Keresés

Részletes keresés

kacsaXD Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15063

Nem tűnik rossznak...

Előzmény: Törölt nick (15062)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15062

Érdekes!

 

És ez de durva. Felfújható nyakemelő, mint az afrikai nőknél a gyűrűk.

http://www.gyogytermekek.hu/kiromed-nyakcsigolya-nyujto-parna-p157969

Előzmény: kacsaXD (15058)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15061

A csak kézzelhúzós verzió lett volna az igazi, de ahhoz izom is kellett volna, így maradt a majom verzió. De lefelé! :))) Igazából azért mentem csak fel a csigáig, hogy jó sokat jöhessek le úgy mint a cirkuszban szokás, csak kézzel kapaszkodva. A bordásfalon lógás is jó volt amíg nem kellett lábemelést csinálni. Aztán hirtelen nagyon nyomni kezdett mindenhol. Fujj.

Előzmény: Törölt nick (15060)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15060

Elkerülni nem engedték, hiába mondtam, hogy inkább a rúd.

Valahogy sosem találtam a kötelet a lábamnál, inkább csak csüngtem.

Előzmény: Törölt nick (15057)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15059

Ja, ez a hátvarázsló. Én nem használtam, de Umea igen, azt mondta, hogy neki nagyon használ.

Előzmény: kacsaXD (15058)
kacsaXD Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15058

http://www.gyogytermekek.hu/gerinc-doktor-hatnyujto-pad-gyvfl01-p157769

 

Ehhez mit szóltok , egy hete vettem egy ilyet.

Előzmény: Törölt nick (15055)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15057

Az volt a kedvencem, mindennél jobban szerettem. :)))Tipikusan az a szer amit a csajok nagy ívben elkerülnek.

Előzmény: Törölt nick (15056)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15056

Én a kötélmászást utáltam.

Előzmény: Törölt nick (15053)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15055

Lehet, hogy neked nem jó a fekvésből való homorítás.Próbáld meg a tevepózt, az barátságosabb, mint a jógahíd. (Egyébként a Bene nagy kedvence).Ide beszúrom a menetét, hogy ne kelljen keresgélni.

A csónaknál a lábtartás 45 fokos.

 

Amióta van ez a Mckenzie, sokan azt hiszik, hogy az a kobra, pedig nem.A kobra nem a kézzel való feltolás, hanem belegzésre, hátizomból való felemelkedés, vállakat jól hátra kell húzni, majd kézzel kell kitartani a pózt.

De valóban nem mindenkinek jó.

Én a jógahídnál úgy csalok, hogy alattam a fitball, így nem esek pofára.😄

Egyébként minden gyakorlatnak megvan a menete és ezt az oktatók meg is mutatják.

Pl.egy kezdő úgy próbált fejenállni, hogy letette a fejét és a tenyereit  majd megpróbálta magát lendületből felvinni, felrúgni.

Az oktató elmagyarázta, hogy a felkarját tegye a földre, lépkedjen előre, majd mikor egyenes a gerinc, húzza fel a lábait.A hídnál is ez a helyzet, a hát meghajlítására is kell koncentrálni nemcsak a derékra. Milyen egyszerű volt ez gyerekkorban.

 

Szóval nem véletllen, hogy a profi jógások izmosak 

Előzmény: Bubuca (15054)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15054

Ez klassz,ez a 10es lista - Pont par hete kezdtem kipróbálni 15 év kihagyás után,hogy tudok- e hidat. Hát ha láttál szánalmas próbálkozást..na ez még azt is alulmulta:) pedig 15 éve állásból ment..és simán tudtam kezet vagy lábat emelni. Most csak úgy tudtam elindítani,hogy kézfejjel az ágy oldalába kapaszkodtam hogy ellentartsak és több mint egy méter volt a kezem meg a lábam között. Az ágy tetején próbáltam hogy ne legyen nagy gáz ha fejreesek:)). Viszont nagyon jót tet mind a nyaki mind a gerinc felfelé migráló protruzioimnak..szóval most lelkesen gondolkodom,hogy milyen homorítós dolgokat érdemes még bevetnem ezen kívül ..a kobrára teljesen rezisztens vagyok..

