Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10752

Helló    Innodrill !

 

Tudom, hogy nem a reklám helye ez a topik, de azért kérdezném, hogy hol és melyik cég forgalmazza  ezeket  a  fúrógépeket ?  Gondolom  másokat  is  érdekelhet  ez  a kérdés.

 

      Köszi  és   Üdv  !

Előzmény: Innodrill (10751)
Innodrill Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10751

Üdvözlet Freddy 4!

 

Én nem írtam azt,hogy a gép tökéletes,én kipróbáltam és ez volt a tapasztalat.

Az ára is túl magas a gép tudásához képest.

Üdvözlettel: NT

Előzmény: Törölt nick (10750)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10750

Helló    Innodrill !

 

Bocs, de a hidraulikaolaj tartálya is a "gép" része, tehát akkor mégsem olyan jó mint irod.

Azt biztos, hogy kútfúró vállalkozást alapozni erre a  gyengécske  masinára  nem szabad.

 

      Üdv.  -   és      Jószerencsét !

Előzmény: Innodrill (10749)
Innodrill Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10749

Üdv!

A gép pontos neve HVX 520 Advantage

Ára:3795 USD +szállítás/kb  1000-1500 USD /+Áfa

A gép jó,csak a hidraulikaolajtartály térfogata pici így tartósan használni nem ajánlatos.

Szállítása és beüzemelése egyszerű.

Üdvözlettel:NT

 

Előzmény: ctzoli (10748)
ctzoli Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10748

Jó szerencsét!

 

Van valakinek tapasztalata ezekről a gépekről?

http://www.rockmasterdrills.com/order.htm

Vajon mennyi lenne mire beér kis hazánkba?

 

Magyarországon árulnak 1-et:

http://www.expressz.hu/gep-szerszam/kerti/hirdetes-24484157/

Kíváncsi lennék a kútfúrók véleményére.

 

Más: Szegeden hamarosan indul Szabó Sándor úr szervezésében vízkútfúró-biztonságtechnikai tanfolyam és vizsga.

Ha valakit érdekel: sandorszabo@external.mol.hu

 

További szép napot mindenkinek. 

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10747
Előzmény: kútfúróka (10746)
kútfúróka Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10746

Szia Lalli -bá és Kollegák !

 

A vízről jut eszembe,

segítsetek v.mi táblázatot keresni a neten

az ivóvíz, a fúrt kút , határ értékeiről.

 

Ez van Nagykanizsán -  40 m.:

 

Lh:7,13

Ca:343mg

Cl :709mg

nk vagy uk :8,5

Nem hivatalos  kézzel írt labor eredmény.

 

Köszi

Szép Napot

Előzmény: Törölt nick (10745)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10745

Üdv !

Hát bizony nagyon nem mindegy. Megivását pedig nagyon meggondolni :) Mégis csak abban ba...nak a halak :) Egykor nem múlt el hét hogy legalább egyszer ne pecázzak de remélem hamarosan ismét így lesz :)

Előzmény: Mcgaiver (10744)
Mcgaiver Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10744

szia

 

Igen jól emlékszel van kamerém,hát jólenne ha lenne karotázsom, kevesebb munkával kereshetnék többet, de ha annyi pénzem lenne hogy vegyek egyet, annyi pénzért inkább egy horgásztavat vennék (ugye nem mindegy hogy miképen dolgozol a vízzel))))))

Előzmény: Törölt nick (10740)
ivaan Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10743

Kösz fiúk !:)

Kisdobosbecsszóra nem hallgatok el semmit.

De mire gondolsz mit hallgathatnék el?

Megpróbálom majd simán kimosni ahogy írtátok , de azért meg várom ajobb időt !

7 éve vettük birtokba a területet és eddig egyéb elfoglaltságaink voltak (tereprendez házépít ...stb), így csak most jutottam oda, hogy kertészkedés meg kerti tó utántöltés ...stb ezért csak most gondoltam rá, hogy kéne valami kezdeni ezzel a kúttal.

Mire gondolsz 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10742

Üdv Che !

Bocs hirtelen nem ugrott be melyik az aktuális :)

Előzmény: Törölt nick (10730)
Mcgaiver Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10741

Bocsika

 

A félreértések elkerülése végett, én is annyit tudok a kutról mint ti, én is csak egy hozzászóló vagyok ( egy másik fórumon akadtam a segitségre szoruló  kút tulajdonosra.

 

 DE igen én is, mint közületek bárki megtudnám javítani a kutat, de nem az volt a kérdése, csak tanácsot kért

 

 

nagyon ráérek , mint gondolom talán többen ti is,  ezért van időm szerény tudásommal segiteni a rászorulókat

 

 

üdv

Előzmény: Törölt nick (10736)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10740

Üdv Mcgaiver !

Igen kész a kamera végleges változata. Kapott egy nagyobb felbontású és kisebb méretű  kamerát és egy teljesen új réz kameraházat ami szédszedhető egyszerűen. Ebbe keresgéltem üveget pár hónapja. Még a világítást kell megoldanom szabályozható fényerőre mert más jó a tiszta és más az opálos vagy esetleg sötét színű de üledékmentes vízhez. Ez már nagyon egyszrűen megoldható szerencsére. Valóban lehet hogy ha komoly szerepet szánnak ennek a kútnak akkor ajánlatos lenne hozzáértővel megnézetni. Ha más miatt nem akkor azért mert a ház körül kevés ember rendelkezik annyi dologgal ami szükséges lehet egy ilyen munkához.

