Keresés

Részletes keresés

Megyesi Éva Creative Commons License 1999.04.22 0 0 10
Itt is szólok, hogy a hétvégén a Kertészeti Egyetemen virágkiállítás lesz - bonsai-okkal együtt. Akit érdekel, menjen ki. Bp. XI. Villányi ut. Szo-Va. 10-18-ig.
Kedves Trafalgar! Amit a kocsányos tölgyrol megtudtam:szereti a napos helyet, normál bonsai talajkeverékbe kell ültetni: ez egy rész vályog talaj, két rész tozeg, két rész gránittörmelék. Lisztharmat ellen permetezni kell, a földje mindig legyen nyirkos, nyáron és osszel kéthetente tápoldatozni kell. 10 éves koráig a növényt évente át kell ültetni, utána három évente.
Megyesi Éva Creative Commons License 1999.04.06 0 0 9
Jó, kikérdezem, vagy leültetem a gép mellé. Bár nem éppen számítógépes típus. De meglátjuk, hátha rá lehet szedni valamire...
Trafalgar Creative Commons License 1999.04.05 0 0 8
Kedves Éva!

Ajjaj! Félreértettelek, én virtuális találkozóra gondoltam...
Most épp messze esem Pesttől...
De kérlek, ha tudod, kérdezd már ki az illetőt hogy kifejezetten a kocsányos tölgyet (v. valami hasonló nagyon hosszú életű fát) hogyan kell tartani, mire kényes, milyen földet szeret stb.
Előre is köszi!

Trafalgar

Előzmény: Megyesi Éva (7)
Megyesi Éva Creative Commons License 1999.04.03 0 0 7
OK! Csak kérek egy kis idot a szervezésre. Hányan lennénk?
Trafalgar Creative Commons License 1999.04.02 0 0 6
IGEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEENNNN! :-)
Előzmény: Megyesi Éva (5)
Megyesi Éva Creative Commons License 1999.04.01 0 0 5
Akartok beszélgetni egy igazi, gyakorló Bonsai szakival?
Trafalgar Creative Commons License 1999.04.01 0 0 4
De vajon melyik féle? :-(
Milyen összetételt kíván meg a kocsányos tölgy? Fontos lenne a fácska életkörülményeit a legjobban optimalizálni , mert az elérhető leghosszabb élettartam a célom.
Előzmény: bcsi (3)
bcsi Creative Commons License 1999.04.01 0 0 3
Úgy tudom, speciális földkeverék kell
Előzmény: Trafalgar (1)
moonchild Creative Commons License 1999.04.01 0 0 2
Az Allatkertben a bejarattol balra van a Japankert. Erdemes megnezni, japan es magyar emberek altal nevelt bonsai-ok kiallitasa van ott, 1960 ota nevelt fakkal. Nagyon szepek.
Trafalgar Creative Commons License 1999.03.31 0 0 1
Persze :-)

Holnap beírom a Bonsaios könyvemből hogy én mit tudok a kocsányos tölgy tálban neveléséről. Sajnos ez nem túl sok, nem tudom pl hogy ilyenkor az erdőből hozzak e földet neki és legyen az eredeti összetételű talajban, vagy pedig a más fáknál is alkalmazott , különféle Bonsai földkeverékekkel kell dolgozni...

Előzmény: bcsi (0)
bcsi Creative Commons License 1999.03.31 0 0 0
Hú, ez nagyon jó ötlet !!!
Társulhatok ?
Üdv )))
Előzmény: Trafalgar (-)
Trafalgar Creative Commons License 1999.03.30 0 0 topiknyitó
Van e valakinek tapasztalata kocsányos tölgyekből készített bonsaiokkal? Esetleg tudtok mondani olyan fafajtát ami beszerezhető és szintén elél 800 évig is? Szeretnék valami dinasztiális bonsait készíteni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!