Keresés

Részletes keresés

Zapod Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10791

Szia.

 

Nem akarok senkit megbántani de sajnos Gmate kollega állttal leírtak sajna nem működnek.

Minél többet szívatod a kutadat néhány kivételes eseten kivűl a vízhozamot nem tudod növelni. „A víz erek kimosódnak”. Sajnos nem, mivel gyakorlatilag nincsenek. A víz ér szó csak népies ragadvány. Ugyan régen a kutak ásásánál mikor a vízhez értek kötöttebb talajnál látható volt, hogy mondjuk 3 helyen lép be a víz a kútnál. Tehát a szaki jó helyre telepítette kutat hiszen 3 víz ér találkozásánál létesítette. Sajnos mint írtam nem igaz. Ugyan is adott terület talajában egyenletesen terül el a víz. Természetesen sóderban vagy homokban ilyen belépési pontokat nem  látunk mivel ott a víz nagyon kis ellenállással tud a kútba belépni az adott kút teljes vízadó rétegében. Kötöttebb talajnál pl. kemény agyagnál a víz ugyan úgy mindenhol kitölti a talaj szemcsék közti kicsi teret de a belépésnél azért látunk konkrét vízbefolyásokat mivel a víz a legkisebb ellenállást keresi. Tehát gyökér, vagy helye, kisebb repedés az adott talajban, rétegződés illetve talaj, réteg váltás stb. Szívatásnál így nem fog kimosódni az ér. Nem beszélve róla , hogy a kutak környékén már el kéne fogynia a talajnak, valamint a kút vizének zavarosnak kéne lennie. Legtöbb jól megépített kutunk viszont szép tiszta vizet ad. Talán víz erekről bizonyos kőzetekben lévő törések mentén lévő víz áramlásokról beszélhetnénk pl, mészkő, de ez is nagyon erőltetett.

Sajnos sokszor olvastam ezen illetve a másik fórumon téves vízeres kifejezést. Azt hiszem itt az ideje, hogy végleg népi hagyományok gyűjteményébe tegyük.

Természetesem nem azt akarom ezzel mondani, hogy semmi értelmük a népi megfigyeléseknek, hiszen nagyon sokat tanulhatunk belőlük, csak a helyén kell őket kezelni.


Abban viszont egyetértek Gmate kollegával,hogy kút mélyítés esetén lehet, hogy csak a kút tároló kapacitása nő meg.

De ez sem feltétlen biztos. Írod, hogy 200l/nap  kút hozama. Gondolom itt a teljes visszatelésre gondolsz. Már pedig ez csak egy fél gyűrű víz. Ez nagyon kevés. Itt például van értelme a tároló kapacitás növelésének. Ez nagyon kis víz oszlop. Valamint sokszor előfordult az is, hogy lejjebb ásva valamivel lazább rétegbe ért a kút és nőt a hozam. A leírásodból gondolom, jó kemény agyagban van a kutad azért ilyen gyenge a hozamod. Én mélyítésnél ha lehet előszeretettel használom az alá téglázást. Ez ebben az esetben a kútba lépő vizek útját is segítik mivel sokkal nagyobb felületen tud a kútba be lépni a víz mint a gyűrű alján illetve gyűrűk között. Valamint a téglák között, mögött több vizet is tud tárolni.

Meg kéne vizsgálnod a szivattyú elhelyezését is a kútban mivel az is sokszor előfordult, hogy helytelen telepítésből adódóan sokszor több száz liter víz maradt kihasználatlanul.

Persze feltételezem, hogy kutad alja tiszta nem iszapos, mert az is be tudja csapni az embert.

 

Szokás szerint kicsit hosszúra sikeredtem, de remélem érthető amit leírtam.

És még egyszer elnézést Gmate kollegától nem ki oktatni akartam csak helyre tenni egy tévhitet.

 

Üdv Zapod.

Ásott kút trutytalanító.

Előzmény: Törölt nick (10789)
gamate Creative Commons License 2011.01.31 0 0 10790

Üdv!

 

A vízhozamot azzal tudod növelni, ha sokat használod a kutat, így kimosódnak a vízjáratok. Ha pedig mélyíted, akkor a pufferkapacitását növeled...

Előzmény: Törölt nick (10789)
mágus67 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 10787

igen:) ez nem a kamerázás téma.

Előzmény: Törölt nick (10785)
Z 500 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 10784

van itt valaki?

 

mágus67 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 10783

üdv azt hogy sok mindent nem tudsz tenni  csak magadat idegesíted ,ha sokat agyalsz rajta és ha sokat hangoztatod  megint választhatsz magadnak egy ujj nevet

Előzmény: Törölt nick (10778)
Mcgaiver Creative Commons License 2011.01.29 0 0 10781

szia

 

igen volt eset hogy hasznomra volt a kamera

 

PL 20m es kutamba beszakadt az sramvödröm (iszapoló) mivel én kötéllel használom, sajna elszakadt, úgyhogy rajtamaradt 6m kötél.

