Keresés

Részletes keresés

ajd Creative Commons License 2005.10.17 0 0 584

SZOBA KIADO CSALADI HAZBAN - CHESHAM

Alkalmas: hivatasos noknek

Heti £75.00

5 perc gyalogut a kozponthoz es a foldalattihoz/vonathoz

Erdeklodes:Bernadett vagy Andrew 07854877026

 

netszkvid Creative Commons License 2005.10.16 0 0 583
Esdeklem bocsanatert, kulonosen a meggyalazott kaktusztol. Meg a csonkitasert is ugy erzem, vallalnom kell a felelosseget. Ettol eltekintve mar en is keresni akartalak, hogy hogy vagy, milyen az uj hely? Kaktusz kiheverte? Egy bunbano megtevedt biologus.
Előzmény: bluekiwi (582)
bluekiwi Creative Commons License 2005.10.16 0 0 582
szkvid, a kaktusz virag igazi! kettot leszedtem, ugy derult ki. :)
gyuriii Creative Commons License 2005.10.12 0 0 581
péntek este a belvárosban lesz egy fasza buli a Borderline klubban..
11-kor kezdődik, és 3a.m.-ig tart.
rákkenról zenék mennek majd, és fel fog lépni egy magyar zenekar is.

itt van egy flyer meg térkép. tessék eljönni!!
http://i3.photobucket.com/albums/y80/kiskukta/quid.jpg
geopeter Creative Commons License 2005.10.12 0 0 580
Sziasztok,
Oktober 15-re, szombatra 11.00-kor indulo Wizz Air gepre van egy jegyem. Nem retur! Atirasi koltseg es 15 e Ft az ara. Ha valakit erdekel, hivjon a 70/601-4485-os szamon.
Ethan Hunt Creative Commons License 2005.10.10 0 0 579
Hivatalos Canon szerviz: Fixation UK
www.fixationuk.com
En 10D-m is ott gyogyult, gyorsak, profik...nyilvan kitalaltad, hogy akkor nem olcsok... Ja...
Előzmény: nomad von Fblodilovich (578)
nomad von Fblodilovich Creative Commons License 2005.10.10 0 0 578

Sziasztok,

 

Tud valaki esetleg egy megbizhato kameraszervizt? Egy Canon 10D-rol lenne szo. Ket szervizt talaltam a Canon oldalan, de hatha van valakinek szemelyes tapasztalata is...

aknot Creative Commons License 2005.10.09 0 0 577
Fülkébôl hozzájön még a helyi hívás percdíja.
(nem fülkébôl is hozzájön, de az a "legalapabb-csomagban" is 1p este és hétvégén, az összes többiben ingyenes. Fülkébôl nem tudom, mennyi, biztos kiderül a BT oldaláról, de az sem lehet egetrengetô)
Illetve van 800-as ingyenes szám is, de akkor persze drágább a percdíj. Le kell tesztelni. Lehet, hogy este megéri a sima helyi számon keresztül hívni, napközben a 800-ason.
Előzmény: noname_boy (576)
noname_boy Creative Commons License 2005.10.08 0 0 576

Fülkéből is ennyi?

Nem biztos, hogy oylan szállásom lesz ahol tudom használni a vezetékes elefont.

Az itthonrol vitt nemzetközi hívókártyák pedig mind oylanok, hogy ha vezetékesről telefonálok vele olcsó, de mobilról vagy fülkéből sokszor 100Ft feletti percdíj jön ki

Előzmény: aknot (520)
Ann Morgan Creative Commons License 2005.10.06 0 0 575
Sziasztok, lenne egy ELADO repjegyem

 

 

EASY JET

Budapest - London Luton
E9CZCVM
dátuma   : 08. oktober 2005 (szombat)

 

jarat: 2582, idulasa szombat, 10:45 erkezes Londonba 12:20!

 

AR: 45 font (30 amit kerek a repjegyert +15 modositasi dij) vagy 16500  HUF. mindösszesen. (most 24 ezer illetek nelkul!!!!!)