Láttam,hogy hídból lehet olyat is,ha már elég erős vagy..hogy kicsiket rugózol a kezeden.

Csónaknál az a kérdés hogy ideális esetben hány fokban kéne hogy álljon a láb a földhöz viszonyítva? 

Előzmény: Törölt nick (15052)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15053

"Be kellett hajolni a két szék közé és felkaron külső részén támaszkodva..."

Ezt tornaórán nyújtónak hívják. Nagyon utáltuk, mindig attól féltünk, hogy beesünk a két karfa közé, inkább a gyűrűn lógtam amit csak én nem utáltam, mindenki más igen. :)

Előzmény: Törölt nick (15052)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15052

Én is úgy gondolom, hogy Yjengar az okot célozza a rotáló ászanákkal.Bene sem kifogásolja mindegyiket, a filmjében be is mutatja, hogy mi ellen van, amikor egyszerre hajolsz és rotálsz.

Pontosan azt írtad le, ami velem történt, még a kezdetekben, amikor még nem tudtam a ferdülésről.Piszokul fájt a bal csipőm, az mr nem igazolta, de ott volt az ágyékon a jobbra konvex scoli, amiről még nem tudtam.És akkor jött az Yjengar, rotáltunk rendesen.Soha többet nem fájt a csípőm, mintha nem is lett volna.

A fejenállástól, gyertyától megkíméltek a nyakam miatt, de azért adtak helyette más feladatot.

Odahozott két széket, hogy na akkor te ezen állsz fejen.Rávezetett a hogyanra. Be kellett hajolni a két szék közé és felkaron külső részén támaszkodva...Volt amit nem tudtam megcsinálni csak néhány másodpercig, ilyen a csónak, bitang erős hasizom és jó egyensúlyérzék kell hozzá. A core izmokat erősíti.

Ja, be is teszem ide Gauranga rövid kis írását, de főleg annak szól, aki itt azt sugallta korábban, hogy ebben a mozgásformában nincs izomerő:

http://www.jogapont.hu/cikk/0000000536/core-erosito-gyakorlatsor-10-percben/#.V-lSI8t_TqB

 

 

 

Előzmény: Bubuca (15051)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15051

Nos,ha 4 év alatt nem lett sokkal nagyobb a prortuzio és romlottak a tünetek - akkor valószínüleg jó ászanákat választasz:) Bene vs Yjengar valahol ott lehet az igazság,hogy Yjengar jógájával az igazi "root cause-t" próbálja befolyásolni .(nem tudom megítélni a hatásfokát).mert ha az ember nem dolgozik ellene az asszimetriáknak,akkor a sérvet kiválto tényező marad - hiába nem csavar az ember..meg kiméli..csak idő kérdése és az egyenetlen terhelés megteszi hatását. 

Nem véletlen, hogy azt is megfigyelték,hogy igen sok esetben ha a nagyobb ferdülés pl jobbra konvex akkor bal csipő jobban kopik(gyengébb) és jobbra terhelődik jobban a porckorong..(gondolom itt számít,hogy hány kanyar van)vagy ha scheuermann kapcsán egy szakasz merev akkor alatta felette túlmozgás és sérv lesz. Es mivel a scheurmann is hozza a ferdülést..az irány is adódhat..

Kivéve ha a kötőszöveti rendszer elég erős a sikeres kompenzáláshoz.ami máshol nem okoz gondot..de a statisztikákat hallva..ebben a csapatban nincsenek nagyon sokan;(

Néha én is unom az ilyen-olyan tornát...de a limitáltságot/fájdalmat még jobban..