Mivel hiába tudtam megakasztani a kötelet mentő horoggal a hordalák annyira betömöritette az iszapolót,hogy mindig lecsúszott a kötél.

ekkor ment le a kamera és két horoggal tudtam kivenni úgyhogy az egyikkel felhúztam a kötelet az iszapolóról, a másikkal meg mivel láttam az iszapoló tetejét, betudtam forditani az iszapolóba, és így együtt feltudtam húzni, úgy hogy a kötél nem ékelődött be a cső és az iszapoló közzé.

 

Kút javitásnál: gond volt, egy nem álltalam készitett kúttal, homokolt.

 

kamera segitségével állapítottam meg hogy, 160-as csővet flexel perforáltak 10m hoszban, az nem is lett volna baj csak 2,3mm -es korongal, és ebbe rakták a szivattyút.

 

javitás: nyugvó vízszintig 13m   125-ös cső 5m ig fúrkálva kútszövettel szűrőzve.

 

azért kellett mert az üzemi vízszint 7m-en volt , és ez alá kellett rakni a szivattyút.

 

szivattyú beszakitásnál is hasznomra vált

 

láttam már vele összeroppant kútcsövet ( nemtudták miért nem lehet felhúzni a szivattyút)

 

 

JA és ha belenézek látom magam a TV-ben))))))))))))))

Szerintem rendesen kiveséztük. Tanultam belőle,  nem mondom meg ,hogy mim van még))))

Előzmény: Törölt nick (10779)
Mcgaiver Creative Commons License 2011.01.29 0 0 10777

üdv

 

Nem mondom hogy antialkoholistavagyok, de számomra többet ér egy alma mint egy pohár ital  (akkor nem is vagyok jó iparos))))))

a piás embeeket meg egyenest nem tudom elviselni,(főleg ha az italtól erős ember vagy nagyon okos.

 

és ez sem személyeskedés volt

Előzmény: Törölt nick (10770)
mágus67 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 10776

üdv azért  néhány kutat meg kell kukucskálni ennyi pénzért.

 

 

az ajánlott felvételt  én is megnéztem  és szerintem is szörnyű,de  míg naggyaink aszisztálnak  nem tesznek ellene mi csak púffoghatunk  annak meg mi az értelme?

 

Előzmény: Törölt nick (10775)
mágus67 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 10769

üdv mindenkinek. olvasom ezt a kamerázás dolgot nekem nincsen de biztos jódolog.

 

konkrétan azért érdekelne az ára.        szépestét mindenkinek.

Előzmény: Törölt nick (10768)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.29 0 0 10768

Sziasztok   Kollégák !

 

Nem érdemes házilag barkácsolni ezeket a kútkamerákat, mert már készen forgalmazzák, akár  500 m. kábellel is.  Pld. :

 

Amúgy az áruk sem vészes 

 

olcsóbbak, mint  1 használt  8 1/2"   ( 216) -os görgősfúró és még garancia is van rájuk !    

 

 

                  Kellemes hétvégét  Mindenkinek és   Jószerencsét !

gamate Creative Commons License 2011.01.29 0 0 10767

Üdv Mindenkinek!

 

Mielőtt kicserélnél több tíz méter kábelt, próbáld ki ezt:

http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?art=5495,unas_622146,ETAV12E_UTP_kabelvideo_jel_illeszto

 

 

CAT5-ös UTP kábel esetén (számítógép hálózatok kábele) fekete-fehér képet 610 m-re képes átvinni.

Mivel neked nem ilyen speciálisan sodort vezetéked van, lehet, hogy csak 100 m-re lesz jó.    :-)))

 

Az ára viszont brutális 980Ft/db   :-)))

Neked 2 kell, egy közvetlenül a kamerához, egy pedig a monitorhoz, hogy visszaalakítsa a jelet videojellé.

Van ennek komolyabb változata is, ami több kilóméterre is elviszi a jelet, de szerintem ilyen célra felesleges..

 

Jószerencsét!

gamate

Előzmény: pasass (10762)
Mcgaiver Creative Commons License 2011.01.29 0 0 10766

Üdv

 

Kamerám tipusa:AVC 527    color ir camera

 

LCD tv tipusa TRion  TFT monitor/TV

 

Tépegység:   12v  1000 mA kamerához

 

                      12v  1200 mA TV hez

 

 

Előzmény: pasass (10760)
pasass Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10765

Köszönöm !

Rákeresek.