 

 

tel: 06 76 467582 vagy 0630 4601717 mobil.

 
geopeter Creative Commons License 2005.09.29 0 0 574
Szia,

Nos nem tudom ki mit szol hozza, egyelore meg Budapestrol, de asszem nem egy rossz tanacs, hogy lgalabb 30-40 oneltrajzot ki kell nyomtatni, legalabb ugyanannyi igazlvanykepet kell csinaltatni, es harom negy angol nyelvu ajanlast erdemes meg elvinni, mikor Londonba igyekszik az ember.
En csak 15en utazom, de a fentieket biztosan fogom vinni magammal.
Persze nemi kp sem rossz.
Ugy nez ki, szalasom is lesz a gumtree.com, es egy korabi kedves hozzaszolo segedelmevel. Feladtam egy hirdetest, es mar aznap elhalmoztak ajalatokal. Ott talaltam egyet 70 fontert, olyan hazban, amit nemreg ujiottak fel. Ket het kauciot kell csak fizetni, azt meg valalhogy meg ki tudom szurkolni.
Sok sikert, minden jot, es akinek nem inge ne vegye magara: imadkozzatok, es az Ur megsegit!!!
Előzmény: Gombozsav (573)
Gombozsav Creative Commons License 2005.09.29 0 0 573

Sziasztok.

 

Mi egy magyar par vagyunk. Lassan ket hete mar, hogy kijottunk Londonba es keressuk a munkat, de eddig nem sok sikerrel. Gondoltunk arra, hogy elhelyezkedunk egy barban es konyhan ahol egyutt is dolgozhatunk, de az ugynokseg ahova elkuldtuk az oneletrajzunkat azt mondta, hogy keves a tapasztalatunk. Tenyleg nincs sok max egy evet tudunk felmutatni, de kar, hogy ide is tobb ev kell. Ha tudtok esetleg valamilyen munkat akar itt Londonban akar videken mi nagyon orulnenk neki.

Az e-mail cimunk. gombozsav@gmail.com vagy hingrid@freemail.hu

Van telefonunk is :) 07871797279 vagy 07756288196

 

Zoli es Ingrid

 

U.I. J aha kerestek szallast mi tudunk ajanlani ott ahol lakunk. A MANOR HOUSE metro megallonal kozvetlenul van egy haz ahol kiadnak szobakat. Mi jelenleg 110 fontot fizetunk egy hetre. Eleg jo kornyek...

AAAaaa Creative Commons License 2005.09.28 0 0 572

OFF

 

bemutatkozasodban irod: Nárciszokat szeretnék látni és beszívni az illatukat...

 

Szeretem a narciszokat, de nem az illatuk miatt.

Szeretem a koltoiseget is.

 

Udv

Előzmény: adiv (571)
adiv Creative Commons License 2005.09.28 0 0 571

Sziasztok! London szép város, én most tértem haza 1 év és 3,5 hónap után. De sokakkal ellentétben nem dolgoztam hanem csupán édesapámat követtem aki viszont orvosként helyezkedett el. Egy állami középiskolába jártam ami szinte ugyanolyan volt mint itthon csak le se szartak minket a tanárok. Egyébként imádtam kint élni, a nyüzsgés és a sokszinűség miatt. az angolokkal elég sok rosz tapasztalat ért mivel eléggé elzárkóztak tőlünk "idegenektől" Viszont nagyon jó kapcsolatot építettem ki más nemzetiségiekkel Pl. a legjobb barátnőm indiai

Anyagiak tekintetébe sokba kerül a kinti élet, de sporolással szép kis vagyonra lehet szert tenni, mi pl most vettünk a régi két szobás lakásunk helyett egy családi házat hatalmas kerttel és tetőtérrel

nomad von Fblodilovich Creative Commons License 2005.09.28 0 0 570
Ezen az oldalon kiszamolhatod a netto fizetest:
http://cwjobs.co.uk/CONT/IR35_Calc.asp
A permanent salary-t nezd, a personal tax code 489L-nek jo.
Előzmény: geopeter (558)
akos8308 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 569

hello!

 

aki tud londonban jo munkahelyet vagy vmi placcot ahonnan kikozvetitenek az leccci irja meg.elore is koszi.