 

Előzmény: Törölt nick (15049)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.26 0 0 15050

Ja, az lenne a legjobb, a működő gyógymód, nincs is más választásom, mint ezt keresni, még senki sem akart műteni.

Előzmény: Bubuca (15048)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.26 0 0 15049

Sejtettem, hogy rá gondolsz, vaszisthászana (oldalsó deszkapóz), a tornában plank.

 

Hát is bevezethetnék ezeket a gépeket, sokkal jobb lenne, mint corzettben lenni 23 órát naponta.

Én minden nap végzek rotációs gyakorlatot.

Egyszer amikor a medencém rögzítem és a hátam rotálom ki, másodszor amikor a hátam rögzítem (a padlón) és a derékrészt forgatom el.

Épp az általad és a cikkben említett cél miatt.

De azért sérvnél, csigolyaelcsúszásnál....hát, nem csinálnám.

Tudom, hogy Yjengar gurunak az volt a véleménye, hogy a csavarással helyre lehet tenni a sérvet, emiatt Bene nyíltan támadta, mondván, hogy elnyírja vele a sérvet. Ha csak a logikát nézem, Benének adok igazat.Viszont az élet Yjengart igazolta, 96 évesen még fejenállt.

 

Tornát csak addig a rövid ideig csináltam, amíg gyógytornászhoz jártam.Nem áll hozzám közel. Elég kevés tornagyakorlatot tudok fejből.

Gyerekként a Delly féle könyvből jógázgattam, ezért az ászanákat viszonylag ismertem, csak fel kellett elevenítenem.Persze fontos volt, hogy helyesen hajtsam végre  ezért úgy egy éven keresztül hetente 1x2 órát Yjengarékhoz jártam.

Kb. négy éve csinálhatom.

 

 

 

Előzmény: Bubuca (15048)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.26 0 0 15048

Bocsi,az oldalsó plankra gondoltam (vasithansana). Dr loren fishman kutatása - de úgy néztem ott is elsősorban c alakú idiópátiásakat nézett viszont egészen 85 évig...

Jó kèrdés,hogy mennyit alakul a tudomány az új generációnak - azt hallottam gyógytornászoktól,hogy gyerekeknél scheuermannal is nagy sikerejet értek el hengerrel..de ugy hogy napi 2-3 szor is használták egészen sokáig..mert olyankor ez meg a csontosodásra is hatással volt.

A témában utolsó gondolat még..úgy tünik az általam problémásnak tűnő rotáció is beválik..merthogy pl a ferde hasizmot remekul tudják asszimetrikusan edzeni vele - erdekes eredmenyeket szedtek össze ezen a linken is:

http://www.scoliosis.org/forum/showthread.php?8976-Torso-Rotation-Strength-Training-for-Scoliosis

Azt hiszem..abban nagy igaszság van,hogy jó gyakorlat van dögivel..csak tudni kell kiválasztani mi működik igazán mielött még halaszthatatlanná válik a dolog valami műtét vagy egyéb gond kiséretében..és ez néha hosszas kisérletezéssel jár:((te hány éve is csinálod már a tornát?

Előzmény: Törölt nick (15045)
Lujzi2002 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 15047

Szia!

Én nem használok spéci párnát, próbáltam de rosszabb volt. November 10-én megyek állapot felmérésre, és akkor kapok új gyógytornát. A háziorvosom mondta, van olyan lehetőség hogy gyógytornász 2*15 alkalommal kijön hozzám, csak szakorvosi vélemény kell hozzá. Holnap megbeszélem  az orvosommal. Én mindenben az orvos által javasolt terápiát követem. Én is megpróbáltam az alternatív terápiát 10 hónapon keresztül, de nálam egyáltalán nem vált be. Tüneteket ideig óráig csökkentette, és rengeteg pénzembe került.