És meeek kostolni:)9

Nagyon Szép Estét Mindenkinek Aki még Ébren van.:)

Előzmény: Törölt nick (10764)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10764

Hali !

Azt hiszem meg is van a baj :) Te egy normál telefon kábelen akarod vinni a jelet ami nem túl jó ötlet. Koax kábelen kell. Ebből a legolcsóbb az antenna kábel. Vannak egybe épített kábelek is  az enyém ilyen :) ahol egy kábelben van a koax és még négy ér a tápnak világításnak. Szóval először próbáld le 50-100 méter koaxon és ha jó akkor mehet a kútba. Hát a 9 ezres kamera elégé silány valamire utal ami pár méteren elveszti a vízhatlanságát. Normális kamera 20 körül indul + kábelek,csatlakozók +táp +digitalizáló + kameraház és egy noti amin nézed. Ha meg valami kicsit akarsz akkor a világítást is magadnak kell megcsinálnod. Tehát noti nélkül is kiló felett van anyagáron. Itt keresgélhetsz ha valami jobbat akarsz.

http://www.profitech.hu/pt_products.php?gid=13

 

Jó étvágyat !

 

 

Előzmény: pasass (10762)
Mcgaiver Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10763

Üdv

az én kamerámhoz 45m vezeték van vízálló a kamera én 12v os kis LCD tv vel használom, de megy laptopról is, csak kell hozzáTV tuner.

világitása infra szabad fénynél szines, infrán fekete -fehér pontosan nem emlékszem de kb 5 eres vezetéken megy az áram jön a jel, 4 es biztositó kötéllel nincs 8mm vastag

 

holnap felteszem a kamera tipusát én anno 20 ezerért vettem  + elektromos vezeték+ kötél

Előzmény: pasass (10758)
pasass Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10762

Szia !

Tudok köröm pörit is:)+ fústólt csülök.

Csak már egyszer gyertek  el!

Kamera:

Vezeték : 9 eres,

Kamera  : neten vettem erre a célra .lehet megvezettek ? 11 000 ft.

tojás + gömb alakú átm :46 mmm  és vízhatlan.menetes ház.

automata fókusz, saját 5 db beépített  led világító dioda.+ hang ez fontos:)

 

na meek kostolni:))

 

Szép Estét:)

ha olcsón adod a kamerát vevő lennék.

Előzmény: Törölt nick (10761)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10761

Üdv !

Hát akkor elég érdekes az a 15 méter hatótávolság.

Milyen vezetéket használsz a videojel továbbvitelére ? Kamera milyen ?

- én a körömpörköltre szavazok :)

Előzmény: pasass (10760)
pasass Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10760

Szia .Lallli:)) Bá.

Szép Estét!

 

Kamerám vezetékes, mert az én tudásom csak ezt ismeri.

Naná érdekel ha van más megoldás. Nekem az erősítést nem sikerült megoldani jel veszeteség nélkül-

 

Ja és most PACALT főzök:)

 

Kit érdekel:)))

Van Gazdagon:)

 

Lehet jönni:))

 

 

Előzmény: Törölt nick (10759)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10759

Üdv !

Vezetékes vagy vezeték nélküli ?

Előzmény: pasass (10758)
pasass Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10758

Szívemből szóltál     !   MC  .

 

 

Kellene a kamera,nem kicsit Nagyon:)

Nekem van 2 db kamerám  , de elvész a jel 14. m. után .és itt el is akadtam.

 

Hadd ne kelljem kitalálni amit Ti már megalkottatok:)

De lehet, a betévedett olvasónak is  van ötlete!nem csak kérdése.

 

Tényleg sok az elapadt kút.

Marad a kompresszorozás.feltöltés. hintáztatás.etc.

vagy csak belesek és mindent tudok:) 1/10 munkával.

Ezért is jó a Topik.mert segítő szándékkal jött létre.

Jöhetnek az észrevételek!

 

Szép Napot:)

Előzmény: Mcgaiver (10757)
Mcgaiver Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10757

Szia

Írásom nem személyeskedő volt, nem is egyvalakinek szól, csak tisztánlátás miatt írtam. Vagy lehet , hogy más is elgondolkodott, hogy kellene neki egy kamera,hátha az írásom segitett neki a döntésben, hogy tényleg kell neki is)))))))))))))))

 

A Jim Beam            nemtudom hogy az ki,

Előzmény: Törölt nick (10756)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10756

Szia Mcgaiver !

Ezt nem a XXI.kerület írta hanem a Jim Beam :)

Épp ezt szeretem benne, a szélsőségeit és a beszólásait :) Az élet megy előre a technika fejlődik és ami tegnap csak keveseknek volt holnap mindenkinek lesz, akkor is ha neki nem tetszik.