 

 

 

akos

aknot Creative Commons License 2005.09.27 0 0 568
Ja igen, az adóév április 06 - április 05-ig tart (itteni szokás szerint komplikált, tradícionális és kissé vicces okból, ha érdekel, nézz utána az Inland Revenue oldalán, ahol más hasznos infok is vannak)
aknot Creative Commons License 2005.09.27 0 0 567
Egyrészt ha fél évnél kevesebbet (180 nap) dolgozol itt, akkor nem vagy köteles itt (is/sem) adózni. Persze ezt nem kötik az orrodra, a megfelelő nyomtatványt kell megfelelően kitölteni (nem azt kérdezik, hogy 180 napnál kevesebbet dolgozol-e, hanem, hogy hány napot dolgoztál pl)

Másrész kb 46xx fontig vagy adómentes.
A fölött nekem úgy rémlik, hogy 11% a TB (NI) és 22% a SZJA (IncomeTax) az alsó sávban (33 és 44 a fölső, ha esetleg azt eléred, akkor nagyon nem is bánod, hogy ennyit kell fizetni) A PaySlipem alapján ez nagyjából stimmel is (azt itt ilyenkor osztják).
Összességében mondhatjuk, hogy a fizetésed kb 30%-a megy el adónak ha itt adózol. (főállás, teljes munkaidő)
Előzmény: geopeter (563)
Új versenyző Creative Commons License 2005.09.27 0 0 566

Nem is tudod mennyire várom, hogy írjál! Már hónapok óta vadászom a neten valakire aki így ment ki, - nem dolgozni hanem konkrétan nyelvet tanulni nyelviskolába, és még nem sikerült találnom senkit! Na, talán majd ti....

 

Előzmény: nyelvtanulok (565)
nyelvtanulok Creative Commons License 2005.09.26 0 0 565

Szia!

 

Végül csak most pénteken indulunk, de ha hazajöttünk jelentkezünk. Egyébként mi a messze legolcsóbb ELSE (Aldegate) nyelvsuliba megyünk; majd leírjuk a tapasztalatokat.

Előzmény: Új versenyző (518)
AAAaaa Creative Commons License 2005.09.26 0 0 564
Ha most jossz, akkor aprilisig nem kell adot fizetned itt (kevesebb mint az ev felet toltod UK-ban). Persze Mo-on viszont a decemberig keresett angol fizudat is be kell jelentened es adozni utana. (elvileg)
Előzmény: geopeter (558)
geopeter Creative Commons License 2005.09.26 0 0 563
Azert kerdezem csak, mert itt Pesten a brit nagykovetsegen erdeklodtem - bar nem hiszem, hogy a legmebizhatobb forras a biztonsagi or lenne - mindenesetre azt mondta, hogy 37 % jon le, ebbol 25 tb es 12 % az adotartam. Ennek van realitasa, vagy ez is olyan lehet, mint itthon, hogy a savos rendszer miatt, tetelezzuk fel mondjuk a fenti ertekek 1000 font, tehat evi 12 ezer font fletti joedelemre vonatkozik?
Előzmény: Ethan Hunt (562)
Ethan Hunt Creative Commons License 2005.09.25 0 0 562
Elobbi. Divik, de Mo-gal ellentetben itt nem kenyszer, itt az elkepzelhetetlen lenne, hogy azt mondja egy munkaado, hogy csak vallalkozokent alkalmaz (nem is akarna, mivel megfizethetoek az ado es tb terhek, a munkaadonak edesmindegy hogy vallalkozo (Ltd.) vagy alkalmazott vagy). Akkor lehet ha a munkavallalo akarja, vallalja az ezzel jaro plusz macerat, esetleges uzleti kockazatot cserebe hogy tobb marad a zsebeben. Ja, meg hat persze vannak rendes kis cegek is, akik tobb helyre dolgoznak.
Előzmény: EasyFriend (561)
EasyFriend Creative Commons License 2005.09.25 0 0 561
Ott is dívik, hogy vállalkozóként számlázod a normál munkahelyes fizetésedet, és magad adózol-járulékozol utána? Vagy úgy értetted, hogy Ltd-t alapítani és dolgozni különféle helyekre mint freelancer?
Előzmény: Ethan Hunt (560)
Ethan Hunt Creative Commons License 2005.09.25 0 0 560
1000 fontbol meg nem olyan sok az ado sem a tb, de azert egy 100-ast biztos elvisz, lehet hogy meg tobbet is. Azt hiszem ugy van, hogy akkor nem vonnak adot ha 15 (?) oranal kevesebbet dolgozol egy heten egy helyen. Vagyis ha van ket reszmunkaidos helyed, azzal jobban jarsz mint egy full-time-mal :) De nem tudom pontosan ezeket mert nekem sose volt olyan eddig hogy 1 full time-om lett volna :D
Dde abban nagyjabol bizto lehetsz hogy nem megy ra a gatyad az adora mint otthon. Evi 20 rugo korul mar erdemes elgondolkodni itt is egy Ltd. alapitason, azzal lenyegesen jobban jarsz jol keresel.
Előzmény: geopeter (558)
Initram5 Creative Commons License 2005.09.25 0 0 559
Szia geopeter! Olcsó szállás ügyében (albérlet, társbérlet) nézz kürül itt:
http://www.gumtree.com/
Előzmény: geopeter (558)
geopeter Creative Commons License 2005.09.25 0 0 558