Előzmény: malvin27 (15046)
malvin27 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15046

Köszönöm, hogy leírtad! Üléshez használsz vmilyen spéci párnát? Ékpárna vagy korong párna? Én majd 4  hetesen kezdem a vízi gyógytornát, addig itthon ügyeskedek. Neked is lesz még valami torna vagy kezelés a jövőben?

Előzmény: Lujzi2002 (15043)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15045

Beszélgettem erről a témáról már néhány gyógytornásszal. De úgy látom, hogy egy kicsit tehetetlenek, ha olyan ferdüléssel találkoznak, ahol két konvex van, mert sokkal egyszerűbb ha egy oldalra domborodik a gerinc C alakban, mert akkor az ellentétes oldalra lehet nyújtani.

Na, mutatott egy gyakorlatot a háti szakasz görbületére, ami jó volt a hátnak, de rossz volt az ágyéknak. Aha, mondtam, csak ezzel az a baj, hogy az ágyéki konvex oldalt még jobban domborítja.

 

Szóval láttam, hogy gondban van.

Én is úgy gondolom, hogy az aszimmetriában (is) kell gondolkodni, de elég nehéz.

 

Oldalsó jógahídról nem tudok, lehet, hogy az oldalsó deszkatartásra gondolsz vagy a háromszög állásra.Igen, kicsit furák az ászanák elnevezései.

Tudom, hogy a légzőgyakorlatokat is be kéne vetni a bordakosár tágítására, de már így is tele van a bugyrom a gyakorlatokkal, nemhogy még plusz.....

A gyógytornász azt mondta, nem kell aggódni, szinte nincs szimmetrikus ember.

 

Előzmény: Bubuca (15044)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15044

Igen,en is úgy örülnék,ha lenne,aki erre a témára ráállna és tudna sikereket elérni..sok betege lenne!:)

Nekem a terhesség 5-6ik hónapjában az tünt fel,hogy a francba is..vagy 2 centire balra áll a köldököm..valószínüleg lehetett előtte is valami..csak az extra súly a gyenge gerincen még pont annyit tett rá,hogy elkezdjen tünetet okozni. Olyan elméletet is hallottam,hogy azért is alakul így,mert a baba a szív irányába pozicionálja magát...

Ahogy nálad is - nálam sincs korai jel - úgy értve hogy van egy 13 év körüli röntgen - azon egyenes minden. És ugyanúgy fent a lapockánál nagyobb jobbra konvex - hátulról a derékrészen semmi nem látszik...

És keresztbe pontosan tudom,hogy jobb lapockakörnyéke gyengébb meg bal oldalt a derékkörnyék. És az elmúlt másfél évben sikerült a különbséget csökkenteni - de egyre inkább gondolom, hogy igenis asszimetrikus terhelés kell,ha az ember valahogy javítani akar...és úgy tünik van akinél be is válik. Olvastam hogy az oldalsó jógahíd is egy lehet a bevetendő gyakorlatok közül...

A schrottal én rövidebben próbálkoztam, mert akkor még gyengébb voltam - így az alap nyújtózógyakorlatok is rátettek a lábfájdalmamra..de mostanra az alap nyujtózkodásos gyakorlatot pl szoktam csinálni vonaton utazva ücsörgés során. Azt hiszem ilyen esetekre mint a miénk az nem elég jó.

Az alapgyakorlat az volt,hogy fenék,has, combok feszítenek - bordakosár leszorít,lapocka összeszorít,fej kigyozóan nyújtozkodik felfelé miközben váll leszorítva minden kilégzésnél váll irányából lefelé  megy a levegő..hogy a vállak lefelé menjenek és a kéz csipőn miközben könyökkel tolom hátra az ülést. 10 kilégzéses feszítéses ismétlés után folyik rólam a víz diszkréten:)

Előzmény: Törölt nick (15041)
Lujzi2002 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15043

Szia!