Üdv

Előzmény: Mcgaiver (10755)
Mcgaiver Creative Commons License 2011.01.28 0 0 10755

Üdv

 

Úgy érzem ez nekem szólt,engedd meg hogy válaszoljak rá.

Nem érzem hogy az itt felszólaló kútfúró mestereknél kevesebbet, vagy többet tudnék a szakmáról   (főleg álltalános kérdésekben)  biztosan van itt akitől tanúlhatok, de van olyan is aki tőlem. mert ez olyan szakma hogy minden fúrás más, és  van aki a saját kárán már túlvan egy nehéz fúráson, és tapasztalatával megkönnyitheti mások sikeres fúrását.

 

EZ az önzetlen segitőkészség nyilvánúl meg itt napmint nap.

 

DE a kameráról. nem ahoz kell hogy belenézzek a saját fúrt kutamba, mert az fölösleges is lenne, hiszen tudom hogy hova raktam és milyen szűrőzést.

olyan kutaknál szoktam használni amit nem én készítettem, és gond van vele, a mestert meg nem tudják utolérni, mert neki az volt a fontos hogy megkapja a pénzt.

 

Persze kicsit iritálja az ember fiát, más kapja a nagy pénzt én meg aprópénzért megjavítom.

Gondolom ez az eset megsett már veletek is, persze az lenne a jó nekünk, ha fúrnánk egy másikat, Na ezért nem fogok meggazdálkodni soha megesik a szivem.

ekkor kell a kamera, megnézni, hol van, és milyen hosszban perforálva, volt hogy beroppant a cső ( mert nem arról híresek hogy kék kútcsővet használjanak, mert akkor kevesebb a haszon) lehet bármekkora nagy kútúfró valaki,fentről senkisem mondka meg hogy mivan a kútban lenn.

Szerintem akinek van kamerája,tudna még pár dolgot mondani milyen hasznos volt számára

főleg ha beszakad valami szerszám(iszapoló stb) hogyan mivel tudod kivenni beakasztani egy kampót

Na szó mi szó volt alkalmam használni és örülök hogy nekem van

Előzmény: Törölt nick (10754)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10752

Helló    Innodrill !

 

Tudom, hogy nem a reklám helye ez a topik, de azért kérdezném, hogy hol és melyik cég forgalmazza  ezeket  a  fúrógépeket ?  Gondolom  másokat  is  érdekelhet  ez  a kérdés.

 

      Köszi  és   Üdv  !

Előzmény: Innodrill (10751)
Innodrill Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10751

Üdvözlet Freddy 4!

 

Én nem írtam azt,hogy a gép tökéletes,én kipróbáltam és ez volt a tapasztalat.

Az ára is túl magas a gép tudásához képest.

Üdvözlettel: NT

Előzmény: Törölt nick (10750)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10750

Helló    Innodrill !

 

Bocs, de a hidraulikaolaj tartálya is a "gép" része, tehát akkor mégsem olyan jó mint irod.

Azt biztos, hogy kútfúró vállalkozást alapozni erre a  gyengécske  masinára  nem szabad.

 

      Üdv.  -   és      Jószerencsét !

Előzmény: Innodrill (10749)
Innodrill Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10749

Üdv!

A gép pontos neve HVX 520 Advantage

Ára:3795 USD +szállítás/kb  1000-1500 USD /+Áfa

A gép jó,csak a hidraulikaolajtartály térfogata pici így tartósan használni nem ajánlatos.

Szállítása és beüzemelése egyszerű.

Üdvözlettel:NT

 

Előzmény: ctzoli (10748)
ctzoli Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10748

Jó szerencsét!

 

Van valakinek tapasztalata ezekről a gépekről?

http://www.rockmasterdrills.com/order.htm

Vajon mennyi lenne mire beér kis hazánkba?

 

Magyarországon árulnak 1-et:

http://www.expressz.hu/gep-szerszam/kerti/hirdetes-24484157/

Kíváncsi lennék a kútfúrók véleményére.

 

Más: Szegeden hamarosan indul Szabó Sándor úr szervezésében vízkútfúró-biztonságtechnikai tanfolyam és vizsga.

Ha valakit érdekel: sandorszabo@external.mol.hu

 

További szép napot mindenkinek. 

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10747
Előzmény: kútfúróka (10746)
kútfúróka Creative Commons License 2011.01.27 0 0 10746

Szia Lalli -bá és Kollegák !

 

A vízről jut eszembe,

segítsetek v.mi táblázatot keresni a neten

az ivóvíz, a fúrt kút , határ értékeiről.

 

Ez van Nagykanizsán -  40 m.:

 

Lh:7,13

Ca:343mg

Cl :709mg

nk vagy uk :8,5

Nem hivatalos  kézzel írt labor eredmény.

 

Köszi

Szép Napot

Előzmény: Törölt nick (10745)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!