Sziasztok,

 

Orulok a rengeteg infonak amit a london szindroma, es a londoni magyarok forumon olvashattam.

Oktober 15-re van jegyem Lutonba (akciosan sikerult elcsipnem 0 Ft+illetekert, ossz 8740 HUF) es amugy mar ket honapja tervezem az indulast, csak anyagiak miatt halogattam, de most megvan a nyomos inditek. Kolcson kell meg kerjek, de az is meglesz.

 

Egyelore se szallas se munka nincsen, de ahogy olvasgatom a szallast elintezni nem nagy ugy, csak penz kerdese. Beerem igenytelennel is eleinte.

Laktam es dolgoztam mar Angliaba korabban 8 honapot (1996), persze most hogy EU-sak vagyunk minden egesz mas lett. Egyszerusodott, joval kevesebb riziko, nem kell "bujkalni", stb.

 

Kerdesem a kovetkezo:

 

Mondjuk 1000 font havi brutto jovedelembol mennyit kell leadozni, es mennyi a tb? Vagy esetleg van valamilyen kereseti hatar, ami alatt nem vonnak adot, csak tb-t?

 

Szivesen olvasom az olcso szallasajanlattal kapcsolatos bejegyzeseket is. Munkahelyet, meg mivel mar csinaltam ilyet tobb helyen kulfoldon, meg tudom, hogy a Joisten huseges, biztosan fogok talalni belathato idon belul.

 

Minden jot mindenkinek!

 

 

Előzmény: Initram5 (557)
Initram5 Creative Commons License 2005.09.22 0 0 557
Kedves AAAaaa!

Ennek a topiknak az alapítója nem mellékelt topikleírást (fent, a topik címe alatt van egy link, ami oda mutat - de az nincs kitöltve, pedig benne lehetne, hogy pl. csak a londoni magyarok szórakozási lehetőségéről és honvágyról lehet itt eszmét cserélni minden másról nem), így ennek a fórumnak a lehetséges témákörét a topik címe és a korábbi beszélgetések tartalma adja ki.

Visszaolvasva a régebbi oldalakat láttam, hogy sok dologról szó esett már itt a londoni söröktől kezdve a közlekedésen át egészen a privát tenisz meccsekig. Jól is van ez így. Amin én mérges lettem az az, hogy az abszolút Londont érintő kérdésemre (wifi-s net Londonban) válasz és segítség netán hallgatás helyett két kinti magyar user egyszeriben rendszergazdát és osztályfőnököt kezdett játszani, nem tudom milyen alapon. Ahogyan te is írod: ők nem moderátorok.

Ezért írtam, hogy ha segíteni nem tudnak, akkor ne is foglalkozzanak velem. Ha engem nem érint valamelyik téma vagy nem tudom a választ nem mondom, hogy "izé, öcsi, húzzál már el a google-ra, meg a xyz topikra, nekem több dipolomám van mint neked, he" hanem hallgatok.


Az "ős" kérdésem tényleg az angol jogosítvány igénylésével volt kapcsolatos. A 2. v. 3. válasz már-már csaknem bűnözőként tüntetett fel és ezen megsértődtem, mert egy teljesen jogszerű dologról van szó - volt már nekem magyar és USA jogosítványom egyidőben, legálisan, mert jogom volt hozzá. Az pedig, hogy ez nekem miért kell az az én magánügyem, nem?

Elszakadt a cérna és azért fogalmaztam - utóbb belátom, indokolatlanul - élesen, és írtam, hogy azért mert valaki külföldön él nem kell elájulni az "új hazájától" és valami elképzelt magas piedesztáról szónokolni az erkölcsiségről (pláne Angliából, ami valaha tényleg egy magasabb erkölcs országa volt, de ma már totálisan nem az).