Engem szeptember 12-én műtöttek porkorong sérvvel és LIV-SI, LV-SI fusiot végeztek. A műtét előtti lábzsibbadás, nehéz láb érzet nálam megszünt. Naponta Kb. én is 3 órát sétálok, tevékenykedek. Nekem 15 perces gyógytornát írtak elő. Úgy érzem hogy mindennap egy kicsit könnyebb, de azért vannak nehezebb napjaim. Ha egy kicsit megerőltetem magam akkor  a csípőm mindjárt jelez. Az ülés eleinte nekem is nehéz volt, de most már 15 percet tudok ülni. Naponta egyszer veszek be fájdalom csillapítót, mert ha nem veszem be akkor  a torna után fájdalmaim vannak. Kedden megyek varratszedésre. További gyógyulást kívánok!

Előzmény: malvin27 (15038)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15042

Kicsit elírtam.Háti szakasz: enyhe scoliotikus tartásban van.

Előzmény: Törölt nick (15041)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15041

Nekem az első jelzés a pulcsi ujja volt.De nem gondoltam másra, minthogy biztos elszabták.

Felemeltem egy nagyon könnyű kisasztalt.Azt a fájdalmat a derekamban....Ismerve az eü-t, azonnal bejelentkeztem MR-re.Enyhe jobbra konvex torsios scoliosis, kiegyenesedett lordosis, körkörös protrusio.A schroth gyógytornász kért egy teljes gerinc rtg-t. Szeletekben sikerült megszereznem.Hát: a csigolyák D sora enyhe balra konvex torsios tartásban van.(Akkor még nem fájt a hátam).

Elkezdtük a schroth terápiát, a három dimenziós légzést, ami kb. így fest: kapaszkodás a bordásfalba, beállítva egy fura testtartást, a konvex oldallal ellentétes tüdőbe lélegezni, miközben a nyakkal, fejjel kigyózó mozgást kell végezne, a légvételt a gerinc mögött megforgatni, majd megcélozni vele a domború oldalt, és ezen az oldalon kifújni a levegőt.Voltak cifrábbak is, amikor már a derekamat érintette a légvétel.

Kb.6 hónap szenvedés után azt mondta, hogy ezzel a módszerrel nem tud eredményt elérni, különben is ez egy nagyon enyhe ferdülés.

Jöttek a szúrásos terápiák és velük a hátfájás.

Ortopédus: szerintem a nyakától fáj a háta.A hátam meg sem nézte.

Ahogy én látom, két nagy csoportba sorolják, az első 20% amikor tudják az okát, fejlődési rendellenesség...., a második 80% az idiopatiás, azaz fogalmuk sincs mitől alakul ki.

Én nem tudok róla, hogy nekem ez már gyerekként is megvolt, arra meg nem találtam egyértelmű tagadást, hogy ez fenőttként jelentkezhet-e.

Ha itt MO-on lenne egy ilyen "guru", bármit bevállalnék, de úgy látom, hogy azokkal már nem nagyon foglalkoznak, akiknél befejeződött a csontosodás. Van egy gyógytornász, gyerekekkel foglalkozik, smr hengerrel hihetetlen eredményeket ért el.

Azért is érdekes amit ide betettél, mert ennek a fickónak is két konvex ferdülése van és láthatóan felnőtt.

Nekem nem látszik, csak ha előre hajolok, akkor megjelenik a bordapúp.És picit feljebb tolta a bal vállam.Ezt jelezte a pulcsi ujja.

Előzmény: Bubuca (15039)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15040

Bocsánat - nem 20 hanem 10 cobb fok

Előzmény: Bubuca (15039)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15039

Ez a gerincferdülés olyan érdekes kérdés - mêg az erre specializálódott gyógytornászok is azt mondjak hogy 20 cobb fok alatt nem lehet nagyon javítani a dolgon..pedig sztm sokkal nagyobb kontribucioja van a sérvesedéshez az egyenetlen terhelésnek - pláne akinél van meg egy kicsit lazább kötöszöveti szerkezet meg a rossz terhelés ami a jelenlegi életmódból fakad.