Ha jól tudom akkor te is büszkélkedhetsz kamerával. Jól tudom ? Talán már saját karotázs műszered is van :)

Üdv !

Előzmény: Mcgaiver (10734)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10739

Üdv !

Hát nem, bármennyire hihetetlen. A sajátom kb 10x annyit nyel mint amennyit ad. Ezért találták ki az adalékolt iszapot.

Előzmény: Törölt nick (10732)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10738

Ok. rendben van, akkor majd várom szives értesitésedet. Részemről bármikor jó a jövőhét.

 

      Üdv. -  és  Jószerencsét !

Előzmény: Kútdoki (10735)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10737

Szia Freddy4

Néha még jól felszerszámozott és felkészült szakikat is meg tud tréfálni egy egy helyzet és tökéletesen igazad van hogy számtalan megoldás lehet amiből igyekszünk a legegyszerűbbet mondani. Egy viszont biztos, hogy segítő szándékkal és önzetlenül tesszük.

Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (10728)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10736

Helló    Mcqaiver !

 

Irod, hogy  "egy hozzáértő szakinak"  kellene megnézni azt a bizonyos kutat. Kérdezem erre én, hogy Te nem vagy  1 hozzáértő szaki ? Minek ez a rejtélyeskedés, ha a helyszint és a vizadóréteget megadtátok volna, akkor egyszerűbb lett volna az egész felvezetés.

 

 

Előzmény: Mcgaiver (10734)
Kútdoki Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10735

Helló  Freddy 4 !

 

Tökéletes , köszönöm neked előre is  !

Terveim szerint jövő hét folyamán lenne esedékes a látogatás , és esetleges eszmecsere .

De előre fogom jelezni 1-2 nappal , és megbeszéljük kinek mikor felelne meg.

 

Üdv , jószerencsét  !

Előzmény: Törölt nick (10733)
Mcgaiver Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10734

üdv

 

Hozzá szólok én is))))

 

Lehet hogy egy hozzáértő szakinak kellene megnézni azt a kutat, mert nem elég csak kitakaritani

 

talán bele kamerázni,( hogyan van kialakitva , és hol van a szűrőzés- perforáció

 milyen hosszban.

megmérni a vízhozamot, üzemi víz szintet, mert nem mindegy mekkora szivattyút használhat

és hova kell le ereszteni, ahoz hogy ne hozzon hordalékot.

 

És ha gond van a kúttal: tisztitani kell, vagy utólag szűrőzni akkor megoldja, ha ért hozzá)))))

 

 

 

Hirtelen ennyi  ugrott be

 

 

                                            Utó irat: gondolom már készen van a kamerád

 

 

Előzmény: Törölt nick (10726)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10733

Helló    Kútdoki !

 

Ok. rendben van.  Nagyon szivesen adok bármikor  Neked  1 pár ilyen rudvégkapcsolót.

Még grátiszban is, örülök, hogy segithetek Nektek. Kérlek, hogy jelezzed ha jöttök érte.

 

        További szép estét !

Előzmény: Kútdoki (10727)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10728

Szia   Lalibátyó !

 

Jól látod a dolgokat, de én csak az egyszerűség és érthetőség kedvéért irtam le, amit leirtam. De ezt ugye lehet ragozni, akár  1 tartályban lévő plussz szivattyúval, vagy  1

a kútra felálló fúróberendezéssel is. Sajnos nem lehet mindent szószerint kitárgyalni itt.

 

             Üdv. -  és    Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (10726)
Kútdoki Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10727

Helló     Freddy 4  !

 

Nekem jobban megfelelne az illesztett/hegesztett  típusú rúdvégkapcsoló.

Ha nincs belőlük olyan sok  ,akkor esetleg egy pár apa-anya menetű is megfelelő lenne minta képpen , és megoldjuk mi valahogyan.

Mivel a "kollégámnak" is kellene valamilyen módon megoszlanak a költségek mondjuk egy CNC- s munkával is  , mivel elég nagy darabszámról lenne szó !  (kb 50 pár)

A fúrócsövekkel megint csak az átszállítás a gond , nempedig az ár. (noha az sem mellékes)

 

Ha esetleg lenne 1-2 minta  , esetleg "átugorék" érte...

Üdv  , kellemes időtöltést  !

Előzmény: Törölt nick (10724)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10726

Szia  Freddy4 !

A próbaszivattyúzás nagyon jó ötlet, lehet semmi baja nincs annak a kútnak és adja a vizet rendesen. Viszont az öblítéses tisztítással kapcsolatban szkeptikus vagyok mert egy kerticsap jobb estben 30 liter/ percet ad és könnyen megeshet hogy a kút ettől többet nyel, tehát sosem ér fel a víz a csőben vagy csak olyan kicsi áramlási sebességgel hogy az nem nagyon hoz fel semmit a 150 es csőben. Nyilván ez csak a próba során derül ki.