Én is éltem (tanultam) külföldön, az USA-ban. Jól éreztem magam, gazdaságilag, technikailag, politikailag sok tekintetben messze-messze Európa felett állnak. Sokakkal ellentétben még azt is mondom, hogy a tudomány mellett a kultúra vonatkozásában is elképesztően gazdagok. Ezzel együtt sem állítom, hogy az USA tökéletes lenne és nem méltatlankodtam, nem okoskodtam az USA-ban amikor valaki azt kérdezte otthonról, hogy hol van olcsó szállás, hol lehet olcsón autót bérelni, hol lehet netezni NY-ban ingyen, hogy lehet netán jogosítványt szerezni (nyilván hivatalosan, nem a piacon).

Angliában élve sem jutna eszembe, hogy egy-két év után mű-méltatlankodjak egy magyar kérdésés, majd egy brit gyarmati tiszt hangtónusában elküldjen melegebb tájakra miközben egyfajta magasabb erkölcsiségről szónoklatot tartok. Bocs, srácok, de amit ti írtatok, az nagyon így hangzott.

Egyébként azt az "ős" kérdést azt hiszem már lezártuk, egészen másról szólt a második kérdésem úgyogy nem értem még mindig, miért kellett nyelvvizsgákról, diplomákról írni. Elhiszem, hogy tanult emberek vagytok mindannyian, lehet, hogy hozzám képest még PhD-t is csináltatok, meg jártatok tánciskolába is (én nem) - de miért hoztátok ezt szóba?

Részemről amúgy ez az egész dolog lezárva, nem látom értelmét, hogy erről még sokat vitázzunk. Én belátom, hogy egy alkalommal túllőttem a célon - remélem bennetek is van higgadtság és belátási képesség a saját hibátokat illetően.

Mindenki a vendégem egy sörre. Ha tavasszal megyek Londonba, akkor akár szeméyesen is. Már ha elfogdjátok. ;-)



Előzmény: AAAaaa (556)
AAAaaa Creative Commons License 2005.09.22 0 0 556

Kicsit reagalok arra amit irtal:

 

Másodszor: óriási félreértésben vagytok szerintem. Az index.hu mindenkié, ez a topic is mindenkié úgyhogy itt az tesz fel kérdést a londoni magyarokhoz és az válaszol rá a londoni magyarok közül, aki tud, aki ráér, akinek kedve van hozzá.


 

Pontositok: az index.hu nem mindenkie, hanem van tulajdonosa aki kiadott egy Modus Moderandit, amit te is elfogadtal a bejelentkezesnel. Sot kinevezett moderatorokat is, akiknek joguk van eldonteni hogy mi ONtopik es mi OFFtopik (azaz ezt nem te, nem netszkvid, nem aknot donti el).

 

Az meg már érthetetlen, hogy ebbe a vitába hogyan kapcsolódik a ti önérzetetek, amit senki nem sértett meg. Miért kell itt sorolni hirtelen, hogy van nyelvvizsgátok, diplomátok, stb.?

 

Ha elolvasod az elso hozzaszolasaidat (Az ég szerelmére, ne legyetek ennyire bárány nép, hogy mindentől beijedtek. Angliában erre tanít az élet? ... De azért mert egy másik állam vendégszeretetét élvezitek azért nehogy elélvezzetek már a britek tökéletességétől - mert nem azok ők sem.) akkor belathatnad, hogy ugy jottel ebbe a topikba, hogy rogton a padlora koptel es nem csak a londoni eletrol erdeklodtel.

 

Igy ez az allitasod, hogy "csak a londoni ineternetes lehetőségekről próbált (sikerrel) informálódni" eleg erosen ferdites.

 

És ha már Londonban vagytok, tanuljátok meg mit jelent az udvariasság, mit jelent a segítőkészség: nem azt, hogy elkülditek a másik embert a sunyiba a kérdésével együtt.

Ha pedig eltoltenel itt par evet, akkor megtanulhatnad azt az angoloktol, hogy udvariasak azokkal akik udvariasan szolalnak meg, de nem azokkal akik rogton azzal kezdik, hogy a padlora kopnek.

 

Udv

 

AAAaaa

Előzmény: Initram5 (553)
netszkvid Creative Commons License 2005.09.22 0 0 555

No more comment, ha kicsit visszaolvasol, az altalad leirtak leginkabb magadra vonatkoz(na)nak....

 

Előzmény: Initram5 (553)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!