Azt is érdekes látni,hogy vannak esetek,ahol sikerult alakítani mégis

Az egyik esetet (röngenfelvételekkel együtt láttam - 16 körüli lány - c alaku brutál gerincferdülés - gyógytorna nem vált be,már fontolgatták a mütétet - utolsó mentsvárként edzőterembe került,hozzáértő kezekbe és elképesztő lett az eredmêny. 

A másikba most botlottam bele szerintem korrektul irták le - nem lehet mindenhol csodát tenni - de itt bejött:

http://www.dellanave.com/follow-your-body-to-better/

Azt nehéz elgondolni,hogy miképp tud ez javulni,ha egész nap úgy terheli az ember az izmokat,ahogy a gerincferdülés miatt áll - akkor valami olyan kaliberü /mennyiségű ellenhatás kell,ami tényleg tudja ellensúlyozni..

Persze,könnyebb úgy,ha fiatalon esnek neki vagy egy jó alapizomzattal..de nekem érdekesnek tünt egy megosztásra..

 

Előzmény: Törölt nick (14982)
malvin27 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15038

Sziasztok! 

Szept. 9-én megvolt LV magasságban a porckorongsérv műtétem. Azaz most vagyok 2 hetes. Egy nap összesen 1-3 órát sétálok, és 1 órát gyógytornázom, egyébként fekszem. De ülni szinte még egyáltalán nem tudok. Max 5 percet, de akkora már nagyon fáj. A zsibbadás érzéskiesés már csak bokától lefelé érezhető, és a vádliAIM reggelre nagyon feszesek, nyújtanom kell mielőtt felkelek. Akit műtöttek: Ti milyen ütemben javultatok? 

kacsaXD Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15037

" Ergo 3 percet töltöttem bent 6400.-ért"

 

Én is voltam csontkovácsnál, két évvel ezelőtt. Hát soha többet. 

Az egész tartott max. 10 percig. 

Ami felbosszantott, gyakorlatilag ellazítás nélkül állt neki a kimozgatni az ízületeket.

 

Utána bekente a hátamat valami lóbalzsam szerű zselével és kész.

Előzmény: gombóc63 (15025)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.25 0 0 15036

Elírtam a dokinő nevét, Rédly Mónika helyesen.

Előzmény: Törölt nick (15035)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15035

Félig tudod jól.A manuálterápiára igaz amit írtál.

A kiropraktőr nem orvos, de kétségtelen, hogy sok közöttük az orvos.Rédl Erika sportorvosból lett kiropraktőr.

De pl. Kálbori Zsolt kiropraktőr nem orvos, de elvégezte az Usában a 3 éves kiropraktőr egyetemet és az azt követő 4 év kiropraktikát.

Szóval nem hagyományos orvosi egyetemhez kötött, tudtommal csak az első 2 év u.az, mint az orvosin, anatómia stb. CT-t, MR-t nem tud értékelni, de érti, mit írt le a radiológia.

Valószínűleg azért is vannak kevesen, mert nálunk nincs ilyen képzést.Az Usában viszont Dunát lehet velük rekeszteni 

 

A csontkovácsok között is van orvos, pl.Ormos Gábor, olvastam azt a könyvét, ahol leírja, hogy hányfajta iskola létezik, melyik, milyen műfogásokkal dolgozik. 

 

Úgy általában azt szokták mondani ezek a szakemberek, hogy akkor van értelme a helyrerakásnak, kimozgatásnak...., ha van mögötte izom, ami majd ott is tartja. Ezért is javasolnak gyakorlatokat.

Előzmény: armisz72 (15033)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15034

Hát jó döntést kívánok neked! Bevallom maradok a gyógymasszőrnél, esetleg manuálterápiánál és meghagyom másnak a többit.

Előzmény: armisz72 (15033)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!