilag Superocean-ekvivalens) mellett találhatsz kronókat is, még a Zenith alapú C36-ot is, de az meg már nem ez az árkategória.

 

Ugyanakkor elájulni igazándiból egyiktől sincs értelme.

Előzmény: Kondord (147359)
Kondord Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147359

Mit gondoltok, mivel járnék jobban egy Breitling Superocean-al vagy egy Monaco-val Tag Heuer fertájról? Mindkét óra nagyon tetszik, nehéz lenne dönteni.

no! Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147358

http://seiko.orak.hu/?kod=SSA021J1&kezd=40&tul_szerkezet=19&&szallitas=2

 

Szevusztok szakértők!

 

a fenti órával szemezek. Viszont vannak félelmeim, mert mégsem sváci a szerkezete. Mi a véleményetek, rosszabb ez, mint egy certina DS1 automata ETA szerkezete????

 

Előre is nagyon köszönöm a szakvéleményeteket!

boxer-gs Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147357

Én öreg vackokat szoktam venni, úgyhogy új óra téren nem tudok tanácsot adni.

Bár a 7-800 eurós ár egy új 7750-es kronóért nem vészes, sőt baráti, a konkurenciával összehasonlítva. Ha tetszik a megjelenése, van rá pénzed és mindenképpen új óra kell, akkor vegyed!

Előzmény: m-a-x (147356)
m-a-x Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147356
Amúgy jó vétel az az automata amit alább linkeltem? Vagy ebben a kategóriában másfelé kell nézni.
Előzmény: boxer-gs (147355)
boxer-gs Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147355

Ha hétköznap hordod rendszeresen, akkor hétvégén csak annyit kell tenned, hogy pl szombat este, vagy vasárnap reggel koronáról húzol rajta jópárat (ha húzható koronáról) és akkor kitart hétfőig, amikor újra felveszed és hordod, tehát nem kell forgató.

Előzmény: m-a-x (147354)
m-a-x Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147354
Nem hordom egész kb reggel 7-18-ig. Hétvégén csak akkor, ha utam van, gyerekekkel játszani, kertben stb.nem. Így automatánál glom óraforgató is kellene...
Előzmény: boxer-gs (147353)
boxer-gs Creative Commons License 2013.03.31 0 0 147353

Tesód órájának pontatlansága inkább egyedi probléma lehet, nem az automata működési elv számlájára írható.

Előzmény: m-a-x (147351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!