A 10 bar hálózati nyomással meg még szkeptikusabb vagyok amit írt a kérdező, ha csak nem a szomszéd kútjában van egy bika szivattyú ami ezt adja.

Jószerencsét

Előzmény: Törölt nick (10725)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10725

Helló    ivaan !

 

Véleményem szerint valószinütlen, hogy iszapoló, vagy markolócsövet keljen bevetned ebbe a kúttisztitásba. Vagy valamilyen infót elhallgattál ?   Sima iszap és homok leülepedése esetén max. elégséges, ha tisztavizzel kiőblited, kimosatod a kutat.

 

Ezt házilag is megtudod oldani, pld. bármilyen átm. KPE csővel, amilyen éppen otthon rendelkezésedre áll. Belógatod a kútba kb.  20 m. -ig, rácsatlakozol a kerticsapra és csak tolod lefelé, ahogyan a kiülepedés engedi.

 

Talpra éréskor pedig öblitsd addig, ameddig nem lessz tiszta a feljövő vized. De hogy ne dolgozz potyára, ezért előtte végezz  1 próba szivattyúzást, mert az sincs kizárva, hogy semmi baja sincs a kutadnak. Nem kell mindig a legrosszabbakra gondolni, sok sikert !!!

Előzmény: ivaan (10720)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10724

Helló    Kútdoki !

 

Valóban, fúráshoz dugattyús szivattyúval elégséges az átm.  50 mm. -es ZIFF fúrószár. Mi régebben még  1200 m. mélyen is ilyenekkel dolgoztunk, meg dolgozunk napjainkban is.

 

Az oroszok ezeket régen kovácsolt vasból készitették és  40 T. volt a szakitószilárdságuk névlegesen. Nagyon megbizható a minőségük, törés vagy szakadás nagyon ritkán volt.

 

Ezekre van pár db. rudvégkapcsolóm raktáron, csak az a kérdés, hogy Neked milyenek kellenének ? Mert ugye vannak menetesen csatlakozóak a rúdra, meg vannak illesztve és lehegesztve valók is.  Kb olyan  20 - 25 db. van, de a többségük apamenetes végződésű.

 

Szükség esetén komplett, kész fúrórudakat is tudnék adni, 4,8 - 4,9 m. -es hosszúságban.

 

                   Üdv. -  és      Jószerencsét !

Előzmény: Kútdoki (10719)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10723

Üdv !

Hát ha jól emléxem akkor van mit okulni tőled is, nem tegnap láttál kutat először te sem. Örülök hogy azért velünk vagy és még jobban örülnénk ha nem csak olvasgatnál :) Persze megértem azt is ha csak olvasni van kedved.

Jószerencsét !

Előzmény: Mcgaiver (10722)
Mcgaiver Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10722

üdvözöllek

 

Járok én erre,csak csöndesen a háttérből okulok, tanulok az írásaitokból))))))

Előzmény: Törölt nick (10721)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10721

Üdv

5 méter vízoszlop karcsú a kompresszorozáshoz, inkább iszapolj amit fém csőből kell elkészíteni. Ha visszaolvasol mások egész jó képeket raktak fel iszapolókról többek közt Mc Gaver aki sajna elég régen járt itt. Aztán "soknevű" fórumtársunk alsó szívásos rezgős megoldása is a segítségedre lehet.

 

Előzmény: ivaan (10720)
ivaan Creative Commons License 2011.01.26 0 0 10720

Sziasztok !

Végre rátaláltam egy működő topikra !

150-es átmérőjű és 22m mély 20éve nem használt fúrt kútamat szeretném kitisztítani amelynek a nyugvó vízszintje 17m -en van.

Kompresszorom van és a kerti csapon 10 báros nyomás van.  Ha ebben tud valaki segíten bármivel szívesen veszem .

Kedves Mc Gaver topikos társunk már próbált tanácsot adni .

Csapó fedeles iszapoló készítését tanácsolta , de eddig csak víz felhúzását hallotam ilyen módszerrel.

A gumilap milyen vastag gumiból készüljön ?Meg próbáljam 110 KPE csőből vagy keresek 140 körüli fém csövet ?

Előzmény: Kútdoki (10719)
Kútdoki Creative Commons License 2011.01.25 0 0 10719

Helló   Freddy 4 !

 

Igen , teljes mértékig egyetértek véleményeddel , nálunk tuti nincsen ilyen dolog , ha lenne tudnék róla már régóta kérdezősködöm , nézelődök...

 

Átgondolva a dolgot  talán megfelelőbb lenne az 50 -es fúrócső , mivel ha esetleg "beújítanék"  egyszer egy komolyabb

gépet ahoz is megfelelő  lenne.

 

Ezt a masinát pedig pár kút erejéig kipróbálom , bár a befektetett pénzt hozza vissza , és utána jöhet a lángvágó  !!

Egy -két kapcsolópár ZIF 50 -es csőre lenne elfekvőben ??

 

Üdv  , Jószerencsét  !

Előzmény: Törölt nick (10718)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!